0 oy
598 göst.
Diğer kategorisinde (200 puan) tarafından
Kızlar 20 aylık oğlum var sürekli bana vuruyor yapma vurma dedikce daha inat yapıp vuruyor 24 günlük bebeğim var bebeği emzirince bile arkama geçiyor vuruyor bana tokat vuruyor saç konusunda çok hassasım biri saçıma dokununca çıldırıyorum resmen oğlum saçımı çekmeye başladı bende bebeği emziriyordum yapma dedikçe yaptı bende vurdum canımı yakıyordu laftan anlamıyor su istiyor suyu veriyorum gidip yere döküyor ayran meyve suyu herşeyi yere döküyor yada elini bardağın içine sokuyor yemekler de aynı şekilde yemekleri tabaktan tabağa karıştıryor dün ellerini salatanın içine katıp başına sürüyordu yapma diyorum konuşuyorum ama asla dinlemiyor psikiyatriye götürmeyi düşünüyorum ama normal mi böyle yapması kendime hakim olamıyorum vurmaktan korkuyorum bir iki kere vurdum ama saatlerce ağladım nasıl baş edebilirim oğlumla ne yapayım ne olur yardım edin ya ben yoruldum gerçekten bugün değil yarın düzelir diye diye daha kötüye gidiyor

19 Cevaplar

+1 oy
(4,323 puan) tarafından
Yeni bebeeek, yeni düzeen, çok normal. İkinci plana atılmaktan artık sevilmekten korkuyor. 
(200 puan) tarafından
Aslında çok da şımarık çok seviyorum çok üstüne düşüyorum bebekten önce nasılsam şuan fazlası var eksiği yok ama bebeği kabullenemiyor galiba
-Reklam-
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Valla normal deil sana da bişey demek istemiyorum lohusasin ama destek al mutlaka 
(200 puan) tarafından
Doğumdan öncede öyleydi karnıma yumruk atıyordu yapma diyordum ağlıyordum artık o kadar canımı yakıyordu ki babası da yapma diyordu şuan doğum yaptığım halde babasını görünce gelip karnıma yumruk atıyor babası yapma demişti ya onun inadına yapıyor
0 oy
(5,877 puan) tarafından
Daha 20 aylık oyun ve ilgi istiyor bunu nasıl anlatacağını bilemiyor. Benim oğlumda şuan 20 aylık eline dökülmeyen bardak ve tabak veriyorum pipetli bardağı var onu verince döküyor biliyorum o yüzden eline vermiyorum onu. Suyla oynamayı çok seviyor günde 1 kere kovaya su dolduruyorum oyuncakları koyuyoruz 1 saat oynuyoruz birlikte yani şuan oğlunda ilgi istiyor oyun istiyor 
(200 puan) tarafından
Oyuncaklarini alıp getiriyorum hadi gel oyun oynayalım diyorum mızmızlanıyor gel saklambaç oynayalım diyorum oynamıyor kendi kendine ağlıyor biri görse bu çocuğu 10 kişi dövmüş der bende tek başıma bakıyorum delirmek üzereyim kendi kendine ağlaması sürekli mızmız olması gerçekten çok yoruyor beni
(5,877 puan) tarafından
Köpek dişlerini azı dişlerini çıkardı mı onları kontrol et birde sürekli evde olmaktanda bunalır babası arada çıkarsın sende biraz dinlenirsin böylece bak benimki şu ara köpek dişleri çıkarıyor o yüzden baya mız mız gecede geç uyuyo.. Elimi alıp ağzına götürüyor diş diş diyo ağrıdığını anlatmaya çalışıyo sen şuan 2 çocuk birden olduğu için çok gerginsin normal olarak eşinin destek olması lazım
(200 puan) tarafından
Eşim öğlen birde işe gidiyor gece 2 de geliyor ama şuan evet köpek dişleri çıkıyor ucu çıkmış
(5,877 puan) tarafından
Ondan kaynaklı olabilir biraz daha sakin davran evde oyun hamuru yap eline ver ne bileyim kovayla su doldur öğlen saatlerinde bırak balkona yada banyoya oynasın dursun yavaş yavaş düzelir hem kardeş fikri hem diş çıkarma hepsi üst üste gelince asabiyet oluyordur birde artık 2 yaş sendromu durumu yavaş yavaş çöküyor üzerine
0 oy
tarafından
Senden ilgi istiyor iki çocuk olunca yoruluyorsun haliyle vakit geticiremedigin için oda sana ters tepki inat yapıyor 
(200 puan) tarafından
Ama doğumdan önce de böyleydi bide ben bebekten çok onunla ilgileniyorum
tarafından
Herseyi oyuna çeviriyor musunuz
(200 puan) tarafından
Evet bebeğin altını bile değiştirince krem sürüyorum oda sürmek istiyor müdahale etmiyorum sürsün diyorum acitmadigi sürece izin veriyorum ıslak mendili ondan istiyorum aaa bebek ne yapmış diyorum bilmiyorum anlamıyorum
tarafından
Yaaa :(( Rabbım yardımcın olsun inşallah
0 oy
(603 puan) tarafından
Kuzum benim oğlumda kardeşi yeni dogdugunda aynılarını yapıyordu kıskandığı dan yapiyordr bana vuruyordu ilgi çekmeye çalışıyordu kucağıma çıkmaya çalışıyordu hiç kucağıma gelmeyen çocuk şimdi bıraktı çin sukur bebeğe alışınca bırakır onu kabul edemiyordu tepkisini boyl gosteriyordur onunda ilgiye ihtiyacı çok yazık işte raalari yakın olunca en büyük problem bu oluyo büyüğe çok az zamn ayiriyorsn ilgi gösteriyorsa tam ilgiye ihtiyacı olduğu zamn sabret boş ver yapan zamnla birakacak emn ol sende lohusasn ondan goznde bu kadr buyuyo temzlenir toplanır ama onların bu zamanları geri gelmz keyfini çıkar bol bol zamn gece bebeklerinle 
(200 puan) tarafından
Kirletiyor olması hiç sorun değil yaparım kirlensin ben saldirmasina anlam veremiyorum ve bu doğumdan önce de böyleydi ben bebeği emziriyorum gazını çıkarıyorum uyutup hemen büyük oğluma yoneliyorum
(603 puan) tarafından
Bilmiyorum kuzm o zmn bı uzmandan yardım al daha öncede varsa benimki bebektn sonra öyle olmuştu konuşa biliyormu cokmu sınırlı acaba
(200 puan) tarafından
Cümle kuramıyor anne baba dede nene meme ve kardeşlerimin isimlerini söyleyebiliyor gel diyor onun dışında cümle kuramıyor bu arada  epilepsi hastası
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Kardeşi kıskandığı için yapıyor canm oda küçük kabullenememis bebeği 

Elinden geldiğince bebekle onun yanında ilgilenme 
(200 puan) tarafından
Bebekle ilgilenince büyük oğlumu da yanıma alıp hadi gel altını değiştirelim diyorum ıslak mendil ver diyorum emzirince hadi gel kardeş acıktı diyorum ama bilmiyorum nerde eksik birşey var anlamıyorum doğumdan önce de böyleydi
(4,983 puan) tarafından
Beraber yapsanda o onu kabullenememis canm
0 oy
(4,681 puan) tarafından
Canım özel eğitime gidiyoruz 3yaşında sayilir bi ara ısırmasi vardi hoca isirinca aninda sizde isirin dedi 2defa isirinca hemen isirdik bıraktı saci da ayni şekilde yaptik bi yönden kötü bi yönden iyi oluyor kendinden büyük çocuklar isirsa çekse daha çok cani acır 
(200 puan) tarafından
Yaptım o ısırınca bende ısırdım babası da aynısını yaptı bu inat yapıyor bırakmıyor yapmayı ve tırnak yemeye başladı parmağı ağzından çıkmıyor
0 oy
(2,223 puan) tarafından
19 aylık kızım var vurma huyu yok ama yemek vs konusunda aynı dönem kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bir de onun kardeşi olduğu için ister istemez dikkat çekmek için yapıyordur 
(200 puan) tarafından
Benim oğlum babasına da çok vuruyor zaten bütün ilgi onun üstünde kıskançlık yapmasın diye
0 oy
tarafından
benimkide bana vuruyo isiriyo sacimi cekiyo dur deyincede asla durmuyo napicak bisi yok zor bi durum  elimden geldigi kadar sakin olmaya calisiyorum ve hamileyim 
(82 puan) tarafından
Sen ne kadar sakin olursan tepki vermezsen daha çok yapacak ve normal bişey olarak karsiliyacak emin ol
tarafından
tepki veriyorumda daha cok inatlasıyo iyice canı yanacak öyle bırakacak 23aylık anlamadıgi bisi yok butun organların isimlerini bile biliyo
tarafından
bende canınını yakmak yerinde ortamı terk etmeyi tercih ediyorum
(200 puan) tarafından
Benimde öyle sessiz kalıyorum devam ediyor tepki gösteriyorum devam ediyor odayı terk etsem peşimden geliyor
tarafından
peşimden geliyor da boyu bana yetisemedigi icin en azindan sacimi cekemiyo yuzume vuramiyo karnima dokunamiyo bu bile o durumda avantaj
0 oy
(82 puan) tarafından
Cokkk üzüldüm ve daha 2 yaşına girmeden boule lohusasın bişey demek istemiyorum ağaç yaşken eğilir asla unutma bunu bende zorlanıyorum 6 yaşında kızım var 27 haftalikda hamileyim sadece sözümu dinlemez oda disaruya çıkınca yüz buluyo ceza veriyorum içim gidiyo ama yapacak bişey yok acaba evde babadan anneden başka biri varmı babadan mi yüz buluyo dediklerini bu yaşta yaptirmaya çalışıyor sakın fırsat verme o seni değil senin onu yonetmen lazım bişey istiyorsa verme nedeni ise sen böyle böyle yaptigin için de ağlarsa umursama yanına gitme tek bir şartla af ederim oda gelip özür dilersen söz verip birdaha yapmazsan derim kesinlikle piskiyatriye götür vurmayı nerden ogrendi bu yaşta anne baba hal ve hararaketide önemlidir   
(200 puan) tarafından
Kaynanam ve kayınbabami annemi görünce çocuk çıldırıyor 9 yaşında görümcem var onu görünce bile çıldırıyor onlardan yüz alıyor onlara da yapmayın dediğim halde yapıyorlar eşim bana şiddet uygulayan bir insan olsa derim ki vurmayı ordan öğrendi ama asla evde vurma gibi birşey yok bağırma da yok dikkat ediyoruz bunlara geçen eşimle şakalaştık benim tikim var dokununca çığlık attım oğlum kafasını koltuğa vurmaya başladı ağlayarak bu beni çok etkiledi neden böyle yaptı bilmiyorum ama zaten eşim gün içinde evde yok niye bu çocuk böyle bilmiyorum.
0 oy
(18 puan) tarafından
Kardeşini kıskanıyor o yüzden böyle yapıyor benimde 17 aylıkken doğdu diğeri emzirirken sırtıma çıkıyordu vuruyordu saçımı çekiyordu oysa ben birini öperken diğerinide öptüm kıskanmasın diye ama kiskaniyor işte oda daha çok küçük ben psikiyatriye götürdüm kıskanır hangimiz kardeşimizi kıskanmadık dedi diger çocuğunu ihmal etme o daha bebek aranızda bağ oluşmaz dedi büyüğü de zamanla düzelir dedi şuan biti 38 aylik diğeri 22 aylik hala kıskanıyor ama ilk zamanlar ki gibi değil 
(18 puan) tarafından
Götür tabi ama bu böyle biraz devam edecek yani bakacak ki bu bebek evden gitmiyor kabullenmeye baslayacak
(200 puan) tarafından
Bebeği kucağımdan indirip onu çağırınca çok mutlu oluyor gülerek yanıma geliyor vicdanen hiç rahat değilim zaten ikinci çocuk korundugum halde oldu bilmiyorum Rabbim hayırlısını nasip etsin inşallah
(18 puan) tarafından
Sen benimsin acaba benimde supriz oldu hamileliğin prezervatif ile hamile kaldım ben kabus yani bir süre sonra artık büyüğü ben abiyim rolüne giriyor bazen dövüyor bazen seviyor ama benim küçük çok fena o yüzden genelde abisine satasiyor
Ben dogum yaptıktan sonra büyük olan bana aşırı bağlandı şuan bile ben yanında yatıyorum uykuya dalınca yerime geçiyorum gece uyanıyor ben yanında değilim diye ağlıyor tekrar onun yanıma gidiyorum küçüğe eşim genelde idare ediyor akşamları ama geçecek inşallah bu günler de sabır
(200 puan) tarafından
Benim doğumuma iki ay kala oğlum bana aşırı bağlandı şuan da yanında uyuyorum o uyuyunca bebeğin yanına geçiyorum uyanınca anne anne diye ağlıyor yanına geçiyorum tekrardan gerçekten çok zor
(18 puan) tarafından
Çok iyi anlıyorum seni aynı şeyleri yaşıyoruz geçer bu günlerde çok zorlayıcı oluyor ama ikiside bir anda büyümüş olacklar
0 oy
(5,939 puan) tarafından
Ah canım bu kadar zor Bi çocugun varken niye hemen hamile kaldın ki zaten ilk bebeğin daha küçük onun vermiş oldugu Bi zorluk var Bi de yaramazsa böyle seni çok yıpratırlar bende lohusayım 4 yaşında oğlum var çok yaramaz ama laftan anlıyor biraz aklı eriyor ona rağmen zorlanıyorum oğlumun iki yaşında ki halini düşünüyorum da o zaman ikinciyi doğurmuş olaydım aman aman kafayı yemiş olurdu çoktan Allah sana yardım etsin 
(200 puan) tarafından
Korundugum halde hamile kaldım hiç bir şekilde istemiyordum eşime dün bile dedim eşim de doğdu yani yapacak birşey varmı yok dedi kabullenemiyorum oğlum için çok üzülüyorum ve her ay hastalaniyor çok zorlanıyorum
0 oy
(681 puan) tarafından
Benim kızım da 15 aylık olacak saçlarımı yoluyor beni vuruyor yüzümü tırmalıyor eline ne gecirse kafama atıyor hayır deyince de anlamıyor elini tutuyorum vurmasın diye ama anlamıyor ne yapacam bilmiyorum zor gerçekten 
(200 puan) tarafından
Benimde o zamanlardan beri başladı ve sürüyor gittikçe daha kötü oluyor
0 oy
(381 puan) tarafından
Kendin piskologa gorunmelisin çocuk bu aynularini benim oğlumda yapıyor annelik bu yüzden bu kadar kutsal sabir
0 oy
(2,471 puan) tarafından
Kardes kiskancligi var dikkat cekmeye calisiyo. Daha bebek o da ilgi bebesi ve ilgiyi bolmek istemiyo. Normal ama destek alirsan senin icin daha iyi olur. Cunku sabir sabir bi anda patlama olmasin ve daha kolay cozum bulursun.
0 oy
tarafından
O kardeşi de olmuş kıskançlık duyuyor ilgisini kendine çekmek için de yaramazlık yapıyor bence 
0 oy
(11,077 puan) tarafından
Benim küçük tam 2 yaş o da bunları yapıyo. Vurma, saç çekme yok ama diğerleri var. Psikiyatrilik bi durum yok. Kıskanıyor ve 2 yaş sendromu da yaşıyo. Dikkatini dağıtarak ve onunla da ilgilenerek çözersin. Sabret
0 oy
(27 puan) tarafından
Benim bebeğim 16 aylık ve kardeşi olmadığı halde bunları yapıyor TV ye vuruyor çizdi hatta babasına daha çok vuruyor en sevdiği şey babasını kizdirmak
(200 puan) tarafından
Normal o zaman bu çocuklar:)
(27 puan) tarafından
Ben öyle kabullendim. Ellerinden saçlarımı toplamak ile yetiniyorum
0 oy
(8,329 puan) tarafından
Sacımın cekılmesınden hoslanmıyorum bana vurulmasından hoslanmıyorum de. Bebegı kıskanıyo bellıkı ıkı cocugunu da cok sevmen lazım. Cok zor bişey ya ana babalık
(200 puan) tarafından
Diyorum ama anlamıyor hiç inat yapıyor

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 365 göst.
16 Nisan 2024 Aile kategorisinde Bahar_6565 (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 381 göst.
25 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 322 göst.
14 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Hayal1907 (272 puan) tarafından soruldu