0 oy
975 göst.
Aile kategorisinde (1,303 puan) tarafından
Kizlar ben memlekete gidicem uçakla Ankara'ya inicem ailem başka şehirde oradan beni Ankara'ya almaya gelecekler ama parasını istiyorlar. Öyle ziyarete gideyim dedim annemler özledik dediler oğluma da değişiklik olsun dedim uçak biletini falan aldım. Ailem havalimanına almaya gelecekler maddi durumları iyi bu arada ama benden benzine zam geldi diye 2 bin lira istiyorlar. Sizce haklılar mi ben zaten uçağa 2.500 verdim bir de onlara benzin parası verirsem sadece oraya gitmem 4 bin 500 olacak. Oğlum süt içer ve kek çikolata cips hani aburcubur yer annem gelince marketinizi kendiniz görün dedi o da biraz gücüme gitti. Ben annem gelin özledik dedi diye gitmeye  karar vermiştim. Şuan pişman oldum resmen ama bileti de aldık iptal edemiyoruz.

75 Cevaplar

0 oy
(1,056 puan) tarafından
Daha neler okuyacagiz acaba . Yanlis anlamayin ama ben gitmezdim bu tur ufak hesaplar yapiliyorsa.

Benim kardesim beni surekli havalimanina birakir alir annemler cocugum birsey alr para soz konusu olmaz . Ben anneme bilet aldi. Mesela aramizda para soz konusu degildir. Kendi ailem ve sizinkini karsilastirmiyorum ama abartmislar
(1,303 puan) tarafından
Doğrudur benim ailem para hesabı çok yapar. Eşim tarafı da öyledir ben alıştım artık ama yine de zor durumda kalıyorum
-Reklam-
0 oy
(1,079 puan) tarafından
Hayatta istemezler 
0 oy
(178 puan) tarafından
Valla ne desem bilemedim. Otobüs filan yok mu havaalanından annemlere daha ucuza gelirdi kaç km yaklaşık olarak
(1,303 puan) tarafından
335 km 4 saat yaklaşık
0 oy
(472 puan) tarafından
Insan torununa birkaç tane abur cubur alamıyor mu Bir de maddi durumları da var bence ayıp etmişler Ben de olsam gücüme gider
(1,303 puan) tarafından
Kendileri de pek yemezler birikim yaparlar sürekli cimriler yani
0 oy
tarafından
Annemle aynı sehirdeyiz bana bile gelirken kendisi alır çocuğa birşeyler,her gittiğimizde 100-200 harçlık verir ben gelicem diyince taksi yollayim yürüme der, bu aksam bu ikinci post böyle yazan insan kendi evladına nasıl der bunu, kız bilet 2.500 Muş gidersen en az 3-4 bin masrafı. Olacak bırak gitme
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Maddi sıkıntıları varsa neyse diyecem de yokmuş. Kendi ailemden pay biçiyorum maddi sıkıntıları olsa bile böyle şey hiç ima bile etmezler. Aksine ben arabayla kendim gittiğimde abim depoyu fuller. Kendi kredi kartini falan verir. Büyük konuşmak da istemem ama öyle durumlari iyiken bu şekilde sanki yük oluyormuşum hissederim gitmekden vazgeçerim sanki. 
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Valla böyle aileler var mı ahyret içinde kalıyorum gerçekten
0 oy
(547 puan) tarafından
Şaşkınlıkla okudum gerçekten.  Bende ailemden ayrı şehirdeyim ben gitcegim zaman yeri gelir annemler alır biletimi bizimkiler gelcegi zaman bazen eşim alır biletlerini iki taraftanda lafı bile olmaz ailem her ay bebeğime bez mama alır durumları çok iyi olmadığı halde senin yerinde olsam gitmem canım 
0 oy
(13,111 puan) tarafından
Ayy ne aileler varmış ya 
0 oy
(450 puan) tarafından
Aslında pekte şaşırmadım canım. Yorumlarda üstüne harçlığımı da verirler diye yazanları gördüm. Buna şaşırdım açıkcası :) keşke hesap kitap yapmadan verebilseler. Bizlerde onlara verebilsek. İnşaAllah bizler evladımıza böyle olmayız.. elinden geldiğince eşine yansıtma ve aranı bozmamaya çalış. Rabbim yuvanla imtihan etmesin inşaAllah 
0 oy
tarafından
Ben olsam gitmem
0 oy
(698 puan) tarafından
Ne acayip aileler var ya. Valla ben ailemin yanına gidicem ne yol paramı verdiriyorlar ne eve bişey almama izin veriyorlar kavga gürültü para harcatırlar. 6 aylık bebeğim var bebeğimin herşeyini almışlardır aklınıza ne geliyorsa hemde kayınvalidemlere almaya bişey kalmaz o derece. Bu arada durumları falan iyi değildir sadece annem var çünkü birde kız kardeşim. Senin adına üzüldüm canım ben olsam gitmezdim ne yalan söyleyeyim hani durumları olmaz eyvallah ona bişey diyemem ama farklı bir durum
0 oy
(114 puan) tarafından
Vallahi canım varsa ankarada bi tanıdığın git bi kaç gün maksat bilet yanmasın ama senin yerinde olsam gitmem sanki gidince biraz pişman olup geri dönücekmişsin gibi hissettim
0 oy
(3,776 puan) tarafından
Biletinizi açığa alın gitmeyin. Asla gitmem asla.
0 oy
(6,444 puan) tarafından
Rezillik gerçekten 
0 oy
(17,886 puan) tarafından
Yani.olmamiş bence
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ben ne okudum ya
0 oy
(3,134 puan) tarafından
Tövbeler tövbesi daha neler duyucaz. İptal ederim inanki. Orda yidiginin ictiginin parasını da istesinler olmadı.
0 oy
tarafından
Ay kız hiç utanmadilar mi isterken 
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Hayir cnm lafını bile etmezler gidis dönüş biletimi hep babam aldı bu yaz evlerinde de  bana asla para harcatmadi madem seni torunlarını ozlediler lafını bile yapmamalilar bence 

İlgili sorular

0 oy
61 cevap 1,003 göst.
30 Mart 2023 Aile kategorisinde Kartanesi1 (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
61 cevap 1,077 göst.
25 Ağustos 2022 Aile kategorisinde M. Nur (812 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 489 göst.
3 Ocak 2023 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 173 göst.