0 oy
965 göst.
Aile kategorisinde (1,265 puan) tarafından
Kizlar ben memlekete gidicem uçakla Ankara'ya inicem ailem başka şehirde oradan beni Ankara'ya almaya gelecekler ama parasını istiyorlar. Öyle ziyarete gideyim dedim annemler özledik dediler oğluma da değişiklik olsun dedim uçak biletini falan aldım. Ailem havalimanına almaya gelecekler maddi durumları iyi bu arada ama benden benzine zam geldi diye 2 bin lira istiyorlar. Sizce haklılar mi ben zaten uçağa 2.500 verdim bir de onlara benzin parası verirsem sadece oraya gitmem 4 bin 500 olacak. Oğlum süt içer ve kek çikolata cips hani aburcubur yer annem gelince marketinizi kendiniz görün dedi o da biraz gücüme gitti. Ben annem gelin özledik dedi diye gitmeye  karar vermiştim. Şuan pişman oldum resmen ama bileti de aldık iptal edemiyoruz.

75 Cevaplar

+2 oy
(1,413 puan) tarafından
Ayyy gerekirse bilet yansın  oylesinin evine ayak basmam bunlar ne biçim aile
(1,265 puan) tarafından
Off öyle maalesef
(3,608 puan) tarafından
Kesinlikle bencede yani
-Reklam-
+2 oy
(1,554 puan) tarafından
Ayip gercekten. 
+1 oy
(1,999 puan) tarafından
Benim biletimi bile ailem alıyor olurmu öyle şey ya
(1,265 puan) tarafından
Ailem kocan karsilicak sizin herseyinizi diyor. Kocam da ben biletinizi alıp bindiricem sizi bı zahmet gelip alsınlar diyor ben zor durumda kalıyorum
(1,999 puan) tarafından
Bence kocan haklı yani durumları olmasa tamam derdim ama durumlarında iyi diyorsun
(1,265 puan) tarafından
Kız annem 65 yaşında borsa falan oynuyor geçen bana diyor 35 bin yatırdım borsaya diye
(1,999 puan) tarafından
Ve sende daha gidiyorsun oraya tobe gitmem anm babamda olsa gitmem
+1 oy
(1,219 puan) tarafından
Kız ya bu şey olmuş gorumcemide götürdük yol parası vermedi gibi aile ya insan aileden para istermi
0 oy
(5,493 puan) tarafından
Tövbe o ne öyle ya gerekirse kapının önünden alıp bırakmaları lazım 
(1,265 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum ama annem senin yol paranı kocanın çekmesi gerekiyor diyor kocam bileti aldı zaten
(5,493 puan) tarafından
Valla şaşırdım canım Allah razı olsun babam kaç kere beni kapımdan aldı kapıma bıraktı bırak öyle demeyi marketten bile birşey aldırmaz bunu baban dese bile annen demicek gel demesini biliyorsa masrafjni da karşılasın demekle olsa işler herkes yapar birşey düşünsün
(5,493 puan) tarafından
Sadece aileme kadar eşim de öyle para lafını yapmaz benim aileme olsun kendine olsun eğer gerekiyorsa alır bırakır şaşırdım valla ya alışkın olmayınca
0 oy
tarafından
Ayyy ne kadar ayıp birşey yaa ! 

Bunların lafı bile yapılmaz 
(1,265 puan) tarafından
Bencede olmaması gerekiyor ve ben zor durumda kalıyorum eşim ben zaten uçak biletini aldım onlar da bı zahmet almaya gelsinler sizi onu da mı ben ödücem sen kızları değil misin diyor
tarafından
Çok haklı eşin
0 oy
tarafından
Ailem hastaneye götürüyor pikniğe gidiyoruz bir kez olsun istemedi hatta kaç kere memlekete gittik asla istemediler 
(1,265 puan) tarafından
En kötüsü ben zor durumda kalıyorum. Eşim ben uçak biletinizi aldım gönderiyorum onlarda oradan almaya gelsinler bı zahmet yol paralarini da mı ben ödücem sen kızları değil misin diyor
0 oy
(1,514 puan) tarafından
Asla almazlar çocukların bezlerine kadar alırlar
(1,265 puan) tarafından
Ben ailemin yanındayken bezini mamasını falan benim eşim internetten alıp yollardi.
0 oy
(625 puan) tarafından
Yuh yuh yuh… Ben de bebeğimle annemlerdeyim. Sürekli bi şeyler alıyor bize. Hergün zorla para veriyor ki benim zaten param var. Sizinkiler biraz değişikmiş.
(1,265 puan) tarafından
Öyle maalesef
0 oy
(194 puan) tarafından
hiçbi şekilde haklı değiller canım 
0 oy
(767 puan) tarafından
Allah'ım kınamak istemiyorum burda çok böyle aile sorunları okuyorum midem bulanıyor bu tarz şeylerden .evlendin diye el mi oldun . hadi benzin parasını da geçtim belki ellerinde yoktur.marketi kendiniz görün ne demek . Hiç görüşmem böyle durumlarda
(1,265 puan) tarafından
Ellerinde olmasa zaten bende derim hani yok yani napsinlar ama var biliyorum annem 65 yaşında borsa oynuyor düşün
0 oy
(1,889 puan) tarafından
Valla canım çok üzülüyorum böyle anne babaya sahip insanlar için. Ben yakınım şükür ama bırak parasını istemeyi memlekette evli olan ablam yeğenim gelse dönüşünü ailem öder yani bence özlem değil onların çağırma sebebi.. insan evladına yapmayacaksa kime yapar ki. Ben yerinde olsam gitmezdim herhalde çünkü çok alınganım zaten bozulduğumda yüzümden okunur zaten rahat da edemem öyle insanlarla.
(1,265 puan) tarafından
Bende çok alındım ama o an birşey diyemedim telefonda şaşırdım. Şimdi düşündükçe bileti iptal etmek istiyorum aradık türk hava yollarını ama iptal ve değişiklik yapilamiyormuş.
(1,889 puan) tarafından
Gidersen daha çok üzüleceğin şeyler olur gibi geliyo acıkcası. Çocuğuna bişiy dese ona bile alınırsın evinin eksiğini aldırmak fln. Siz bilirsiniz de yanan bilet olsun bana göre
0 oy
(212 puan) tarafından
Ailen böyle miydi hep ilk kez mi yaptı. Hep boylelerse seni almalarını beklemen hata. Ayrıca direk parayı verin marketi kendin gör lafları da kolay kolay soylenmeztebrik ederim çok kolay söylemişler. Ayrıca bn kendim giderim aileme gelin beni alın demem yük olmamak için ve evet kendi özel ihtiyaclarimizi çocukların abur cuburlarini da annemde de kayınvalidem de de kendimiz alırız 
(1,265 puan) tarafından
Biz daha önce yakın oturuyorduk eşim getirip götürüyordu ama eşimin tayini çıkınca doğuya geldik burdan böyle uçakla ilk defa gidicem. Valiz ve çocukla zor maalesef kendim gidemem.
(212 puan) tarafından
Yani kimseye de yük olmayın . Durumları iyi diye 2000 yol parası fazla. Bn yerinizde olsam gitmezdim
(439 puan) tarafından
@sevdaaa06 ailesi özledik gel demiş ama. Durumlarında iyiyse bence kızı torunu için 2000 çok değil. Aileye hiçbir zaman yük olunmaz aslında sonuçta üzüntünü sevincini paylaştığın kişiler. Maalesef artık onlara karşı kendimizi yük görüyoruz.
0 oy
(8,933 puan) tarafından
Eğer durumu olmasa elbetteki hakveririm ama böyle Bi ailenin evine ayak basmam kesinlikle eğer gitmem gerekiyorsada taksiyle giderim yari fiyatına yazar en azından fakat bileti yakarım genede o eve ayak basmam bu resmen hakaret
(1,265 puan) tarafından
Durumları olmasa bende birşey demem tam tersi yük olmamaya çalışırım ama.var biliyorum annem 65 yaşında daha geçen bana dedi borsaya 35 bin yatırdım diye bende hatta oo masallah zenginsin falan dedim güldük.
(8,933 puan) tarafından
Tercih senin yinede ben olsam değil gitmek görüşmem bile evlendik diye el mi olduk
0 oy
(3,519 puan) tarafından
O nasil aile oyle ya 
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Ay oldu canim korona zamani babam istanbula kadar arabayla almaya gelecekti. Sekiz saatlik yol düşün yani :) benim algilayamayacagim bi aile iliskiniz varmis
0 oy
(1,315 puan) tarafından
Ben giderim ziyarete otobüsle annem geliş gidiş olsun orada ne istersem alır bide harçlık koyar. Eşim arabayla getirirse yol parası verir . Ben almak istemem yırtarım al torunuma busyler der. Bize geldiginde aynısı yapmak isterim yol parasını verdirmez aldım sayarım der. Gerisi sen düşün. Sonuçta onlar ailen ayıp etmişler 
0 oy
(151 puan) tarafından
Gitme arkadaşım ailende olsa annende olsa bu şekilde yapıyorlar sa gitme. Onların senin biletine çocuğunun yediğine kadar alması lazimken bu yaptıkları hak değil. O 4500 lirayla eşinle kahvaltı ya git sonrada alışverişe git kafan dağılsın
0 oy
(9,604 puan) tarafından
Tam tersi gittiğimde yol parasını verirler bana 
0 oy
(1,953 puan) tarafından
Ne ailem eşimden  Öyle bir para ister ne eşim ailemden para ister hani para çok söz konusu olmaz iki taraf içinde yol parası olsun veya herhangi birşey bizim araba ile gidiyorsak eşim para istemez ailemin arabası ile gidiyorsak ailem para istemez ya 2 bin ailene  vereceğine hava alanlarında  vip servisler oluyor onları bir araştır yani kapıdan alıp kapıya bırakan 

İlgili sorular

0 oy
61 cevap 1,003 göst.
30 Mart 2023 Aile kategorisinde Kartanesi1 (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
61 cevap 1,074 göst.
25 Ağustos 2022 Aile kategorisinde M. Nur (812 puan) tarafından soruldu
0 oy
35 cevap 488 göst.
3 Ocak 2023 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 219 göst.
14 Temmuz 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Cemrenin mamasi (8,326 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,363 cevap

34,861 kullanıcı

...