0 oy
390 göst.
Diğer kategorisinde (120 puan) tarafından

Bağırmak istemiyorum ama bazen canıma tak ediyor çok şükür rabbime iyiki var sağlıklı olsunlar bu günlerde geçer 9 aylık olacak 9 aydır hep uyluk problemi uyku eğitimi almama rağmen oyun oynuyorum oynamıyor yemek yapıyorum yemiyor sadece ağlıyor gitmediğim doktor kalmadı çok bunaldım 5 dk bile yok ailem şehir dışında eşimin ailesi burda ama gelip gitmezler çok bunaldım bağrıyprum oda çok ağlıyor sonra çok kızıp üzülüyorum kendime psikolojik olarak çok etkileniyor biliyorum napıcam ben bilmiyorum varmı öneriniz bağırdığınız da nasıl yol izlersiniz yada bağırıyormusunuz:(

24 Cevaplar

+4 oy
(245 puan) tarafından
Daha çok küçük bağırmaktan anlamaz ki aranızdaki bağı zedelemekten başka bir şey yapmazsınız. Şuan güvendiği tek şey sizsiniz yapmayın lütfen bağırınca ne değişecek yani ağlamıycak mı? Böyle daha çok ağlamasına sebep olursunuz, bebek daha 
-Reklam-
+1 oy
(3,272 puan) tarafından
9 aylık çok küçük bağırılmaz ki anlamaz yani. Senin stresin ona geçer boş yere üzersin kendini de. Alıp parka çıkartsan biraz hava alsa falan ikinize de iyi gelir. Kitap okuyabilirsin etkinlik yapabilirsin camdan arabaları göster oyuncakları konuştur sakin yetiştirirsen sakin çocuk olur sen bağırdıkça o hırçınlaşacak
0 oy
tarafından
Bağırmıyorum dersem yalan olur 
(120 puan) tarafından
Kendimi çok kötü hissediyorum sanki en kötü anne benim gibi bu durum hep böylemi olacak hiç bağırmayan anne varmıdır
tarafından
Belki vardır ama inan çoğu anne bağırıyor biz annelerin de sabrı bir yere kadar:)
(997 puan) tarafından
Ben 2 aylık bebeme bağırıyorum :D çocukta napsin seviyorum sanıyor ağlarken birden gülmeye başlıyor sonra bende çok vicdan azabı çekiyorum:D
0 oy
(3,882 puan) tarafından
Ben de 2.olalı cok bagıeıyorum sonra oturup zırıl zırıl aglıyorum benım kız benı kaileye almasa da. Ama 9 aylık değik 2. 5 yasında cok bu benı masum yapmaz ama pek küçük geldi be senın ki :( sakın kalmaya calıs canım ne kadar pişman oldugynu hatırla o an
0 oy
(2,294 puan) tarafından
18  aylık benimki arada sesimi yükselttiğimden gelip totomu ısırıyor hdhfhdbi
(361 puan) tarafından
Ay Allah ım :)
0 oy
(4,323 puan) tarafından
Allah'a şükür 12 aylık oldu ama bir kez bağırmadım. İstediği tek şey şevkat. Çoook zorlandığım zamanlar oyun alanına koyup diğer odada sessizce koltukları yumruklayıp birkaç derin nefes alıp geliyorum. Kendime sürekli bana ihtiyacı olduğunu eğer ona şevkat gösteremezsem kendi tek başına korkmuş ve yalnız hissedeceğini hatırlatıyorum. Zor bi bebek. Uyku sıkıntısı hep vardı. Çok sinirli. İstediği olmazsa çığlık çığlığa sinir krizi geçiriyor ve aralıksız ilgi istiyor. Tuvalete bile birlikte gidiyoruz. 
0 oy
(1,958 puan) tarafından
9 aylık bebeğin nesine bagiryorsun canım benim 2 yaşında 2 yaş sendromlu bebeğime hiç bagirmamışımdır ,sakin bir yapım olduğu için önce onun bir bebek olduğunu ve onu dünyaya getirmeyi sen seçtin ,ve daha çok küçük seni anlamaz  canım bağırsan ne olacak yazık anlamıyor ki daha seni
(120 puan) tarafından
Doğru söylüyorsunuz
0 oy
(474 puan) tarafından
İnsanın dayanamadığı bir nokta oluyor. Bende bağırıyordum şimdi 16 aylık kendimi daha çok tutmaya çalışıyorum kızmak istemiyorum ama bazen o kadar bunalıyorum ki her şeyi yerden yere çalasım geliyor, hal böyleyken çocuğu bırakıp başka odaya gidip sakinleşmeye çalışsam olmuyor bu sefer öfke içimde kalıyor ve üst üste geldikçe daha kötü oluyor. Keşke sakin bi anne olabilseydim ama maalesef evet üzülüyorum pişman oluyorum özür dileyip sarılıyorum. En çok ta ben ona bağırdığım halde yine bana yapışması koyuyor. Bizden başka sığınacakları kimse yok. Allah tüm annelere bol bol sabır anlayış hoşgörü sakinlik nasip etsin. Yalnız değilsiniz
0 oy
(444 puan) tarafından
Bağırınca kötü anne olmuyorsun ama bağırmak çözüm değil. Bu aylarda da bebek bağırmaktan anlamaz. Uyku düzeni nasıl bilmiyorum ama elinden geldiğince uyumasını yemesini kendine vesvese yapma. 4 ve 8 aylıkken uyku düzenleri atak haftasından dolayı değişebiliyor yemek yemeleride. Yani kendi haline bırakın ara ara. Bebeğiniz uyursa da kendinizle zaman geçirin. Ev ile değil. Benim bebeğim 2.5 yaşında olucak bu yaz emzirmeyi bıraktım. Yeni yeni uykusu ve yemesi düzelmeye başladı. Hala da geceleri uyanır. Ve bende tek bakıyorum. Yardım almıyorum. Zor oluyor tek bakmak ama en başından beri tek bakacağımı biliyordum :) Allah yokluğunu göstermesin.
0 oy
tarafından
Soruya cevap verecek olursam. Bu aralar o kadar çıldırtiyor ki beni. Az önce delirdim artık bağırdım. Uyumuyor kız uyumuyor inat ediyor saat on iki yi geçti uyku yok. Kriz geçiriyorum artık
0 oy
tarafından
İkizlerim var tek bakıyorum bazen o kadar bunalıyorum ki maalesef ben de bağırıyorum Bir de peşimi bırakmıyorlar ne yemek ne tuvalet hiçbir şey yapamıyorum önlerine oyuncak katıyorum çizgi film açıyorum karınlarını doyuruyorum altlarını temizliyorum bir kızım zaten hep bağırıyor ağlıyor durduk yerde beni de artık canıma tak ediyor Bir de sanırım benim artık sese tahammülüm kalmadığı için tahammül edemiyorum 
0 oy
(826 puan) tarafından
Arada bagirirlir tabi diyecektim de daha çok küçükmüş kız. 
0 oy
(100 puan) tarafından
Biri bana da yol gostersin lütfen iki yaşındaki oğluma istemsizce çok bağırıyorum not ailevi nedenlerden dolayı çok sikintiliyim anlatılamayacak kadar ağır şeyler yaşadım sadece oğluma bagirmayayim diye fikir istiyorum lütfen 
(4,170 puan) tarafından
Ailevi nedenlerden olan sıkıntılarına küçücük bebek mi sebep de hırsımı ondan çıkarıyorum diye düşün canım seni stres eden şeylerden uzak dur başkalarından çıkaramadığın öfkeni el kadar çocuğa yöneltme yazık günah o gücü sadece sana yetip seni üzenlere ne kadar kızıp nefret ediyorsun değil mi peki gücünün ona yettiği bebeğin de senden öyle nefret etsin mi istiyosun bunu düşün ve yapma lütfen :(
(100 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım dedinini yapıcam
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Firsat buldukca uyu. Uykunu alamadigin için gergin oluyorsun. Bagirmalar hayir demeler oluyor genellikle ama saril öp
0 oy
(2,471 puan) tarafından
Bagirsan da anlamaz sadece korkutmus olursun. Ben o yaslarda bagirmiyodum. Ama buyuyunce kizdim yani buyuk dedigim de 4 yasindan sonra. Suan 5,5 yasinda cok nadir bagiririm. O da laf dinlemezse.
0 oy
(1,499 puan) tarafından
Çıkmanız lazım dışarı komşu arkadaş ortamı şart sana da bebeye de değişiklik olur bende öyleyim bağırdığım zamanlar köpek gibi pişman oluyorum gönlünü almaya çalışıyorum sonra ikimize de bakıp üzülüyorum ama gerçekten anlamıyorlar anlasa bağırdığınin ise yaradığını görsen tamaam ama anlamıyor üstüne senden Korkuyo ama şunu hiç aklından çıkarma sana ihtiyacı var tek güvendiği tek bildiği sensin senden güçsüz zayıf kendini ifade edemiyor kimbilir ne sıkıntısı varda o kadar ağlıyor bunları düşün canın sıkkın olduğunda yalnız bıkkın hissettiğin zaman senin tek ilacın tek sığınağın o dur onda iyileş şifa bul kendine ona senin ilacın gibi bak seni yoran o değil hayat nolur acısını ondan çıkarma bende senin gibi olduğum için bunları söylüyorum lütfen yanlış anlama seni çok iyi de anlıyorum ha insan bazen görmüyor anlamıyor işte 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Bende bağırıyorum arada 2 yaş sendromuna erken giriş yapan bir kızım var nefes aldırmıyor bazen uykularda azaldı hiç dinlenemiyorum ve aşırı inatçı hep istediği olsun diye aglıyo hayır dan olmadan anlamıyor mesela masaya takmış kafayı üzerine çıkıp zıplamak istiyo çok kez düşmeye ramak kala yakaladım in artık çıkmak yok hayır diye kızıyorum bu seferde aglıyo aslında ne güzellikle ne bağırarak anlamıyorlar bağırmak çözüm değil dikkatini dağıtmak lazım ama benim kız kafaya koyduysa asla unutmuyor ikna edemiyorum buda beni sinirlendiriyor 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Önce senin sakin kalman lâzım canım bütün gerginliğini hissediyo bebeğin bağırmak çözüm değil kendimden biliyorum diş çıkarıyodur ağrısı vardır daha çok küçük sonuçta 
0 oy
(1,099 puan) tarafından
Kızım 3 yaşında bağırıyorum tabiki. Ama uyumayan çocuk uyumuyor. Benim kızımda dogdugundan beri uykuyu seven ve kolay uyuyan bı cicuk değildi. Hala uyku sorunumuz var. Gece yatırıyorum saat 10 gibi 12 de bı kalkar sabahlarız sonra öğlene kdr uyur. 
0 oy
(1,411 puan) tarafından
Valla ben kızıyorum yalan yoo ama 2,5 yaşımda anlıyor herşeyi ama sizinki çok küçük bağırsak bile anlamaz sadece korkutursun  onu  arkadaşım var çok öfkelendiğinde sakinleşmek için tuvalete giriyor biraz ağlıyor sakinleşiyor öyle yanına gidiyor sizde sakinleşene kadar başka odaya gidin bsğırmayım 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 146 göst.
0 oy
13 cevap 274 göst.
17 Aralık 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selmamustafa (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 288 göst.
17 Aralık 2023 Aile kategorisinde Berenbulut0 (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 136 göst.
9 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,182 puan) tarafından soruldu

380,272 soru

11,385,501 cevap

34,885 kullanıcı

...