0 oy
253 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (54 puan) tarafından
Merhaba maddi durumumuz iyi değil kaynanam gilde kalıyoruz ev almak istiyoruz eşim emin evime başvurucam diyor nasıl güvenilirmi ne kadar zamanda ev alınır ne kadar para ödemek lazim bilgisi olan varmı

12 Cevaplar

0 oy
tarafından
Valla oraya girme çıkamazsın haddinden fazla para alıyorlar çünkü 
(54 puan) tarafından
Bende bilmiyorum hiç araştırmadım ilk buraya sordum bu zamanda ev almak çok zor kirada oturmak ta çok zor kaynanam gilin evinde sürekli kalamayız nasıl yapıcaz bilmiyorum
-Reklam-
0 oy
(1,379 puan) tarafından
3 sene önce ev ve araba aldk o zaman karlı bir işti ama şu anda parayı alana kadar piyasa o kadar değişiyor ki zarar etmiş olabilirsnz güvenilir faize bulaşmayim dersenz olur
(54 puan) tarafından
Valla hiç bilmiyorum iyice bir araştırıp öyle karar veririz artık
0 oy
(441 puan) tarafından
Hiç bulaşma. Haberlerde kaç kez çıktı insanlar evlerini alamamış
(54 puan) tarafından
Ya öylemii
(1,379 puan) tarafından
evimizi de arabaımzıı da oradan aldk hiç sıkıntı yaşamadık
(441 puan) tarafından
Valla daha yeni 1 yıl olmadı bu dediğim haber. Anlattıkları sistem bir nevi saadet zinciri bizde gidip görüşmüştük
0 oy
(6,247 puan) tarafından
Eminevim birevim tasarruf evim fuzulev buralar güvenli ama artık eskisi gibi değil çünkü ev fiyatları bir anda uçuyor çok karışık bir sistem. Size verilen en geç bir tarih oluyor mesela kurada çıkmazsanix 3 yıl sonunda ev sizin diyor ama siz 2 milyona yazıldnz diyelim 3 yıl sonra 2 milyona ev bulamayacaksiniz o zamanda borç iyice çoğalmış olacak. Kredi cekebiliyorsaniz eş dosttan borç alabiliyorsanz daha mantıklı olur canım.
0 oy
(5,368 puan) tarafından
Halamlar aldı oğluna canım alt komşumuz da yazıldı ama ilk yazıldığı fiyata ev kalmayınca arabaya geçirdiler
0 oy
(1,385 puan) tarafından
4 yil once 400 binlik eve yazildik o zaman en luks evler istanbulda o fiyatti sen düşün  pesinat 38 bin verdik ayda 3 bin 3 bin hâlâ ödüyoruz geldigimiz noktada birak evi 400 e ahir gelmiyor kuradada cikmadi bize en sona kaldik ustune 400 bin daha koyup 6 ay once arabaya cevirdik simdi ayda 5 bin ödüyoruz aman uzak durun piyasa artik eskisi gibi degil.vazgecmek istesende pesinat yani oragnizasyon parasini geri vermiyolar
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Bizde düşündük ama vazgeçtik sonra taksitleri yüksek 
0 oy
(409 puan) tarafından
Ev için şuan girilmez de araba belki olabilir. Ama bana ikisi içinde güvenilir gelmiyor
0 oy
(1,211 puan) tarafından
Sistem güvenilir ama piyasa kötü 
0 oy
(2,988 puan) tarafından
Güvenilir de o çıkana kadar ev fiyatları artıyor bizde başvurduk paramz yetmedi arabaya çevşrdik araba fiyatları da uçtu ama bakalım hayırlısı
0 oy
(5,727 puan) tarafından
Hiç güven vermiyor bana, bir gün patlar diye bekliyorum. 

Benim bilgim şu yönde. Ev beğeniyorsunuz atıyorum ev 1milyon. Yazılıyorsunuz, sonra kura ile kime ev alınacağı belirleniyor, işte ona ev alınıyor. Size de belli bir süreye kadar zaman veriyorlar, emin değilim 1 yıl olabilir. 1 yıl içinde size de ev alınacak ama piyasa malum, bugün 1 milyon olan ev ertesi gün 100bin artabiliyor. İşin sonunda hala para lazım oluyor. Sabit bir enflasyon olsa sıkıntı değil 
0 oy
(36 puan) tarafından
Bız tam 5 yıl önce yazıldık ve paramız çok değer kaybetti o zaman yazıldıgımız paraya çok güzel evler edıyordu bıze teslımat tsrıhı gelene kdr kuradan çıkmadı 4 yılın sonunda 205 bınımızı aldık hâlâ 100 bın borcumuz var

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 582 göst.
14 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Trbznlugln (1,981 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 149 göst.
12 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Fatmaaa... (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 295 göst.
11 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Fatmabttl (25 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 126 göst.