0 oy
236 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (6,055 puan) tarafından

40 günlük bebeğim var gece uykusuna 12 de ancak dalıyor sabah 7 de gözünü fal taşı gibi açıyor 9 da ancak geri yatıyor.

Sabah ağlayınca 4 yaşında ki oğlum da uyanıyor. Bu sefer o acıkıyor Bi elim bebekte Bi elim mutfakta kahvaltı hazırlıyorum. Bebek uyuyunca geri uyuyayım diyorum bu sefer ben acımdan ölüyorum sütüm olsun diye bende birşeyler yiyorum bsn sofradan kalkmadan bebeğim uyanıyor. Gündüz zaten oğlum uyumadığı için onu bırakıp uyuyamıyorum günlerdir gece 12-1 sabah 7 uyuyorum. Deliksiz uyusam yeter bana ama 3 4 kere uyanıyorum her uyanmada yarım saat uyanık oluyorum :'(

Çok zormuş ilk bebekte anlayamamışım şimdi anlıyorum anneliğin zorluklarını 

10 Cevaplar

0 oy
(5,184 puan) tarafından

Evet sloganımız 

Tek çocuk hiç çocuk 

Bebek eşittir uykusuzluk :D

(5,184 puan) tarafından
Oğlum uyudu kızımın patates kızartmasini ayrana batirmasini izliyorum evet bu saatte :))
(6,055 puan) tarafından
Aynen valla tek bebek olunca o uyuduktan sonra vur kafayı yat tüm gün zaten evi kirleten de yok dolayısıyla iş de yok akşam Bi saat ver babaya yap işini miss gibi. Ama iki çocuk olunca çok çok zormuş gerçekten yaa
(5,184 puan) tarafından
Tabiki ikinci çocuk gelene kadar da sizlanirdikk meğerse ne kadar kolaymış :)))
-Reklam-
0 oy
(11,094 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun dayanma gücü versin, geçecek bu günler onu biliyosun zaten..
(6,055 puan) tarafından
Amin canım valla hiç büyüsün istemiyorum böyle çok şirin masum. Ama diyorum Allahım bu da diğeri gibi büyüse de rahatlasam bende
(11,094 puan) tarafından
Annelik işte, hem bebek kalsın hem de büyüsün de rahatlayım.. Her dönemin zorluğu da güzelliğini de bi başka :)
0 oy
(348 puan) tarafından
Hiç sorma bende şuan aynı durumdayım  Hatta şu an yazarken bile ağlıyor yani elimde uyusa da ben de uyusam
(6,055 puan) tarafından
Aynı bende ayağımda bebek elimde telefonla duruyorum yarım saattir daha yeni uyutabildim
(348 puan) tarafından
Ben daha uyutamadım bakalım ne zaman uyuyacak
0 oy
(979 puan) tarafından
Oğlum 41 günlük kolik bebek sen yine uyuyormuşsun ben hiç uyumuyorum memede ağlar gaz çıkarır ağlar 5 dk da bir uyanır ağlar sürekli ağlar gece 12 1 gibi uyuyup 7 de kalkacak keşke nerdeeee göbek atarım yeminle ya 
(6,055 puan) tarafından
Kolik daha zor biliyorum canım Allah yardımcın olsun boşuna dememişler cennet annelerin ayakları altındadır diye

Bu arada aynı gün doğum yapmışız 16 ağustos mu seninki de :)
(979 puan) tarafından
15 Ağustos canım 41 günlük oldu bugün Allah herkese yardımcı olsun canım 2. Çocuğum kızımda hiç böyle birşey görmemiştim bunda çok zorlanıyorum
(6,055 puan) tarafından
Ağustosa ayı 31 de çektiği için 42 gün oluyor senin ki cnm :)
Gerçekten tek çocuk=hiç çocuk diye boşuna dememişler iki çocuk olunca yükün x5 oluyor
(979 puan) tarafından
Bugün 42 günlük diye hesap etmiştim 43 günlük mu oluyor simdi
(6,055 puan) tarafından
Aynen 16 gün ağustostan + 27 de eylülden = 43 gün oluyor senin bizimki de 42 oluyor
0 oy
(2,729 puan) tarafından
Kızım 17 aylık sabaha kadar sayısız kere uyanır ağlar emer 
(6,055 puan) tarafından
Desene senin de çilen benden çokmuş :)
0 oy
(409 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun benimde oğlum yedi aylık şu anda ikincisi bu ilk oğlumda hep eşim yardımcı oldu bunu tek başıma büyütüyorum resmen tabi işim olunca yine eşim yardımcı oluyor çocuklar konusunda Allah razı olsun ilk doğum yaptığımda ikinciye hep kalkardim acikirdim hiç yardım edenim olmadı ne benim annem ne de eşimin annesi ikisini de tek başıma büyütüyorum çok şükür zaman çabuk geciyo şimdi küçük emekliyo ben iş tutarken salondan mutfağa geliyo abisi oynatiyo oda dört yaşında uyku konusunda da uyuyabiliyorum ikisi de mışıl mışıl uyuyorlar baslardasin daha sen inşallah geçecek bu günlerde diyelim ☺️
(6,055 puan) tarafından
Valla okurken Bi mutluluk kapladı içimi birgün bizde böyle olur muyuz çocuklarım beraber oyun oynarlar ben sabaha kadar güzelce uyurum sabah dinç kalkarım ohh düşüncesi bile mutluluk verici :)
(409 puan) tarafından
Bende başlarda öyleydim günleri sayiyodum ne zaman geçecek bu günler diyordum uykusuzluk hele çok kötü bı taraftan o bı taraftan psikolojin çok şükür bitti o günler seninde öyle olacak inşallah:)
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Zamanla düzen tutar benim 3 yaş ve 1 bucuk yas kızlarımdq oyle büyük yatar 9 da sabah 7 de kalkar küçük de 9da yatar gece 2 defa kalkar önceden coktu sabah 7 kalkar 6 veya ama ben çok çektim benim pes pese oldu çok zorlandım kolikti büyük kizim ben 3 senedir 4 5 saatlik yeri gelir 3 saatlik uyku ile dururum ayakta
(6,055 puan) tarafından
Senin de ne bitmez çilen varmış bacım peygamber sabrı vermiş rabbim sana. :) Rahat edebileceğimiz günleri de rabbim göster bize inşallah :))
(5,240 puan) tarafından
Oylr valla analık delilik:) cok guzel ama yorucu saglik olsun bide hamilelikte cok çektim gebelik zehirlenmesi falan baya şeyler atlattım ölmedim ama ayaktada degilim :))))
0 oy
tarafından
Halime şükrettim ya gerçekten tek cocuk güzel ama öyle de yalnız iyi olmuyor bi tane daha olsa oynarlar falan bakalım yaşamadan göremiycez zor mu kolay mı :)
0 oy
(756 puan) tarafından
12 den 7 ye fazla bile bence masallah gece beslemesi yapmayı ihmal etme daha çok küçük kan şekeri düşebilir benimki de o zamanlar 11 de uyuyup sabah 7-8 gibi uyanırdı gece 3 te emzirirdim veya mama verirdim 2 bucuk 3 aylıkken falan gece beslenmesini de kestim uyanirsa veriyordum şimdi 6 aylik gece 12-1 gibi uyuyup sabah 5-6 da uyanıyor 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 342 göst.
0 oy
2 cevap 118 göst.
17 saat önce Aile kategorisinde Misafir123456 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 109 göst.
18 saat önce Aile kategorisinde Misafir123456 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
2 gün önce Aile kategorisinde Misafir123456 (13 puan) tarafından soruldu