0 oy
84 göst.
Diğer kategorisinde (58 puan) tarafından
Hayırlı aksamlar hanimlar kızımın dün akşamdan beri 38.5 39 ateşi var en çok 37.5 indirebiliyorum doktora gitmedim çünkü evde bütün ilaçları var doktorun vereceği evde doğal ve ilaçla tedavi etmeye çalışıyorum şimdi araştırırken oda sıcaklığının 21 22 olması gerektigini okudum acaba kızımı klimalı odada mi yatirsam (burası Mersin hava sıcaklığı 30 ve üzeri ) yoksa sıcak odada mi  terlese ne yapcam bilmiyorum aranızda bilgi sahibi olanlar bu konuda ne yapmam lazım 

2 Cevaplar

+1 oy
(1,554 puan) tarafından
Atesli cocugu sicak ortamda tutmayin klima ile odayi serinletin 22 derece ideal oda isisidir ama klima direk cocuga vurmasin o tehlikeli olur sadece odayi serinletsin.
(7,447 puan) tarafından
Aynen öyle canım
(58 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim kızlar
(58 puan) tarafından
Ayes dusurmek için bir oneriniz var mı peki
(7,447 puan) tarafından
Calpol pedifen vs verebilirsin ince giydir ve ılık duş canım
(7,447 puan) tarafından
Hastalık ateşi 38i geçer diş ateşi 38i geçmez
(7,447 puan) tarafından
Doktora götür kanda enfeksiyon vs var mı bakılsın ona göre ilaç verir ciddi ateş 39
(58 puan) tarafından
Enfeksiyon canım doktor götürdük iki gün önce bu akşam goturmedim yani onu demek istemiştim ama ilaçlarda sanki tam etki etmiyor limon kullanıyorum el yapımı elma sirkesi aferin pedifen soğuk su kompleksi eğer 39 olursa ılık duş bir şekilde dusuruyorum ama 37.5 altına düşmüyor  ben oda sıcaklığınıda ayarlamak istedim herşey evladimin için ihaml eder miyim hiç kurban olurum ona gece yatmiyorum baktım ateşi düşmüyor koşarım hemen hastaneye 20 dakikaya
(7,447 puan) tarafından
Kuzum antibiyotik verdiyse anca etki eder etmezsin tabi ihmal onu demek istemedim kuzucum çok zor hastalık Allah'ım şifa versin çok geçmiş olsun
(7,342 puan) tarafından
Sakın çocuğa sırke kulanma sakın iç ateşe sebeb olursun daha kötü sonuçlar doğurur sirke
(58 puan) tarafından
Çok  sağol canım benim Allah razı olsun
(58 puan) tarafından
Elma sirkesi ile limonu karıştırıyorum bir tatlı kaşığı iciriyorum ateş dusuruyor canım
(7,342 puan) tarafından
Ama bu sefer iç ateşe dönüyor cnm
(58 puan) tarafından
Vücudunda kullanmıyorum sirkeyi iyi değil diye ama içmekte sorun yok dediler annemde bize hep verirdi sirke limon karıştırıp
(7,342 puan) tarafından
Sen bilirsin cnm
(7,447 puan) tarafından
Verme sirke iç ateşi yükseltir
(58 puan) tarafından
Vermiyim canım o zaman sagol
(58 puan) tarafından
Teşekkür kızlar ya iyiki bu platform var
(7,342 puan) tarafından
Nedemek cnm bnm kimsenin kötülüğünü istemeyiz hele ki söz konusu çocuk ise Allah'ım bi an önce şifa versin yavrucağa
(58 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim Rabbim hicbirimize evladının acısını gostermesin okadar küçükler ki ayy canının yandığını görmek beni çok uzuyo
(7,342 puan) tarafından
Amin cnm bnm
(1,554 puan) tarafından
Sirke iyi degil evet, ates dusurmek icin cocuga ilik bir dus aldir sonra ince bi atlet giydir serin bir yerde tut eklem bolgelerine ve alnina soguk kompleks uygula vucutta su kaybi olur bol bol sivi ver 38.5 u gecerse ilac artik ver diyor doktorumuz ama sakın sirke falan icirme
(58 puan) tarafından
Tamam canım çok sağol :)
-Reklam-
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Klimalı ortamda tabiki canım ateşi var çocuğu sıcak hasta eder soğuk değil 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 243 göst.
15 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Uras (191 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 148 göst.
8 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cigdemasya (444 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 437 göst.
23 Mart 2020 Aile kategorisinde Sühanca (103 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 92 göst.

381,497 soru

11,421,811 cevap

34,978 kullanıcı

...