0 oy
140 göst.
Aile kategorisinde (4,176 puan) tarafından
Kizlar emzirmeyi biraktim . Sabah 8 de 3. gun bitmis olacak. Sali gunu sabah 8 den sonra emzirmedim hicbisey icmedim . Goguslerim sisti acimaya basladi carsamba sabah dostinex aldim. Yarimsar doz dun ve bugun ictim bitti.  Goguslerim biraz agriyor. Ama dayanilmicak gibi degil sanki dun daha cik aciyordu ama sis yani yumru yumru.  Suan sut var yani icerde belli. 

Biraz rahatlatmak icin yumusasin diye sagsammi elimle  gogus ucumu  bizt bizt sagsammi birazcik. Yiksa ellemesemmi. Dostinex sut uretimi i durduruyor ya sagsam tekrar dolarmi acaba yada napsamki

10 Cevaplar

0 oy
(1,575 puan) tarafından
Burda okuduğum kadarıyla çok dayanamadıkları zaman sağıyorlardı sanırım sorun olmuyor
-Reklam-
0 oy
(997 puan) tarafından

Sağda bana gönder sütüm yokk :D

(4,176 puan) tarafından
Puhahaj:)). Gelir gelir iyi dusun iyi enerji ver memislere:))    Ay kurtuluyorum sonunda. Biran once kuculsun biraz . Beni kilolu hosteriyor iri iri . Bitsin su sut mut olayi yaaa sabrim tahammulum kalmadi:)
(997 puan) tarafından
:D tamam artık süt içmesin diyorum sonra emzirme danışmanım gaz veriyor benim bebe 2 aylık 3 saatte 1 gelen süt 40 ml :D keşke emsede tahammül kalmasa. Sende ben gibi sabırsızsın bir an önce olsun bitsin istiyorsun :D
(4,176 puan) tarafından
Ay sormaaaa ya . Bazi konularda arşa cikiyorum:) kizimda bebekken bu cocuk nezaman  buyucek evlenecek de kurtulacam ben bundan biran once buyusun  diye oturup aglamistim:) pik noktam bu:))
(997 puan) tarafından
:D bende aşırı sabırsızım kafama birşey koyarsam o an olacak yoksa hevesim kaçıyor
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Bence çok az sagmalisin mastit falan olma bide Allah korusun çok kötü onun ağrısı. Azıcık sağmayla bir şey olmaz.
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Sıcak suyla duş almak rahatlatıyor
(4,176 puan) tarafından
Aynn o baya rahatlatti denedim onu iki uc kez dusa giriyorum gunde :)) bide sabir yasi suruyorum ya pis kokuyor gibi hissediyorum kendimi cck uyur uyumaz dusa atiyorum hemen kendimi
(11,076 puan) tarafından
Bence aynen devam et. Sağmaya gerek yok ağrısı da azaldı diyosun bi iki güne bişi kalmaz inşallah. Sağanlar var ama hep sağmayın diye öneriyolar. Sağdıkça uyarılır, süt gelmeye devam eder diye biliyorum ben
(4,176 puan) tarafından
Aynn korkum o. Uretim devam edermi acaba diye
(11,076 puan) tarafından
Hele sen yarın da sabret geçmez ya da azalmazsa ağrın, sağ diyenlere uyarsın. Baktın ağrın azalmış sağmadan devam edersin. Bence mantıklı, sence? :)
(4,176 puan) tarafından
Cok mantikli aynn oyle yapim:)
0 oy
(492 puan) tarafından
Belki biraz degisik gelebilir ama ben bardak çekmiştim ve baya rahatlatmisti tavsiye ederim
(4,176 puan) tarafından
Vakumuyla beraber sut de cikmiyormu ki. Gecen hacamat yaptirfim baya bi vakumlDi
Sirtimi kupa cekmek. Oyle vakumluyomu gogsu?
(492 puan) tarafından
Evet canim vakumluyor, tarif ediyim yap sende ben cok rahatlamistim.
Patatesi ceviz büyüklüğünde küp seklinde kes sonra kulak çöpünü de ortadan ikiye kes sonra birini patatese batır pamuklu yerine kolanya dök sonra arkaya yaslanır vaziyette göğsüne koy (sana bardak dedim ama ben kavonozla yaptim 300 ml lik kavanozlar) yap pamugu kovanozu kapat hemen tutunca hemen sonuyor zaten ateş baslarda biraz açıyor ama dayanirsan sonra rahatliyorsin, istersen biriside yapabilir korkarsan banada kardesim yapmıştı o olmayınca mecbur kendjmde yaptim acisina dayanamamistjm çünkü
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Sagma birkaç gune duzelir sagdikca daha çok gelecektir kızlarım meme reddi yapti naptiysam dönmediler ama hiç bisey yapmadım bikac gune kendi zaten kesildi benim sutumde azdi tabi ondan 
0 oy
(9,604 puan) tarafından

Ben sütümün dolup taştığı zamanlarda emzirmeyi bırakmak zorunda kaldım 3 aylıktı hiç sağmadım ama dayanılmıcak gibi bi ağrı değilde bir kaç güne sütüm çekildi :'(

0 oy
(2,440 puan) tarafından
Sagma tekrar uyarmis olursun
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Casper baci nasil biraktirdin emzirmeyi allah askina bir yol goster :D
(4,176 puan) tarafından
Bacim 16 aylik ya benimki. Eg den ög den anlamio. Sabir tasi surdum. Nasi biseyse tadi. Bi agzina degdi püff püfg dedi su istedi yani püff diyor suya:)) su icirdim bidaha emmeye calisti yine geri cekti kendini ama şok oldu ilk agzina nasi tat geldiyse suratima bir garip bakti noluyo yaaa der gibi:) nyse yine puf istedi verdim icti daha memeyi uzattim kafasini cebirdi istemedi.  Ama surekli yakama yapisiyor.  Meme istio . Uyurken iki gun ilk gogsumu uzattim sabirtasini surup tadi agzina gelince emmedi. Salincakta uyuttum  . Dun sabirtasi surmedim sadece kirmizi oje ile gohsumu. Ust kisimlari karaladim gekisiguzel bakarsa yine gorerek tiksinsin diye. Meme istiyo ama goruyor boyali  emmio. İlk gece meme istedi sabirtasi surup verdim . Sabahtan aksama kadar nasil hasretlik cektiyse sabirtasi surulu sekilde emdi gece uykuluyken. Benimde uykum coktu goguslerim de aciyodu. Az beni rahatlatsin birazda kendi sakinlesin diye tek gogsu emzirdim biraz yarisina kadar. İkinci gun sabirtasina pul biber attim biraz:) cunku baktim meme icin sabirtasinin tadini bile umursamayacak galiba diye. :)

İkinci gun pulbiberli sabirtasi ile devam ettik dun 3 z gun hic bise surmedim meme istiyor ama oyaliyorum baska biseler veriyorum eline. Bugun sabah 8 den sonra 4. Gune girmis bulunmaktayiz:)
(1,554 puan) tarafından
Offf ki ne of sabirtasiyla mi emdi :D
Ben neler denedim yok bagimli resmen 30 aylik olacak 2.5 yas ne demek ya walla gece uykuya gecerken ve gece kalktiginda 1 kere emiyor onun disinda memeyle isi yok ama onun bile bitmesi gerek artik su sabir tasini ben de deneyeyim ya
(4,176 puan) tarafından
30 ay nasi sabrettin kiiiaaaz:) kizimi 22 aylikken kesmistim. Kirmizi oje siyah goz kalemiyle gelisiguzel biyadim sabah. Sil demesin diye. Silsemde cikmaz.:) acti uf olmus eg demistim. Oglen uykuya gecerken meme istedi  acti bakti hala boyali kendi kapatti tsortumu aksam oyle kucagimda pispisla uyutmustum. Gece uyandi isigi acip gosterdim yine kabullendi kendi kapatti memeyi. Sabah bidaha bakti hala uf . Birdaha asla sormadi meme diye. 24 saatte hallolmustu. Ama iste laftan sozden anliyordu. Suan oglan kucuk eg diyorum aglio uf diyorum aglio. Henuz iletisim kuramiyoruz kizimdaki kadar:)) kizim bulbul gbi knusuyodu oglan okadar konusamiyor.o yizden zor oluyor suan  memeden sogutmak uf ayy ayy aciyo  falan diyorum bön bön suratima bakio aglio:)) kizim anliodu :) seninde buyumus anlar aslinda laftan sozden
0 oy
(3,677 puan) tarafından
Bir kere az şekilde sağ daha gelmez zaten. İçerdeki süt süt kanallarını tıklayabilir.

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 427 göst.
28 Aralık 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 65 göst.
0 oy
1 cevap 37 göst.
0 oy
4 cevap 99 göst.
20 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,042 soru