0 oy
86 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (14 puan) tarafından
Benim oğlum talesemi kan hastası aranizda etrafinda hic böyle hasta olan biri varmi evladimi kaybetmekten çok korkuyorum

3 Cevaplar

0 oy
(880 puan) tarafından
Kardesşi var mı cnm kemik iligi nakli olması gerek olduktn sonra devamlı kan nakli olck kansız cok kansız cok gecmis olsn ustunde dur cnm onemlı 
(14 puan) tarafından
Ewt kardeşi var  daha iligine bakmadik uyup uymadığına ama hic etrafinizda varmı bu hastalıktan
(880 puan) tarafından
Tek caresi kardeşinin iligi ondan sonra sureklı kan takmaları gerekecek zor bir durum cnm ustunde dur evt cnm oda ilik yaptırana kadr kan taktılar ondan sonra ilik nakli yaptı ondn sonra belı bır sureyle kadr da kan nakli yaptı nasıl fark ettiniz yuzunden agzında fark edilecek birsey varmıydı alt dudagı buyuk olması yada dili buyuk olması yada elleri sarı olması gıbı gecmis olsn uzulmeyin ama mutlaka iyi doktr bulmanız gerek
(14 puan) tarafından
Sizde kim hastaydi tanıdık birimi bizimki 8 aylikkeen belirti verdi çocuk çok halsido yüzü sapsariydi kani  7 ye düşmüştü işte hasta dediler düzenli kan veriliyor
(880 puan) tarafından
Bnm eşimin yegeni onlarda fark etmedi sonradn ben bakyrm dıger cocuklardan farklı sarı degısık geldı soyledm yok gunese cıkmyr yatmıyor ondn dedm gotr ne olck yanı ztn gtrdu  doktr teşisi koydu bana da dua etti sen olmasaydın dedı cocugum gozumun onunde eriyip gıdyrdu insan sureklı gordugu ıcın fark edemiyor ama baskası fark edebilir o yuzdn kım olsa farklı birsey hissetsem soylyrm yaparsa kendine yapr cok ıyı gozlemıcıyım hemn inceler fark ederım cocugum mesala yuruyemıyordu bildiginiz ayakları surtuyordu doktra gtrmk ıstedım kaynanam abartma dedı bende bnm cocugumdr sen karsıma sn  dedım gtrdum dedıkı düz tabandır dedi erkek olsaydı askere almzlardı  top alıp ayagının altında gezdirerek topuk cıkacak duzelecel dedı aksama kadr yemek yemiyor kanına baktırcm ıstah hap yazdrvm ayagını kontrol etrcm sıze buda morel olsn dıye dedm cnm
(880 puan) tarafından
Tedavisi vardır gonlunu uzu ferah tutun
-Reklam-
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Cok gecmis olsun post yukari ciksin
(14 puan) tarafından
Cook teşekür ederim
0 oy
(444 puan) tarafından
Benim oğlumda talesemi taşıyıcısı eşim kaynanam kayinim eşimin dayısı dayısının eşi hepsi taşıyıcı ve eşimin dayısının kızı hastası İstanbul'a gidip ilig nakli oldu sonra eve taburcu oldu odasına annesinden başka kimse girip çıkamıyor du uzun süre çekti kız nakil olduktan sonra rahatladı lar şuan artık odasından çıkıyor  okula bile gitmiyor du eve öğretmen gelip eğitim veriyolar di bir dönem.suan çok iyi darısı size inşallah 
(444 puan) tarafından
Eşimin dayısının 6 çocuğu var en büyüğü hasta oldu diğerleri taşıyıcı evlenmeden önce yapılan teste özelikle  Akdeniz anemisi talesemi ye de bakılıyor benim eşim aylesi genetiği kan vermediler ben nikah kiyarken yaptığımız tahli genetiği gösterdim öyle öğrendim eşimin de taşıyıcı olduğunu
(14 puan) tarafından
Korkma sıkıntı yok sizde ikinizde olsaydı sıkıntı olurdu
(444 puan) tarafından
Rabb'im biran önce evladına şifa versin inşallah insalahhh düzelir nakil olur sende içini ferah tut bacım
(14 puan) tarafından
İnşallah canım dua edin oğluma
(444 puan) tarafından
İyilerin duası sizinle olsun inşallah

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 322 göst.
28 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Zelihaanne (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 360 göst.
16 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Behis (673 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 53 göst.
6 Mayıs 2021 Aile kategorisinde Fatma001 (72 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 668 göst.

382,048 soru

11,438,017 cevap

35,006 kullanıcı

...