0 oy
134 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızımda bit vardi her türlü şeyi denedim kızlar iki farklı bir ilacı fln kullandim her gün duş tarama zavallı kızımın saç derisi dökülmeye başladı bunlardan dolayı şimdi sorum bakıyorum kaç gündür ne sirke bit görünmüyor saçta ayikliyorum hep ama arada kaşıntı ve kızarıklık var sizce hala varda benmi farketmiyorum yada ilaclar mi aleriji yaptı öyle aman aman kaşıntı değil arafa elini götürüyor 

7 Cevaplar

0 oy
(890 puan) tarafından
Acaba saç derisi kalktığı için mi kaşınıyor ki görünür de bir şey yoksa belki derisi kızarmış hassaslaşmıştır bence ilaç sürmeden sadece tarakla nazikçe bacaklarınıza  yatırarak hep kontrol edin 
tarafından
Evet hep kontrol ediyorum tutam tutam ayırarak saçları çok fazla kabuklandi tariyorum da bişey gelmiyor ama kızarıklık kafamı karıştırıyor ya kaldıysa bitmediyse diye
(890 puan) tarafından
Yani bilemedim ama bazen psikolojik olarak bile kaşınıyor insan biri kaşınırken hani ilaçlar felan da yapar derisi kızarmıştır oda yapar
tarafından
İnşallah öyledir iki aydır bu lanetle uğraşıyorum banyo yaptira yaptira hasta ettim çocukları ama napayım
-Reklam-
0 oy
(3,417 puan) tarafından
Lavanta yagina gelmiyormus bit kulak arkasina sürüyormusun nane yagi ve oküluptus yagına da gelmiyor diye duydum cocukken annem bit sampuanıyla yıkar sık tarakla tarardı beyaz bir havlu üstüne ya da yazma kızarıklık var diyorsun buyuk ihtimal tahris olmus ondan kaşınıyordur
tarafından
Evet olabilir hani bit tokası da kullanıyorum birde arada lavanta kolonyası döküyorum saçı baya bı kabuklandi diyorum hani belki bitler ilk girdiğin de ısırır ya belki hala odur geçmeyen ama ne bileyim psikolojik olarak çöktüm her gece düşünmeden edemiyorum Allah yardım etsin çok zor vallah
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Canım benle kızımda yakın zamanda bitlendik temizlendik ama iki hafta daha kaşıntısı sürüyormuş araştırmıştım bide henim de benim kızında saç derisi kalktı taramaktan saç derisi kızarıklık ve kaşıntı yapıyor 
tarafından
Evet her gün tarama yapıyorum zaten bide bit soreyini dört kez falan kullandım ondan derisi kalktı demekki saçları kabul dolu
(1,571 puan) tarafından
Bizimde öyle canım
0 oy
(444 puan) tarafından
Kuzum ilaç koymadan önce saç kiremini bir kaba dök biraz sulandır kızın saçına sür tara sür tara  beyaz sirkeler bire geliyor taraga sonra ege yıka kirem gitsin kurut ilacı koy bu sefer konple yıka bir haftada böyle gitti benim kızımda 
tarafından
Çok şükür bit yok canım bitti ama dediğim gibi kafa derisi baya soyulmuş çok şey denedim ondandır
0 oy
(3,703 puan) tarafından
Biti bitirdiysen eğer saç Kremi veya yağ ile tekrar tara. Ozaman varsa eğer mutlaka bulursun. Lavanta yağı damlat saçlarına, varsa eğer kendini aşağıya atacak yer arar. Çok geçmiş olsun, lanet birşey çünkü. 
tarafından
Tamam canım alıp deneyecm inşallah
0 oy
(404 puan) tarafından
Çoktan ölmüştür o bitler yazık yavruya kafası kaşımaktan ve ilaçtan acışıyodur çok fazla kimyasala maruz kalmış açık havaya çıkar ve sade suyla yıka iyice durulansın.nevresimler 60 dereceye at üstünü başını tekrarlamasın canım
tarafından
Evet hepsini denedim  çok şükür bitti ama kafa derisi kabuklanmis ya heralde egzama olmuş
0 oy
(404 puan) tarafından
Ve kafa kafaya vermesin kimseyle o şekilde bulaşıyor mesafeli dursun.yakın arkadaşındada vardır
(404 puan) tarafından
Öğretmenede bildirmek lazım sınıfta var belliki anneleri uyarsın
tarafından
Daha okula gitmiyor bizim bahçeden getirdi büyük ihtimal her yer açık ve köpekler kol geziyor orda kuzenlerin de de varmış annesi demedi ama farkettim belki ondan kapmistir

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 46 göst.
4 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Gamzelilrr4 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 13 göst.
0 oy
3 cevap 52 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Tuanalina (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 708 göst.
28 Mart 2024 Diğer kategorisinde Kelebek.65 (10 puan) tarafından soruldu