0 oy
160 göst.
Diğer kategorisinde (2,006 puan) tarafından
Ben  çocuğumu kreş gibi bir oyun evine bırakıyorum , iki saat sürüyor 

oğlum çok mutlu şekilde girdi ,çığlıklar atarak çok mutlu idi öğretmenlere bıraktım çıktım hiç te böyle beklerken panik olmadım acaba çocuğum ne yaptı öylemi böyle vs diye ,

,ben çıkışta aldım oğlumu hocam çocuğumun durumu nasıl diğer çocuklarla kaynasiyor mu ,beni sordumu ve konuşması nasıl gibi sorular sordum oda konuşması çok iyi ,bütün etkinliklere katıldı ,sizide biraz aradı dedi ,biz mutlu şekilde ayakkabı giymeye  başladık 

Neyse orda oyun evine gelen başka bir veli genel soruları sordu benim gibi ,sizin çocuğunuz da ,çok iyi , yanıtıni aldı ondan sonra biraz panik bir şekilde ayrı kaldıkları için çok üzüldüğünü söyledi duramadim dışarda dedi , ben hiç öyle hissetmedim çünkü oğlum çok mutlu girdi ,sonra hocam ara öğünde ne yedi dedi, benim aklıma bile gelmemişti bu konu ara öğün olduğu için önemsemedim kısacası hoca söyledi yediklerini ,ne kadar yedi dedi sonra hangisinden az çok yedi dedi, sonra hocaya döndü terledi mi diye sordu ,bugün tuvalete gitti mi dedi ,gitti ise ellerini kendimi yıkadı dedi gibi gibi bir çok ayrıntılı sorular sordu

Şimdi soru geliyor ya dedim ben çok umursamaz bir anne miyim, kadının neler aklına gelmiş benim hiç biri aklıma gelmedi zaten 2 saat duracaklar diye ne yedi tuvalete gitti mi gibi ,ben  hoca ile konuşunca yaşıtları içinde iyi bütün etkinlikleri yaptı dedi ben okey oldum yeterli geldi bu bilgi bana

Soru şu  sizler nasılsınız o günden sonra kötü bir annemiyim diye kendimi sorgulamaya başladım, sizce sizler nasılsınız her ayrıntıyı merak edersiniz böyle yoksa ben gibi akşam zaten yemek yiyecek oyun evinde ara öğünde yemese olur gibi şeyleri benim gibi aklına gelmeyenlerden misiniz ? Şahsen o günden sonra kendimi sorgulamaya başladım 

10 Cevaplar

0 oy
(1,210 puan) tarafından
Tam gün olsa sorardım. Ama 2 saat için gereksiz o kadar soru bence 
(2,006 puan) tarafından
Bende iki saat zaten oyun evinin önünde bekledik yani kafetaryada başka yerde değildik sadece çocukları görmüyorduk ,aklıma bile gelmedi dedim ben çok galesiz bir annemiyim çocuğumu mu düşünmüyorum çünkü gerçekten aklıma gelmedi birşey yermi tuvalete gidermi süre zaten kısa dedigin gibi ama o mutlu şekilde girince o konular gelmedi ben çok rahattım o bayan çok telaşlı idi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani demek çocuğun senin yanında herseyi kendisi yapıyor ellerini yıkıyor ediyor belki bayanın oğlu kendisi değilde annesi yaptırdığı için sormuş olabilir ben dışarı çıksam yada uyusam kızım eşimde kalsa hersyi sorarım bu yaptı mı yapa bildi mi diye kendi yaptığı şeyleri sormam çünkü kendisi yapıyor beceriyor diye hemen kötü düşünme 
(2,006 puan) tarafından
Yok yok o çocuk benim bebeğimden çok büyük arada 10 ay var 3 yaşında benim oğlum iki yaşını yeni geçti canım ama şöyle birşey var o çok panik şekilde geldi ben çok rahattım ,zaten oyun evinin önünde bekliyorsun kafetaryada ama çocukları görmüyorsun öğretmenler ile etkinlik yapıyorlar hani ağlasa birşey olsa duyarsın ama bende mi sorun var acaba dedim
tarafından
Sende yok sorun cnm ilk defa bırakmış olabilir ilk defa yanliz kalmış olabilir
(2,006 puan) tarafından
Hepimiz ilk defa bıraktık canım işte benim aklıma gelmedi hiç birde Ya ben şeyden rahattım birazda ,kapının  dışında kafetaryada oturuyorduk zaten çocuklar çok ağlasa birşey olsa öğretmen bize teslim ederdi ,sadece çocukları görmüyorduk oyun evinin dışında kafetaryadaydik zaten ama hiç de bu çocuk içerde ne yiyor, tuvaleti gelirmi falan aklıma gelmedi oyun oynuyordum diye düşündüm, aksi giden  birşey olsa zaten öğretmenler şöyler gibi düşündüm , sonra bayani dinleyince kendimi kötü hissettim ya
0 oy
(13,890 puan) tarafından
2 saat icin o.kadar ayrıntılı sormazdim ben yani daha çok arkadaşlarıyla nasl etkinliklere katılıyor mu beni arıyor mu diye sorardım sen gibi fazla ayrıntıya girmem
(2,006 puan) tarafından
Bende onu sordum konuşması normalmi yaşıtları arasında etkinlikleri yaptım birde beni sordumu dedim zaten kafetaryada bekledik hani sadece çocukları görmüyorduk bende mi sorun var dedim ya çok galesiz bir annemiyim dedim kendi kendime çünkü ben biraz rahat bir yapım var canım ama bebeğimde gelişimi çok güzel böyle stresli bir yapım olmadığı için gerçekten bende mi sorun var diye düşündüm yani
0 oy
(11,107 puan) tarafından
İlk veli toplantısında sorduğum 2 soruyu söyleyim sana:

Hocam memnun musunuz bi sıkıntı var mı?   ve   Arkadaşlarıyla iletişimi, derse katılımı nasıl? 

Bitti bu kadar. Gereken bişe olursa öğretmen söylüyor zaten veya çocuktan geri dönütleri kendim alıyorum. Diğer veliler hocanın başında vıdı vıdı konuşup durdular hoca da sıkıldı belliydi yüzünden, hiç bişe sormadan giden veliler de vardı... 

Bence olması gereken bu, dozunda merak. 2 saat için o kadar soruyu hayatta sormazdım ben de olsam :) umursamaz değilsin sen :) 
(2,006 puan) tarafından
Ya ben şeyden rahattım birazda ,kapının  dışında kafetaryada oturuyorduk zaten çocuklar çok ağlasa birşey olsa öğretmen bize teslim ederdi ,sadece çocukları görmüyorduk oyun evinin dışında kafetaryadaydik zaten ama hiç de bu çocuk içerde ne yiyor, tuvaleti gelirmi falan aklıma gelmedi oyun oynuyordum diye düşündüm , gerekeni de aksi birdey olursa , söyler öğretmen diye düşündüm ,sonra bayani dinleyince kendimi kötü hissettim ya sorumsuz bir anneymişim  gibi
(11,107 puan) tarafından
Değilsin canım, umursamaz olsan o kadının sormuş olmasını böyle kafaya takmazdın ki
(2,006 puan) tarafından
Sağol canım ❤️
0 oy
(13,446 puan) tarafından
Senin gibiyim ve kötü anne olduğumu düşünmüyorum bizim bakıcı ablamız var iki yaşındaki çocuğuma bakıyor tabiki soruyorum yemeğini ama tuvaleti çişi teri her şeyini de sormuyorum 
(2,006 puan) tarafından
Ya ben şeyden rahattım birazda ,kapının  dışında kafetaryada oturuyorduk zaten çocuklar çok ağlasa birşey olsa öğretmen bize teslim ederdi ,sadece çocukları görmüyorduk oyun evinin dışında kafetaryadaydik zaten ama hiç de bu çocuk içerde ne yiyor, tuvaleti gelirmi falan aklıma gelmedi oyun oynuyordum diye düşündüm sonra bayani dinleyince kendimi kötü hissettim ya
0 oy
(9,043 puan) tarafından
2 saat için fazla evhamlı bir anne bence. Hani bir işim olur anneme biraktirim kayannama eşime bırakırim saatlerce görmem o zaman sorarım ne yedi ne yaptı ağladı mi beni sordu mu diye. 
(2,006 puan) tarafından
Ya ben şeyden rahattım birazda ,kapının  dışında kafetaryada oturuyorduk zaten çocuklar çok ağlasa birşey olsa öğretmen bize teslim ederdi ,sadece çocukları görmüyorduk oyun evinin dışında kafetaryadaydik zaten ama hiç de bu çocuk içerde ne yiyor, tuvaleti gelirmi falan aklıma gelmedi oyun oynuyordum diye düşündüm sonra bayani dinleyince kendimi kötü hissettim ya
(9,043 puan) tarafından
Hiç kendini kötü hissetme canım herkes kendine göre ilgili ve iyi anne :)
0 oy
tarafından
Canm tam olarak ücret ne veriyosun ve AVM tarzı bı yerde mi bu oyun yeri
(2,006 puan) tarafından
Canım bu okul gibi aylık yazılıyor, haftada bir gün 2 saat öğretmenler var aylık 800 TL öğretmenler etkinlik yaptırıyor 2 saat boyunca çocukların etkileşime falan bakıyorlar ,8 kişilik bir gruba yani bulunduğum çevrede daha ucuz oyun grublarina var da burda pedegog da var o yüzden biraz pahalı mesela daha önceki gittiğimiz oyun grubu aylık 320 TL idi haftada 1 gün 2 saat 2 öğretmen giriyordu ordada 8 çocuk idi
tarafından
Anladım canm kreşlerde falanmi oluyor
(2,006 puan) tarafından
Yok direk oyun evi diye yaz Instagram bulursun bulundugun şehirde illa vardır bende Instagram dan araştırma araştırma buldum canım
0 oy
(5,093 puan) tarafından
2 saat için bu kadar soru sormazdım açıkçası :D kızım yarım gün kreşe başladığı zaman bu kadar soru sormuştum. Ama yine de ellerini kendi mi yıkadı demedim mesela :D ablanın bu kadar aklı kalıyorsa göndermesin bence
(2,006 puan) tarafından
Benim aklım. Kalmadı kadının aşırı kalmış işte dedim ben kötü bir annemiyim ama kapının dışında kafetaryada oturuyorduk çok aglasalar öğretmen getirirdi zaten birde o var
(5,093 puan) tarafından
Zaten çocuk huzursuz olduğunda anneyi aradığında uyum sağlayamadığında öğretmen orada olmasan bile arar çağırır. Çocuğun keyfi yerindeyse hiçbir sıkıntı yok. Kötü bir anne değilsin ama pimpirikli de değilsin rahat ol :)
(2,006 puan) tarafından
Sağol canım ❤️
0 oy
(1,218 puan) tarafından
Ya ben de anaokuluna bırakırken aklıma.hepsi geldi ne yedi ne yemedi tuvaleti geldimi beni aradimi üzüldümu ama öğretmene sormadım.tBo
(2,006 puan) tarafından
Canım bunu ama biz bırakıp gitmedik dışarda kafetaryada oturuyorduk birde iki saatti süre zaten çok ağlasa öğretmen çağırır yada getirir di bebeğimi ama geri şeylerde aklıma gelmedi ne yalan söyleyeyim
0 oy
(2,473 puan) tarafından
Ay ne alakası var bizde bu sene ilk defa gitti okula kızım aynı senin gibi servisle gönderdim ilk gnler bende gittim gelmeyin dediler alışması için bikere bile anne diye aglamadi biniyo servise geri geliyor maşallah diyeyim de hoca toplantı yaptı anlattı iki kere beslenme aciyoz sabah yemeyenler ara öğünde yiyo diye anlattı çocuğumu da bikere telefon almadım uymsuz diye (smdi anlattım muhtemelen yarın olacak biseyler ) kendi çocuğuma nazarim deyiyo :)
(2,006 puan) tarafından
Maşallah canım değmez inşallah :) ne bileyim kendi başının çaresine bakabilir fikri var yani öğrenir fikri var , sanki öyle bırakınca özgüveni daha yüksek oluyor çocukların bende özgüveni yüksek olsun istiyorum o gün öyle duyunca dedim ben çok mu ilgisizim acaba yanlış mı yapıyorum böyle diye o günden sonra içim içimi yedi

İlgili sorular

+1 oy
11 cevap 210 göst.
29 Aralık 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde 2cocuklu anne (129 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 678 göst.
25 Ağustos 2019 Aile kategorisinde PPınar taş (126 puan) tarafından soruldu

382,082 soru

11,439,139 cevap

35,007 kullanıcı

...