0 oy
524 göst.
Diğer kategorisinde (320 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Biraz saçma bir başlık oldu ama neyse 

Kızlar çok yakın liseden bu yana bir arkadaşım var 2 hafta önce evlendi damat bey kardeşleriyle aynı evde kalıyorlardı ailesi başka şehirde buraya okumaya gelmişler kalmışlar sonrada kardeşleri gelmiş üniversite için neyse işte ailelere açıldı konu isteme nişan oldu ev eşyaları alınmaya başladı kaldıkları evde yaşayacaklar kirada oturmamak için evin eksikleri yapılıyor felan arkadaşımın annesi sordu artık çocuklar nerede kalacak diye başka ev açacağız dedi oğlanın babası bunun üzerinede konu açılmadı sanırım düğün oldu arkadasimgil o gün otele gittiler evde herkes var çünkü sabahına erkenden aramislar diyor hadi kahvaltıya gelin diye neyse gitmişler mecburen diğer gün oğlanın memleketine gittiler annesiyle babası da döndü ama kardeşleri hâlâ evdeler 4 5 gün kaldılar memlekette geri evlerine döndüler 2 gorumcesi ve kaynı evdeler hâlâ onlarla yaşıyorlar biri üniversitelerin açılmasını bekliyormuş yurda gidecekmişki daha vardı açılmasına düğün olduğunda memlekete gidebilirdi gitmedi çünkü bağ bahçe işi var oralarda kaldı abisilgide kaynı çalışıyor gece geliyor sabah çıkıyor küçük gorümcesi üniversite için gelmiş ama kazanamamış dershaneye gidecekmiş kendi memleketlerinde dershane yokmuş gibi ama sabah akşam film izliyor diyor arkadaşım 2 haftada kızın burnuna kadar geldi yeni evli hayatımız yok resmen diyor rahat rahat oturup yemek bile yiyemiyoruz sadece yatak odası bize ait diyor eşiyle konuşmuş bugün kalacaklar diyormuş kiraya çıkalım biz demiş arkadaşım ama eşi kirada oturamam ben diyormuş biraz uzun oldu ama ne yapacak bu durumda kızın elinden de birşey gelmiyor çalışıyor zaten eve yorgun geliyorum çekyata uzanıp keyif yapamıyorum bile diyor başta böyle konusulmamisti ama şimdi verilen sözler tutulmuyor yani.

24 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kirada oturmak istemiyorsa mecbur kardeşlerine katlanacak.
(320 puan) tarafından
Arkadaşım değil oğlan kirada.oturmak istemiyor
tarafından
Arkadaşım kirada oturamam ben diyor demissinya o yüzden dedim
(320 puan) tarafından
Yok arkadaşım değil eşi istemiyor kendisi teklifi etti hatta kiraya çıkalım bir gözde olsa bizim olur demiş ama beyefendi yok diyor
-Reklam-
0 oy
(2,697 puan) tarafından
Keşke hiç evlenmesydi baştan beri öyleydi zaten bunu bile bile evlendi
(320 puan) tarafından
İşte sözde başka ev açılacaktı kardeşlerine
0 oy
(1,504 puan) tarafından
One ya öyle ana baba evi gibi tunemislerler hic de utanmıyorlar gitsinler annelerinin babalarinun yanina cok sacma yeni gelinken kocasina soz gecirmezse ilerde heosi basina kalir 
(320 puan) tarafından
Biri yurda geçecek ama biri mecbur kalacakmış diyor
0 oy
(11,060 puan) tarafından
Ailesini eşinin ailesiyle görüştürecek. Çocuklarını alsınlar ev mi açarlar yanlarına mı alırlar bilemem. Ama eşinin ailesi çözecek bu durumu. Olay mı çıkacak çıksın. Nolcaksa baştan olsun sonra işin boyutu çok daha kötü olur
(320 puan) tarafından
Kayinvalidesiyle konuştu bu durumu oda demiş çağırdım gel diye ama gitmek istemiyormus gorümcesi rahat geliyor abisinin evi
(11,060 puan) tarafından
Ben konuşarak anlaşma taraftarı bi insanım. Ama daha evlenir evlenmez böyle bi duruma sokulmayı hiç bi kadın hak etmez hem de önceden verilen söz farklı. Eşi de kiraya çıkmam diyip kestirip attıysa, büyük bi kavga çıkarmalı. Başka türlü çözülmez. Ya herro ya merro diyecek
(320 puan) tarafından
Arkadaşımda kavgaci hır gür seven bir insan değil malesef:(
(11,060 puan) tarafından
O zaman çekecek. Annesine söylesin o kavga etsin. Kimse kavga çıkarmazsa emin ol ömür boyu çeker. Bunun kanunu gibi bişi bu, baştan sustuysa hep susar hep ezilir.
(320 puan) tarafından
Oraya doğru gidecek durum sanırım
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Ev kime ait. Aileye ait ise arkadaşın mecbur kiraya çıkacak.  Kardeşler de şöyle düşünür ev babamıza ait biz gitmeyiz diyebilirler. Arkadaşın neden kiraya çıkmıyor ki?
(320 puan) tarafından
Arkadaşım değil eşi kiraya çıkmak istemiyor
(320 puan) tarafından
Ev büyük ihtimalle arkadaşımın eşiyle ailesi ortak aldı
(3,669 puan) tarafından
İnsanlara saygısı olmayan anlayışsız insanlardan nefret ediyorum. Ya ayıp bir kere yeni evli çiftin yanında kalınır mı? Amaçları ne?  Bu olay biraz patırtı gürültü istiyor. Arkadaşın biraz ses çıkarsın.
(320 puan) tarafından
Ben utanırım yeni evli biriyle.kalmaya ama bunlarda tık yok
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Yani kızın sözü geçerli deilse büyükler girsin araya yaptıkları ayip ya onlar gitsin yada kiz kocasıyla kiraya ciksin kaynana kayınpeder neyse de kayin görümce ile asla ama asla yaşanmaz ayrıca daha iki haftada kocasına sözünü geciremedi ise bu işin sonu iyi görünmüyor malesef
0 oy
(119,251 puan) tarafından
bi omur gecmez oyle onlarda dösegi saglam atmis asla gitmezler ya deveyi gudecek ya gidecek bosanmiycana gore dayanacak yapcak bisi yok gecmis olsun
0 oy
tarafından
Madem kirada oturmak istemiyor kardeşlerini göndersin öyle toplu cemaat oturulur mu yeni evliler 
(320 puan) tarafından
Kardeşlerini göndermiyor işte kardeşlerininde gitmeye niyeti yok hiç
tarafından
Eee ne olacak böyle bu adamın anne, babası birşey demiyor mu ama arkadaşın baştan anlaşıcaktı ciddi,ciddi biz girmeden onlar yerlerini bulsunlar demedi mi
(320 puan) tarafından
dediler işte sözde ev tutulacaktı
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Valla ev cocuklarin babalarinin eviyse kac kardes dagilacagina arkadasinin kocasi alsin karisini gitsin. Adam memleketten niye hem kira hem dersane parasi gondersin. He kendi evleri degil kiraysa zaten kiraya ciksinlar
(320 puan) tarafından
Kızın ailesinin yaşadığı yerdede dershane var gitmiyor ailesinin yanına abisinin yanında daha rahatlar çünkü özgüler
(2,704 puan) tarafından
Canim benim kizin babasinin evi istedigim kadar dururum ister orda ister burda der ki hakli da yani. İsguzarlik ana babasinda. Biz kopruyu gecelim diye bakmislar. Dugun oluncaya kadar niye ev tutulmamis madem cocuklara ev tutulacakmis. Ya da adam niye dememis ogluna git kendine ev tut burda kardeslerin kalacak. Burda hakli ya da haksizlik yok. Sinsilik var. Simdi gelin bosuna kayinlarina gorumcesine gicik oluyo kendine verilen soz tutulmadigi icin. E obur tarafta yengesine bileniyodur kimin evinde kimi istemiyosun diye. Sorun ana babada halbuki
(320 puan) tarafından
Yani haklısınız ev acılacak dendi ama yapmadılar böyle olacağını soyleselerdi kiraya cikilirdi
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Boylr giderse  boşanacaz desin ayri eve ikna etsin 
(320 puan) tarafından
2 hafta oldu daha evleneli boşanma konusu şakaya gelmezki
(5,240 puan) tarafından
Öylede ömür geçmez ki oda şaka olan onlar aslında boşanmak degil
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Canım daha şimdiden bak.ailesini arasın arkadaşın böyle saçmalık mi olur.
(320 puan) tarafından
Ailesi biliyor zaten annesi dert ediyor sürekli ne olacak diye geçen sormuş siz ne yapacaksınız diye bilmiyoruz teyze diyorlarmış
(10,877 puan) tarafından
Bunların kakalanacaklari baştan belliymiş.kaynana işte başlarına hizmetçi aldi
0 oy
(1,613 puan) tarafından
Baştan belliymiş ki ev tutulup oraya yerleşilmeden nikahını yaptirmicakti olacak olan başından belliymiş 
(320 puan) tarafından
İşte kardeşlere başka ev tutulacaktı sözde
0 oy
(1,613 puan) tarafından
Baştan belliymiş ki ev tutulup oraya yerleşilmeden nikahını yaptirmicakti olacak olan başından belliymiş kardeşleri  bı yere gitmez ana bavasida gelip fırsat buldukça uzun uzun kendi evleri sonuçta rahat yaşarlar 
(320 puan) tarafından
Evide yenilediler birde ne olacak bilmiyoruz
(1,613 puan) tarafından
Evi kim almış
(320 puan) tarafından
Tam olarak bilgim yok ama çok önemli onların babasiysa esininde babası ayrıca başka ev tutulacak diyen babasıydı
(1,613 puan) tarafından
Önemli konu evi alırken kimin ne kadar para verdiği eğer sadece babası aldıysa o kız evden çıkmaz babası buraya geliyorsun yada gelip başka ev tutup burda kalicaksin diye net konuşmadan eğer ortak paraysa babasiyla babasının verdiği payı kredi falan çekip odesinler anca öyle o kardeşleri çıkar ve kendi evleri gibi davranmazlar o evde babamızın da payı var yani bizimde hakkımız demezler anca o sekilde
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Bak bu isin tek çözümü var. Kızın ailesi ortaligi ayaga kaldiracak. Bu nedemek dünür falan diye kizda ailesinin yaninda duracak. Ya ev isini çözün falan diye. Cozulene kadar kızımı yollamiyorum diyecek.

Kizda eşine benim umutlarimla oynadin bana yalan söyledin. Evlendik beni mecbura kosuyorsunuz diyecek. 
(320 puan) tarafından
Bakalım ne olacak bizde bekliyoruz
0 oy
(767 puan) tarafından
Şuan çocuk düşünmesin aileleri büyükleri araya koysunlar yada kalanların hepsinin yüzüne istemediğini söyleyecek 
(320 puan) tarafından
Düşünmüyor şuanda
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Baştan tepkisini koymazsa çok ezerler Cook. Gerekirse kavga çıkartsin
0 oy
(5,848 puan) tarafından
Karı koca çalışıyorlar madem kirada gül gibi geçinip giderler gerekirse araya aileleri soksun bence arkadaşın çünkü verilmiş bir söz var ortada 
(320 puan) tarafından
Çalışıyor işte ama eşi çıkmam diyormuş onun için sorun yok nede olsa sıkıntıyı çeken arkadaşım
0 oy
(2,316 puan) tarafından
Naneyı yemıs arkadasın ev tutmadan gıtmemelıydı 
0 oy
tarafından
Kavga çıkarıp  gondercek  yada usulnce  oturup konuşacaklar  ne isleri  varms ya valaha ilk  donem  tepki verdi  verdi  sonrasi  sıkıntı 
0 oy
(15,168 puan) tarafından
Çocuk yapmasın sakın. Bu iş yaş 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 124 göst.
31 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Muhammed 39 ! (193 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 264 göst.
8 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Adalett (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 228 göst.