0 oy
480 göst.
Diğer kategorisinde (1,278 puan) tarafından
Kızlar Önceden sobalı evde kalıyordum kışın çocukları kalın yorganlarda yatiriyordum.

Şimdi kizlarima ayrı yatak aldım biri 6 yaşında diğeri 3.

Hem kışın hemde yazın kullanışlı olur diye nevresim takımı almak istiyorum ama kışın üşürlermi diye düşünüyorum nasıl kızlar siz kışın battaniye de mi yatıyorsunuz yoksa yorganda mi.kaynanam daireler sıcaktır nevresim yeterli diyor öyle mi 

30 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kışın çocuklara yorgan kullanıyorum 
-Reklam-
0 oy
tarafından
icine yorgan koayacaksan olur tabi.. kendim battaniyede yatiyorum ama cocuklara yorgan kullaniyorum, ince yordanlardan. battaniye cocuk icin biraz alerjik olabilir
0 oy
(1,236 puan) tarafından
Uyku tulumu al canım aşırı rahatlık 
(625 puan) tarafından
Araştırıyorum şuan yaa hangisi iyi?
(1,236 puan) tarafından
Bende pek anlamıyorum canım ya
0 oy
tarafından
Doğalgazlı evim hatta yoğuşmalı ama ben 38 40 dan yukarı çıkarmiyorum üzerine battaniyesini örtuyorum kışın karlı zaman ve çok soğuksa yorganini orterim evin çok sıcak tutulup içerde ve dışarda isi farkının çok fazla olması daha çabuk hasta olmalarına sebep olur
(9,617 puan) tarafından
Ben geçen sene hiç kombi yakmadım çünkü o kadar soğuk olmadı buralar hiç de hasta olmadık kızım 2 yaşındaydı çok şükür. ama komşum soğuk olmamasına rağmen kombiyi 50den aşağı yakmıyordu sırf evde şort atletle dolaşmak için çocukları da öyle sürekli hasta oldular ben sıcağa karşıyım üşüdüysen gir battaniyenin altına yazın giy şortunu  :D
tarafından
Sağlıklı değil zaten ben oldum olası sıcağı sevmem soludugum hava fresh ve serin olmalı usuyorsam üzerime kıyafet giyerim eşimin yengesi de öyle ev 50 derece bide yalıtımlı çocuk 5 yaşında bütün kış hasta başka bir yere gidince donuyorlar ailecek kızım da sevmez sıcağı ben üzerine ortama göre harika yelek giydirmeyi tercih ediyorum çok şükür hasta etmeden 2 sini gorucez
0 oy
tarafından
Nevresim derken 

Nevresim yorgan kılıfı olmuyor mu ben yorgan örtüyorum üstüne gece kontrol ediyorum eğer yatagi sıcak değilse battaniye ortuyorum
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Yorgan kullanırım canm yinede üşür daireler de o kadar sıcak olmuyor gece üşür bence nevresim ince olur 
0 oy
(6,000 puan) tarafından
Ben evin sıcak olmasından yana değilim hiçbir zaman bu yüzden kombiyi açtığımda da içeriyi çok ısıtmam, soğuğu kırarız. Bu yüzden de yorgan hatta bazen battaniye de örterim. Kalorifer havayı kuruyor bir de soğuk görmeyen, soğuğa alışmayan çocuklar daha çabuk hasta oluyor
0 oy
(1,293 puan) tarafından
Uyku tulumu kullan canım, üzerini açtı mı derdi yok. Rahat edersin sen de
0 oy
(1,175 puan) tarafından
Bnm evim de peteklj kendim battaniye kullanıyorum oğluma yorgan tek uyuyor ısınamaz diye yoksa ev sıcak oluyor
0 oy
(3,416 puan) tarafından
2.5 tog uyku tulumu kullandık benim sıpa uzedine orturmez yatak odam serin 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Kombiyi kaçta yaktiginlada alakalı aslında mesela kış aylarında 60 da açarsan pikede yeter 45 te yakacaksın yorgan şart evin iaisina göre ayarlarsın sitede otururken ince battaniye ile yatırıyorum ev çok sıcak oluyordu simdi oturduğum yerde 60 ta da yaksam gece serin oluyor o yüzden yorgan ortuyolar ama ince çok kalın degil
0 oy
tarafından
Dogalgzli ev de yani nevresimle yatak için ayda 5 bini gözden cikar kaynn abartmis
0 oy
(4,983 puan) tarafından
Biz battaniyeyle yatıyoruz 

Oglumda hayatta üstünü örtmek tulumla sadece uyuyor 
0 oy
(10,046 puan) tarafından
Kiz nevresim tek olurmu kisin icine yorgan koycaksin tabi. Nevresimle sen yatabilirmisin
0 oy
(3,697 puan) tarafından
Tulumsuz yatırma bence. Her halükarda üşürler
0 oy
tarafından
Merkezi sistem evde yaşıyorum. O yuzden evim sıcak oluyor ama yine de kendimiz ince yorgan kızımda uyku tulumu giyiyor (2 kat pazen tulum) 
0 oy
(13,031 puan) tarafından

Yorgan hiç sevmiyorum :) battaniye kullanıyorum kendimiz e de çocuklara da :)

0 oy
(8,331 puan) tarafından
Uyku tulumu kullanıyorum ister istemez açıyorlar kendilerini ama 6 yaş yorgan olabilir evinizin işioderecesine göre de değişir çok sıcak oluyorsa battaniye de yeter 
0 oy
tarafından
Yorgan kullan cocuklara kışın 
0 oy
(683 puan) tarafından
Ankaradayım yorganla yatıyor şimdi bile havalar sogudu kışında öyle yazında pikeyle yalnız bu sene yeni eve taşındık kendimiz yaptırdık dubleks ısıncakmı onu bile bilmiyorum bu kış nasıl olcak umarım ısınır

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 352 göst.
23 Şubat 2022 Diğer kategorisinde DianaAlmina (547 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 409 göst.
26 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Zelihanur_80 (757 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 196 göst.
24 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Beyzanurw (389 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 188 göst.