0 oy
492 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (592 puan) tarafından

image

Suan 9.haftaya girdim doktora sordum tek yumurta ikizi mi yoksa çift yumurta ikizi mi diye tam emin birşey diyemedi ama çift yumurtaya benziyor dedi. Tabi en önemlisi sağlıklı ve hayırlı olmaları ama işte merak ediyorum acaba iki kız mı iki erkek mi yoksa bir kız bir erkek mi diye :) ilk hamileliğimde ikizdi erken doğum yapıp kaybettim onları o yüzden bunda çok korkuyorum sancılarımda çok oluyor hep peçeteyi kontrol ediyorum leke kanama gelmismi diye korkudan yani. Bide ikizlerde serklaj yaptıran var mı ileriki haftalarda doktora desem acaba her ihtimale karşı yapar mı tekrar erken doğum olmasın diye. 

15 Cevaplar

+2 oy
(2,831 puan) tarafından
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah canım bu sefer de öyle olacak diye kötüyü çağırma güzel düşün güzel olsun. 
(592 puan) tarafından
İnşallah canım ya ne bileyim ilkin öyle oldu diye korkuyor insan
(2,831 puan) tarafından
Haklısın kuzu ama kalbini ferah tutmaya çalış. Kötü bişey olacak diye beklersek eğer kötü bişey oluyor çünkü. Bu defa sağlıkla gelecekler seveceksin sende çift yumurta bebeklerini☺️
(592 puan) tarafından
İnşallah ya cok sağol:)
-Reklam-
+2 oy
(2,359 puan) tarafından
Çift yumurta kuzum baksana iki ayrı kese var 
(592 puan) tarafından
Evet iki ayrı gibi görünüyorda doktor tam belli değil çifte benziyor dedi o yüzden hani dedim bir sorayım canim
+1 oy
(1,493 puan) tarafından
Bence çift yumurta ikizi 
(1,493 puan) tarafından
Allah'ım hayırlısı ile kucagına almayı nasip etsin inşallah görümcem çift yumurta ikizi dogurdu ikisi oglandı benim bir arkadaşımda bir kız bir oglandı ama önemli olan sağlıklı olmaları
(592 puan) tarafından
Allah onlarında seninde hepimizin evlatlarını bizlere bağışlasın inşallah. Esimede hep diyorum lütfen hep dua et Rabbim sağlıklı ve hayırlı evlatlar versin bize. Bu zamanda görüyoruz birsuru hastalık çıkmış çocuk doğurmaya bile korkuyor insan
(1,493 puan) tarafından
Amin bütün müslüman evlatlarını yaradanım korusun bizimkileri de bizlere bağışlasın

Gerçekten çok zor Allah'ım hayırlısı ve sağlıklı bir şekilde kucagına almayı nasip etsin (AMİN)

Peki ikizlere dogal yoldan mı hamile kaldın
(592 puan) tarafından
Evet canım doğal
(1,493 puan) tarafından
Ay maşallah bende çok istiyorum ikiz olmasını ama nasip
0 oy
(428 puan) tarafından
Bende ikizlere hamileyim canım çift yumurta ilk haftalarda anlayamiyorlar gerçekten.Keseler ayrı olunca galiba çift yumurta.Benim keseler de plesantalarda ayrı.ilk gebelikte kaçıncı haftada doğdular senin bende çok korkuyorum ikizlerde çok oluyor erken doğum.
(428 puan) tarafından
Üzüldüm ya canım sebep neymiş acaba suyun bitmesinin.Benim 21 hafta bitmek üzere sanirim
(592 puan) tarafından
Valla suyu bitmisti doktor pek açıklayıcı şeyler demiyordu. Sende bu haftalarda çok dikkat et 30. Haftaya yetissen Allah'ın izniyle tamamdır
(428 puan) tarafından
Sağol canım inşallah seninde benimde sağlıkla doğarlar
(307 puan) tarafından
benimde suyu azaliyordu dr havuc suyu icmemi önermisti canim. ben suyunu icemedim ama havuc yedim hergün o sekilde 35 i bulduk şükür.
Allah saglicakla kucaginiza almayi nasip etsin insallah
(592 puan) tarafından
Ayy ben o kadar cok havuç suyu içtimki üşenmeden hergun katı meyve sıkacağıyla buyuk bir çuval havucu hergun iki bardak çıkarıp içiyordum ama işe yaramadı bende. İnşallah bunlarda böyle bir sorun olmaz ya dua edin bize çok sağolun bu arada
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Rabbim sağlıkla kucağıan almayı masio etisn inşallah kuzum ikizlerim olsun o kadar çok isterim ki  inşallah ikincide nasip olur ailede varmıydı ikiz gebelik yoksa sadece sende mi oldu 
(592 puan) tarafından
Ailede baya var ikiz teyzem kuzenlerim babaannem anneannem hepsi doğurmuş ikiz
(2,835 puan) tarafından
Bizde kimse yok
0 oy
(502 puan) tarafından
Çift yumurta gibiler canım .Ama ince noktaları var tabi doktor daha iyi bilir.Benimde ikizlerim var ayrı kese, ayrı plesantadadan besleniyorlardı.Rabbim sağlıkla kucagina almayı nasip etsin inşallah 
(592 puan) tarafından
Çok sağol canım hep tek yumurta ikizi olmasını istemişimdir birbirine benzeyen çocuklar:)
(502 puan) tarafından
Genetikte etkili baya tabi, ailende varsa tek yumurta olma ihtimali yüksek bence :)
0 oy
(69 puan) tarafından
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin çift yumurta benim ultrasyonumun aynısı bir kız bir oglm oluck inşallah 
(592 puan) tarafından
İnşallah benimde bir kızim olur ya zaten iki oğlum var bunlarda erkek olsa kafayı yerim o kadar yaramaz erkeğin içinde
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Cift e benziyo canm sen dha oncede mi ikizlere hamileydin 
(592 puan) tarafından
Evet ilk hamileliğim ikizdi onlari kaybettim sonra iki defa daha hamile kaldım iki oğlum şimdi var bu da üçüncü yaptık kız olur diye ama işte ikiz oldu:)
(1,578 puan) tarafından
Belki kizdir iki tane de kizin olur insallah hayrli saglikli ömürler versin rabbim evlatlarina
Ailede baska ikizi olan varmi genetik olabiliyoms su ikizi tutturanlara cok sasiriyorm bitanesini zar zor tuutrdum iki ay da anca
0 oy
(668 puan) tarafından
Ücüz olabilir gibime de geliyor :)) büyük olan kesede sanki iki embriyo var gibi diğerinde tek hayırlısı olsun 
(592 puan) tarafından
Ayy neler diyorsun yaa çok zor olur ama olsaydı iki defa gittim ben detaylı baktılar illa görürlerdi heralde üçüncü olsaydi
0 oy
(191 puan) tarafından
Çift yumurta ikizi canım benimkiler de çift yumurta ikizi bebeklerim şuan 10 aylıklar:)) sağlıkla al kucağına 
(592 puan) tarafından
Çok sağol ya seninkileride size bağışlasın inşallah nasıl bakmasi zor dimi :)
(191 puan) tarafından
Amin Allah razı olsun ilk 5 ay çok zor oldu yaşım 22 20 de evlendim annem ilk zamanlar yardım ediyordu sonra mecbur evime geldim tek başıma baktım eşim fazla destek olmadı bana büyüyen kadar resmen yorgunluktan ayakta uyuyordum kolikti bebeklerim benim çok zorlu zamnaalrdan geçtim şuan 10 aylıklar hala çok zor oluyor bazı günler uyumuyor yemek yemiyor ama yine de rabbim canlarına sağlık versin bir zaman sonra büyürler rabbimin sana bana vermiş olduğu çifte hediye bebislerimiz rabbim senide kolaylıkla doğum yaptırsın
(592 puan) tarafından
Ben kaynanamla yaşıyorum belki yardımı dokunur gözüm çok korkuyor vala aslında bebeklerden değilde çok yaramaz iki oğlum var onlarla nasıl baş edecem onu düşünüyorum:)
(191 puan) tarafından
Kaynananiz yardım ederse biraz da olsa zorluk olmaz benim kimse yardım etmedi tek başıma baktım büyüttüm valla ama rabbim yardımcı oluyor  merak etme canım bir bakmışsın onlar da büyümüş rabbim şimdiden kuvvet versin sana da banada Allah yardım ediyor korkma :)
0 oy
(891 puan) tarafından
Çift yumurta 
0 oy
(375 puan) tarafından
İkinci kez mi ikiz gebelik yaşıyorsun? Maşallah tüp bebek mi Allah kolaylık versin bende ikizlerimi 3 ay önce kucağıma aldım Rabbim sanada nasip etsin inşallah ikiz gerçekten çok zor oluyor Allah herkesin yardımcısı olsun..
(592 puan) tarafından
Evet ikinci kez ama tüp bebek değil normal doğal yolla. Sen kaçıncı haftada doğum yaptın
(375 puan) tarafından
Maşallah maşallah:) ben 34 haftalık doğum yaptım
(592 puan) tarafından
Benimde 30 haftaya yetisse valla yaşama şansları var o zaman
(375 puan) tarafından
Allah nasip etsin inşallah yetişir merak etme sen stres yapma ne kadar rahat olursan o kadar güzel ilerler
0 oy
(3,687 puan) tarafından
İlk gebeliğim ikiz düşüktü. Bahçeden yüksekten atladım gebeymişim bilmiyordum. Doktor söyledi. Sonlarında iki doğum yaptım 4 çocuğum var. Yani iki kez ikiz doğum yaptım. Hiç kafana takma, Allah Ol deyince oluyor. 

Çift yumurtaysa bir kız bir erkek olur zaten. Tek yumurtalar tek cinsiyettir herzaman. 
(592 puan) tarafından
Maşallah canim sizinde genetikte  var mı ikiz ? Çift yumurta oluncada bazen iki erkek yada iki kız olabiliyor öyle çok kuzenim var
(3,687 puan) tarafından
Sanmıyorum. Yok denecek kadar nadir bir durum. Sürekli ikiz gebelik geçirdiğim için çok fazla doktorla ve sağlık çalışanıyla anketler, konuşmalar, soru cevap testleri yapıldı bana. Öğrendiğim tek şey çift yumurtaların aynı cinsiyet olduğu çok nadir bir durummuş. Benimkiler ilk ikizler tek yumurta, ikinci ikizler çift yumurta.. İlkler iki kız, sonuncu lar bir kız bir erkek.
0 oy
(119,319 puan) tarafından
tek olumca kese bir oluyodu dimi cift kese var 
(592 puan) tarafından
Tek olunca da iki kese oluyor ama keseler sanırım çok yakın oluyor arada çok ince zar oluyormuş doktor onu ayırt edebiliyor işte tek mi çift mi diye
(119,319 puan) tarafından
hayirlisi yaa aay ikiz cok tatli olur
0 oy
(1,573 puan) tarafından

Ultrason fotoğrafından anlamam canım Allah gönlüne göre versin saglık ve sıhhatle ınsallah :)Başın sagolsun çok uzuldum Allah bu yavrularını sana bagıslasın kötü dusunme sorunsuz bir sekılde 7 ay daha geçince yanındalar ınsallah tatlım :) Sen bol bol yat gerekmedikçe ayaga kalkma ıs yapma dıkkat et kendıne Serklaj ıcınde haftan bıraz ilerleyince konusursun maşallah sıkıntı yokmus kendıne vesvese verme rahat ol stresten uzak dur :)

(592 puan) tarafından
Vala koydeyiz iş çok oluyor elimden geldiğince kendimi yormamaya çalışıyorum ama işte kaynanaylada yaşayınca insan diken üstünde oluyor :/
(1,573 puan) tarafından
Tatlım böyle bır durumda köyü şehiri farketmez kaynana ile yasıyorsun daha ıyı esın desın annesıne esım yatacak bu hamılelıkte  ilki gıbı olmayacak dıkkat etmemiz lazım dıyecek yanı kendını koru lutfen

İlgili sorular

+1 oy
2 cevap 190 göst.
9 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Yesim_alnt (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 354 göst.
28 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Canananga7 (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 41 göst.
1 Şubat 2024 Aile kategorisinde Minedd (60 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 98 göst.