0 oy
72 göst.
Diğer kategorisinde (20 puan) tarafından
Selamın aleyküm arkadaşlar 11 aylık bebeklerinizin uyku saatleri nasıl gündüz en son kaçta uyku yaparlar aksam kaçta yatarlar benim ki 11 11 :30 yatıyor aksam 

6 Cevaplar

0 oy
(1,118 puan) tarafından
En geç 9 da uyumalı bir çocuk Büyüme hormonu saat 22.00 civarında en yüksek düzeylere ulaşır Bu nedenle çocuk hangi yaşta olursa olsun, kaç aylık olursa olsun bu saatlerde derin uykuda olmalıdır
(20 puan) tarafından
Haklısınız peki gündüz  uykusunu en son kaçta yapsam aksam 9 da uyur ve gece uyanmaz acaba
(1,118 puan) tarafından
1 1 buçuk gibi uyut öğle yemeği yedirdikten sonra
-Reklam-
0 oy
(2,288 puan) tarafından
Aleyküm selam canim  kızım 11 aylıkken gündüz saat 10 da ve 3.4 gibi uyurdu iki uyku şeklinde gece de 10 da falan uyurdu sabah 7 civarı uyanırdı sanırım 13 aylıkken tek uykuya geçmiştik 
(20 puan) tarafından
Biz gündüz 10 gibi uyanıyoruz daha erken uyanması için yada uyuması için ne yapabilirim
0 oy
(4,171 puan) tarafından
Doğdu doğalı 12 1 den aşağı uyuduğunu bilmem hele Bi aralar 3'e  4'e kadar ayaktaydı daha şu an 19 aylık bak şimdi sallıyorum daha uyumadı
(20 puan) tarafından
Allah bağışlasın geç uyuyunca gelişimi olmuyo diyolar öyle mi sizcede
(4,171 puan) tarafından
Saol canım valla şükür kontrollerde şimdiye kadar geriden geldiğimiz bir durum olmadı iştahı da yoktur yemez beni deli eder ama ebe yediği yetiyor demek ki gayet iyi gelişimi persentile göre diyor
(20 puan) tarafından
Bizimde iyi bin şükür erken uyuyan bebekleri anneler mi alistiriyo yoksa her bebek kendi düzenini mi olusturuyo diye merak ettim
(4,171 puan) tarafından
Aslında tabiki alıştırmanın da etkisi var denemek laızm ama işte her bebekte olmıyor ben neler neler yaptım rutin olsun diye erken uyandır yor erken uyut uykusunu alır bu kez de gece kalkar otururdu sabaha kadar uğraşırdım tekrar uykuya dalsın diye bazı bebeler misafirliğe gidince uyur kucakta eve gelir evde uykuya devam eder benimkini uyuduğu yerden aldığın gibi cin gibi olur o uyuduğu uyku tutar onu yani doğdu doğalı daha öyle kendi kendine Bi köşede uyuduğunu bilmem yeğenlerimde bazen odaya girerdik oyuncakların üstünde oynarken uyumuş mutfakta uyumuş falan yani oğlumda hayalim o manzarayı görmek kendi kendine uyumuş wooww nasıl olur demek ☺️ benimki de böyle uykuya dirençli kabul ettim ben artık ne yapayım
0 oy
tarafından
11 aylıkken iki uyku yapıyordu birine 10.30 da yatırıyordum. Diğerine 2.30da.

En son 4-5 gibi uyanmiş oluyodu. Akşamda 8.30da yatırıyordum.. sabahta 7.30da uyaniyordu
(20 puan) tarafından
Ay ne güzel uyku düzeni nasıl alıştırdınız yardımcı olur musunuz bende daha erken uyumasını istiyorum gelişimi açısından
tarafından
Valla pes etmedim uyumak istemiyordu ama hiç bı zaman uyumak istemiyo diye yatirmamazlik yapmadım. Hep aynı saatte yattık. Alışti. Çok şükür o kdr rahatladimki. Hem akşam eşimle kendimede vakit kaliyo
0 oy
(1,495 puan) tarafından
11 aylıkken sabah 6 buçukta kalkıyordu, 8 buçukta 40 dakikalık kısa bir uyku yapıyordu. 11-12 gibi 2 saatlik bir uykuya yaptırıyordum. İkindin 4-5 gibide teşrar 1 saatlik bir uyku daha yapıyordu. Akşamda 7 de odaya geçeriz 8 de uyumuş olur
0 oy
(836 puan) tarafından
Walla kızım 15 aylık. Öyle alıştırmayla alakası filan yok. Zaten 10 aylıkken tek uykuya geçti. Öğlen 2 de gündüz uykusundan uyandı. Akşam 8 de uyumak istedi uyuttum. 9 da geri kalktı. Saat 2 oldu hala uyumadı. Ben yoruldum eşimi uyandırdım çocukla biraz da sen ilgilen diye. 11 den önce uyuyunca , 1-2 Saat sonra tekrar kalkıyor. Her çocuğun yapısı, bünyesi aynı değil. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 66 göst.
30 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 112 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde nur.99 (203 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 129 göst.
19 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 432 göst.