+1 oy
1,194 göst.
Diğer kategorisinde (291 puan) tarafından
Geçen hafta bugün karnı şişmişti. Ertesi gün gittiğimde onu gördüğümde o kadar kötü oldum ki. Nefes alışı çok derin ve sesli bir şekildeydi koah hastaları gibi. Son nefeslerini veriyor sandım. Oksijeni düştü hemsireler annesi seni alalim dediler. Çıkmak istemedim kenarda bekledim. Entubasyon tüpünü temizlediler ve tekrar yanına gectim. Yine de oksijenini düşürüyordu. 

Doktoru gelip konustugumda nefes alirken gelen sesin sebebini sorduğumda entübe etmek istemedikleri icin hortumunu degistirmediklerini aralardan kacak yaptigi icin makineden böyle bir ses geldigini tüpünün tıkandığını ben çıktığımda ekstübe etmeyi deneyeceklerini söylediler. Makineden geliyor deseler de o her nefesini içine cektiginde geliyordu. Doktor kötü bir sey söylemiyor olmasına ragmen benim gördüğüm o kadar korkunc geliyordu ki resmen inanmadım durumu kötü diye mahvoldum. Insallah ekstube olmasi icin bir firsattir ekstube olur ve bir daha entubeye dönmez diye dualar ettim.

Eve geldikten birkac saat sonra arayıp sordum ekstübe ettiklerini söylediler. Bugün hala ekstubeydi cok şükür. Entubeye dönme ihtimali hala var. Bir iki dakika oksijeni yüksekse sonraki 1 2 dakika muhakkak düşüyor. 

1 hafta içinde iki kez daha kucağıma verdiler çok şükür. Bugun hem esimin hem benim görüş günümüzdü. Önce babaları alıyorlar babalar çıktıktan sonra anneler giriyor. Bugün babasının kucağına da verdiler. Babasının kucaginda oldugu süre boyunca makine ihtiyaci azalmis ben girdigimde yeniden ihtiyaci artmıştı.

Dün göz kontrolünden sonra göz doktoru bizimle görüşmek istemiş. Çok erken dogan prematürelerde rop denilen tedavi edilmezse korluge neden olan bir rahatsizlik oldugunu henüz mudahale gerektirecek boyutta olmadığını ancak hızlı gelişen saldirgan bir türüne benzedigini bu yüzden yakın takibe alındığını persembe tekrar görüp eger durum kötüleşmişse iğne tedavisi uygulanacagi bilgisini verdi. Yani yarın göz kontrolü var. Kötüleşmişse tedavi olacak degisme yoksa birkac gün sonra tekrar kontrol edilecek. Tedavinin de birtakim riskleri varmış. Karar verilmedigi icin riskler hakkında pek bilgi vermedi. 23 haftalik dogdugu icin göz tedavisine bugun olmazsa yarin yarin olmazsa haftaya eninde sonunda öyle ya da böyle ihtiyac duyulacak. Temennim o ki inşallah saldırgan türü değildir kalıcı bir sorun olusmaz tedavi gercekten işe yarar ve insallah onun icin de bizim icin de her sey cok güzel olur. Gülüşü ömre bedel yaratana kurban oldugumun. Her seyin yolunda gittigi ve bir gun taburcu oldugumuz turp gibi oldugumuz haberini verebildiğim günleri görmeyi öyle çok istiyorum ki. Hayallerimiz gercek olur inşallah.

30 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Artık Çınar Egemizi aldık evimize dönüyoruz postunu görmek istiyorum ve hissediyorum ki olacak Rabbimin izniyle ❤️
(291 puan) tarafından
İnşallah canım o güne var daha ama olsun canı sağ olsun sağlığı yerinde olsun da biraz daha sıkarız dişimizi.
(109 puan) tarafından
Şuan kaç aylik oldu
(291 puan) tarafından
34+2 şu an canım. 8 aylık oldu.
(109 puan) tarafından
Ayyy masAllhh yaa büyümüş ne zaman çıkacağı belli mi
(291 puan) tarafından
Yok canım belli değil. Onlar bir sey demiyor ben de sormuyorum. Gereken koşulları bildiğim için şu an daha ekstübe. Önce ekstubeden çıkması lazım o zaman kuvez ici oksijene uyum saglamasi gerek sonra kuvez dışındaki ortamda da rahat nefes alıp vermesi gerek. Emebilmesi gerek. Vucut ısısını koruyabilmesi gerek. En az 1800 grama ulaşması gerek. Birçok koşul var yani hala. Bugüne şükür. Sağ olsun sağlıklı olsun da bekliycez biraz daha.
-Reklam-
+2 oy
tarafından
O Allah in sana bağışladığı minik mucize iyi olacak inşallah 
(291 puan) tarafından
Şansım mucizem hayatımın rengi o benim canım inşallah iyi olacak inşallah Allah razı olsun
0 oy
(1,099 puan) tarafından
Rabbım şifa versin minik savaşcimiza.  
(291 puan) tarafından
Aminnn Allah razı olsun
0 oy
(1,127 puan) tarafından
Annesi Çınar Ege çok büyük bir savaşçı her şeye rağmen çok şükür iyi ve daha iyi olacak kucağınıza gelecek inşallah sen moralini yüksek tut çünkü o seni anlıyor ☺️
(291 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun ♥︎ :*
0 oy
(14,045 puan) tarafından
Insallah annesi Rabbim saglicakla kavustursun sizi
(291 puan) tarafından
Amin canım inşallah Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Ah çınar egemjz .her post açtığında hem korkuyla açıp hem de insalah eve çıkmışlardır diye bakıyorum.Allahim inşallah birgün inşallah birgün beraber eve çıkıyoruz iyileşti dediğin günü bekliyorum.Allahim sizlere bağışlasın inşallah yarabbim sizlerinde yüzünü güldürsün.swnin de anneligin,sabrın,umudun,vazgeçmeyin,isyan etmeyisin ,Allah'a dua etmelerjn sen okadar iyi bı insansin ki güzel Allah'ım cinarimjzi sana bağışlayacak cok güçlü bebeğimiz cinarimiz gerçekten cok güçlü cok savaşçı bir bebek.Allah sesimizi duysun hiç bir bebek hasta olmasın hiçbir anne çaresiz eli kolu bağlı olmasın .dua et canım bol bol birgün kavuşacaksınız inanıyorum.cok.iyi cok guclusunuz bu savaşı kazanacaksınız 
(291 puan) tarafından
İnşallah canım amin inşallah. Yorumun içimi titretti çok duygulandım gerçekten. ♥︎♥︎♥︎
tarafından
❤️❤️sen güçlü bir annesin oglusunda sana çekmiş annesi .kazanacaksınız biliyorum.duama hep katıyorum seni inan bana hep aklıma geliosun hep.
(291 puan) tarafından
Ne güzel insansın sen yaaa Allahım ne muradın varsa versin güzel yüreğinden öptüm seni :*
tarafından
Canımsın bende öptüm ikinizi canlarım .amin canım asıl sen cok güzelsin bunca derdin arasında bana dua ettin.Allah razı olsun.yeni gelişmelerden haber et mutlaka canim❤️ Allah'a emanetsiniz
(291 puan) tarafından
Sag ol canım inşallah :) :* ♥︎
0 oy
(681 puan) tarafından
Sizin son 2 postunuza denk geldim ve sonra sizi takip etmeye başladım çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun minik kuzumuz inşallah biran önce evine annesine babasına kavuşur hep dua ediyorum postunuzu gördüğümden beri sizin ve sizin gibi olanlar inşallah biran önce bebeğine bebekte ailesine kavuşsun güzel gunler görün ayakta durun sağlam durun çınar ege çok çok iyi olcak o çok güçlü bir bebek Rabbim şifasını versin 
(291 puan) tarafından
Teşekkür ederiz Allah razı olsun Amin inşallah ❤️
0 oy
(4,227 puan) tarafından
Ah canim çok güçlü bir annesin ve çok güçlü de bir bebeğin var herşeyin iyi olacağına inan allah yardımcın olsun inşallah
(291 puan) tarafından
Sağ ol canım inşallah her şey cok guzel cok daha iyi olacak
0 oy
(13,807 puan) tarafından

23 haftalık doğmuş bir kuzucuk Rabbim sana bağışlasın

allahım şifalar versin İnşaallah taburcu olduk evimize gidiyoruz diye okuyacağız <3

(291 puan) tarafından
İnşallah Allah razı olsun canım ♥︎
0 oy
(7,458 puan) tarafından
Rop dediğimiz göz dibi muayenesi de gözde ne sorun varmış tam olarak 
(7,458 puan) tarafından
Göz dibi muayenesi hastalık değil onu söylüyorum sana işte orda bir yanlışlık var
(7,458 puan) tarafından
Sen sakin ol şimdi göz dibine bakılır ona göre seni yönlendirirler inşallah bişey olmaz haftası küçük olduğu için bir çok kontrolden geçiyor ve geçecek
(7,458 puan) tarafından
Hastalık olarakta geçiyor ancak göz dibine bakılan işlemin adı dur bakalım kuzum çınar Ege bu kadar dayandı bunlara da dayanır inşallah sen güçlü bir annesin çınar Ege de güçlü bir bebek❤️
(291 puan) tarafından
Bu ilk muayenesi degil ki canım dogduktan 30 gün sonra ilk rop muayenesi yapıldı. 28 haftanın altında doğan bebeklere haftada bir kontrol yapılıyor Çınar Ege'nin de haftada bir kontrolleri yapıldı ancak damarlanma oluşmadığı için geçtiğimiz güne kadar herhangi bir sıkıntı olduğu belli olmamıştı. En son muayenede doktor yüksek ihtimalle tedavi gerekecegini söyledi. 76. güne girdik 7. göz muayenesini olacak bugün.
(7,458 puan) tarafından
Tahmin ederim canım allahım inşallah bir an önce kavuştursun sizi inşallah ❤️
0 oy
(7,453 puan) tarafından
Rabbim burda biz evimizee ç çıktık kızlar bebeğim bugün beşiğinde uyuyacak paylaşımını da okuttursun . Kaç gram dogru yavrun 
(291 puan) tarafından
Amiiiiin canım inşallah Allah razı olsun 653 gram doğdu
0 oy
(8,770 puan) tarafından
Rabbim sağ saglim kucağına alıp eve götürmeyi nasip etsin inşallah ♥️
(291 puan) tarafından
Aminnn inşallah Allah razı olsun ♥︎
0 oy
(254 puan) tarafından
Kac haftalık doğdu ilk defa postunuzu okudum da
(291 puan) tarafından
23+3 dogdu
(254 puan) tarafından
Ayy çok üzüldüm ya rabbim şu Perşembe gününün hatrına size iyi haber almayı nasip etsin inşallah
(291 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun 76 gündür kuvezde 34+2 oldu çok şükür.
0 oy
tarafından
Seni çok iyi anlıyorum o kuves odasında onun nefesini hissetmek bile başka, iki oğlumda prematüre doğdu tabi senin bebiş kadar küçük değildi:) ama büyük oğlumun adı Çınar çınarlar çok akilli savaşçı olur bu günleri beraber gülerek hatirlicaksin inşallah:) ayrıca rop muayene mutlaka olmalı dediği gibi doktorun hiç canını sıkma canım ♥️
(291 puan) tarafından
Kac haftalık dogmuslardi canım? Bir prematüre annesi daha. Annenin halinden anneler anlar premature annesinin halinden de yine en iyi prematüre annesi anlar. Rop muayenelerinin sonucuna göre sorun çıkacak gibi görünüyormus canım igneyle tedavi gerekecek büyük ihtimal. Çınar kaç yaşında? Doğduktan sonra mı bu ismi seçtiniz dogmadan önce belli miydi?
tarafından
Erken doğum riskim vardı canım ilk oğlumda benim 33 haftada doğdu doğmadan üç gün önce seçtim:) iki oğlumda kuvesde kaldı ikinci olan hiç bir risk yokken birden suyum geldi inan korkma çok güçlü olucak aynı bölümde rop muayenesi yapılırken bjr bayanın 500 gram doğan çocuğu vardı:) ve çocugu gördüğümde 10 aylıktı göz sıkıntıları olması gayet normal onlar çünkü minik savaşçı:)
(291 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım. Tabi ki birtakım sorunlarla karşılaşmamız gayet normal bunun bilincindeyim. Lakin inşallah tedavi ile duzelebilen sorunlar olur.
tarafından
Düzeliyor canım Allahin izniyle biz hala takipteyiz prematüre bölümünde özelde varmı bilmiyorum çam sakura şehir hastanesi takipli hasta yaptı bizi
(291 puan) tarafından
İnşallah canım biz de şehir hastanesindeyiz
0 oy
(49,773 puan) tarafından
Rabbim kimseyi evladiyla.imtihan etmesin senin icin ne kadar zor ama sen çok güçlü bir annesin Rabbim evladina kavustursun bir an once insallah
(291 puan) tarafından
Aminnn inşallah canım Rabbim sizi ve desteginizi eksik etmesin
0 oy
(1,945 puan) tarafından
ALLAH'IM SEN YARDİM ET COK DUYGULANDİM POSTLARİNİZİ OKUDUM BİR ANNE DEGİLİM ALLAH'IM NASİP ETMEDİ DAHA VAKTİ VAR BELKİ AMA RESMEN KENDİ EVLADİM GİBİ OKADAR UZULDUMKİ DURUMA AMA MİNİK SAVASCİ ONA OKADAR KALBEN İNANDİMKİ SAVASİNA HAYRAN KALDİM GERCEKTEN NE KADAR ZOR GUNLER YASİYORSUNUZ AMA POSTLARİNİZA BAKTİGİMDA GERCEKTEN MUCİZE GİBİ YASAMASİ HAYATTA TUTUNMA İSTEGİ BENİ OKADAR ETKİLEDİ ALLAH'IN İZNİYLE MİNİK SAVASCİ GUZEL GUNLERİ GETİRECEK SADECE SABİR LAZİM MİNİK SAVASCİYA GUZELCE DUA EDİCEM İNSALLAH  BİR AN ONCE İYİLESİR  GUZEL POSTLU GUNLERİ HABERLERİ GOSTERİR  ENTUBE EKSTUBE OLAYİ İNSANİ YİPRATİYOR EMİN OLUN HER ENTUBE EKSTUBE KOTU OLARAKTA DUSUNMEYİN YAVAS YAVAS DENEMELER BASLAMİS ARTİK CİGERLERDE ALİSİNCA TAMAMEN KOPACAK O HORTUMDAN ALLAH'IM EN KİSA SUREDE BU GUNLERİ GOSTERSİN COK GECMİS OLSUN...
(291 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Rabbim en yakın zamanda sağlıklı sıhhatli bir şekilde gebe kalmayı ve nur topu gibi bir bebek kucağına almayı nasip etsin inşallah. Ona mücadele bize sabır düştü bu süreçte. Allah razı olsun duaların için amin inşallah. Ciğerle alakalı bir sorunu yokmuş çok şükür beyindeki solunum merkezi gelişmediği için oksijeni düşüyormuş zamanla düzelecek inşallah. Gözü de tedaviye cevap verirse gerisini düşünmüyorum Mevlam büyüktür.
Sen kaç yıllık evlisin canım kaç yaşındasın? Ben de postlarina baktim ama bulamadım. Bu arada kedini de çok merak ettim. Kedileri çok severim. Daha önce annemlerin müstakil evinde cok kedi baktım. Bir tekir kedim vardı ismi Yumaktı cok zeki bir seydi. Çınar biraz büyüsün benim de niyetim var inşallah. Organizer soruna da buradan cevap vermis olayım ben eşimin bekarliginda kullandığı tek kişilik gardrobun askılık kısmını yorgan yastık yığmak icin yüklük olarak degerlendirdim. Cekmecelerine de ıvır zıvır koyuyorum. Mutfak icin de Trendyoldan bofigo markasının 8 li çok amaçlı dolabından aldım. Cekmecelerin ikisini kepce bıçak limon sıkacağı yağ fırçası vs. birini baharatlik birini makarna birini küçük saklama kabı ipli dograyici vs birine mutfak bezleri çöp poseti sunger temizlik bezleri vs. koyuyorum yoksa benim mutfak dolabım da yetersizdi. Bir de saklama kabı alırken ic ice gecebilen tarzda aliyorum dolap içinde yer tutmuyor. Küçük bir oda var orayı kiler gibi kullanıyorum oraya 3 sıra 5 raflı kitapliktan aldim ikisine kitaplarımızı birine de kışlık konserve kuruyemis atıştırmalık vs koyuyorum gelip gören cok guzel olmus diyor. Dondurucu yüklük süpürge ütü masasi camasirlik vs hepsi o odada. Deterjanlar icin de bizim ev sahibi çamaşır makinesine dolap yaptırmış üstünde de iki raf var. Birine çamaşır sepeti fazla temizlik bezleri havlu kagidi tuvalet kağıdı vs koyuyorum birine de diger temizlik ürünlerini cok iyi oluyor her eve lazım. Bence ev sahibinle konusup bunu yaptırabilirsin. Banyo icin ben de çözüm bulamadım orada da dolap olsa cok güzel olurdu.
(1,945 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için çok mutlu oldum ben 25 yaşındayım 3 senedir evliyim başımdan bir kimyasal geçti rabbim büyüktür nasip eder diyorum inşallah bir gün banada nasip olur bence içinizi hep ferah tutun gerçekten büyük bir savaşçı umutsuzluğa düşmeyin hep iyiyi düşün bebek annesinden güç alır babadan sırtı yere gelmez inşallah güzel haberlerle görüşmek dileğiyle...
(291 puan) tarafından
Rica ederim canım. İnşallah. Yaşın çok küçük daha biz o yaşlarda eşimle daha yeni yeni birbirimizi tanıyorduk. Gençliğinizin tadını çıkarın kafaya hiç takma Rabbim nasip eder hayırlısıyla inşallah. Tabi tedavilik bir durum varsa geri plana da atmayın. Allah sizi de en hayirli sekilde en sağlıklı şekilde bir evlat mujdesiyle sevindirsin inşallah. O mujdeyi aldiginda yaz bana olur mu :* Çiçek gibi evlatlarınız olsun
(1,945 puan) tarafından
Tabikide takipte kalalım lütfen inşallah rabbim nasip ederse artık zamanı diyoruz çünkü evliliğimizin onceside oldu dolu dolu gezdik dolaştık tatilimizi yaptık artık sıra gerçekten çocuğa geldi tam zamanındayiz hatta tabi rabbim nasip ederse çocuk olduğunda neyi yapamicaksak Allah şükür herşeyi tattık inşallah sıra cocugumuzla yapacagimiz şeylere geldi
(291 puan) tarafından
Ne güzel canım masallah Rabbim gönlünüzde olanı ömrünüze yazsın
0 oy
tarafından
Bir gun cinar ege hastaneden cikti evimizdeyiz diye post acacaksin, cok inaniyorum, Allah o gunleri de gosterecek insallah size 
(291 puan) tarafından
İnşallah canım Amin Allah razı olsun
0 oy
(1,638 puan) tarafından
Bi gün eve ciktik haberlerini alacagiz cnm. Ben oyle icten inaniyorum ki buna. Cinarin isminin cinar olmasi da tesaduf degil bence. Ismi onceden yazilmis gibi. Cinar uzun yasayan guclu bi agac! Bizim Cinar Ege mizde oyle olacak. Sen guclu oldukca o da annesiyle şahlanacak az sabir cnm
(291 puan) tarafından
İnşallah canım sağ olasın. O kadar erken geldi ki ismi bile belli degildi. Dogduktan 3 gün sonra Çınar ağacı gibi ömrü uzun olsun diye Ulu Çınar anlamına gelen Çınar Ege koyduk. İnşallah oyle olur canım :*
(1,638 puan) tarafından
Insallah cnm insallah
0 oy
(1,155 puan) tarafından
Dualarımız sevgimiz sizinle inş. Daha daha güzel haberler duyacağız 
(291 puan) tarafından
Allah razı olsun canım inşallah
0 oy
(15,864 puan) tarafından
İnşallah Öznur İnşallah ❤️❤️Emin ol burdaki annelerde en senin kadar istiyor bekliyor bu güzel müjdeyi ❤️Güçlü Çınar Egemm geçecek bu günlerde..

Rabbim kimseyi korktuğu yere ugratmasin inşallah yarında iyi haberler alırız hep beraber ☺️❤️
(291 puan) tarafından
Hic kuşkum yok. Onun icin sık sık bilgi vermeye çalışıyorum. İnşallah canım inşallah ♥︎♥︎♥︎ :*
(2,923 puan) tarafından
Her postunu ağlayarak okuyorum çok kötü oluyorum .

Her türlü duygugu da yaşadım o kuvez sürecinde Rabbım kimseye evlat acısı göstermesin
Sezeryan oldum Her ikisin de de hiç bir acı hissetmedim hep hastanelerdeydim git gel git gel kendimi unutmustum
Ayazim da onu eve getirmek nasip olmadı Rabbım yanına aldı melek oldu kuzum
Ama Allah büyük ya sonra yine nasip etti. bu kez yine kuvez süreci başladı yine aynı korkuyu yaşadım çok ağırdı ama inandım rabbime bize bağışladı çok çok sukur şimdi ayaklarımda uyuyor yiğit talha'm❣️❤️

Sende inan çünkü Sende bu günleri goreceksin eminim Rabbım en kısa zamanda kucağına almayı nasip etsin
(291 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun. Başın sağ olsun Rabbim Yiğit Talha'ya sağlıklı uzun ömür versin insallah.

İlgili sorular

+3 oy
20 cevap 897 göst.
8 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde nrsnr (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 463 göst.
1 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde 2801 (512 puan) tarafından soruldu
+7 oy
43 cevap 1,096 göst.
22 Temmuz 2024 Diğer kategorisinde nrsnr (291 puan) tarafından soruldu
+3 oy
16 cevap 692 göst.