+7 oy
981 göst.
Diğer kategorisinde (291 puan) tarafından

Ya işte öyle böyle derken tam bir yıl oldu bizim küçük mucize 1 yaşına girdi bile şükürler olsun.

Şimdi nelerden bahsedecegim bakın. Ben bile gecen yıla bakıp sonra bu yıla baktığımda tüm olanlara yasadiklarimiza ve şu an yaşıyor olduklarimiza inanamiyorum. Nereden nereye...
Buraya yazamadığım süreçte neler oldu biraz onlardan bahsedeyim. Genel olarak hastane rutin kontrolleri ve fizyoterapilerine gidip gelmekle geçiyor günler. Haftada 4 seans fizyoterapi alıyor.
Bu süreçte 2 kez enfeksiyona yakalandı biri Mayıs ayındaydı ikinci de geçtiğimiz hafta idrar yolu enfeksiyonu olmuş bugün son iğnesini vurulacak. İnşallah geçer.
Biraz da gelişiminden bahsedeyim prematüre bebekler genellikle 2 3 yaşında yaşıtlarını yakalayabildiginden o zamana kadar düzeltilmiş yaşına göre takip edilir. Düzeltilmiş yaş da gebeliğin 40. haftasından itibaren sayılır. Çınar Ege Eğer 40 haftalık dogmus olsaydı 14 Kasım 2023'te doğacaktı. Yani şu anda 8 ay 1 haftalık sayılıyor. Fizyoterapistlerimiz genel olarak düzeltilmiş yaşına göre güzel ilerlediğini söylüyor. Bazı şeylerde kronolojik yaşını da yakaladığı oluyor. Mesela gelişimsel pediatri muayenesi öncesinde çocuk gelişimi uzmanı tarafından gözlemleniyoruz. Geçtiğimiz ay eline aldığı iki nesneyi birbirine vurup vurmadığını sormuşlardı. Ben vurmadığını söylediğimde genellikle 11 ayda başlar ama siz yine de o konuda da destekleyin demişti. Kontrolden bir hafta sonra yapmaya başladı ve duzeltilmis 7 bucuk kronolojik 11 aylıktı :)
Oturmayı hiç sevmiyor. Destekli otursa da çok çabuk sıkılıyor. Desteksiz birkaç dakika oturduktan sonra yan yatıyor. Ayakta durmak adımlatılmak favorisi. Sürünme ve emeklemeye biraz çabası olsa da tam olarak gerçekleşmedi ama göbeğinin üstünde saat yönünde tam tur atıyor. Yuvarlanarak odanın bir başından girip bir başından çıkıyor.
Beslenme konusunda benim sütüm zaten çok azalmıştı. Şu anda bir gün boyunca 1-2 yemek kaşığı anca geliyor yine de son damlası gelmeyene kadar saymaya devam edeceğim tabii ki.
Genel olarak mama ile besleniyor. Onun dışında kahvaltıda peynir yumurta avokado tahin domates salatalık ne varsa her şeyden azar azar veriyorum ta ki o istemeyene kadar ama miktar olarak toplamında çok fazla bir ek gıda yediği söylenemez henüz. Cesitce cok miktarca az yani.
Diğer öğünlerde yoğurt meyve çorba pilav oldugunda pirinçse biraz pirinç bulgursa biraz bulgur makarna tavuk kırmızı et patates bunlardan veriyorum. Havucu pek sevmiyor. Peyniri ve eti çok seviyor. Meyvelerden üzüm ve kayısı en sevdikleri. Yoğurduna meyve koyduğumda asla yemek istemiyor. Hepsini ayrı ayrı yemek istiyor. Ayranı çok seviyor. Kaynattığım vişnenin suyunu çok seviyor. Bir de fırsat versem çay tiryakisi olacak. Daha tadını bilmeden içtiğimizi görünce saldırmaya başladı. Bir tadına baksın dedim şimdi gördüğünde hep istiyor. Bir kez tadınca da bırakmak istemiyor içirmiyorsun diye bağırıyor içtikten sonra bir de ehhh deyişi var :D
Düzeltilmiş 7 ayına bir gün kala da da da da da da şeklinde hecelemeye başladı ardından de de de de sonrasında da Ada Ada Ada Ada Ada Ada demeye başladı. Bir durumdan sıkıldığında mesela fizyoterapide zorlandığında yüzüme bakıp yardım çağrısında bulunuyor bazen anneee diyerek. Baba demiyor. Gel gel ve bay bay yapmıyor. Dişimiz çıkmadı. Hiçbirini sorun etmiyorum. Vakti geldiğinde onlar da olacak eminim.
En sevdiğim an iki eliyle yanaklarımı tutması sırtı bana dönükken yüzünü gövdesiyle döndürüp boynuma sokulması, karşıdan öpücük attığımda kıkırdaması.
Şükürler olsun bir çoğunuz şahitsiniz hem de çok yakından. Biliyorsunuz bugünlere kolay gelmedik. Sizlerin de dualarıyla geldik. Bu yüzden her zaman aklımdasınız içten içe hep dua ederim o Allah'ım zor günlerimde bana dualarıyla destek olan herkesin işlerini kolaylaştır sen de onların dualarına karşılık ver diye. İyi ki vardınız iyi ki varsınız oğlumun dua melekleri. Peki sizler nasılsınız ;) <!-- /data/user/0/com.samsung.android.app.notes/files/clipdata/clipdata_bodytext_240722_183634_982.sdocx -->

image

43 Cevaplar

+3 oy
(1,576 puan) tarafından
Ulaaa sen tahminimden daha yakışıklı bir şey olmuşsun :)) azmine yaşam isteğine hayranım. Demek artık fizyoterapiden sıvışmayıda aklın kesiyor. MaşAllah sana. Gücün kuvvetin bol olsun ❤️
(291 puan) tarafından
:D ayyy nasıl güldüm Allah iyiligini versin. Ona ben de hayranım. Fizyoterapide görmen lazım valla :D Allah razı olsun canım benim amin inşallah ♥︎
(1,576 puan) tarafından
Daha neler var bunun. Yeni partları bekliyoruz küçük bey:) Sıhatle inşAllah. Bizim yerimize boll boll öp ❤️
(291 puan) tarafından
Öperim kiii :* sıkılana kadar ;)
-Reklam-
+1 oy
(3,112 puan) tarafından
Oyyy yüz bin kere maşallah seni verene kurban olurum kuzum benim yaa sen neler atlattın da bu zamana geldin çok şükür bin şükür Rabbım bağışlasın canim nice mutlu huzurlu sağlıklı yıllara inşallah iyiki doğmuş kuzucuk ❤
(291 puan) tarafından
Aminnn teşekkürler canımmmm ♥︎
+1 oy
(1,876 puan) tarafından
Ayy kız buneeeeee çıldırıyorum ❤ daha düne kadar avuç kadardı paşam çınar Ege ve sana çok teşekkür ederiz Çınar Ege'nin azmi savaşı seninde azmin ve inancın burda çoğu kişiye umut oldunuz beraber hop oturduk hop kalktık gözlerim yaşardı cidden Allah bir daha o günleri göstermesin Maşallah oğluş ne güzel büyümüş Allah senden razı olsun güzel anneliğin ve sabrın için seviliyorsunuz ❤
(291 puan) tarafından
:) Yaaa şımarıcam şimdi :D
İçim kıpır kıpır oldu okurken samimiyetini seveyim
Bir kişiye bile umut olduysak ne mutlu bize ne güzel onurdur gurur duyarım. Oglumun iyi olsun ben de ondan bahsedip benzer zorluklar yasayanlara umut olalım diye ahdım vardı. Çok şükür Rabbim nasip etti. Kibri uzak eylesin şaşırmasın bizleri. Elimden geldigince her zorlukta olana olabildigince dokunmaya tecrübelerimizi paylasmaya çalışıyorum. Bu öyle güzel bir his bir duygu ki böyle git gide büyüyen bir sey iyilestiren bir sey. Her taburcu olan anne ve bebegiyle bir kez daha rahatlıyorum bir derin nefes daha aliyorum bin kez şükürler olsun. Aminnn hickimseye o zorlukları yasatmasin yasiyor olanı da feraha çıkarsın. Allah asıl sizlerden razi olsun. Kötü gün dostlarım benim. Çınar Ege'yi takip etmek isteyenler icin insta paylaşıcam canım bir post açarım yakında. Siz de çok çok çok seviliyorsunuz.
(1,876 puan) tarafından
Kibir mi asla senin kibirli olma ihtimalini bile düşünemiyorum gerçekten iki savaşcının sevgi umut ve mutlu olma hikayesi gerçek sevgi öyle bir şey ki örneklerinden biri sizsiniz Rabbim size hep güç verdi umudunuzu hiç kaybetmediniz bir kere isyanınız olmadı Maşallah sana demiştim yine yad edeyim ağlamalar uykusuz geceler sonunda o günler geldi demi sana gelecek sakın unutma demiştim bak şimdi cicili bicili doğum günleri kutlamaya başladınız seviliyorsunuz iyiki tanımışım sizi Çınar Ege bizimde yavrumuz oldu ayağınıza taş değmesin nazarlardan korusun Rabbim sizi inşallah ❤
(291 puan) tarafından
Güzel kalbini seveyim ne güzel cümleler bunlar tekrar tekrar dönüp okuyorum :*
0 oy
(3,813 puan) tarafından
Ay maşallah ya , 1 yaş oldu mu bu bal? Allah sağlıklı, mutlu bir ömür nasip etsin kuzuya.
(291 puan) tarafından
Oldu valla rüya gibi. Biri beni çimdiklesin :D amin inşallah canım sag olasın  :*
0 oy
(7,439 puan) tarafından
Çınar egeee beee maşallah sana gözlerim.yasardi 1 sene olmuş şükürler olsunn 
(291 puan) tarafından
Yaaaa teyzesiiii oldu yaaa ;) sag olasin :)
0 oy
(161 puan) tarafından
Maşallah minik mucizeye ❤️☺️
(291 puan) tarafından
Teşekkürler canımmm
0 oy
(1,209 puan) tarafından
Bütün postlarını biliyorum okumuştum maşaAllah barekallah gerçekten mucize nerden nereye Rabb'im uzun sağlıklı hayırlı ömür nasip etsin yakışıklıya sanada helal olsun sabrına anneliğine Rabb'im dâim etsin canım
(291 puan) tarafından
Allah razı olsun canım benim cok teşekkür ederim aminnn inşallah cumlemizin evlatlarına ♥︎
0 oy
(8,674 puan) tarafından
Allahım sen ne büyüksün. maşallah oğluna ve sana. Allahım uzun, sağlıklı ömürler versin. maşallah çok da tatlı. 
(291 puan) tarafından
Şükürler olsun canım Allah razı olsun çok teşekkür ederiz
0 oy
(182 puan) tarafından
Ya masallah ne güçlü savaştın,seninle mutlu olduk,senınle de ağladık burda ama hep inandık biz Güçlü Çınar’ımıza hayırlı,uğurlu nice senelerı olsun inşallah
(291 puan) tarafından
Sag ol canım benim teşekkür ederiz amin inşallah
0 oy
(285 puan) tarafından
Ya maşallah kuzuma neler neler yasadınjz  çok şükür duygulandım ya 
(291 puan) tarafından
Canimmmm cok teşekkür ederiz sag olasin ♥︎
0 oy
(201 puan) tarafından
Oyy maşallah yakışıklıya kocaman olmuş ya ☺️ vay be ne çabuk geçiyor zaman gerçi bide sana sormak lazım o zamanların nasıl geçtiğini bugüne çok şükür ❤️
(201 puan) tarafından
Bu güçlü anneyi de çok merak ediyorum ya onuda söylemeden geçmiym ☺️
(291 puan) tarafından
Yaaa büyümüş mü teyzesi valla bize de hızlı gecti zaman bazen hic büyümesini istemiyoruz büyüdükçe kendini öptürmüyor yüzünü çeviriyor :D
Cok zor gecti cok yiprandik herkes senin gibi dusunebilse keske uzun yıllar bu yipranmislik uzerimizde izlerini bırakacak kuskusuz ama geçti gitti deyip yola devam etmeye çalışıyoruz yine de zaman zaman maziye gidiyorum tabi. Vpn kullaniyorsan gel canım benim oznursonersahin insta hesabım :*
(201 puan) tarafından
İllaki bi yorgunluk yıpranmışlık bırakır ama kokusunu çektin mi hepsi gidiyo ☺️ ekliyorum canım
(291 puan) tarafından
Aynen de öyle oluyor :)
0 oy
(5,431 puan) tarafından
Maşallah maşallah maşallah ❤ gözümden yaş geldi okurken. Nereden nereye ❤
(291 puan) tarafından
:* şükürler olsun canım Allah razı olsun ♥︎
0 oy
tarafından
Yaa maşallah Rabbim ömür verdi mi hiç bişi engel olmuyor gerçekten çok yakından takip ediyorum çok duygulandım Rabbim hayırlı ömür versin sağlıkla huzurla ❤️
(291 puan) tarafından
Gercekten öyle olmazlarimizi oldurana sonsuz şükürler olsun. Cok teşekkür ederiz. Amin canım insallah hepimizin evlatlarına ♥︎
0 oy
(16,953 puan) tarafından
Oyyy minnoşa. Geçen gün sizi merak etmiştim.ben de hatta. Çok şükür bu günleri gördük☺️ Allah'ım daha güzel günlerini de göstersin. Maşallah barekallah sübhanallah ☺️⭐❤️
(291 puan) tarafından
Yaaa şımardım bizi merak edenler varmis severimmmmmm. Sonsuz şükürler olsun. Aminnnn inşallah hepimizin evlatlarına :* ♥︎
(16,953 puan) tarafından
⭐❤️⭐⭐⭐
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Allah hayırlı evlat olmayı nasip etsin size bağışlasın. 

İnşallah bnm Yağız Efe'm de yaşına girer sagsaglim. 4 aylik buarada
(291 puan) tarafından
Aminnn cümlemizin evlatları inşallah.
Yağız Efe nin de sağlıklı huzurlu musmutlu bereketli bir ömrü olsun inşallah her günü birbirinden özel güzel gecsin. Nice yaslar alsın. Hareketlenme döneminiz başlıyor o zaman 4. Ay atagi gecirdi mi
(1,538 puan) tarafından
Vqlla çoğu kez huysuzluk yapıyor.
(291 puan) tarafından
Bizim 3. Ayda dordundu ay atagina girdi 1 aya yakin istahsizlik huzursuzluk her kosulda aglama cok zor bir donemdi gecirmediyseniz Allah kolaylik versin inşallah da gecirmez
(1,538 puan) tarafından
Sıcaktan oluyor diye düşünüyorum. İştahı ve uykusu azaldı.  Belkide damaklari agriyordur.
(291 puan) tarafından
İnşallah sicaklardandir ;) :*
0 oy
(4,636 puan) tarafından

Oy oy seni verene kurban olayım bennn maşallah maşallah minik savaşçımmm adın gibi sapasağlam huzurlu sağlıklı ol kuzum. Rabbim seni kötü gözlerden kötü insanlardan korusun inşallah. 

Sen çok güzelsin maşallah sana <3:)

(291 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Teşekkür ederiz teyzesiii amin inşallah cümlesini :* ♥︎
0 oy
(777 puan) tarafından
Bundan 5 yıl önce bende burdaki arkadaşlara kızımın her anını böyle paylaşırdım.  Kızlar sağolsun hem mesaj atardı hemde post açarak sorardı bizi . Duanın gücüne çok inanıyorum burda mükemmel insanlar tanıdım her zorluğumuzda bizden dualarını eksiltmediler.  Benim kızım prematüre değil özel bir bebekti.  Sizi başından beri biliyorum takip ediyorum hem o zamanki süreçlerim aklıma geliyor hemde size dualar ediyorum.  Bu günlere şükürler olsun maşallah. Rabbim size bağışlasın bu dünyada böyle Mucizelere şahit gösteren Rabbime şükürler olsun ♡♡
(291 puan) tarafından
Yaaa kızının neyi vardı tanısı neydi canım
Sag olsunlar akrabadan ileriler buradakiler
Duaların icin cok teşekkür ediyorum Allah razı olsun hamdolsun bugunlere canım benim
(777 puan) tarafından
Benin kızım dandy walker sendromu canım nadir bulunan bir hastalığı var Türkçesi beyinciği gelişmiyor ve gelişmediği yerde sıvı var . Kızım için yerimden, yurdumdan ,ailemden oldum almanyaya kadar geldim sırf iyi olsun diye hala uğraşıyorum canım .
(291 puan) tarafından
Daha önce hiç duymamıştım canım Allahım şifasını versin çok çok iyi olsun inşallah
Şu an ne durumda peki
Yeme icme oturma yürüme tuvalet vs nasıl durumda kardeşim benim Rabbim zorunuzu kolay eylesin
Baska cocugun var mı
0 oy
(293 puan) tarafından
Bir yıl oldumu ya sizi çok merak ediyordum buraya attığın ilk fotoğrafı geldi gözümün önüne maşallah maşallah Rabbim bağışlasın damada koca bir maşallah koca yürekli anne gibi annesin maşallah ikinizde sağlıkla büyüsün yeni yaşı sağlık mutluluk huzur getirsin
(291 puan) tarafından
Aminnn sag olasin canim benim Allah razı olsun çok teşekkür ederim Rabbim senin evlatlarını da sana bağışlasın saglikla mutlulukla büyüsünler
(293 puan) tarafından
Amin cnm Allah razı olsun Rabbim hepimizin yavruları bağışlasın hiç bir anne evladının acısıyla yanmasın hepsini Rabbim merhametliyle korusun inşallah
(291 puan) tarafından
Aminnnn
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Maşallah  sana Rabbim sağlıklı  uzun ömürler nasip etsin kızımda 25 Temmuzda  1 yaşına  basacak
(291 puan) tarafından
Aminnn kızının da dogum günü kutlu olsun nice mutlu sağlıklı yillara erissinler 4 gün var aralarında demek :)
(3,895 puan) tarafından
evet cnm Allah razı Olsun
0 oy
(3,895 puan) tarafından
canım  o çınar  ege  1 yaşında nerden yaptirdin
(291 puan) tarafından
Trendyoldan aldık canım link eklenmiyor sanırım ama foto ekleyeyim o isimle bulabilirsin aynısını içinden harfler semboler çıkıyor sen istediğin her seyi yazabiliyorsun

İlgili sorular

+3 oy
23 cevap 795 göst.
23 Ocak 2024 Diğer kategorisinde nrsnr (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 452 göst.
1 Ağustos 2024 Diğer kategorisinde 2801 (456 puan) tarafından soruldu
+3 oy
16 cevap 685 göst.
22 Mart 2024 Diğer kategorisinde nrsnr (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 478 göst.