0 oy
1,014 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Kızlarrr etrafımda  o kadar çok hamile var ki canım çekiyor:D kızım 14 aylık. Tek başıma büyüttüm zorluklarını vs her şeyini biliyorum. Ama ne bileyim yeniden hamile kalmak istiyorum. Bir yandan korkuyorum. Bi de eşim ikiz. İkiz olma ihtimali de var. Benim enn çok istediğim şey ikiz çocuklarım olması. İlkinde olmadı. İkinciye ikiz olursa evet zor olur ama işte. Eşime diyorum elindekine zor bakıyorsun diyor :D. Ama ben hepsi Bi arada olsun istiyorum.

Durdurun beni :D

45 Cevaplar

+2 oy
(8,933 puan) tarafından
Şimdi böyle düşünüyorsun hepsi birarada olsun istiyorsun ister ikiz ister tek fakat diğer çocuğun küçük olduğu için şuan sana ihtiyacı var ikisi aynı anda olursa hem sen çok yipranirsin hemde çocukların arasında ilgi adaletini saglayamazsin bu mümkün olamaz karar yine senin fakat sonra yorgunluk kıskançlık çocuklarının bilmem hangi sendrom ataklarinin seni tükettiği üzerine şikayet postlarini açmış olursun beraber buyumeleri önemli değil aralarında ilgi adaleti sağlaman önemli ve çocuğun 3 yaşına gelmeden bu mümkün olamaz eğer evinde yardımcı yada bakicin yoksa
tarafından
Bakıcı yardımcı nerdeeee. Dedim ya kızıma da ben baktım. Sadece ilk banyosunda çok korktum annemden destek aldım. Doğumum da çok zordu zaten. Ondan sonra hep ben baktım bilmiyorum ya biraz dababüyüsn bakalımm
-Reklam-
+1 oy
(8,926 puan) tarafından
Ben de gurbetteyim. Anam 18 saat uzakta. 18 ay arayla iki oğlum var. Ama ikiz istemek çok cesaret işi valla. Yürek mı yedin kız sjsjjs
(375 puan) tarafından
Merhaba postunu yeni gördüm 3 aylık ikiz bebek annesi olarak yorum yapmak istedim :) Allah gönlüne göre versin ama tek tek versin:) ikiz bebek isteme bence hiç tavsiye etmem:)helede ben gibi bir başına bakacaksan şakası bir yana gerçekten çok zor ama bir o kadar da keyifli yanları var Rabbim isteyen herkese versin evlatlarımıza uzun ömürler versin..
(4,231 puan) tarafından
Canim ikiz olma ihtimali yok. Yani esin ikiz diye genetik olarak senin de ikizlerin olmaz. Cift yumurta ikizleri kadin tarafindan gelir. Yani sende veya anne tarafinda ki kadinlarinizda ikiz varsa senin de genetik olarak ikiz olma ihtimali yuksektir.
Tek yumurta ikizleride tamamen sansla ilgili genetikle ilgisi yok.
(375 puan) tarafından
Evet anneden alıyor ikiz genetikligini ama benimde sülale de ilk kaç kuşak öncesinde bile yokmuş Rabbim verdimi veriyor
(4,231 puan) tarafından
Tabi orasi oyle. Yani esi ikiz diye genetik olarak ikiz olma ihtimali yuksek gibi dusunuyo. O sebeple aciklama da bulunmak istedim. Yani olacagi varsa olur.
(375 puan) tarafından
Aynen aynen eş ile hicbir ilgisi yok maalesef
0 oy
(3,519 puan) tarafından
Cok guzel aslinda abarti bi sey yok ben yandim herkes yansin hemen yap :))) saka bi tarafa gurbette yalniz degilsen cok zorlandiginda bir saatligine bile yanina gelebilecek birisi varsa ikisi bir arada buyutup cikmak birbirine arkadas olmasi daha mantikli geliyo bana
tarafından
İşte bana da. Gurbette değilim hem kaynanamlar hem kendi annemler yarım saat 45 dklık uzaklıkta. Bilmiyorum yaa eşimi ikna etmem lazım dhdhdh
(3,519 puan) tarafından
Benim annem de k.validemde yaklasik 20 saat uzaklikta birisi 2,5  yasinda birisi 1 aylik cocuklarim su an cok zor ama normal daha duzen kurmadik yardima ihtiyacim oluyo mesela boyle zor donemlerinde gelirlerse gerisi kolay
0 oy
(13,821 puan) tarafından

Olsun olsun da ay daha erken bacim:woot:hangi birine kosacan ay:) benimkilerin arasi 27 ay ideal yas bence 4:D

tarafından
Bacı hepsi büyüsün de ben de Bi işe başlayayım. Üni okuduk boşa okumuş gibi hissediyorum kendimi dnsndnd
(13,821 puan) tarafından
Ben de oyleyim:)
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Kendine gel lütfen :D arka arkaya çocuk olması güzel ama yalnızsan ve ikiz olursa çok zor olurrrrr
tarafından
Yalnızım dostlarım yalnızım yalnızzzzz dbdndb
Şaka bir yana ailem yarım saat 45 dklık uzaklıkta ama işte. Annemin de küçük çocuğu var. Hamile olursan ne Olur bilmiyorum djdjdj
(11,076 puan) tarafından
Benim arka arkaya 4. Hamileliğim ben sana bekle diyosam bekle tamam mı :D şaka maka nasipte varsa olacak kaçışı yok. Şimdi hamile kalsan doğana kadar 2 yaş arası olur. Halledilmeyecek bişi değil
tarafından
Evet zaten hemen isteyince olmuyor. Kızıma 5-6  ay sonra hamile kaldım. Bunda da öyle olursa korunmayı bıraktıktan sonra. Kızım 2 yaşını geçmiş olacak. Bilmiyorum ya hâlâ kararsızım fjdb
(11,076 puan) tarafından
Kendi isteğinle olacaksa az daha beklemeni tavsiye ederim iyi düşün bak
0 oy
(13,090 puan) tarafından
Yani kızın arada heba olmasını istemiyorsan biraz daha bekle. Evet anneler olarak çok güçlüyüz ama hiç birimiz süper kahraman değiliz üç çocuk hatta üç bebek aynı anda tek kişi tarafından bakıp büyütülmez kazara olanlara lafım yok ama tercih olmasın bu her bebek biraz bebekliğinin keyfini sürsün 
0 oy
tarafından
Kız ben ikinci çocuk diyince ağlıyordum istemiyorum diye doğumdan 12 ay sonra adet oldum ilk adette hamile kalmışım şuan kızım 16 aylık olacak bebekte 4 ilk başta mol gebelik kürtaj falan denildi belki postları görmüşsundur geçen gün ilk kez yüzünü gördüm şimdi öyle heyecenaliyim ki ikisi için kızım gelip bebek bebek diye karnıma sarılıp öpüyor kardesindyince şunu görünce içim eriyor elbette zor anlarida olacak ama artık bende hevesliyim :) kime sorsam ikisi küçükken daha kolay araya 2 3 yaş girdiğinde daha zor oluyor diyorlar umarım öyle olur 
tarafından
Benimki küçükken daha çok bakardı yine bakar da bende normalde 3 4 yaş ara istiyordum aslında ama şimdi ikisi birden büyür aradan çıkar diye seviniyorum :)
tarafından
Haticeeee:) evet çok güzel bir şey ona diyeceğim yok ama ikisi birlikte kolay büyür meselesinde şaka yapmışlar sana:)
tarafından
Zorlukları olucaktir tabiki ilk bir yıl :)
tarafından
Bir yıl az biraz daha çık sen:)
tarafından
Yaşayıp göreceğiz artık  :D
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Benimki 4 yaş oldu şimdi cesaret edebiliyorum çok zor bir çocuk yani sen kendine güveniyorsan yap ama bir yandan çok iyi beraber buyurler 
0 oy
(2,324 puan) tarafından
Bırıncı tecrübesızlık... Ikıncı delılık:) :) o kadar :) ama ilerde ıyıkı demek istersen yap . Bırden büyümüş olur ama 3yıl herseyı gözden çıkar en az üç yıl dnndndnd
0 oy
(6,251 puan) tarafından
Saçmalama otur oturduğun yerde sjsjs
0 oy
tarafından
Allah sanada nasip etsin ama bebeğin çok küçük acele etme bence 
0 oy
tarafından
Bulunduğum şehirde yalnızım. Eşim askeri personel. Eve iki üç ayda iki üç günlüğüne gelmek zorunda olan biri. İki tane evladım var şükürler olsun. Biri tam iki yaşında 24 aylık diğeri 8 aylık. Kızım usluydu benim ilk zamanlarında.İkinci bebek haberi çok tedirgin etmedi aksine mutlu olduk ama şimdiyi sorma. Evlatlarım canlarım ama maalesef ikisi de aşırı yaramaz ve aşırı hiperaktif.Benim durumundaki anneler ağır psikiyatri ilaçları kullanıyor ama ben direniyorum hala onlar için. Olayı neden bu kadar acitasyonla anlattın dersen de doğudayız tayin sebebiyle. Kışın iki metre kar,ortalama -10,-20 hava şartları, araba kullanmak imkansız. Bütün evi ben çevirmek zorundayım alışveriş, hastane  dışarı işleri vs. Gerisini siz düşünün. Ha şartlar daha olumluysa maddi manevi yönden tabii ki düşünüle bilir ama böyle durumlarda bile ilk çocuğa olan ilgi bölünecek. En azından tek başına ihtiyaçlarını karşılayabilen bir birey haline gelmeden beslenme tuvalet vs düşünülmeden. Bana neden ikinci çocuk derseniz de ilki benim iki buçuk yıl sonra tedavi ile oldu sağlık problemlerim yüzünden. Doğal yolla imkansız denirken oğlum sürpriz oldu bana mucizem❤❤❤❤
0 oy
(15,992 puan) tarafından

Aynı postu bende açtım kimse durdurmadı beni 3.bebisim 1 aylık oldu bile :D

0 oy
(7,195 puan) tarafından
İkiz erkekten değil kadından geçen bir durum o yüzden sıkıntı yapma 
0 oy
(4,176 puan) tarafından

Sen ölmeyi bayilmak sanion galiba yada yürek falan yedin:)))

0 oy
(533 puan) tarafından
İkizlik anneden olur babadan olmaz
0 oy
tarafından

Sus şeytana uyma birazdaha bekle :D

0 oy
(1,538 puan) tarafından
Kızım 18 aylık iken gebe kaldım şuan kızım 28 aylık diğer kızımda 13 günlük hazırsan doğur bence
tarafından
Zor oluyor mu peki?
Bi kaç kişiye d yazdım o aylarda yaparım. Çünkü ikinci doğduğunda kızım 2 yaşını geçmiş oluyor
0 oy
(815 puan) tarafından

O deli cesaret geliyor gidiyor banada benim oğlan da 15 aylık zor bebe uyku problemi var simdi düşünüyorum olsa ayy bu uyumuyor gece oda emmek için uyanacak ben hangisine bakicam biri uyuyacak öbürü aglicak ona uyanacak yok ben almiyim sağolun ☺️☺️:D

0 oy
tarafından
Bende 17 aylikken gebe kalmistim
tarafından
Ya öyle olsa tamam dicem. Böyle 17-18-19 sıkıntı değil kesin yaparım. Ama şimdi daha küçük geliyor bana bilmiyorum belki o zamanlar da gözüme küçük gelicek
tarafından
Zaten hemen gebe kalamazsinn 2ayda oyle gecer
tarafından
Zaten Bi geri çekilme var. Spiral mafetti beni. Kondom da eşim istemiyor. Geri çekilip dua ediyoruz djdbdn
tarafından
Spralde ne gibi sikayetleriniz oldu
tarafından
Aşırı kanama yaptı. Ağrı da cabası tabi. Bende zaten doğumda yeterince kan kaybettim. Rahmin hasar gördü diye daha fazla riske atmadım. İkinci gebelik gibi bir şey olursa sıkıntı olmasın diye. Afedersiniz çocuk bezi takıyordum ve günde 6-7 tane gidiyordu

İlgili bir soru bulunamadı

380,042 soru

11,376,581 cevap

34,862 kullanıcı

...