0 oy
130 göst.
Aile kategorisinde (683 puan) tarafından
Merhaba hanimlar oglum 27 aralikta tam 2 yasini tamamlayacak ve memeye cok cok duskun bi cocuk herkesde memeden kes yemek yer kilo alir geceleri uyur diyor geceleride sabaha kadar emiyor bende vijdan azabi cekiyorum daha kucuk ama bi yandan da kesmek istiyorum since kucukmu kesmek icin Bana yardimci olun

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kucuk degıl hele gece emmesı cok buyuk sorun, ılk once geceyı sonra gunduzu kesmenız lazım
(683 puan) tarafından
Kucuk degil dimi Nasil kesicem varmi bi onerin
(4,142 puan) tarafından
Kiz kucukmu kac yasina kadar emecek :) heralde kucuk degil gec bile kalmissin:). Kizimi 22 aylik kestim inanilmaz gec kalmisim kesince anladim bunu gunde tek ogunyiyordu corba . Cunku gece gunduz emiyirdu. Neyse oglani 16 aylikken kestim bigun 8. Gun. Coksukur rahatiz . Kasimda kesmeyi planliyirdum ama sabrimin sinirlari baya bi zorlandi artik yeter dedim. Sabirtasi surdum .oglandi. Kizimda kirmizi kalem ve ojeyle gekisiguzel gigsumu karalayip eg oldu uf oldu demistim. 22 aylikken anliyordu eg den ugdan. Oglan 16 aylilolunca suan eg den falan anlamiyir tabi ama sabirtasi da ise yaradi ya i. Bence acilen kes sende cck da rahat eder
-Reklam-
0 oy
(4,555 puan) tarafından
İki yaşına girecek diyorsun canim ama yer vs diyorsan yemiyor yemeyen bebek 21 aylıkken bıraktım em em deyip duruyordu
(683 puan) tarafından
Eski yontem nasil
(4,555 puan) tarafından
Bant yapıştırdım canim uf olmuş dedim açmak istedi ruj sürdüm kapattı daha istemedi eskiden kömür suruyorlarmista ben kırmızı ruj sürdüm
(683 puan) tarafından
Sureyim bi deniyim tesekkur ederim
(4,555 puan) tarafından
İnşallah kolay geçer sizinde canim
(683 puan) tarafından
Amin Allah razi olsun
0 oy
(11,221 puan) tarafından
Bece kesmelisin 17 aylık kızımı kestim artık yiyor önceden bu kadar da yemiuordu gece de 1 kere kalkıyor şu için dış dönemi fazla olabiliyor ama
(683 puan) tarafından
Kesiyim dimi varmi onerileriniz kolayca kesmem icin
(11,221 puan) tarafından
Canim öncelikle bence uykuya geçiş süreci önemli ben ilk olarak memesiz uyutmaya basladm ona alıştıktan sonrası zaten kolay oldu gece de kalktığında su veriyordum illaki zor oluyor ama çabuk unutuyorlar
(683 puan) tarafından
Insallah benimkide unutur
0 oy
(2,751 puan) tarafından
33 ay emzirdim hala, daha fazla emzirmedim diye pişmanım. Ömrünün geri kalanında zaten bol bol beslenecekler ama anne sütü bir daha alamayacak. Gece de emsin gündüzde. Hepsi ona büyük fayda
(683 puan) tarafından
Emdigi icin hep uyanik ve istahi yok aciktiginda hep meme ile doymak istiyor ve zayif ondan
(2,751 puan) tarafından
Zayıf olması sağlıksız olduğu anlamına gelmez ki.
(683 puan) tarafından
Evet ama meme ile doyurmak istedigi için cok az yemek yiyor Hani meme olmasa tamamen yemek yiyecek haliyle acikinca meme deilde yemek ister
(2,751 puan) tarafından
Milletin tek yakındığı şey iştahsız çocuk. İnanma millete. Sanki emmeyince cocuklari yemek yiye yiye kör koymuyor. Senin bir damla sütün önüne koyacagin binbir çeşit sağlıklı yemekten eftaldir.
(683 puan) tarafından
Ay valla bilemedim yani memeye guvenmez en azindan
0 oy
(11,093 puan) tarafından
Kes artık bence de. İster kademeli azaltarak ister birden kes. Youtube da bi sürü video var inceleyebilirsin. Ben bütün çocuklarımı birden kestim. 3 gün ağlıyor 4. Gün mükemmel geceler :) 
(683 puan) tarafından
Sadece sabah saat 9da verdim o kadar az once ayagimda zar zor uyuttum dua edin bize
(11,093 puan) tarafından
Allsh yardımcın olsun, hadi sorunsuz en kısa zamanda atlatmayı nasip etsin Rabbim
(683 puan) tarafından
Amiiin amin ama hala cok uzuluyorum
(11,093 puan) tarafından
Başta öyle olur sonra ohh be dersin
(683 puan) tarafından
Insallah dualarinizi eksik etmeyin
0 oy
(306 puan) tarafından
Ben 2 hafta olucak keseli 2 yaşına yeni girdi ketçap sürdüm uçlarına zaten kokusunu alınca bile ağzına sürmedi gündüz başka şeylerle oyaladım gece çok ağladı ama vermedim su ya da meyve suyu vereyim mi dedim istemedi her uyanışında ağladı şimdi unuttu görünce meme diyor ama emmiyor ve gerçekten geceleri artık uyuyor önceden saat başı kalkardı rahatladım bence sende denemelisin
(683 puan) tarafından
Benimkide sabah kadar 10 kere uyanir gunduz em agzinda 3 ay kaldi 2 yasa
(306 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım o saatlerde emmeye alıştığı için uyanıyor aslında ihtiyacı yok emzik gibi görüyorlar bizi
(683 puan) tarafından
Aynen ihtiyaci yok sadece emzik njyetine
0 oy
tarafından
Bence küçük değil yaşı bak bende ha kesicem ha kesicem dedim oldu 29 aylık :/ 
(683 puan) tarafından
Maasallah buyukmus valla cok cok emiyor
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Benim oğlumda 28 Aralık'ta 2 yaşına girecek bende 2 gün önce başladım. Sabr tasi aldım onu sürdüm rengini görünce emmek istemedi acımış dedim uf olmuş dedimm. Meme meme diye çıldıran çocuk gayet iyi bı şekilde bırakmaya gidiyoruz gün içinde açmak istiyor her istediğinde açıyorum görüp kapatıyor maşallah sübhanallah.
(683 puan) tarafından
Ay masallah darisi basima ama uzuluyorum ya kucuk diie
(1,667 puan) tarafından
2 yaşından sonrası zaten uygun görünmüyor canım.
(683 puan) tarafından
Ay bilmiyorum halada vermedim bakalim Allah yardimcim olsun insallah
(1,667 puan) tarafından
Amin amin inşallah
0 oy
(12,565 puan) tarafından
Hamileyim bir yaşında ayırdım. Eğer hamile kalmadan da planliyordum kesmeyi, şükür yemek seçmez her şeyi yer 16 aylık 
(683 puan) tarafından
Masallah Rabbim sağlikli sihhatli kucağina almayi nasip etsin. Bilmiyorum diger 2 çocuğumu 2bucuk 3 yasinda kestim ama bu aşirj emiyor zayif bide doğru durust yemek yemiyor Kessem acikir yemek yer diyorum
(12,565 puan) tarafından
Teşekkür ederim ☺️
Benimde ilk, tecrübesizdım sütüm fazla olmasına rağmen yaramadı kilosu düşük diye mama takviyesi istendi dördüncü ayda. Ek gıdaya başlayınca güzel yemesi için çok özendim mamayı uykuya geçerken verdim sadece gece iki kere kalkıyor o zaman emzirdim gündüz hep yemek. Sade yoğurt yemez çorbaya ilave edince yer onun haricinde seçmez şükür
Tabi sen daha tecrübelisın naçizane görüşüm yemeğe daha çok duşuyor kesince
(683 puan) tarafından
Aynen hem geceleri emmek için kalkmaz hemde memeye Dalip onunla doymaz yer yemeğini simdi oyle degil mesela 2 lokma yer o kadar direk meme  ister
(12,565 puan) tarafından
Geceyi bende kesemedım. Yedinci aydan sonra kilosu yerinde ise uyandırmamak doğruymuş ben uç saatte bir emzirdim alıştı şimdi iki kere kalkıyor bir olsa süper olurdu
İlk bebekte yine iyi kötü tecrübe ediniyor insan inşallah ikincide yapmayacağım dediklerimin başta geleni
(683 puan) tarafından
Ya kalkmsa onun icinde benim icinde iyi
0 oy
(5,818 puan) tarafından
Ayyy benim oğlum bu valla ben bu ay sonu 22 aylık olacak artık kesiyorum bacım ne gecem var ne gündüzüm sabır taşı aldım tek seferde kesecem
(683 puan) tarafından
Valla çok fena resmen ģöğuslerim kopacak gibi
0 oy
tarafından
Ben 15 aylıkken gece beslenmesini 21 aylıkken gündüzü kestim. Yemek yemiyordu doktora götürdüm kan tahlilleri normal çıktı doktor memeye guvenfıgınden yemiyor dedi memeyi de kestik. Şu an 23 aylık yani 1.5 ay oldu bırakalı ama hala bişey yemiyor. 
(683 puan) tarafından
Yaa istahsiz demekki kesmeye basladim bugun bakalim insallah kolay olur
tarafından
İnşallah canım. İnşallah bizşm de iştahı açılır
(683 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
(2,006 puan) tarafından
ay cnm dunden basladim bende kesmeye 22 aylik bu arada vicdan azabi olayina gelirsek tabi bag kopmus hissiyatı olyor ama sonucta devamli emziremezsn bi yerden dur demek lazım benmde oglum asiri sekilde duskun kendimce taktikler deniyirm oyaliyorm bakalım daha basindayz sende başla bence
(683 puan) tarafından
Bende bugun basladim sadece sabah saat 9 gibi emzirdim odur bugun ayagimda sallayarak uyuttum kalksin insallah oyalayabilirim
(2,006 puan) tarafından
Allah im yardımcımz olsn insAllah
(683 puan) tarafından
Amin insallah
0 oy
(613 puan) tarafından
Küçük değil bence yeter kadar emmiş. 

Ben kızımı 1.5 yaşında bıraktırdim. Göğsüme Türk kahvesi sürdüm ağzına aldı midesi bulandı vermek istesemde bir daha kendisi içmek istemedi 
(683 puan) tarafından
Kuru bi haldemi surdun kahveyi
(613 puan) tarafından
Bi iki damla suyla karıştırıp sürdüm
(683 puan) tarafından
Tamamdir canim tesekkur ederim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 69 göst.
0 oy
2 cevap 133 göst.
15 Ocak 2023 Diğer kategorisinde HASRETiM160121 (2,297 puan) tarafından soruldu