0 oy
173 göst.
Diğer kategorisinde (61 puan) tarafından
Okumayı asla sevmiyor ne yapmalıyım kızlar yardım edin çok üzülüyorm

13 Cevaplar

+2 oy
(15,033 puan) tarafından
Günlük rutin bir okuma saatiniz olmali. TV telefn tablet ne varsa işlerinizi bırakıp birlikte kitap okumalısınız. Mesela ödevler bittikten sonra olabilir. Ya da uyumadan önce olabilir. Yanında siz de oturup birlikte okumalısınız. Ve okuduktan sonra öğretmenine bilgilendirici bir mesaj ya da not gönderebilirsiniz. Öğretmeninin takip ettiğini bilmek onu harekete geçirir. 
(11,089 puan) tarafından
Ooo bilmiyordum sınıf öğretmeni mi?
(15,033 puan) tarafından
Evet.
(7,606 puan) tarafından
Merhaba Geçen gün sordum öğretmen bulamadım bu platformda ☺️☺️ bir konu hakkında birşey soracaktım
(15,033 puan) tarafından
Özelden sor dostum. Bildiğim biseyse yardımcı olayım
(12,486 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim ❤️
-Reklam-
0 oy
tarafından
Benim oğlumda hiç sevmiyor zorla okutuyorum başında bekliyorum 
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Bnm de başımdan var oğlum 2. Sınıfa gidiyor hiç okumaya hevesi yok 
(61 puan) tarafından
Ah canım hic sorma ya çok üzülüyorum.
(1,176 puan) tarafından
Valla bende çok üzülüyorum okula da girmek istemiyor ne yapicam bilmiyorum babasina pedagog a götürelim dedim okula neden gitmek istemediğini belki pedagog a anlatır dedm . Kızdı yeni adet cikarma diyor .
(61 puan) tarafından
Olurmu canım kesin götür benim oğlum çok benim oğlumda  öyle
(1,176 puan) tarafından
Bakalım inşallah ise yarar
(11,089 puan) tarafından
Canım pedagog olmasa bile okulun rehber öğretmeniyle görüş
0 oy
(5,727 puan) tarafından
Canım sabırla başında bekleyip okutacaksınız. Telefon, tablet uzak tutun
0 oy
(115 puan) tarafından
Merhaba ben sınıf ogretmeniyim naçizane bi kac tavsiye verebilirim 

Kitabı sevmesi için sizinde onun yanında okumanız lazım kitap okuma saatleri olabilir tlf tv kapatılacak ciddiye alınarak 

Çocuğumuzun sevebileceği tarzı bulabilirseniz daha çok zevk alıp okuyacaktir

Hevesi olmadigini için ilk başlarda çok kalın kitaplar değilde daha çabuk bitirebilecegi kitaplar okutun 

Beraber kitap alışverişine çıkın zaman geçirin

Okuduğu kitapların özetini heyecanla dinleyin
0 oy
(12,486 puan) tarafından
Oğlum 2.sınıf oda hiç sevmiyor ya :(
0 oy
(3,584 puan) tarafından
Benim kızım da 4.sınıfta. Okuma sınırını tamamlayıp öğretmen ve Müdürden 2 yıldır hediye kitap serileri ödülü alıyor. Beraber okuma yapıyoruz,okuma-ödül şeklinde yaparsanız zaman sonra ödül umrunda bile olmuyor. Okuma alışkanlığı zaten edinilmiş oluyor. 
0 oy
(4,095 puan) tarafından
Sen de okuyacaksın balım. Evin bir köşesine okuma köşesi yapacaksınız. Özendirecek şeyler koyacaksınız. TV yi kapatıp hep birlikte oturup okuyacaksınız
0 oy
(2,038 puan) tarafından
Kütüphaneneye götürün belki ilgisini çekmiyor dur levent serisi var benim oğlum onunla okumayı sevdi 
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Siz de okuyacaksınız. Ben oğlumla yaklaşık 2 yaşından beri kitap okuyorum kitapları çok seviyor çünkü alışık. Şimdi 1. Sınıf çok hevesli 
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Bizim hocanın bu seneki uygulaması şöyle. Küçük bi kutu dağıttı sınıfta herkese. Adına hazine sandığı diyorlar. Her okuyup anladıkları kitapta içine bi boncuk atıyorlar. Onlar da hazine oluyo işte altın gümüş zümrüt vs. Sandığı dolana kitap kurdu rozeti verecekmiş.2. Sınıf bu arada. Siz de bunu kendinize uyarlayabilirsiniz. Ödülü çocuğunun sevdiği bişi yaparsan teşvik olur. 
0 oy
(892 puan) tarafından
Okuması çok geri derken kitap okumayı mı sevmiyor yoksa okuma yaparken yeterli derecede hızlı ve düzgün okuyamıyor mu.. 
0 oy
(7,606 puan) tarafından
Kızim ikinci sınıfa gidiyor öğretmen bugün okuma saati yapın diye mesaj atmıştı gruba

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 142 göst.
26 Mart 2023 Diğer kategorisinde My Rose (393 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 88 göst.
10 Haziran 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Beratcinar (2,470 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 80 göst.
8 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Alyakus (2,359 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 285 göst.
2 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,071 puan) tarafından soruldu

378,352 soru

11,324,822 cevap

34,776 kullanıcı

...