0 oy
492 göst.
Aile kategorisinde (17 puan) tarafından
Öncelikle merhaba oğlum Mart'ta 3 yaşına girecek eşim 2 çocuğu istiyor ama bana kalsa ben biraz daha ertelemek istiyorum Sizce Çocuğum daha küçük mü yani çok zorlanır mıyım bulunduğum şehirde tek başına yaşıyorum eşimle ailem kaynanam hepsi başka şehirde o yüzden korkuyorum.

27 Cevaplar

+1 oy
(2,301 puan) tarafından
Bunu en iyi sen bilirsin canım . Biz he yap desek çocuk mu yapican:) kendini hazır hissediyorsan iki çocukla yapabilirim diyorsan tercih senin 
(17 puan) tarafından
Ya tabi ben kendi bildiğimi okurum da .2. Çocukla hayat nasıl diye de merak ediyorum
(133 puan) tarafından
Berbat ötesi birsürü sey yazarım buraya ama emın ol çooıık zor
-Reklam-
+1 oy
(15,823 puan) tarafından
Maddi ve manevi yeteceğine eminsenn yap...

Sadece istemekle olmuyor canimm  

Her türlü yetebilmek önemli olann
(17 puan) tarafından
İki anlamda da yeterim buna inanıyorum.
(15,823 puan) tarafından
O zaman yap zaten hamile kalayım çocuk dogayim derken 4 yaşı bulur çocuğun Rabbim gönlüne göre versin inşallah
(17 puan) tarafından
Çok sagolun. Amin herkesin
+1 oy
(3,880 puan) tarafından
Been olsam yapmam 2 bucuk yas ve 5 aylok cocugum var ben de tek bakıyorum eşimşn snensı yakın ve tek yasıyor olmasına ragmen. 
(17 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun
+1 oy
(319 puan) tarafından
Eşin ister 2 3 4 5 ister tabi onun sosyal hayatı kısıtlanmıyor 

Onun bedeni değişmiyor 

Onun ruhu etkilenmiyor 

Önemli olan o çocuğa ruhen bakabilecek misin kendin istiyor musun ona bakacaksın sonra çok pişman olursun çocuk oldu diye değil hayatını dolu dolu yaşamıyorsun diye çünkü cocuk olunca kendinle ilgili kaygın olmuyor varsa yoksa çocuk 
(17 puan) tarafından
Inaniyorum tabi. Ama zorlanacagimi da biliyorum. Şuan değil zaten 3 4 aya
0 oy
tarafından
Bende tek basima buyutuyorum arti olarak 3 yasinda oglumj dil terapisine gotur getir yapiyorum hergun biri 10 aylik biri 38 aylik
(17 puan) tarafından
Allah kolaylik versin
0 oy
(2,274 puan) tarafından
Bende tekim  büyük kızım 24 aylık tam küçük olan da 3 aylık öyle böyle büyüyor jsjjsjs 
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Ya ne ikisi Allah aşkına millet (beeeennn) üçüncüyü beşincisi doğuruyo siz niye geride kaldınız böyle bacımsular hadi biraz tempo lütfen :D:D

(17 puan) tarafından
Çok güldüm bu arada 27 yaşındayım 2 ci olsun yeter diyorum
(2,463 puan) tarafından
Tehlikeli yoruuuum. Gaz veriyorsun, ben rahat değilim kimse etmesin diye dimiiiii:)))
0 oy
(1,570 puan) tarafından
Kız bende başka sehirdeyim ailem kaynanamlar uzak kızım önümüzdeki ay 3 olacak e hemnde olmuyor bakalım ne zaman olacak yani yaş aralığı iyi olur bence doğana kadar yine 4 yaşı bulur 
(17 puan) tarafından
Hayirlisi olsun
0 oy
(4,960 puan) tarafından
Bence tam zamanı 
(17 puan) tarafından
Amin..
0 oy
(1,413 puan) tarafından
Oğlum 4.5 yasinda hâlâ cesaretim yok sanırım hiçte olmayacak 
(17 puan) tarafından
Ama olması lazım.Eger düşünüyorsanız ikinciyi hiç ertelemeyin .
0 oy
tarafından

Oğlum 5 aylık ve çok zor bı bebek şimdi bunu yazarken bile ayağımda salliyorum uyumuyor kerata ama ben bitane daha istiyorum qaliba bıkac gün önce eşime dedim güldü gecdi şaka yapıyorum sandı ama ben gerçekten istiyorum yapicam qaliba maşallah senin oğlun buyuklmus kız yapı ver birlikde büyürler həm bibsoz var genclik enerjin varken doğur buyur çıksın aradan derler bı bakmışsın o enerjiyi kaybetmisiz:D

(17 puan) tarafından
Vallahi hiç gençlik enerjim kalmamış şimdiden.Herseyi sorgular oldum.
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Ben çalışmayı düşünmüyor olsaydım yapardım ikinciyi ama hayata dair başka planlarım var bunun içinde para lazım :) 
(17 puan) tarafından
E tabi canım benim.de planlarım var ikisini okula yada kreşe gonderip çalışmak:) Maddi durumum kötü degil
(6,364 puan) tarafından
Benimde maddi durumum kötü değil çok şükür ama o kadar okudum mesleğim var keyif insanıyım ben. Valla tek çocuğum var bi dışarı çıkayım burnumdan geliyor ikincisi olsa hayat enerjim kalmaz onlarla uğraşmaktan kendime vakit ayiramam. Çocukluğumdan beri hep kendi parami kazanıp dilediğim gibi harcadım yine eski düzenime dönmek istiyorum. Eşimin maaşıyla da yatırım yaparız. Hiç fena olmaz
(17 puan) tarafından
Tabi öyle canım. Mesleğiniz ne acaba .? Bu arada anne olmak kolay değil. Eşime bazen diyorum bak dünya çok kötü
Vallahi diyorum şimdi çocuk doğurmak mantıklı değil ama bi yandan da insanın kardeşinin olması çok ozel bisey.Onu da mahrum etmek istemem.
(6,364 puan) tarafından
4 yıllık bankacılık sigortacılık mezunuyum canım sigortacıyım.
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Kendini hazır hissedince bnce

Kızımda üç yaş 9 aylık ona rağmen şuan hazır hissedemiyorum ahir zaman zor yani  

(17 puan) tarafından
Aynen bide o yüzden korkuyorum
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Oğlun tuvalet eğitimi dahil sana bağımlı olmadan bi çok şeyi öğrendi mi? Öğrendiyse en azından 4 olur yeni bebek doğana kadar. Çok rahat atlatacağına inanıyorum. Kıskançlık büyük ölçüde olmazsa tabi. 
(17 puan) tarafından
4 ay önce tuvaleti ogrendi.Harfleri bazı renkleri biliyor
(11,076 puan) tarafından
Harfler renkler öğrenilir. Fiziksel olarak soruyorum ben :) mesela sen tam çocuğu emzirirken ille de su isterse veremezsen olay çıkar mı ya da kendi alabilir mi suyunu... bence 2. Çocuk düşünülecekse tuvalet eğitiminden sonra düşünülmeli :) tabi olur olmaz Allah'ın takdiri.
(17 puan) tarafından
Eger kendi ulaşabileceği yerdeyse gider kendi alir .öyle sorum çıkartmaz .
Tek su değil tabi herseyi
Ama işte ulasabilecegi yerde olması lazim
(11,076 puan) tarafından
Kendine güveniyorsan artık kararını verirsin. Allah hayırlısını versin
0 oy
(1,645 puan) tarafından
3 de zor 6 da valla sen yap gitsin bence benim oğlan  1. Sınıf  okullu küçük 9 aylık zorlanıyorum baya :(
(17 puan) tarafından
Herkes öyle diyor. Okul araya girince zor olurmuş
(1,645 puan) tarafından
Evet çocuklarımın bana zararı yok cok şükür ama okul açılalı baya zorlandım akşam nasıl oluyor anlamıyorum bile
(17 puan) tarafından
Annelik gerçekten çok zor.
0 oy
(1,099 puan) tarafından
Zaten eşinin ailesi de kendi ailende yakın olsa yinede en büyük sorumluluk senden herkesin kendi kosturmalari var nihayetindem kendine güveniyorsan yap bacim
(17 puan) tarafından
Aynen tek büyüttüm zaten .Herseyjne yeterek.
0 oy
(1,300 puan) tarafından
Benimde 4yasinda kızım bmvar ikincisi de henüz yeni karnumda ama kızım şimdiden bana yardımcı oluyor birşey istediğimde getirir götürür bana bildiğin destek gibi bence 4yas ideal
0 oy
(1,375 puan) tarafından
Çocuğunun huyu nasıl ?
(17 puan) tarafından
Kendi kendine oynar yaramaz değil. Ama kıskanç baya.
0 oy
(581 puan) tarafından
Kücük değil bence bende temmuz ayından beri korunmuyorum kızım 3 yaşında keşke daha önce dogursaydım hem canı cok sıkılıyor gün içinde birde okullar bana cok uzak veremedim bence maddi imkanında varsa dogur bence 
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Ben de gurbetteyim ikinci için çok karsrsızdım ama benim oğlum da Mart'ta 3 yaş olacak hayırlısı ile ve düşündüm hem yaş ilerliyor hem de ikisi arasında çok yaş farkı olsun istemedim bunun için öncelikle kendine ve eşine güvenmen lazım eşin yardım eden biri mi ? Bunları en iyi bilip ölçüp tartıp öyle karar vermelisin 

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 34 göst.
5 Ekim 2023 Aile kategorisinde Can im25 (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
32 cevap 1,340 göst.
12 Ocak 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 154 göst.
30 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde ...... (646 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 187 göst.

380,067 soru

11,377,438 cevap

34,864 kullanıcı

...