0 oy
194 göst.
Diğer kategorisinde (2,340 puan) tarafından
Yaptırmak istemiyorum sorun olurmu bu yoksa illede yaptırmı diyorsunuz yaptırmanın avantajı nedir

18 Cevaplar

+3 oy
(4,095 puan) tarafından
Kan şekerinin normal aralıklarda tutulamaması anne ve bebek açısından sakıncalı durumlar oluşturabilir. Özellikle annede; diyabetik ketoasidoz denilen şeker koması, göz, böbrek, sinir sistemi ve kalp damar sistemi üzerinde hasar ve enfeksiyon riskinde artışa neden olur. Bebekte ise konjenital anomali, düşük, gelişme geriliği, plasentanın erken yaşlanmasına bağlı anne karnında ani can kaybı riskinde artma, bebeğin içinde bulunduğu suyun normalden fazla olması, iri bebek ve buna bağlı doğum travması riskinde artmaya neden olur. Bununla birlikte yenidoğan döneminde akciğer problemleri ve sarılık riskinde artma ve bebekte kan şekeri problemleri de gelişebilir.

Yükleme yaptırmayarak bu riskleri göze alıyorsunuz. Karar sizin
(2,340 puan) tarafından
Peki teşekkür ederim
(2,405 puan) tarafından
Doga tebrik ediyorum ve sonsuz artiliyorum aciklamani :)
(624 puan) tarafından
Çok güzel yazmışsınız bazıları gerek görmedim yaptırmaya diyo şaka gibi
(4,095 puan) tarafından
Ya yazmaya üşendiğim için artık netten kopyala yapıştır yaptım. O kadar çok anlatıyorum ki bu konuyu. Özellikle bu sabah kuşağında konuşan doktorlar hakkında soruşturma başlatılmalı. Milletin aklını bulandırıyorlar
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Böyle seyler annenin tercihne kalamz  iki cahil  çıkıp ben yaptrmadim birsey  olmadi  diyor diyleride takip  ediyor onlari 
(7,928 puan) tarafından
Sana ++++
0 oy
(8,833 puan) tarafından
Annenin tercihine kalmış bir durum. Ben ilk gebeligimde yaptırdım ikincide yaptirmadim
(2,340 puan) tarafından
Bnde ilkde yaptırdım ikincide düşünmüyorum ama zararı varmıki
(8,833 puan) tarafından
Şekerin yoksa suyu fazla değilse bebek kilolu değilse gerek yok demişti doktor bana. İlkinde sıkıntı yoksa bir sıkıntı olmaz demişti ben de yaptırmadım valla
(2,340 puan) tarafından
Hepsi aynı seninle şuan
0 oy
(1,176 puan) tarafından
Ben iki çocuğumu da yaptirmadim gerek bulmadım.  Pek öneren yok bebek şeker hastası felan oluyor diyenler de var ama bilemiyorum yine de en iyisini doktorlar bilir. Bana önerildi ama yapmadım 
(2,340 puan) tarafından
Neden yapılıyorki
0 oy
(1,529 puan) tarafından
Ben yaptırmadım bir sıkıntı olmadi
(2,340 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Bana kisme demedi nasıl yaptırılıyor ikincime hamileyim kaçıncı ay yaptırılıyor 
(2,340 puan) tarafından
24 den başlıyor 28e kadardı sanırım doktor söylüyor
0 oy
(683 puan) tarafından
Benim açlık şekerim sınırda yaptırcam büyük ihtimal ama herkesin zorunluluğu yok benim eltim yaptırmamıştı herşey yolunda diye son haftalarda kaşınma başladı safrasında kum çıktı kaşınmaya alınca dirke şeker yükleme testi yaptılar şeker yüksekliginden kaşınıyormuştu ilk çocugumda kararsızdım ama bunda şekerim yüksek yüksek oldugu için yapalım dedi umarım düşer şekerim sende yaptırmak istemiyorsan herşeyin yolundaysa kendi kararın canım doktorun ne diyor 
(2,340 puan) tarafından
Ya çok şükür bi sıkıntı yok şimdilik
0 oy
tarafından
Kesinlikle yaptırılmalı ya ileride sende bebeğinde şeker varsa baştan önlem almak gerekir. 
0 oy
(7,444 puan) tarafından
Açlık tokluğa baktır en azından 
0 oy
(5,727 puan) tarafından
Canım eğer gebelik şekeriniz varsa ve diyet yapmazsan ya da insülin kullanmazan Allah korusun ölü doğuma kadar gidem kötü sonuçları varm çok tehlikeli bir şey gebelik şekeri. Sekerli su içiyorsun sadece
0 oy
(1,289 puan) tarafından
Arkadaşım yaptırdı geçen gün. Şeker yüklemesinden sonra gebelik şekeri olduğunu öğrendi. Şuan diyetisyene gidiyor. Şeker anne karnındaki bebeğe zarar verebiliyormuş. İhmal etmeyin yaptırın bence
0 oy
(866 puan) tarafından
Görümcem yaptırmadı gebelik şekeri varmış iri bebekti çocuk doğar doğmaz kan şekeri düştü toparlanamadı 15 gün yoğun bakımda yattı görümcem bin pişman yaptırmadığina
0 oy
(3,131 puan) tarafından
Bence o şeker başlı başına çok zararlı bende ilkinde yaptım ama ikincide yapmicam 
0 oy
(2,694 puan) tarafından
Aman yaptırma milleti hastalık hastası yaptılar. Hiçbir şeyi yaptırmayan insanlarin çocukları turp gibi. Her halti yapanların çocuğu her türlü riskle karşı karşıya. İki gebelikte de yaptırmadım. Benim gibi huzurlu gebelik geçiren yoktur. Çocukları stres hasta ediyor sadece 
0 oy
(481 puan) tarafından
Aç karnına bir tane havuc dilim baklava yemek gibi bisey yani zararlı olduğunu düşünmüyorum 
0 oy
tarafından
Ben yaptırmadım kendi tercihim nedenini bilmiyorum ama içimden yapmak gelmedi onun dışında bütün testleri yaptım şekeri yapmadım 
0 oy
(1,063 puan) tarafından
Açlık tokluğa birkaç kez bakınca sorun varsa ortaya çıkabiliyor. Dr dedi orda sorun görürsem şeker yüklemesi yaptiriyorum şüpheli gördüğümüz de de çıkıyor zaten dedi. 
0 oy
(41 puan) tarafından
ya işin aslı yaptırmak gerekli, çünkü gebelik diyabeti diye bir durum var ve bebeğe zarar verme riski var. eğer şeker değerin yüksek gelirse doktor ona göre sana bir diyet uygular, veya ilaç alımına başlarsınız. zaten gebelikte şeker riskli gebeliğe giriyor, bu yüzden yaptırmanızı öneririm.

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 95 göst.
26 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Bsra77 (179 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 45 göst.
16 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Tuanalina (601 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 76 göst.
0 oy
0 cevap 21 göst.
9 Mart 2024 Aile kategorisinde Suskungirl44 (41 puan) tarafından soruldu