0 oy
53 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (919 puan) tarafından
Kızlar bugün farklı bir kadın doğumcuya gittim kaşıntım olduğunu söyledim bacaklarımda ast Alt normal dedim ama o sfra asitleri testini muayene olduğum hastanede yaptırmam gerektiğini söyledi bu safra asitlerine internetten baktım genel cerrahi de ilgileniyormuş yaptıranlar varsa nerede yaptırdınız? 

3 Cevaplar

0 oy
(1,217 puan) tarafından
Dahiliye bakıyor diye biliyorum ama
(919 puan) tarafından
Ya dahiliyeye kan verdim ona söyledim ast alt baktı bana normaldi değerler dedi avuç içi kaşıntısı ayak altı kaşıntısı birde gözlerde sarılık olması gerekiyor dedi korkulacak durum bunlar ama benim gece kaşıntılarım çok oluyor özellikle bacak ve kol dirseklerim de kadın doğumcu da erteleme bunu safra asiti bakılması lazım dedi sıkıntılı bir durum dedi korktum açıkcası ne yapacağımı bilemedim
(1,217 puan) tarafından
Hamilesin kusura bakma bilemedim. Çok ciddi bir durum bende karaciğerde enfeksiyon kapmistim  kaşıntı ile hastaneye yatırdılar 3 gün degerlerimi kontrol altında tutmak için çok riskli bir durum hemen git . Erken doğum riskini çok artırıyor
(919 puan) tarafından
Evet bende korkuyorum ne yapcam şuan bilmiyorum devletlerde randevu bulunmuyor kime gidicem ne diycem ne yapacaklar hiç bir bilgim yok daha yeni başladı kaşıntım bu hafta 3 - 4 gündür başladı
(2,006 puan) tarafından
Korkmayın bilurbin seviyeleriniz artmıştır sarılık değerleri yani beslenmenize dikkat edin özellikle safrayı köpürten yiyeceklerden bir süre uzak durun ,doktor gerekeni yapacaktır aşağıdada yazdım gastroenteroloji bölümüne gidin
-Reklam-
0 oy
(2,006 puan) tarafından
Gastroenteroloji bölümu bakar canım eğer direk gastro dan randevu bulamazsan dahiliyeye gidebilirsin gerekli görürlerse gastroya seni yönlendirirler 
(919 puan) tarafından
Genel cerrahi tanıdığa sordurdum kan değerleri normal ise korkmasın demiş cenel cerrahide bakıyormuş içi rahat etsin diye de gidebilir demiş ultrason felan bakarlar demiş
(2,006 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Gastroenteroloji bakar canım genel cerahi işlem yapar safra tıkanıklıkların da taş da yada çamur olsununda stent takar ya da dren takiyorlar  en son ameliyat ama bu normal insanlar için hamileler için değil yani o açıdan degerlendireceklerdir sizi genel cerahi  islemlik bir durum varmı diye ama esas gastroenteroloji takip etmesi gerekiyor
(919 puan) tarafından
Gastroenteroloji içinde yer açılması gerekiyormuş ilkten bir gideyim bakayım genel cerrahiye de olmadı dahiliye doktoruna rica ederim bana yer açar mısınız diye
(2,006 puan) tarafından
Olur canım sen bilirsin yani doktorlar seni yönlendirir sonuçta
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Gastroenteroloji bölümünde bakilmisti bana ve kadın doğum doktorum jstemisti kanları 
(5,240 puan) tarafından
Hayırlı sonuçlar insallah kac aylik hamiledin
(919 puan) tarafından
Peki siz özel hastane de mi verdiniz yoksa devlette mi ben ünide aldık randevu ama üni yapmıyormuş o testi
(5,240 puan) tarafından
Özel hastane kadın doğum doktorum yaoti iki hamileliktede ilac kullandim doğuma kadar
(919 puan) tarafından
Anladım canım birde aç mı tok mu diye bir durum varmış o nasıl oluyor? Neye göre karar veriyor mesela doktor aç mı tok mu olduğuna
(5,240 puan) tarafından
Ac olduğunda kan veriyosun cnm oyle çıkıyor en iyi sonuç safra kesiminde camurlasma yada tas olunca oluyormuş yemeklerden sonra agri girerdi bıçak gibi bana hala arada olur yani bende

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 111 göst.
2 gün önce Aile kategorisinde BUSRA& (1,767 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 96 göst.
5 Mayıs 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Feyzaer1998 (23 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 122 göst.
29 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sirin__ (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 34 göst.
26 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sirin__ (221 puan) tarafından soruldu

382,011 soru

11,436,717 cevap

35,004 kullanıcı

...