0 oy
118 göst.
Diğer kategorisinde (172 puan) tarafından
Kızım 19aylik sadece dede diyor bazen anne diyordu ama şimdi sadece dede diyor başka hicbir şey konuşmuyor sizce normal mi ne yapmam lazım 

13 Cevaplar

0 oy
(172 puan) tarafından
Kızlar normal mi ya aklıma takılmaya başladı 
-Reklam-
0 oy
(1,214 puan) tarafından
Normal degil en az 10 kelimesi olmasi gerekiyor 
0 oy
tarafından
Birden acilir belki
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Bazi cocuklar oyle sonradan baslar
0 oy
(1,578 puan) tarafından
1 buçuk yaşındaymış sadece dede demesi normal değil bence 
0 oy
(275 puan) tarafından
1 yaş oğlum sadece aaaa aaann diyor kafaya takmıyorum 9 aylık bebek var maşallah mama baba meme su diyor 
0 oy
(44 puan) tarafından
Benim kızımda o aylarda sadece dede baba mama nene diyordu bende çok endişeleniyordum iki yaşına girince birden dili açılmaya başladı inşallah öyledir bir şeyi söylemesini isteyin söyleyince alkislayin falan 
0 oy
(7,054 puan) tarafından
18 aylık oğlumunda kelimesi çok az mama baba dede nannanne (anneanne ) diyo sadece kendini ifade edebiliyo mesela çubuk kraker isteyince çubuk der gibi kikkik diyo hecelemelerini takip ediyorum mesela en sevdiği çizgi film kaplan Daniel ne izlemek istersin deyince kikkikkik diye heceliyo yani duymanizlazim aslında bunun dışında bişey isterse an an an diye gosteriyo hadi annecim aaaaane de diyorum soyluyo ama pekistiremedi yaşıtları cümle kuracak daha konusamiyo cevremdekiler bi anda açılacak diyo ama ne biliyim 
(7,054 puan) tarafından
Ha bi de gakgaaa diyo attaaa yani dışarı gitmek istediginde
0 oy
(626 puan) tarafından
Benimki de 16 aylik sadece baba diyo baska bisey demiyo yada sadece bir kez soyluyo geçende çiş dedi bir kez baska hic bir şekilde demedi bilmiyorum ben kafaya takmıyorum henüz bizden 1 2 ay küçük esimin kuzeni var onun maşallahi var herşeyi soyluyo derdini anlatiyo ne verirsen yiyo falan onu gördükçe biraz kıskanıyorum ama olsun
0 oy
(3,417 puan) tarafından
Benimde öyle 17 aylik baba dede mama meme arada anne ay diyor birde bebekce kendi kendine konusuyor ama bizimle bebekce sohbet ediyor ama anlamli degil :) 
0 oy
(106 puan) tarafından
Benim kızım da dede söylerdi.ne var bunda?)ama daha küçükken 12 ay bile değilken
0 oy
(15,244 puan) tarafından
1.5 yaşında en az 5 kelime olmasi gerekiyo diye biliyorum. Bol bol kitap oku dostum. 1 kelime soyluyomus. Yakında açılır gider o. Ama çok konuş cocugunla. Kelime kartlari var. Onlardan al. Bitkiler hayvanlar eşyalar falan onları tanıtan resimli kartlar. 
0 oy
(4,324 puan) tarafından
Pek normal değil bence. TV izletiyor musun?

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 217 göst.
0 oy
7 cevap 168 göst.
30 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 159 göst.
29 Nisan 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 75 göst.
8 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu