0 oy
212 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Birinci trimester,ikinci trimester, genetik ultrasonografi ,nlpt ,organ anomilileri, detayli obstetrik ultrasonografi  gibi diger hamileligimde ayrintiliya girmistim bunda bu testlere girsemmi diye dusunuyorum ama kotu birsey ciksada elden birsey gelmez ne gelirse Rabbimden diyorum  

24 Cevaplar

0 oy
(7,447 puan) tarafından
Evet hepsini iki hamileliğimde de yaptırdım hepsi çok önemli 
-Reklam-
0 oy
(7,197 puan) tarafından
Çocuğunu aldırmaycaksan yaptırma yanılma payı çok yüksek sonuçta.

Ben sadece ayrıntılıya girdim o kadar ...
tarafından
Bende oyle dusundugum icin ilkini yaptirmadim sonucta elimden birsey gelmiyecek
(997 puan) tarafından
Bu şekilde düşünüyorsunuz da , belki doğduğu zaman acil operasyon gerektirecek birşeyi vardır bebeğin.  İnsanlarında tedbirlerine sebep oluyorsunuz bence . Ayrıntılı ultrasonda yanılma payı neredeyse hiç yok . Önce tedbir sonra taktir
(7,197 puan) tarafından
Ayrıntılı ultrason yaptırma dediğimi hatırlamıyorum hatta kendi yaptırdığımı da belirttim ben genetik testlerden bahsettim .
0 oy
(1,475 puan) tarafından
Sadece detaylı ultrason yaptırdım. Onun dışında hiçbir test yaptırmadım. Zaten sonuç ne olursa olsun kızımı doğuracaktım o yüzden bir önemi yoktu test sonuçlarının
0 oy
tarafından
Diğer gebeliklerimde hiç birini yaptırmadım. Bunda da sadece ikili testi yaptırdım.
0 oy
(1,076 puan) tarafından
Ben hiç birini yaptırmadım 
0 oy
(3,027 puan) tarafından
Ben yaptirdim Dr tavsiye ettiği ikili tarama ,nifty detaylı ultrason, seker yükleme,benim için sonuclar önemliydi.
0 oy
tarafından
Doktorum ne istediyse yaptırdım
0 oy
(8,936 puan) tarafından
Hiçbirini yaptırmadım
0 oy
(1,152 puan) tarafından
İkili üçlü testlerin yanılma payı çok yüksek oranda olduğu için yaptırmadim sadece detaylı ultrasona girdim okadar 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Evet yaptırdim ama ikinci olursa detaylı ultrasona falan bakarım yeterli 
0 oy
(365 puan) tarafından
Hiçbirini yapmadım canım 
0 oy
(517 puan) tarafından
Doktor neyi gerek gördüyse hepsini yaptırdım.cok.sukur sıkıntım da olmadı içim rahatladı daha çok 
0 oy
(358 puan) tarafından
Ben şeker yüklemesi dahil hiç birini yaptırmadım sadece detaylı olan 4lü testti sanırım onu yaptırdım . Bebek doğmadan hiç bir tedaviye başlanamayacağını söylediler . Sadece 4 lü testte varsa birşey dopum anından itibaren başlayalım diye çektirdim herhangi bir saglık sorunu var mı diye çektirdim . Down sendromlu olacak deyipte sapa saglam olan çok çocuk duydum. Hamilekik boyunca insan bunun yükünü taşıyor sonuç iyi olsa bike o aralıkta hamileliğinin tadını çıkaramıyor insan. Psikolojik olarak çöküşe geçiyor bebege yansıyor üzüntü. Bu yüzden doğdugunda nasıl ise öyke kabul edecegimden ötürü yaptırmadım. 
0 oy
(13,158 puan) tarafından
2li ve 3lü tarama ile ayrıntılıyı yaptırdım şeker yüklemesi yaptırdım özellikle ayrıntılının olması gerektiğini düşünüyorum 
0 oy
(12,674 puan) tarafından
Evet yaptırdım 
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Doktora bile gitmedim. Ben hamileyim hasta değilim. Çocuğuma da hasta muamelesi yapmadım yaptırmam. Dogurmadan doğurmaya hastaneye gidiyorum
tarafından
Yok artık ama senin inanmanka olacak bisey değil bende inanıyorum ama bu testletde benim bebeğim ilk düzeldi gelişim geriliği vsrdi
(7,257 puan) tarafından
İlk bastada mi gitmedin hadi dış gebelik mol gebelik falan olsaydı
(2,762 puan) tarafından
Bacim 1 hafta boyunca bildiğin kan indi. Ama ben biliyorum ki sağlıklı çocuk tutunur. Progestan ya da iğne verir onunda yapscagi bişey yok bende o ilaçları kullanmam diye bekledim. Çok şükür tutundu da ilkinde de böyle olmuştu. Ben ömrümü ilacsizliga adadım. 4 yaşında oğlum var o da ilaçsız büyüyor. Bu şekilde sağlığımizin yerinde olduğunu biliyorum. Bana yobaz diyorlar. Yobazligimla kimyasalsiz ömür geciriyoruz. Her görende bu çocuk nasıl böyle diye soruyor. Her şeyimiz Allah'a emanet diyorum :)
(7,257 puan) tarafından
Yengem 3 ay gitmedi mol gebelik geçirmiş az kalsın organlara yayilacakmis. Kürtaj yapıldı eğer zarar görse rahmide alinmak zorunda kalacaktı şükür atlattı ama daha erken gitse bu kadar sorun yasamiyacakti. Tabi herkesin kendi tercihi
tarafından
Gerçekten adını taşıyorsun farklı kadınsın
0 oy
(11,077 puan) tarafından
Ayrıntılı ultrasona girdim ve şeker yüklemesi yaptırdım hamileliklerimde. Diğerlerine gerek görmedim
0 oy
(3,409 puan) tarafından
Ikili  tarama testi ve detayli ultrasonu  tek yaptım 
0 oy
tarafından
İkiliyi yaptırdım üçlü yaptırdım ayrıntılı için randevu aldım detaylı 

Kalan varsa yaptırırım 
0 oy
(396 puan) tarafından
Doktorun istedigi tum testleri yaptirdim, hic sorun yasamadim.Gebelik sekeri cikti onda da diyet yaptim sadece sonrasinda gecti zaten.

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 1,054 göst.
9 Temmuz 2019 Diğer kategorisinde Mlekdlra (1,063 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 31 göst.
5 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Yineyinesen (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 173 göst.
24 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde bebisbirisi (89 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 205 göst.

380,322 soru

11,387,233 cevap

34,888 kullanıcı

...