0 oy
1,456 göst.
Aile kategorisinde (14 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi

Kizlar kayinvalidem hamile oldugumu ogrendi daha oncesinde zaten annem biliyordu... Aradan hayli zaman gecti gecen gun annemle konusurken o da ayni seyi dusunmus sorum su ki kayinvalidenin yuzyuze olmasada annemi telefonla arayip bi tebrik etmesi gerekmez mi... Hani dunurum torunumuz geliyo gibisinden.. bunu adet olarak dusunmeyin bu dusuncelilik meselesi... Neticede ben onun geliniyim onlarda onlarin dunuru aralarinda bi husumet yok ama annem evine cagirir eder o evine cagirmaz bayramdan bayrama... Siz bu konuda ne dusunuyosunuz

22 Cevaplar

+2 oy
tarafından

Canim bnu herks dusunemz benm annemde aramazdi galiba ama kaynanam hamile oldugmu hemen anneme söylemk icn can atiyodu ya arayalm yada gdip söylicem dye ama ck garibime gtmsti benimde bizde arama flan olmaz snucta tebrik edilicek anne babadır

(14 puan) tarafından
Anladim canim dedihim gbi sadece bi dusunce benimki ille olmasi degilde olsa iyi olur gbi
tarafından
Boswr canm cok beklentide olmayn dedgm gbi hrkes ince dusunemz
(14 puan) tarafından
Haklisin canim
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Aramak zorunda değil bence. 
+2 oy
(51 puan) tarafından

Ne alaka ya ozaman annen kayinvalideni arasin tebrik etsin gercekten boyle segleri kafaniza takmayin arkadaslar hayatta okadar zor segler yasayan insanlar var ki 

(14 puan) tarafından
Zorundalik degil zaten kardesim bu bi dusuncelilik meselesi ille aramasi degil oraya da yazdim telefon acip hal hatir sorup hosluk yapmak... yoksa kafama bunu takip 24 saat dusunmuyorum
0 oy
(427 puan) tarafından

Bence tercih meselesi düşünceliliklede alakası yok bence herkezde aramaz yani binde bir

0 oy
tarafından

Gebelik icin hususî aranmaz, olur bir gün denk gelirler veya telefon görüşmesi olur ozaman söylenir 

0 oy
(1,379 puan) tarafından

Kişilik yapısı canım o yapmiosa annen yapsın bazı insanlar adım atmayı bilmezler valla bizimkiler kanki gibi olduğu için her gün sohbetin dibini vuruolar eğer benim annemin tel mesgulse  kesin hanimanneminde meşguldur

0 oy
(531 puan) tarafından

Ince dusunme usutursun diyorum kisaca 

0 oy
(62 puan) tarafından

Ayyy benim kaynana nisanliyken bile aramiyodu annemi hamileligim için mi aircak :)))))

(14 puan) tarafından
Evet bizimkilerde ayni sekilde demekki boyle oluyo bazilari
0 oy
(1,722 puan) tarafından

Valla bnde şunu anlatayım benim annemler çorumda yaşıyor kaynanamlarda çorumlu kayınvalidem ve görümcem çoruma gittiler (istanbukda oturuyoruz) gezmek için bizde o sıra öğrendik hamile olduğumu gmrüntülü arayıp söyledik sevindiler falan kaynanam 10 saatlik yoldan annemi görmeden geldi istanbula bırak telefonla aramayı 10 dklık mesafeye gidip nasılsın bile demedi kaldıki torun sevinciyi paylaşmayı... Tabi gelince niye annemi aramadın diye sordum biraz aramız açıldı bana bile demedi kızım hayırlı olsun sağ salim alalım kucagımıza diye.. Karakter meselesi yani. Boşver bak senin durumundan da kötüleri var ben mesela

(14 puan) tarafından
Ever canim sizinkilerde skintiliymis ne diim biz akrabamizi da arariz boyle gorduk boyle yetistik maymunlar buyutmedi hos... Gorgu farkli sey
0 oy
(822 puan) tarafından

BENİM kaynanam beni bile aramaz kaldı ki annemi arıcak:)) geçen aradı napıyon die doğurdum kızımla oturuyorum dedim hayırlısı dedi bi kere annem aramış kızdım o seni aramıyosa arama die herkes ederi kadar bence yabancılar bile ararken dünürünü araması lazım yani

(822 puan) tarafından
Benim kaynana üvey canım Ama 2 görümcem öz biri nadir arar biri hiç aramaz en son annemi bile düğünde görmüşlerdir kimse evine gelsin demiyo bi alo demek bu kadar zor değil annen ararsa asla izin verme gerek yok bence
(14 puan) tarafından
Hey Allah im yarabbim inanilir gbi degil ama senden gelinlik bekliyolardir yok aman zaten annem aramaz daha bu saatten sonra
(822 puan) tarafından
Yok cnm şükür çok görüşmüyoruz eşim yurt dışı çalışıyo misafir gibi gider geliriz ben gidince elimden geleni yaparım samimi davranırım ilgilenir hal hatır sorarım o kadar bırak aramasınlar
(14 puan) tarafından
Aman iui o zaman sorun yok golge etme baska ihsan istemez hesabi
(822 puan) tarafından
Aynen valla :))
0 oy
(1,422 puan) tarafından

Benim kayinvalidem aramisti sagolsun ama bence oyle bi mecburiyet yok senin annende arayabilir bu durumda sonucta bebek iki tarafada esit mesafede yakin

(14 puan) tarafından
Mecburiyet degil zaten canim ama bence kayinvaliden aramakla iyi etmis dusujceli kadinmis cunku hamile olan benim esim degil artik o kadarini da karsi taraf yapiversin
(1,422 puan) tarafından
Herkes o kadar ince dusunmuyo maalesef canim zaten normalde de cok arayan biri degilmis kayinvaliden arasa surpriz olurmus bence
(14 puan) tarafından
Haklsiin canim benim orasi dogru
0 oy
(1,509 puan) tarafından
Evine cagirmayan bayramdan bayrama olan neden arasinki 
(14 puan) tarafından
Orasi dogru...
0 oy
(2,931 puan) tarafından

Bence bu düşüncen kaynanan icin ne kdar gecerliyse annen icinde o kdar geçerli ama bnce gerek yok .d ben olsam aklima gelmezdi

0 oy
(2,484 puan) tarafından

Canim bence degisik bi dusunce bende nişanlılık doneminde aramalarini istiyodum kaynanamın ama insan gibi arayip sormuyolardi bile

(14 puan) tarafından
Ne diim canim evet bizde de nisanlilik doneminde arama olmadi hep ben arardim benimki zaten zorundalik degil mesela anneni bissuru akraba aradi hayirla gelsin saglikla gelsin gbisinden dunur olarak arayabilirdi gelini hamile sonucta gelinin annesini iste boyle canim
(2,484 puan) tarafından
Valla bu kaynanalar kendi kizkarina olunca herseyi istiyo ama gekinler olunca ne gerek var diyo
0 oy
(2,172 puan) tarafından
Arasa iyi olur aslında ama aramıyolar. Annemde bekledi bi telefon edip hayırlı olsun gozumuz aydın bebişimiz varmış gibisinden aramadı kaynanam. Herseyide bilir inceligi bekler ama incelik yapmaz. Kaynanama soylemeyi dusundum annemi bi ara iyi olur bekler diye ama sonra hicte kendini nimetten saymasın dedim vazgectim
(14 puan) tarafından
Bence de aranmali yani millet yazmiski senin annen niye aramiyo yahu hamile olan benim esimi ben hamile biraksaydim benim annem arardi ama maalesef tip okadar gelismedi henuz... İnsan bi cuma gunu arar hem cumasini mubarekler hem torunumuz aaglikla gelsin hayirla gelsin dunurum der kaparsin bunlar insanlik... İncileri dokulmez heralde
(2,172 puan) tarafından
Ben anladım seni canım haklısın.. annem oyle ufak seylere takılıyım incelik bekleyim diyen biri degildir hatta olması gereken bisey olmasa bile amaan diyip gecerdi ama bunu kendi dedi bana. Kaynanan arayıp abla hayırlı olsun bebişimiz varmış diyemezmiydi diye beklemiş gönüllenmiş arayan olmayınca. Istersen sen soyle kaynana arasın yada esine soyle o gizliden soylesin
(14 puan) tarafından
Evet canim annen hakli yani hep hastalik icin mi aranir bu da hayirli olsun icin aramak degil mi ama bu kadinlar gul gbi kizlarini veriyolar onlar torun veriyor bi aramak bu kadar zor degil ki... Belki esime soylerim dedigin gbi canim ne diyelim Allah saglik versin herkesin icinde olacak
0 oy
(1,146 puan) tarafından

5 yıllık evliyim 3 kere gittiker aileme ne ararlar ne sorarlar =D halbuki bişey de yok aralarında ne tartışma ne bişey asla olmadı annemde  diyor yazık dunurlerden  yana şansımız  yok hiç 

(14 puan) tarafından
Dogrudur her hastaliginda annem arar eder kendi ne arar ne cagirir annem de aynini diyor
(1,146 puan) tarafından
Kız ailelerinin kaderi bu heralde sanırım canım kimden duysam böyle köprüyü geçene kadar
0 oy
(807 puan) tarafından

Benim kayınvalidemde annemi aramadı dert mi yani ? Allah aşkına bu kadar küçük şeyleri dert edipte hayat kalitenizi düşürmeyin. Ne dertler var ne sıkıntılar var. Cocugum sağlıkla hayırlı zamanda doğsun da ben başka bişey istemem ister arasın ister aramasın. 

0 oy
(1,350 puan) tarafından

Bence anneni aramasi gerekmiyor bu bnm benim dusuncem sizi tebrik etmesi yeterli . He su olur diyelim normal telefonla konusrken tebrik eder ama ozellikle tebrik icin aramasi gerekmiyor bnce ararsada bu onun inceligini gosterir 

0 oy
(278 puan) tarafından
Bence aramali benm kaynanada ayni seyi yapti mesela annem bi yandan kustu niye beni aramadi ddiye kaynana bi yandan kustu bbeni aramadi diye bende ikisinede birbirine supriz yapildigini soyledim arasi dduzeldi yani anneme dedm yok kaynanam bilmiyo ikk sen ogrenyon ona supriz yap ara diye kaynanaya dedim annem bilmiyo supriz yap ara onu boyle.napalm biri annemiz biride esimizin annesi orta yol bulmak bize dusyoo 
(14 puan) tarafından
Guzelim iyi yapmissin ona bisey diyemem orta yolu bulan bi kadinsin fakat benim dusuncem su ustte de belirttim hani hamile.olan biz kadinlariz bu kadinin kizi hamile sen bi kayinvalide olarak gelinin anasini ara yani ben kiz annesi olsam ben de beklerim bi telefon etmek efendim bi cumasini mubareklersin hayirla gelsin torunumuz de kapat... Bizim akrabalarda aradi annemi mesela dedigim gbi zorundalik degil ama yapsa gorgu olur
(278 puan) tarafından
Yani haklisinda bizdede ayni durum vardi yapmadi annem bekledi niye aramadi bu haberi kaynanan vermesi lazmdi diye aman takilma bence boyle seylere
(14 puan) tarafından
Haklisin takilmamak lazim aslinda yatip kalkip dusundugum bi olayda degil ama akla gelmiyor degil dedihin gni Allah saglik versin
0 oy
(1,232 puan) tarafından

Ben gerek duymuyorum.annen kayınvaliden aramış mi ki aracıyla o da karşılı da seninde tebrik ederim demişsin bitmiştir olay bence bunkadsr basit birşeye takilma

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 272 göst.
15 Mart 2023 Diğer kategorisinde Hicrannn (1,080 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 387 göst.
0 oy
22 cevap 679 göst.
19 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Aslı saray (364 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 278 göst.

381,014 soru