0 oy
123 göst.
Diğer kategorisinde (73 puan) tarafından
Geçen de post açmıştım erken doğum riskim var diye ve bebeğim geride diye bugün tekrardan kontrole gittim geçen hafta bel çevresi 8 gün geride iken bu hafta 10 gün geride ilaçlarımı düzenli kullanıyorum balık yağı kullanıyorum doktorum sürekli dinlen ayaklarını kaldır diyor  bebeğim 46 santim 2600 gram 33 .haftaya uyumlu bel çevresi normalde 35 im başına gelen var mı bel çevresi Geride olması sıkıntı oluşturur mu neler yapmam lazım

9 Cevaplar

0 oy
(307 puan) tarafından
Aşkım sakin kal ya 2 hafta geriden gelmesi normal kabul ediliyor doktor söylemedi mi sana bu doktorlar da endişe ettirmeyi çok seviyorlar ya benim kızım 46 cm 2650 doğdu gayet de sağlıklıydı önemli olan sağlıklı olması sen kilo aldıracak şeyleri yemeye çalış muz ceviz kaşar ye
(73 puan) tarafından
Haklısın canım
(307 puan) tarafından
Kendini üzüp stres yapma yani bebeğine daha çok zarar verir bu
-Reklam-
0 oy
(11,221 puan) tarafından
Başıma gelmedi canım ama doktorum bana 1 hafta önde veya geride olması bisi ifade etmez demişti canım sıkma canını allahin izniyle sağlıcakla al kucagina
(73 puan) tarafından
Amin canım inşallah
0 oy
(2,751 puan) tarafından
Bacım bu çocuklar torbadan çıkmıyor. Şuan bu gelişim onun için belki de iyi. Sen sadece huzurla doğumunu bekleyeceksin. Bu kadar uzuleceksen doktora bile gitme gerekirse. O da belli bir ultrason ölçüsü var. Ona göre söylüyor. Senin çocuğun fabrikadan çıkan oyuncak değil ki tüm ölçüler ona uygun olsun. Vallahi hem kendinize hem bebeklerinize eziyet ediyorsunuz. Senin bebeğini ne o balık yağı geliştiriyor ne aldığın takviyeler yalnızca huzurun mutluluğun geliştiriyor.
(73 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(5,138 puan) tarafından
Yok benim de ilk gebeligimde gerideydi iki hafta sıkıntı olmadı 3200 doğdu 40+4 te 
(73 puan) tarafından
Çok şükür
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Çok normal bir durum bebeğim hep 3 hafta öndeydi birden 28. Haftamda doktor 2 hafta geri dedi senin gibi dünyam başıma yıkıldı çok korktum 37. Haftamda zorunlu sezaryen oldum tansiyon yüzünden 

Bebeğim 2700 49 cm doğdu bir sorun olmadı küvezlik sorun yaşamadık hiç şuan 8.5 aylık 9 kilo 70 cm 

Son zamanlardasın bebeğinin kilo alacağı şeyleri tüket bir dahaki kontrole kadar o zaman bakalım ara kapanacak mı bana doktorum geri olması sorun değil ama o aradaki geri haftası yani şuan 2 hafta 1 hafta sonra 3 olursa o zaman sorun oluyor ve seni doğuma almam gerekli demişti ama ara ne kapandı ne uzadı öylece kaldı 
(73 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım
(2,104 puan) tarafından
Sıkma canını sen önemli olan bu aranın açılmaması bir de kontrole kadar bebeğine kilo yapan şeyler ye bakalım ne olacak
(73 puan) tarafından
Öyle yapacam canım inşallah iyi olur
0 oy
(736 puan) tarafından
Bisey olma korkma o cihazlar herzman farkli ölcuyor baskasina git o cm baska cikar korkma 10 15 gun onemli bir zman degil daha yeni kilo almaya basladi bebegin zmanla kapanir kapanmasa bile bir sorun teskil etmez ayrica dogumda da ölcuyolar normal oldugunu gorursun
(73 puan) tarafından
Haklısın canım
0 oy
(10,871 puan) tarafından
Panik yapma canım 2 hafta ileri geri olması hiç birşeyi değiştirmiyor.her gün muz ,ceviz badem ve kaşar ye.
(73 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım öyle yapacağım
0 oy
(8,858 puan) tarafından
Canım bir iki hafta çok önemli değil..kilosu filan güzelmis aslında. Kaşar peyniri ceviz çiğ badem muz ye. Dinlen. Neden erken doğum riskin var
(73 puan) tarafından
Açılmam var 1 cm rahimde de yumuşama olmuş dediler bebek aşağı inmiş
(8,858 puan) tarafından
Kardeşim 5 cm açıklıkla 7 hafta 9 cm açıklıkla da 4 gün durdu canım. Sen dinlen dikkat et çok hareket etme
(73 puan) tarafından
Maşallah canım dinlenme lazım sadece haklısın
0 oy
(302 puan) tarafından
Benimde iki bucuk haftadan geride gelisiyordu bebek ebeyle konustum sut urunleri peynir ozelikle kasar muz kuruyemis hergun tuketmemi soyledi gunde iki bardak sut icerdim yogurt yerdim kuruyemisde cok tukettim bi hafta sonra kontrole gittigimde cok sukur duzelmisti sende oyle yap canim 
(73 puan) tarafından
Öyle yapacam canım inşallah iyi olur

İlgili sorular

0 oy
27 cevap 647 göst.
20 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 377 göst.
29 Temmuz 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 158 göst.
3 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Birbebekmeselesi (338 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 106 göst.
19 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Funda6363 (208 puan) tarafından soruldu

378,960 soru

11,343,526 cevap

34,809 kullanıcı

...