0 oy
40 göst.
Diğer kategorisinde (433 puan) tarafından
Yani şoyle oluyor aslinda simdi kala yaparken baya kivraniyor sonrasinda ilk kakasi katı çıkıyor bir lokma büyüklüğünde sonraki yumuşak oluyor her seferinde böyle oluyor ama her seferinde kıvranmıyor arada kıvranip agliyor neden olur kabız desem bütün kakasi da katı olur diye düşünüyorum 

3 Cevaplar

0 oy
(2,133 puan) tarafından
Kızımda öyleydi 1 yas civarı. Sonra kendiliğinden geçti. Mamayı azaltinca suyu çok içmeye basladi sanırım öyle geçti 
(433 puan) tarafından
Anne sütü kullanıyor e tabi her akşam da corba veriyorum gun icinde meyve falan kayinvalidem de kabız olmuş yağ içir dedi aklima takildi hep böyle yapiyor desemde inanmayacak tabi ki
(2,133 puan) tarafından
Evde kuru kayısı varsa biraz kaynat yumuşayinca çatalla ez sulandir ver rahat yapar
-Reklam-
0 oy
(3,609 puan) tarafından
Corbalarina zeytinyagi koyabilirsin cok fazla yemiyorsa kuruyodur icinde diski
(433 puan) tarafından
Zeytinyagi ile pişiriyorum corbalarini cig yag mi koymam gerekiyor
0 oy
(12,926 puan) tarafından
Kaç günde yapıyor? 
(433 puan) tarafından
2 veya 3 günde bir yapiyor 2 3 aydır böyle
(12,926 puan) tarafından
Kizım çok çekti kabızlıktan, dördüncü gün yapmazsa lavmana götürüyordum makatta çatlak olur diye. Tahlilleri temizdi bi çok Dr götürdüm
Şimdi şükür düzenli yapıyor

Yemekleri zeytinyağı ile yap sebze ağırlıklı besle çorbalarda mutlaka tavuk suyu kemik suyu bi kaşık at kaysı balkabağı pirasa kabak ispanak gün kurusu iyi geliyor
Kayısı kompostosu verebilirsın yinede yapmazsa sabahları aç karnına zeytinyağı içir bş kaşık inşallah geçer canım kabizlık zor
Dıkkat et dördüncü gün yapmazsa çatlak olur
(433 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım sağolasın

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 88 göst.
26 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Buglem_06 (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 59 göst.
0 oy
8 cevap 268 göst.
0 oy