0 oy
1,912 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Eşi calısıyor kendı calısmıyor, 2 cocukları var, esının verdıgı paradan bir senede 16 ceyrek 200euro bırıktırmıs, eşinden de saklıyor parayı, araba alıcaklarmış şimdi bır anda suprız yapıp verıcem dedı, ay benım eşim duysa der gözde sana yazıklar olsun 20 tl yok bırıkmıs param :D neyim varsa harcamadan duramıyorum ben, kadın 2 cocukla dunyayı bırıktırmıs

84 Cevaplar

+3 oy
tarafından
1 lira kenarda parasi olmayan ben gidiyorum sjsjjsj
tarafından
Elosa bak sjsjjsj
(119,342 puan) tarafından
puhahaha zormu kazaniyo ☺️☺️
(48,690 puan) tarafından
oyle.diyo bayram paralarıyla.falan bilezigini buyuttuk o kadar el öptüm zor kazandim diyo uyucak biz gel yataga diyoruz o kumbarasindaki paralari dökmüş sayiyo biliyorda 100 200 50falan dün babam 5lira vermis bu bebek parası küçük diyomus☺️
(119,342 puan) tarafından
ahahahahaha
(2,889 puan) tarafından
Dur kız benide götür
-Reklam-
+1 oy
(7,447 puan) tarafından
Maşallah :)))
tarafından
Ay hemde ne masaAllahhh
(7,447 puan) tarafından
Ben gizli saklı iş yapamam bizde herşey şeffaf
(4,178 puan) tarafından
Masallh bencede :) gizli sakli okadar da biriktiremem ya. Banada batar para . 3 biriktirsem
Onun gidecegi yer bellidir. Bes biriktirsem onun gdiecegi yer daha biriktirmeye niyet etmeden bellidir:)hedefi belirlemeden sonuca ulasamam ben:)
+1 oy
(6,251 puan) tarafından
Helal olsun valla
tarafından
Bencedeee
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Kredi kartiyla yasadigimiz icin nakit zor goruyoruz valla nasil yapmis helel
tarafından
O da cok tehlıkelı :( bende kredı kartına yuklenırım ama eşim hemen uyarır bak acılıyoruz dıye
0 oy
(3,082 puan) tarafından
Helâl be benim de 20tl yok :D
tarafından
Benımde :D
(3,082 puan) tarafından
Zaten beş TL koysam adam hemen bulur :D yani biriktirme diyor açık açık
0 oy
(11,076 puan) tarafından
Bu adama göre değişir işte. Ben böyle bişi yapsam eşim mutlu olur ha yapamıyorum ama olurdu yani :) 
tarafından
Benımki olmaz zannımca, nıye saklıyorsun der, bıldıgın yer yapmıs orda saklıyor kocaıs bulmasın dıye
(11,076 puan) tarafından
Ben her haltı konuştuğum için herifimle, daha önce bunu da sordum :) ben görmeden al cebimden diyo :D çok biriktiremedim hiç ama dar anında geri verince sevindi hep. 16 çeyrek yapıp al araba için desem havalara uçar :) ama nerdeeee daha kuyumcunun yolunu bulamadım. Param var altın almaya çekiniyorum şu an belki 2 aydır erteleyip durdum bi korku var içimde sebepsiz :D
(11,076 puan) tarafından
Bi de geri verdiğimi de hep eksik vermişimdir bana da kalsın diye :D
tarafından
Valla bu kadar bırıktırmek ıcın saglam da almak lazım eşten :D bunun eşi yagdırıyo demek kı
(11,076 puan) tarafından
Kazanıyosa demek :) zenginin malı benim çenemi yorar ancak ben fakirim canımcım napcaz :D
0 oy
(8,581 puan) tarafından
Vay be helal olsun kadına  :)
tarafından
Valla bencedeee bende ozendım
(8,581 puan) tarafından
Bende sık alışveriş yaparım ama frenledim bu ay . Ev doldu herseyy.   Atıyorum kenara bakalim nereye kadar
0 oy
(804 puan) tarafından

1 senede yaklaşık 48 bin biriktirmiş nasıl başarmış onu ya aylık eşinden gizli 4 bin kenara koysa anca olur :D

tarafından
Bende onu sordum cunku eşi bıldıgım kadarıyla benım eşimden daha dusuk maas alıyor onun esı de memur, sey dedı ceyrek dusuktu ben basladıgımda dedı ay ınandım ne bıleyım :D
(804 puan) tarafından
Ay ne biliyim eşimde benden para sakınmaz bazen biriktireyim derim ama en fazla 1000 TL birikir illa bisi oluyo harcama oluyo ya bu devirde bu kadar sağlam birikim yaptıysa cidden helal olsun
(1,646 puan) tarafından
Ben inanırım kiz valla bazı insanlar yemiyor çünkü çevremde de var baya baya para harcamyorlar birikiyor.
0 oy
tarafından

Paraya alerjim var anam harcamadan duramam :D

tarafından
Benımde cebımde para kartta lımıt olsun elımde telefon hemen bıseyler bakarım harcamak ıcın :D
tarafından
Ahahha aynıyız bugün elime geçen 3 kuruşu bir yer için bekletiyorum 2 gün nasıl dayanıcam bilmiyorum:D
0 oy
(2,667 puan) tarafından
Abi nasıl eşlerinden saklayabiliyorlar benim bir liram olsa eşime param var diye ilan ederim :)))
tarafından
Bende bıkere bayramda kızma verılenlerı euro yaptım 100 euro oldu, 1 hafta zor tuttum onu hemen gıttım esıme verdım :D bunu euro hesabımıza yatır dıye :D
(2,667 puan) tarafından
:) sorun bizde galiba
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Boyle kadınlari seviyorm ya. Esinin ve çocuklarının geleceklerini düşünüyor ne güzel ..helal olsn vallah  bende iki çeyrek sakladım tabi lazim olunca söyledim almadi
tarafından
Valla benımkı saklayınca kızıyor, bana soyle bırıktırdıgını der her zaman hos ben hıc bırıktırmedım :D
(2,297 puan) tarafından
Ben hep harcarım sevmez gizli şeyleri.  Ben almasin diye demedim oda ailesi oyle istedi malesef şimdi kolye bileklik yaptım diye almıyor :)
0 oy
(15,227 puan) tarafından
Maşallah ya helal olsun Burda birinin babannesi kocasından gizli 11 ev almıştı  ahdgsgsb rekor 
(2,475 puan) tarafından
O nasil bir gizlilik yaa
Annemler yurtdisinda genellikle para gönderirler bana. o an ilan ederim elime geçen parayı hiç görmemiş gibi söyleyince bir mutlu oluyorum sanki :D
(1,457 puan) tarafından
Kız nasıl birikmişte ev almış bide 1 2 değil. Allahım bu kadınlar nasıl başarıyo söylememyi bn bırak ev almayı altın alsam herkeze söylüyorum jsjsj
(4,174 puan) tarafından
Bızım komşunun anneside evleri varmış kiraları kadın alırmış hep, kocasından gizli ev almış kira paralariyla ucuzmus alım gücü varmış alms valla
(4,961 puan) tarafından
Benim anananemde dedemden gizli arsa almış kaç sene önce
(15,227 puan) tarafından
Valla ben arkadaşın yalancısıyım. Akdjsjdj eskiden ev arsa almak bu kadar zor değilmiş ya. Bir de bir iki aldıktan sonra belki kiralariyla yeni evler almıştır kim bilir ☺️
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Hahhah bir ortak yönümüz daha gozde :) bende asla duramam özellikle fincan bardak falan tüm yatırımim o eşim hatta bazen der neyse ac kalsakta bunlari satarız diye hahahah 
(3,082 puan) tarafından
Hahaha nasıl güldüm yâ :Dsss
tarafından
Ay fıncan deme fıncan evıme barkıma ıncır agacı dıktı o fıncanlar…
(5,240 puan) tarafından
Rabbim güldürsün nuraycim ne mutlu bana :)
(5,240 puan) tarafından
Valla oyle gozde artık elbise bile istemeyip bardak falan bakıyorum lcw ya gidince geçen bitane gözüme çarptı lcw okadar abartmiski 3 fincan 600 dedim yok artk ya :)
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Kadından önce o kocaya helal olsun bir çeyrek kaç para 1 senede bunca şeyi nasıl yapmış iyi harçlık veriyormuş demek ki.
tarafından
Bende ılk aynısını dedım, 2 cocuk var dıye haftalık 1000 tl bırakıyormus ona, kartımda da 2000 lımıt var dıyor :) yani ben hıc esımel o kadar bırak bu kadar ver konusması yapmam ama haftalık 1000 tl sırf cocuklar bırsey ıster dıyeymıs alısverısı beraber yapıyolarmıs
(6,364 puan) tarafından
Daha ne olsun iyi para biriktirir tabi
0 oy
(375 puan) tarafından
Bence komşun biraz fazla atmış gibime geldi. Nispet mi yapmış ne.
tarafından
Ya valla nıspet bana yapamaz yanı :D bızım cok sukur arabamız var altımızda :D arabayı yukseltmek ıcın bırıkım yaparız ancak :D
(375 puan) tarafından
Ne bilim durumu iyi biri o kadar birikim yapar eee durumu iyi olsa arabası olur arabası bile olmayan biri o kadar birikimi nasıl yapar.. Aklımda deli sorular :)
0 oy
(1,575 puan) tarafından
Skeç gerçek olmuş :D güldür güldürde vardı böyle bir oyun :D
tarafından
Ay hıc ızlemedım :D
(1,575 puan) tarafından
0 oy
(13,102 puan) tarafından
Ben de biriktiriyorum tek fark ben çalışıyorum bu arada helal olsun ben çalışan halimle o kadar biriktiremedim 23 gramlık bilezik aldim haberi yok eşimin:)
0 oy
(1,715 puan) tarafından

55 bin veya mesai çok olursa 60 bin aylık alıyor bir kuruş birikmisimiz yok:ermm: aksine borca giriyoruz kredi kartin da :D ben yemeyi gezmeyi harcamayı severim o yüzden mi paranın bereketi mı yok anlamadım gitti :angel: elimde bir kuruş kalmıyor gelen gidiyor ve bu biriktirenlere imreniyorum doğrusu ❤️

tarafından
Hatıce sızde cok harcıyomussunuz bacım :D az durun :D Rabbım daha cok versın ama 60dan da bırıkırr be :D
(1,715 puan) tarafından
Valla birikmiyor bacım eşimde diyor bizde bir sıkıntı var diye ama ne bilim :))) gidiyor canım ❤️
0 oy
(2,274 puan) tarafından
Benim de kocamdan gizli kredi kartı borcu m var jsjsjjss 
tarafından
Shdhhdhd benımde taksıtcı de taksıt borcum var hala hedıye geldı sanıyo tavayı :D
(4,174 puan) tarafından
Evdeki bardakları annem aldı biliyor ve birçok şeyi sjsjjsj
0 oy
(285 puan) tarafından
Bende eşime böyle supriz yaptım biliyordu biriktirdiğimi ama o kadar çok beklemiyordu 6 7 sene önce tabi o zaman çeyrek uygundu hem eşimin verdiği paralardan hemde kendim iğne oyası yapıp satıyodum,bir kese dolusu altın  30 çeyrek sayısını tam hatırlamıyorum ama bir kaç gram ve yarım altın vardı 3 4 taneydi galiba eşim araba almak için hesap yaparken getirdim altın kesesini önüne çok sevinmişti ama şimdi kesinlikle bu fiyatlarla böyle birikim olmaz yine yapayim dedim 1 sene önce 1 gram 1 de çeyrek aldım dahada kaldi öyle artık zor birikim yapmak 
(285 puan) tarafından
Ama şimdi böyle birikim yapılırmı hayatta yapılmaz biraz kenara koyayım diyorum oda gidiyo ne kartta kalıyor ne evde bide biz bu sene ev aldık eşya falan yenilendi eksikler çoktu Allah'ın izniyle artık yavaş yavaş bende biseyler yaparım eskisi kadar olmasada
(4,174 puan) tarafından
Aynen cnm bizim önce maaş azdı kiradaydik esım cok altın biriktirirdi hemde gecinirdik. Ev aldık altın borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Eksikler var ama altın yukselır diye öncelik borç
(285 puan) tarafından
Allah can sağlığı versin rabbim kolaylıkla ödemeyi nasip etsin borçlarınızı
(4,174 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun ❤️evet önce sağlık tabıkı biz depremden zor cıktık evde bina yıkılacaktı 11.kattan zor indik asagıya.. Dua et bizler için de canm
(285 puan) tarafından
Rabbim yardımcınız olsun inşallah bir daha yaşamasın kimse insllah

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 310 göst.
1 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Susam (4,169 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 745 göst.
10 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hayatsarti2 (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 133 göst.
21 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Fer000 (142 puan) tarafından soruldu