0 oy
739 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Hanımlar kısaca anlatayım ben sekiz yıldır evliyim eşimin ailesiyle köyde 3yik yaşadım şehre taşındık 3 yılda burda yaşadık kötü davranıyorlar di eşim onlar için sürekli baskı yapıyor şu hiç bir şekilde eşime bana bunu yaptılar diyemiyorfum hep aramız bozuktu benden küçük kaynım evlendi biz ayrıldık ayrı yaşamaya devam etti ayrı eve geçtik ayrıldığımız fa ben eşime dedim ailendir sen aynı devam et ama ben bundan sonra ne konuşurum nede evlerine giderim onlarda gelmesin yan yanaken kalp kurmaktan da uzak olain daha iyi dedim neyse bu kış kaynanam kayınpederim buraya geldiler ilk kaynimin evine gittiler sonra bana gelceklerdi esim zorla beni kaynimin evine götürdü onları görmeye gittim gelin hariç kimse benimle konuşmadı iki aylık bebeğim var kolik kucağımda çığlık çığlığa ağlıyor eşim hiç bı şey olmamış gibi oturmuş onların yanına kalkmıyor eve geldik kavga ettik niye kalkmadigi için bana bı sürü şey söyledi evimden çık git falan ben dedim ki ben onlarla konuşmuyorum neden beni yüz göz ediyorsun dedim oda dediki biz seni takmiyoruzki sen istediğini yap dedi bu kavgadan sonra dedim madem öyle annem baban bize gelmesin yok dedi bosanalim nasıl annem babam gelmesin bize dedi bende tamam bosanalim dedim dedi ailemle konuşacak gitti 4 gün eve gelmedi gekdi dedi babanı ara gelsin bosanalim gece dedi ben o gece söylemedim dedim belki Fikri değişi sabah olsu baktım ise gitmiyor babanı aradın mi dedi yok dedim şimdi ara dedi bende ardim anlatım babam yola çıktı iki saatlik yol var aramızda babam geldi bizim eve yakın bı yerde babanı ara eve gelmesin konuyu kapatalım bende dedim ki nasıl babama öyle diyim babam burda gelmiş dedim neyse tabi babam kabul etmedi babasını çağırdı babası gekdi bana bı sürü şey söyledi sorun biz değiliz senin kızın söyle böyle babamda dedi onalr gecinsin yuvaları yıkılmasın sizde hiç gelmeyin ne olmuş sanki dedi eşim ababama dedi ailem gelmese sizde gelmeyin babama dedi ben zaten iki yılda bı geliyordum onunda gelmem siz yuvanizi bozmayın yani artık ikinizinde ailesi bize gelmiycek bu arada onlara sorsan beni yerden yere vuruyorlar bı sürü hakaret ediyorlar beynim alak bulak sütüm kesildi kaç gündür bı damla bile yok mama veriyorum bebeğime sizce kötü bı seymi yaptım ama ailesi bizde olduğu sürece herşey daha kötü oluyor bide görümcem dede bı sure önce keşke ilk evlendiğinde ayrilsaydin bizden bende diyorum ki bu saatten sonra yaosamda gene bana bı akc yıl sonra aynı şeyleri soyliycekler fikrinize çok ihtiyaçim var böyle sorunlar yasayaniniz varmı tepkiniz ne olurdu

17 Cevaplar

0 oy
(10,784 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Keşke çıkıp gideydin de bir goreydi anyayi konyayi
-Reklam-
+4 oy
(1,575 puan) tarafından
Babam geldıgı gıbı konuscak bırsey yok hadı arkamdaki dağım gıdelım bız bıze yeteriz derdım biner ardıma bıle bakmaz cocuguma da hasret bırakır cıkar giderdim aha öyle g*t gibi kalırlardı bır arada oturur dururlardı artık gerizekalılar ya
(1,575 puan) tarafından
:D şaka gibisiniz cidden
tarafından
Şaka değil çaresizlik
(1,575 puan) tarafından
çaresiz olacagın bır durum yok ama babanla gayet gidebilirdın okutmadılar vs gec bunları ınsan merdiven siler markette calısır yıne kazanır parasını istedikten sonra kımseye de muhtac olmaz hem onlar senın aılen sen sadece kendını kandırıyorsun suan
tarafından
tamam Çok teşekkürler yorumuzun için
tarafından
Benim babam gelmisti kavga ettik hemen hemen aynı şeyler her iki aylekerde geldi onlar bana saydırdı saydırdı babam sustu sustu en son bana karar senin bile demedi kalk gidiyoruz bunlarda taş dayanmaz dedi hiç düşünmedim kalktım gitim tabi sonra büyükleri babamı ikna eti babam da yuvani yıkma dedi de yine ben olsam babama giderdim
+1 oy
(2,705 puan) tarafından
O koca musveddesi "biz" seni takmiyoruz diyecek ben de ona karilik yapacam heee oldu. Biz ne ya biz ne biz kim? Sen kimsin o zaman o insanlarin icinde senin ne isin var 
(47 puan) tarafından
Kesinlikle katılıyorum asla böyle bişey denemesi gerekiyordu
0 oy
(1,632 puan) tarafından
Tepkim aynen şöyle olurdu böyle kocayı yatağıma almaz sktr ederdim anasının evine. Senin kalamkda ki ısrarın neden ?
tarafından
Çocuklarım için kimseye muhtaç olamsinlar bide mesleğim yok beni okutmadilar ailemin durumu yok iki çocukla olmuyor
tarafından
Bide öyle bı psikolojik baskı yapıyorlar ki ben vicdan azabı çekiyorum annne bababi sonuçta keşke konusmasaydim gelselerdi oğlunun evi sonuçta doyurm
(1,632 puan) tarafından
Aile den yana durumları yoksa 2 cocukla sıkıntı çalışabilirsin illa okumak gerekmiyor. Ki esin bu tür konuşmalarını kesicekse sen iyi ol görmezden gel. Allah görür ins
0 oy
(307 puan) tarafından
Senin kocanla sorunun var mı ailesi dışında 
tarafından
Yok büyük bı sorun ufak tefek her evde olan şeyler
0 oy
(6,864 puan) tarafından
Senin koca kocadegil bacım 
0 oy
tarafından
Esin evde olmadığı günler oraya gitmiş bir güzel doldurmuslar belli daha sizin kiymetinizin farkında bile değil. Toparlanması biraz zaman alır belki ama ne yazık ki bazı şeyler unutulmaz. 

Eşinin ailesine düşkünlüğünu biliyor olman lazımdı. Anlıyorum seni insan bazı şeyleri unutamıyor. Açık açık gelmesinler dersen ters teper. Kendini pis etmek derler ya hani onu yapmamak lazım işte. Geldiklerinde yüz vermezsin işte. Önlerine mesela en fazla bir çekirdek koyar kek borege girmezsin. Hakkettikleri kadar kıymet verirdim olur biterdi. Babana uzuldum yazık kimlerle karşı karşıya kalmış kurban olsunlar babana. 

Şöyle bir karşıdaki insanlara bakıyorum en mantıklısı erkenden yolları ayırmak olurdu da kalmışsın bir kere evlatların için yapmış olmani da anlarım bunun için seni yargılayacak değilim. Allah eşine akıl fikir zihin açıklığı versin. 
tarafından
Yaşadığımız ev benim kira ama eşim tutu onlar bendeydi bı kayinim evlendi kendi evine gitti bı kayinim yurtdışında yaşamaya gitti anne babası köye evlerine gitti yazları ordalar ve kistir gelmiyorlar bende bu zaman içinde araya mesafe koydum zaten onlara gitmedim kayinim gorumcelerim geldiğinde eskisi gibi samimi değildim dedim ki artık istemediğimi anlamistirlar ama ne yaziki olmadi
tarafından
İki yıldır araya mesafe koydum kendileri anlasın yüz göz olmayalım ama işi buraya sürüklediler
tarafından
Eşinle de ömür zor. Benimkiler de çektirir eşimin hatası ses etmelerine izin vermesi. Buda onları desteklediğini düşünmeme neden oluyor. Allah var gelme gitme demedim kimseye ama hakkımı kendim savundum diye adam kalkıp da bana dırdır etmez. Gelmesin gitmesin dersem adam hemen savunmaya geçer bir yerde ailesi. Bugün ben ona gelmesinler dersem o da bana sizinkiler de gelmesin diyebilir. O riske girmem. Bugüne kadar çok şey yaşadık onlarla kimse için gelmesin demedin bir görümceden artık illalah ettim gelmesini istemediğimi eşime söyledim. Ha olurda o kadar şeyden sonra yüzsüz gibi bana gelecek olursa da asla yüz vermem ama git demem o nemrut yüzünden huzurumu bozamam. Sonra evine defoluyor keyfine bakıyor olan benim huzura oluyor
0 oy
(3,610 puan) tarafından
Babam geldikten sonra o işi orada bitirir ve baba evine dönerdim. Sonra ne b.k yerlerse yesinler.
0 oy
(4,970 puan) tarafından
Ben babama böyle bişey anlatsam hele de kayınpederim babamın yüzüne karşı beni kötülese değil yuvanı bozma demek avukatımı kendisi tutar eşimi de perişan ederdi torunu da kimseye göstermezdi. Sen o adamın yanında kaldıkça daha çook hakaret işitirsin.. 
tarafından
Psikolojisi baskı çok uyguluyorlar bende vicdan azabı çekiyorum sonuçta anne babası oğullarının evi sonuçta
tarafından
Bizimkilere gelince zaten çok nadir gelirler ama tabiki çok zor oldu benim için
0 oy
(47 puan) tarafından
Eşinin ailesini neden istemiyosun önemli olan o bence onun dışında eşinin babana sizde gelmeyin demesi çok ağır senin açından sende dememeliydin mesafeli olabilirdin aranizda çok ciddi bişey yoksa böyle hiç iyi olmamış üzüldüm senin adına 
tarafından
Çok şey oldu bana hiç bişe yapmadılar benden sonraki eltime ev aldılar dayadular doswlier beni köyde bıraktılar eşimi şehre çalışmaya gönderiyorlar di ben doğum yaptım büyük kızıma eşim onların korkusunda 4 günlük Ken kalk iş yap derdi yüzüme tükürdü bı sürü çok ezdiler hep
tarafından
Ama bunlar mesafede n anlamıyorlar iki yıldır mesafeliyim
(47 puan) tarafından
Ama bak burda eşin seni ezdirmis eşin dik dursaydi siz aynı evde bile olsanız sana hiç bişey yapamazlardi sen burda onun ailesine değil eşine tepkin olmaliydi ve babanla beraber gitmeliydin yine olan sana olacak tabi boşanmak kolay değil ama şimdi kendi ailenden de oldun böyle bı adama degmez seni asıl ezen eşin kaynanan gil değil bunu gör canm
tarafından
Bazılari belki bunu becerebiliyor ama gerçekten bu kadar yakın olduktan sonra denge kurmak çok zorlaşıyor erkek için. Hele bazı gelenek gorenekte erkek gururu diye birşey oluyor bunu bilen aile kasti olarak her olayda adamların erkekliklerine laf ediyor. Böylesi toplumsal ahlaka sahip ailelerde ayrı olmak şart oluyor bazen yoksa o denge kolay kurulamıyor malesef. Mesela kendi kulaklarimla eşimin erkekligine laf ettiklerini duymusumdur
(47 puan) tarafından
Tabiki herkes yaşadığını kendi bilir ama benim düşüncem bu yönde erkek akıllı olmak zorunda eşini eş ailesini aile bilmeli benn asla ailesinden vazgeçsin diyemem bende vazgeçmem çünkü ne kadar kötü olur olsunlar ama burda eşini çok ezmisler eszmis be cnm bizde bı laf vardır esin tuttugunu ev tutar evin tuttuğunu köy tutar diye bunun doğruluğunu bizzat yaşadım
0 oy
(1,656 puan) tarafından
Galiba eşin babanın gelip gelmediğini arkanda durup durmayacagini test etmek istemiş baktı işler ciddiye biniyor korkup vazgeçmiş. Bu kadar cümlede en dikkatimi çeken söz de gorumcenin ilk evlendiğinde bizden ayrilsaydin demesi sen sonuçta kocanla evlendin bu aile seninle hep birlikte evlendiklerini sanıyorlar heralde.
0 oy
(124 puan) tarafından
Aileler karışınca herşey bozuluyo inan bikaç ay oncede ben yaşadim bunu kayin babayida kaynanayida sevmem 5 yildir bir aradayiz ayirmiyolar zorla oturtuyolar hemde iyilik bekliyolar neyse bigun kayin babam aramiş goruntulu torununu gormeye bende hergun ariyodu oglumda konuşmuyodu kapatiyodu zaten acmadim eşim eve yemege geldi oglen vay babasinin telefonnu acmamişim annesine şöyle davraniyomuşum yuzum gulmuyomuş surat asiyomuşum telefonu acmazsam bidaha elimden alirmiş bende kizdim hep senin ailen yuzunden kavga ediyoz diye boyle olacaksa ara babamı gelsin gidecem yeter artikdedim benmi ariycam sen ara gelsin dedi aldim aradim babamı gel beni gotur biktim artik dedim telefon kapandi dakka bitti o ara geri babam kayin babami aramis boyle diyo kiz beni aradi gitde dertleri neymiş bi bak diye kayin baba geldi saydırdı ayni şekil kimse kendine suç bulmuyo sizin yuzunuzden oldu dedim yelleyip aklina giriyonuz sizin yuzunuzden kavga ediyoz dedim yok ben sucluymuşum geri o gidince babami aramiş saçmaliyolar ufacik bi mesele sen bunlara bakma demiş babama babamda beni aradi bende anlattim herşeyi  babamda sabret kizim cocugun var ilerde pisman olursun sinirle hareket etme ben yinede arkandayim boyle ufak bişeyden yuva yikilmaz herşey yoluna girer ben damadima guvenirim dedi bende bianlik sinirle aradim baba dedim oda damadini sever zaten kocamlada iyyiz cok sukurde şu buyukler olmasa keşke hayatımizda boylece kapattik inanki değmez yuvani yikmana onlarin yuzunden eşinle iyiysen boşver takma nasil olsa ayrilmişsin sende uzatma senede bayramlarda git gel kocanda uzulmesin inşallah bizde ayrilirizda en azindan evim uzak olur 
0 oy
(1,812 puan) tarafından
Kız tarafının yuva yıkılmasın diye taviz vermeleri işleri daha kötü yapıyor. Sanıyolar ki aile arkasında değil . Keşke babanla gitseydin seni umursamayan sadece ailesi değil belli ki eşin de.. hakkında hayırlısı olsun canım.
0 oy
(50 puan) tarafından
canım öncelikle yaşadığın duruma çok üzüldüm bende 3 senelik evliyim  3 ay önce benzer bir durum yaşadım eşimin ailesiyle... hep etraftan beni zorla gelin almışlar gibi söylemler duyuyodum düğün sonrası ailemle tartıştı beni kuşaksız duası evden gelin çıkardı filan... eşimle birçok kez tartıştık mesafe koymak istiyorum dedim bizimkilerle ne kadar görüşüyosan sizinkilerlede o kadar görüşürsün vs demişti filan amcamın oğlunun düğünü oldu çocuğum 4 aylık kayınpederim çocuğu piste götürdüm diye koştura koştura benden almaya geldi brnde çocuk benim çocuğum sana noluyo benden esirgiyemezsin çocuğumu dedim yüzüme tükürdü tüm akrabalarımın içinde... anneme nasıl çocuk yetiştirmişsiniz diye üzerine yürüdü filan o zamandan beri muhattap olmuyorum ama kocalarımızla evli kaldığımız sürece malesef illaki birbirimizi görücez ben kayınpeder evine birdaha gitmeme kararı aldım kaynanama da eşime de söyledim kavganın tartışmanın bir adabı olur hala görüşmem için ısrar ediyorlar ama ben daha ısrarcı davranıyorum görüşmemektw torunları var gelsin evimde sevsinler ben hiçbiyere gitmem dedim kocam düğünde olay olduğunda arkamda durmadı çocuğu alıp bir köşede oturmayı tercih etti babası kadar suçluyorum onuda... olaydan sonra 2 kez geldi kayınpederim geldiğinde ben yüzüne bile bakmıyorum salonda seviyorlar torunlarını ben kendime iş bulup onları yapıyorum filan bende çok ama çok öfkeliyim büyük ahımı aldılar ama evime gelmesin diyemem çünkü oğlunun da evi sonuçta içinden gelmez haklı olarak ama bence sende benim yaptığım gibi yap gelince muhattap olma sen kendine uğraş bul onlar geldiğinde oğulları yapsın hizmetini boşver herkesi Allaha havale et rabbim herkese hak ettiği muameleyi nesip etsin de ben öyle diyorum... kocanda brnimki gibi anne babacı galiba ama niyetleri huzurunu bozmaksa belli ederler onlara bu fırsatı verme kocanla iyi ol 
tarafından
Canım bende üç yıl kaldılar iyi kötü gecindik hiç birinin yüzüne bı şey demedim surmstum o gün evine geldiğinde demedigini bırakmadı bilerek yâda bilmeyerek yaptığım herşeyi soykeid sen çok yalancısın ailemi birbirine düşüyorsun aramıza düşmanlık soktun ama ben tek kelime etmwdin çünkü gene gidip diyecek ki bana böyle böyle dedi diye
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Valla boşu boşuna kendini üzüyorsun geldiler hoşgeldi gittiler güle güle desen yeter onu bunu kafaya takmana gerek yok her allahın gğnü sende kalacak halleri yok 1-2 gün kalırlar diğer çocugunun yanına giderler sana bakmıyorşarsa da kendi bilecekleri iş çokta tınlama yani bunlardan sebep te kendi yuvanın huzurunu bozmana ailenin huzurunu bozma bazı şeyleri görmezden gel eşinin hatırına en azından emin ol öyle yapınca daha da rahat oluyorsun
tarafından
Canım inanki bu güne kadar yaptığım herşeyi söylediler yok sen kötüsün sen yalanciisn biz ne kadar uzak olursak daha iyi çünkü bı gün bile olsa gelip gidecekler gene bı sürü iftira atacaklar yemek veriyor sonrada gidip bize yemek vermedi diyorlar gene aynı şeyleri olmasın diye eve gelmesinler dedim
tarafından
1 2 gün değil diğer kayinim ve eşi bakmazlar zaten evlendi ayrı ev tutu ben ayrı yaşayacağım dedi ondan bunlar ve eşim olacak odun birbirimize gidip gelelim arayı iyi tutalım onalr elden ayaktan düştükleri zaman eşim bakacak yani biz eşimde çok aileci ve onalra karşı ***** gibi davranıyor ne deseler asla karşı çıkmıyor o yüzden eşimden ellerini çekmiyirlarr
0 oy
(15 puan) tarafından
Valla bu adamlar evleniyor ama hala anasının dizinin dibindeler. Bi kopamadılar. Benim eşimde aşırı derecede aileci. 2 yıldır evliyiz hep tartışmalı geçti anası alt katta her tartışmayı duydu yukarı geldi. Ben aileme anlatınca kötü oldum. Birkere yine kavga ettik ilk gebeliğim di 5 ay önce oda zaten sitres sıkıntı düşük yaptım. Neyse kavga ettik bana küfürler etti bende annemi aradım annemde eşimin anasını aramış cazgır kaynana zaten. Sonra eşim dediki bak hamileyim ara seni gelip alsınlar. Bende annemi aradım oda dayımla bana geldi ama konuşmaya medeni insan gibi arayı düzeltmeye. Bunlara kalsa hemen boşanın. Sonra vay efendim sen sizinkileri çağırdın bizi dövmeye geldiler diye iftira attılar lan siz demediznmi gelsinler diye. Sonra ben kötü oldum. Şimdi yine gebeyim. Kaynanam zaten sevmiyorum Allah biliyor ya. Alt katta mecburen zorla yüzünü görüyürorum. Bence haklısın bacım. Canları isteyince hemen boşanma derdindeler adi pislikler
0 oy
tarafından
............................................

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 200 göst.
15 Kasım 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 128 göst.
17 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Hayatbosturloo&04 (485 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 188 göst.
30 Kasım 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Havin06 (2,039 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 450 göst.
13 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Sibelhome (796 puan) tarafından soruldu

378,429 soru

11,327,551 cevap

34,781 kullanıcı

...