+3 oy
779 göst.
Diğer kategorisinde (10,978 puan) tarafından
Kızı okuldan almaya gittim.birazda geç kaldim.oglum çıkmak istemedi evden ağladı diye.Neyse aldım kizi dönüyoruz .önümde bir tane kız çocuğu yürüyor.yanliz etrafına bakıyor durup durup sokaklara bakıyor.Artik meslek gereği de dikkatimi çekiyor böyle şeyler.hizlanip çocuğa yetiştim.Kucuck bir kız çocuğu.Guzelce sordum yanlız mi yürüyorsun diye.Babam alacaktı gelmedi bende çıktım dedi.Allahtan yanında anne babasının numarası yazılı kâğıt varmış.Aradim annesini .Babayla anne tırim tırim ariyorlarmis.kafasina göre beklemeyip çıkmış yürümüş.gelip aldi babası ama adam bembeyaz olmuş yüzü.Ariyorduk biri aldı götürdü diye çok korktuk Allah razı olsun fark ettiniz ev bu tarafta da değil iyice kaybolacaktı dedi.Ne olur tembihleyin çocuklara kizlar .Ben geldiğimizden beri kıza seksenkere söyledim sanırım okuldan sakın çıkma diye.

20 Cevaplar

+3 oy
(1,963 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın diye dua etmek çok önemli. Sizde başka birinede denk gelebilirdi. Kaybolduğunu anlayıp baska türlüde davranabilirdi Allah korusun çocuklarımızı 
(10,978 puan) tarafından
Vallahi gözüme kendi kızım geldi.Ayni şeyi yaşadım diye.
-Reklam-
+1 oy
(610 puan) tarafından
Rabbım bin kere razı olsun sizden. Bir anne babanın yüreğine su serptiniz ya Allah da ayağınıza taş gözünüze yaş değdirmesin :)) 
(10,978 puan) tarafından
İnsan nasıl bırakır fark edip bacım.nasil akşam başını yastığa koyupta uyursun.
(610 puan) tarafından
O kadar haklısın ki ama iyi insanlarla karşılaşmak da böylesi bir zamanda o kadar zor ki onların da verilmiş sadakası varmış ki sizi onların karşısına çıkarmış
0 oy
(3,120 puan) tarafından
Ay çok korkunç Allâh ım yâ hû 
(10,978 puan) tarafından
Çocukta korkmuştu belli.Ya Allah korudu başkası kötü biri fark etseydi
(3,120 puan) tarafından
Allâh muhafaza yâ
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Ay Allahim korusun yarabbım yavrularımızı
(10,978 puan) tarafından
Benim kız bir kere okuldan 5 dk geç çıktı da neler düşündüm ben kırk döndüm.biri aldı götürdü mu biri inşaata mi çekti diye.gorunce kızı hokur hokur aglamistim
(1,573 puan) tarafından
oyyy canım ya saniyede ne senaryolar gecıyor demı ınsanın aklından
(10,978 puan) tarafından
Gecmezmi anayiz biz ya.yeri geliyor gece kalkıp çocukları kontrol ediyoruz .o an neler yaşadılar acaba da o şekil oldular
(1,573 puan) tarafından
5 yasında hala nefesini dınlerım gece kalktkca öper severım doyamam yavruma anne baba olmak cok baska bırsey ya
(10,978 puan) tarafından
Tabi ki hep derim analık fenalık .kendinden gecmek
0 oy
(934 puan) tarafından
Allah iyi insanlarla karşılaştırsın ya, ne güzel size denk gelmiş ve farketmissiniz yani. 
(10,978 puan) tarafından
Canım artık meslek gereği zaten hareketleri anlıyoruz.Senelerce güvenlik görevlisi olarak çalıştım ben cameradan anlıyorduk hareketlerden insanları
(934 puan) tarafından
Bidaha ben de dikkat edeyim ya sağa sola. Aksine ben de hiç bakmam ilgilenmem yani
0 oy
(151 puan) tarafından
Benim kızım üç yaşında birkere mağazada reyonların arasına oyun oynarken saklanmıştida aklımı yitiriyordum nerdeyse. Çok zor bir durum Allah korusun.
(10,978 puan) tarafından
Tabiki bacım neler yaşadılar acaba
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Allah senden razi olsun. Kızım küçük parka cikarken bende numaramizin olduğu kagidi cebine koyuyorum nolur nolmaz diye. Allah karşımıza iyi insanlar cikarsin
(10,978 puan) tarafından
Amin bacım amin.rabbim evlatlarimizi iyisine cattirsin
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Herşey oluyor canim geçen sene okuldan kitap unuttu diye öğretmen eve yollamis öğrenciyi anneannesi kaçırmış çocuğu annesi delirecemti çok kötü oldu kadın ben hep 10 dk önce gidiyorum okula gidemeyeceksem ogretmeni ararım babası alacak yada su bu alacak diye söylerim çıkarmıyor öğretmen dışarı gelene kadar 
(10,978 puan) tarafından
Öyle olmalı bacım.bende babası alacaksa öğretmeni ararım.ogretmen biliyor durumları ben aramadan babaya teslim etmiyor
(4,548 puan) tarafından
Ben korkuyorum kimseye güven yok bu devirde artık
0 oy
(6,103 puan) tarafından
Ay iyi ki farketmişsiniz, Allah razı olsun. Cidden çok dikkat etmek lazım sık sık tembihlemek lazım. Aile de iyi ki numara yazmış oraya
(10,978 puan) tarafından
Evet vallahi numara olması büyük sansti.gerci olmasa okula dondurcektim.okuldan aratacaktim velisini
0 oy
(976 puan) tarafından
Mesleğin nedir canım konudan bagimsiz ama merak ettim
(10,978 puan) tarafından
5 senedir güvenliğim kuzum.ha şu an yapmıyorum bebeğim var ama haliyle duyarimiz açık oluyor.cunku nerede çalışırsak çalışalım insanları süzüyoruz
(976 puan) tarafından
Aynen öyle az da olsa insan o işi de yapmış olsa aşina oluyor sizin gibi duyarlı insanlar iyiki var canım benim ❤️
(10,978 puan) tarafından
Yavrum hepimiz tembihleyelim evlatlarimizi yapmaz dememek lazim
(976 puan) tarafından
Tabiki çocuk bu illaki yapar
0 oy
tarafından
Ben bu konuda sürekli tembihliyorum okulun kapısından beni bekle gitme bir yere diye 
(10,978 puan) tarafından
Bende geldiğimden beri sürekli diyorum çocuk yeter dedi
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Küçükken benim de kardeşim öyle kaybolmuştu bulana kadar ağlamaktan helak olmuştum. Ben 5.sinif falandim çıkışta kardeşimi alır giderdim eve o gün de geç çıkmıştım. Kardeşimi heryerde aradım bulamadım. Evimiz okula çok çok uzaktı arada otoyol falan vardı. O da 1.sinjfti. o da ben gittim sanıp eve gitmeye kalkmış otoyoldan geçememiş geri dönmüş o ağlıyor ben ağlıyor. Yolda karsilasmistik. Oyle korkmuştum ki gözümde canlandı biran. Allah korusun çocuklarımızı yaa
(10,978 puan) tarafından
Ay canım neler yaşadın küçücük halinle.kardesin daha küçük o nasıl korkmustur.bu tramva olarak bile kalir
(1,210 puan) tarafından
Bende kaldı zaten yaa. Onda da kesin kalmıştır o da çok korkmuştu çünkü. Hem ona bişey olacak korkusu hem anne baba korkusuyla neler yaşadım bulana kadar çok kötüydü Allah korusun tüm çocukları gerçekten
0 oy
(796 puan) tarafından
ALLAH razı olsun senden cnm yazık nasıl korkmıslardır 
(10,978 puan) tarafından
Evet korkmuştu çocuk ama vallahi farkında değildi yani başına gelebileceklerin o derece ufak
(796 puan) tarafından
Kıyamam yazık  ınsanlar cok kotu  ıyıkı senınle karsılasmıs ALLAH ım evlatlarımızı ıyı merhametlı vıcdanlı guzel ahlaklı kısılerle karsılastırsın amınnnn
0 oy
tarafından
Onu bende yapmıştım 9 yaşında falanim istanbulda yaşıyoruz o zaman Ramazan eğlencesi var çadırda sadece çocukları alıyorlar veliler dışarda bekliyordu bende annemi özledim kuzenlerim falan orda ama annemi özledim yanına gidecem diye çıktım kimseye haber vermeden baktım kimse yok beni bırakıp gittiler ağlaya ağlaya eve kadar gittim gece saat 11 ama nasıl ağlıyorum bı görsen sonra bı teyze amca beni gördü noldu anneni ki kaybettin dedi yok onlar beni bırakıp gitti demişim halbuki onlar çadırın orda bizi bekliyorlar neyse bende babamın nosunu ezbere biliyorum amca babamın nosunu aldı aradı sonra gelip beni aldılar ben anneme kızıyorum beni birkaip gittin diye annem bana kızıyor sen niye çıkıp gittin diye çocukluk aklı işte 
(10,978 puan) tarafından
Heh kuzum işte çocuk akli
0 oy
(2,390 puan) tarafından
Cidden tehlike bzmde ilk okul gününde oldu kızım servisle gitti daha dört yaşında Allah'tan bende o gün akşam çıkışına gittim ilk gün diye bekledim ordada çalışan kız eşimin eski komşusu beni görünce kızımı al onun annesi bekliyor ben annesine teslim ederim diye ortalık dehşet kalabalık çıkar sen çocuğu ben yokum sal okulun bahçesine banada teslim etmemiş ha öğretmenin verdiğine mı yanayım kızın aldığına mi Allah'tan okulun dış kapisindaydm bir kadın ismimi bağırdı koştum çocuk ağlar servise binip gelmiycem diye bende anlamadım önce servis ablasını aradım dedim çocukları salmislar kız diyo ikiden önce vermezler ikiye yirmi dakika var çocuk geri içeri girmez hem kıza saydirdim hem ogretmene saydirdim cidden sinirimden o gün eve nasıl geldiği mi bilmiyorum çok kötü bir durum 
(10,978 puan) tarafından
Tabi ki çok kötü bir durum peşi peşine hata yani
0 oy
tarafından
Ayyy helal olsun sana Ozgecan takdir ettim seni
(10,978 puan) tarafından
Yavrum vallahi öğlenden beri ya başkası fark etseydi diyorum
0 oy
(1,518 puan) tarafından
Ay Allah korusun çocuklarımızı valla bizim ögretmen kapıda çocuklarla birlikte durur veliller ögretmenden teslim alır 
(10,978 puan) tarafından
Vallahi çıkmış gitmiş çocuk .bir de tersi istikamete
(1,518 puan) tarafından
Allah'ım korumuş yavrucagı sizi de karşısına çıkarmış
0 oy
(1,009 puan) tarafından
Allah senden razı olsun cnm bende bı kere çarşının içinde ağlayan bı kız gördüm 7 8 yaşlarında bı an kızım sandım hemen kızı tuttum gitmesin diye bağırdım annesi kim diye kadın da sesimi duydu hemen geldi nasıl sarıldılar ama anlatamam ben de kızımı bı kere 2 3 dk kaybettim Allah o adamdan razı olsun oda aynı şekilde ben gelene kadar kızımı tutmuştu 3 yaşındaydı benim kizim
0 oy
(2,052 puan) tarafından
Gercektende öyle Allah iyi insanlara denk getirsin,ne iş yapıyorsun özge abla
0 oy
(5,391 puan) tarafından
Allah senden razı olsun kim bilir ne kadar dua etmişlerdir o zor durumdaki anne baba

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 201 göst.
20 Mart 2022 Diğer kategorisinde Selmaaa❤ (4,101 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 454 göst.
23 Aralık 2021 Aile kategorisinde Uzgunbiranne (634 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 140 göst.
1 Mart 2021 Diğer kategorisinde Budak0101 (468 puan) tarafından soruldu

381,006 soru

11,406,669 cevap