0 oy
78 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Yaptığımız hamurlar yumuşak olsun diye az yağmı katılır yoksa sütmü misal gözleme, lavaş, yapacağım zaman sert oluyor kuruyor fln bunlar mayaylamı yapılır yumuşak olması için 

4 Cevaplar

0 oy
(86 puan) tarafından
Ben maya ve yağ kullanıyorum fosur fosur oluyor 15 dk da 
(86 puan) tarafından
Bende bazlama tavası var onu kullanıyorum ocağın büyük gözüne yakıyorum pamuk gibi oluyor tarihini yazıyım istiyorsan
tarafından
Olur canım
(86 puan) tarafından
2 tatlı kaşığı şeker ve tuz koy üstüne 1 paket maya dök 2 bardak ılık su koy karıştır su kaynar olursa maya ölür soğuk olursa aktive olmaz üstüne 3-4 yemek kaşığı yağ koy aldığın kadar un dök 5-6 bardak kadar yoğur biraz eline yapışır un koyma ama sertleşir yoksa mayaya bırak yarım saate olur en fazla sonra beze yap biraz aç oklava ile bazlama tavasına at üstünde baloncuklqr çıkınca çevir katı yağ sür tekrar çevir gene sür ben buzluğa da atıyorum yapıp sonra uğraşmayım diye
tarafından
Teşekkür ederim canım denicem kısa zamanda yağ sürülüyor mu lavaşa
(86 puan) tarafından
Ya biraz pişince çeviriyorsun üstünde balonlar çıkıyor zaten minik minik o zaman çevir sür. Yani pek süren yok ama ben öyle seviyorum piştikten sonra süren de var ben pişerken ya margarin ya tereyağı sürüyorum evde ne varsa
-Reklam-
0 oy
tarafından
Un su tuz maya yapıyorum yumuşacık oluyor.
tarafından
Gözleme ve lavaş için mi canım bide ölçümü kullanırsın göz kararımı
tarafından
Göz kararı bacım. Evet gözleme lavaş köy ekmeği vb. İyice mayalandırınca hepsi yumuşacık oluyor.
0 oy
(5,184 puan) tarafından
Ununu çok koyma ele yapışan bir hamur olursa yumuşacık olur zaten ☺️ekstra bişey kullanmıyorum 
0 oy
tarafından

Hersey una bağlı fazla olmayınca pofidik olur benim eşim 2 dk içinde yapar hamur aşırı yumuşak olur tarifi hiç almadım :ermm:

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 152 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Buket masal (2,376 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 75 göst.
16 Ekim 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Hilal.24 (1,170 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 127 göst.
30 Eylül 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Hg99 (684 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 83 göst.

382,905 soru

11,461,817 cevap

35,051 kullanıcı

...