0 oy
76 göst.
Diğer kategorisinde (2,379 puan) tarafından
Mesela hadi uyku zamanı geldi deyince ya da burdan gitmemiz lazım vs deyince. İlkinde ı-ııı demesi, az sert çıkıp hadi deyince çığlığı basması neden olur?  Hani istemiyorum falan diye sesini yükseltip diretse tamam. 

Ne yapmamız lazım? Gerçekten bunalıyorum böyle zamanlarda. Çok sesi var kafam şişiyor bi de. 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun 
(2,379 puan) tarafından
Nedendir acaba bizden kaynaklı bişey midir
tarafından
Benimki daha küçük ama atak donemleri olabilir acaba pozitif disiplin kitabı alıp okusan yada bir pedegog desteği alsan en azından sen rahat edersin
(2,379 puan) tarafından
Kitaplar var hevesle aldığım ama okumaya pek vakit bulamıyorum:) aslında bi destek lazım galiba doğru diyorsun.
tarafından
Canım elbette lazım sonuçta biz de insanız annelik hergun öğrendiğimiz egtilmeye açık bir meslek gibi bizimde bilmediğim yetersiz kaldığımz çok Sey olabilir
-Reklam-
0 oy
(771 puan) tarafından
3 yas sıkıntılı dönem canım tam kendilerini birey olarak görüyorlarmış ergenlik gibi bisey benimkide 3 buçuk o da aynı bağırış çağırış çok agresif geçecek insallah:)
(2,379 puan) tarafından
Az bi sesi olsa hani ortalama dayanılır da çok bağırıyor. Bağırmasına kızınca ağlamaya başlıyor. Ağlaması ayrı bi sesli sanki çok ciddi bişey olmuş gibi. Bayılacam valla.
0 oy
(1,469 puan) tarafından
Ben de hem 3 hemde 5 yaşında arada öyle yapar ısrarla papağan gibi ister ama öyle ben istemediğim birşeyi de yaptrmam ağlar aglar susar ben buna çok fazla kızmıyorum evet bazen cinnetlik oluyor ama elden birşey gelmiyor benim en çok kızdıgım sinirlenince ayaklarını yere vurup aglaması altakileri rahatsız etmesi 
(2,379 puan) tarafından
Ben de ağlayınca yapmayıp unutturuyorum genelde. Ama babası bu çığlıklarına ağlamalarına hiç tahammül edemiyor kızıyor. Kızonca daha beter oluyor
(1,469 puan) tarafından
Valla bizimkisi de öyle sonuçta onlar da akşam kafa dinlemek istiyor ama çocuklu evde biraz imkansız
0 oy
(66 puan) tarafından
Bazı çocuklarda ağlama atakları olur bazıları çığlık atar vs. 2 3 yaş arası çocuklarda olabiliyor. Okuloncesi öğretmeniyim.  Bunun geçici olduğunu bilin. Çığlık attı diye de istediği şeyi yapmayın. Mesela bir örnek vereyim hadi kızım eve gideceğiz artık Red oldu tekrar ettiniz ağlamaya başladı sabrettiniz hala çığlık çığlığa ağlıyor. Hatta yarim saat ağladı en sonunda dayanamayıp istediğini verirseniz şu olur ha tamam anneme bu sınıra kadar yaparsam istediğim olur şeklinde işliyor algıları. Bazıları da stresini bu şekilde atıyor kızıyor mesela bağırıyor ağlıyor. Boz kizdigimizda stres olduğumuzda kendinicimizde halledebiliyoruz ama çocuklar bunu bilemiyor beceremiyor . Öğrenecek zamanla. Sakın kalın çığlık atmayı kesmesinj bekleyin. Sakjnledikten sonra konuşun.  Ve kuralının neyse o çok fazla esnetmeyin. Ona sarılın ve bu yaptığının sizi üzdüğünü çocuğunu çok sevdiğinizi vs konuşun. Zaman gerekebilir 3 ay 6 ay belki 8 ay ama bitecektir emin olun :) sağlıkla büyütün.
0 oy
tarafından
3bucuk yaş kızım akşama kadr adeta kaynana gibi tepemde kendini büyük sanıyor herşeye karışıyor laf sokuyor resmen ergenlik tripleri yaşıyorum istediği olmayınca ağlamayi bağırmayi adet edinmiş kendine 

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 107 göst.
10 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Minnoşbiranne (1,137 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 77 göst.
26 Ocak 2021 Aile kategorisinde İstanbullu (47 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 128 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Leyla233 (91 puan) tarafından soruldu

378,986 soru

11,344,199 cevap