0 oy
375 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi
bzbsnzbznakalszbzbzj

24 Cevaplar

+8 oy
(15,181 puan) tarafından
Bence bunu soyleyerek ne kendi beynin için ne de başkaları için normallestirme. Çocuğun da bunu hissedip üzülmesin . Elinden geldiğince aynı sevmeye çalış ve öyle de söyle ki öyle olsun. Bn ikisini de çok seviyorum. Bı oğlum var 3 yaşında 3 aylık da kızım var. İkisi de kıymetlim. Yiycem ikisini de nerdeyse. 
(5,607 puan) tarafından
+++++
(12,603 puan) tarafından
Doğruya ne denır+
tarafından
tabiki canim cigerim ikisi de bunu da kimseye soyleyemem babasina bile buraya yazdim acaba ilk cocuklar farkli mi oluyor dye
-Reklam-
+1 oy
(6,998 puan) tarafından
Bence de vicdan azabı çekmelisin. 
+1 oy
(1,554 puan) tarafından
Buralarda okuyoruz, annem beni disladi, abimi kayiriyor, beni sevmiyor vs vs bir dolu sey. Bunu hissetmen normal degil hele de cocuklara hissettiriyorsan hic normal degil. Cocugunda acacagin yaralari dusun. Elinde olmadan bunu onlara yansitman omur boyu ellerine nur topu gibi bir travma vermen demek.
(173 puan) tarafından
Doğru söyluyorsun. Annemin beni dışlamasını ben hiç içimden atamıyorum. Büyüdüm iki çocuğum var halen travmam.arada yanına gidiyorum. Yine etmediği kötü söz kalmıyor bana. Ama abim ona yapmadıgını bırakmadı onu çok seviyor. Ona hep dua eder banada beddua
(1,554 puan) tarafından
İste tam olarak bundan bahsediyorum. İnsan bunu kendi cocuguna yapmamali. Elinde olmadan boyle hissediyorsan erkenden destek alip bu durumu cozebilirsin. Bununla yasayip cocuklarini bu travmayla buyutmek daha sıkıntılı.
(173 puan) tarafından
Yok ben iki cocugumuda çok seviyorum. İkisini aynı anda sevmeye özen gösterrim hep
(1,554 puan) tarafından
Yok sen icin degil post sahibi icin dedim canim
(173 puan) tarafından
Ben yanlış anladım pardon
0 oy
(8,908 puan) tarafından
Hayir cnm ayrım degil bu ilk çocuğun yeri her zaman ayrıdır ikiside evladın elbet eşit seversin sevgi ayrımı değil bu
tarafından
iste bana da oyle gekiyor ilk oldgu icindir diye
0 oy
(891 puan) tarafından

Yapmam, yapamam teknik olarak mümkün değil :)

Bi yazı vardı eskiden iyileşene kadar hasta olanı, eve gelene kadar dışarda olanı diye devam eden ben o yazıyı çok severdim ben öyle olduğunu düşünüyorum. 

(372 puan) tarafından
Büyüyene kadar küçük olanı iyileşene kadar hasta olanı eve gelene kadar dışarıda olanı ölene kadar hepsini diyordu biyerde denk gelmişti benimde çok hoşuma gitmişti.
(1,043 puan) tarafından
Bende sabaha kadar uyanmayani cok özlüyorum sabah onu daha çok sevesim geliyor
0 oy
(1,277 puan) tarafından
Hiç normal değil. Acilen psikologa git
tarafından
ya ilkler baska olmuyor mu tabiki ikiside canim cigerim hicbi konuda ayrim yok da ilkine daha.yogun duygular olmuyor mu
(1,277 puan) tarafından
Ben kötü niyetle demiyorum seni ve iki çocuğunu düşünerek diyorum. İlk çocuktaki tek fark daha hevesle alınan eşyalar olabilir en fazla. Bence psikologa git ve danış.
0 oy
(776 puan) tarafından
İkisi de canım ciğerim diyorsun ama ilkini daha çok sevdiğin o kadar belliki..ilki farklı durumunun ötesine geçmiş seninki..2.cocugun için üzüldüm.. benim ablam da ilk çocuğunu daha çok seviyor..birinciyi kimseye vermemişti her şeyiyle kendi ilgilenmisti görmeden duramiyordu..2.elden ele resmen annesiz büyüdü..yani bu içten gelen bir durum ne desek boş.. kıyamıyorum da..sadece üzüldüm..
tarafından
ay ben ikinciyi de vermem kimseye ona ufak bi ilgi gostersem ilkinun gozleri doluyo ama ikinci o kadar duygusal degil cok daha ozguvenli ve kolay bi bebek
0 oy
(2,250 puan) tarafından
Benimde üç oğlum bir kızım var hepsini çok çok çok seviyorum ama kızımın yeri bir tık daha ayrı çünkü toplumda hep bir erkek önceliği var heleki eşimin ailesinde o yüzden kızım hep önceliğimdir benim 
tarafından
daha duygusal olugorlar daha cok ilgi bekliyorlar
0 oy
(173 puan) tarafından

Bir kızım var bir oğlum. İkisinide öpe öpe bir ediyorum. Küçükle ilgilenirken büyük kızıma üzülüyorum hemen onuda seviyorum. İkisinide seviyorum. İkisi içinde canımı veririm. 

Annem çok ayrım yapardı bende kolay çocuktum. Her dediğini yapan çalışkandım. Ama o abime daha düşküntü. Çünkü abim anneme saygısızlık bile yapsa annem dua ederdi. Ben en ufak mutfak işini beceremiyeyim beddua ederdi. Evden dışarı atardı cezalandırırdı. Ben büyüdüm ve bunu halen unutamıyorum. Annem sevseydi kalbim bu kadar boş hissetmezdim.
O yüzden ikisinede eşit davranmaya ve sevmeye çalış
0 oy
(1,578 puan) tarafından
Dedgin gibi olmuyo valla benm ikincide zorluk uzeeine geldi ama hic bi zaman aklimdan da gecrmedim yani buyugu dha yakin gelmedj ayrimcilk olmus oluyo ya bence . Bide bu smdi degl ama buyudukleri zaman o cocuklarin da psikoljsni etkilicek yapma bnce ya 
0 oy
(991 puan) tarafından
Benimde böyle oldu oğlumla aynı anlattginiz gibi karakter flan. Çok bağlıydım ama 2. Bebeğim 2 yaşında olmak üzere o  zor bı bebekti aslında ve kız şimdi onun mubtelasym ha oğluma da aynıyım bide bı bebekim var 8 aylık onu da öyle mncira mincira severim:)) ilk çocuk biraz başka oluo o da size ilki tattırdığı içindir yoksa sevgi daima eşit 
0 oy
(535 puan) tarafından

Benim de iki kızım var.Allah var ilki çok zordu hala da öylr inat bildiğini okur filan ikincim de tam tersi naif dokunuşu bakışı filan bana çok farklı geliyor ikisi de evlat tabi.İkisini de seviyorum.Büyüğüm 4 küçüğüm 1 yaşında :)

0 oy
(1,130 puan) tarafından
Bende ikisinin sevgisi de aynı gece yatarken bile ayırmam yanımdan biri sağıma yatar biri soluma küçüğüm emerek uyuyor büyüğümde o yanımda olduğu için yanımda yatmak istiyor çünkü ne biliyim herşey aynı evliliğim hayatım nasıl olursa olsun ikisi de benim ben doğurdum bundan daha başka bişey düşünmeyin bence sizde psikolojik olarak belki öyle olabilirsiniz ama dikkatli olun bunu çocuğunuzda hisseder 
tarafından
biz de oyleyiz biri sagimda biri solumda buyuk cok kiskaniyor ona vicdan yapuyorum belki o beni cok zorluyor uzuluyorum onu gorunce sanki 4 yil pesinde kosmamisim gibi ikinciyi operken icerliyor
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Günah ben çok üzüldüm küçüğe ikisine de sarilinca aynı tadı aynı sevgiyi alıyorum biri daha nazlı daha sevgi dolu olabilir onalrda aama sende olmamali
tarafından
valla ikinci cocuk daha buyuk gibi birinci daha nazli bana daha cok ihtiyac duyup kisskaniyor bunun da etkisi var
0 oy
(2,475 puan) tarafından

Ikinci cocugu dusunmeme nedenlerimden biri de bu

Adil olamamak insam yetistiriliyo adaletsizlik bir insani omrunce kendini degersiz hisswtmesine neden olup mutlulugu kacirmasina neden oluyo bu da buyuk vebal diye dusunuyorm
Sende artik ikinci cocugun var sevgide esit olmalisin cocugu siz bilincli dunyaya getirdiniz madem sevgid3 esit.olmqyacaginizi adil olmayacaginizi dusundunuz sabinin hakkina neden girdiniz
tarafından
ikinci daha olgun asla ayrim degil de ilki icin cok uzuluyorum baya kiskaniyor vicdan yapuyorum galiba
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Iki kizim var ilk kizim cok uysal onda çok sıkıntılar çektim akıllı bir çocuk ikinci tam bir fırlama ondanda dolu şeyler yaşadım ne bilim evlat ben ayıramam seninkide ayrım değilde bi taraf daha ağır basıyor sana göre ama öyle değil aslında ikisinede bisey olsun istemezsin küçük olan daha küçük dediğin gibi 4 sene buyukle geçirdin sana şuan oyle gekiyor hele ikisi büyüsün oyle düşünemezsin ben en büyük çocuğum annem yerin hep ayrı der bana ortanca evlendi gitti başka memlekete anladim ki onu daha çok seviyormuş ve küçük kardeşim içinde işe girdi ihtiyaçları için gözü kalmasin diye :) bence evlat hepsi aynı yapan var mı var ama sen yapma hissettirme.sacma sapan yorumlarada bakma dengesiz dolu 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Canjm benim bir tane var ikinci yok o yuzden bjsey diyemiyorum ama bunu çok düşünüp içinde biriktirme evladına hissettirme. 
0 oy
(444 puan) tarafından
3 çocuğum var ilkimi kaynanam benden aldı kendi baktı büyütü iki yaşına kadar birkez bile bana.altini açtırmadı kundağına bile eletmedi aynı evde yaşıyorduk gündüzleri sadece emzirmem için bana verir di geceleri kendi mama yapar bakardı 1 kızı tek vardi kız çocuklarına düşkün dü kendi doğurmuş gibi davranır di bana sevdirmez di bile doğru dürüst.

Kızım bana gelince  hamileydim 1 ay  sonra.kardesi doğdu  kızım kendini hep geri tutu kendini hiçbir zaman bize ait hisetmedi  çok aklı uslu.

uzun süre onu bize  ait olduğunu hisetirmek için uğraştım. Birsey iyecek olsak aylece o ellemez biz gel ye demeyene kadar kardeşi izinsiz alır o çekinir almaz ben kızım gel sende al derim  dışarı çıkınca halen bile kardeşleri oyuncak ister onu bunu ister o hep sus pus.

Bir ara öyle bir davranışları vardi ki.hep bir çekince üvey evlat muamelesi yapıyor du kendine resmen şimdi biraz düzeldi  o öyle hisedip öyle davrandıkça banada o hisi yaşattı. Hep kendime kızardım o öyle davrana bilir o çocuk ama onu ben doğurdum o benim ben öyle hisedemem diye. Ben hepsini bir severim ama en küçüğüm küçük bana daha çok ihtiyacı var diye o  bir tık ağır basıyor kızım 11 yaşında oğlum 9 en küçüğüm 4 e girecek 
0 oy
(1,537 puan) tarafından
Yapmam ikisinede esitim aralarında 10 yas var 
0 oy
(13,821 puan) tarafından
Iki oglum var 4 yas ve 2 yas ikisi de ayni benim.icin ikisini de cok seviyorum Rabbim.acilarini gostermesin 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 159 göst.
10 Ekim 2022 Güzellik-Bakım kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,009 cevap

34,835 kullanıcı

...