0 oy
324 göst.
Aile kategorisinde (205 puan) tarafından
Hanımlar benim eşim eskiden böyle değildi ben konuşunca elindeki telefonu birakir beni dinlerdi .ama şimdi bir süs ,sen sus, sen konuşma , diyor gün içinde bunları bana söylüyor cevap veriyorum kırıldığımi belli ediyorum.ama gece bebek uyanınca sinirleniyor bana diyor söyle yap bunu yapsaydın sen napiyorsun nasıl bebek bakmak bu kalk odada gezdir falan .bebek elimde olunca fazla konusamiyorum cevap vermeye calisinca sus sus sus diyor yine başladın ben uyuyacam konuşma diyor zoruma gidiyor gece gece kavga ediyor yani susmasam o hiç susmuyor sus derken gorseniz nefretle söylüyor anlam veremiyorum.çok kırılıyorum.ne kadar iyi davransam normalde olmuyor illaki gece bir bahane cikartiop kavga çıkıyor evde kayingil oldugundan ve bebeğim olduğundan susuyorum ses çıkmasin diye ama o kadar kırılıyorum ki yutkunamiyirum bile .bana vereceginiz bir tavsiye var mi

10 Cevaplar

+3 oy
(11,076 puan) tarafından
Bi kere de ses çıksın be güzelim hep alttan al alttan al nereye kadar
(306 puan) tarafından
Aynen valla ben de kaunanamgille yaşıyorum ama evde kim olursa olsun kavga etmek gerekiyorsa ederim hele bana sürekli nefretle sus diyecek sağlam kavga çıkar sonra da anamın evine geçer kafa dinlerim o da güzel güzel suskun suskun kafasını nerelere vurursa vursun aklı başına gelir elbet her şeye sus her şeyi alttan al Allah Allah sabır taşı mıyız?
(205 puan) tarafından
Ama benim gidecek bir yerim yok gurbetteyim evli  bir ablam var ama ilk geldiğimde çok kaldım orda rahatsızlık vermemek için gidemiyorum anam burda olaydi direk giderdim valla
(11,076 puan) tarafından
Ben demiyorum ki sürekli kavga et hır gür çıkar. Ama bazen de susmamak gerekiyor. Hep susarsan hep üzülürsün.
(205 puan) tarafından
Yok sana demedim Ayseburak a yazdım
-Reklam-
0 oy
(7,948 puan) tarafından
Valla sana nasıl tavsiye veririm bilmiyorm ama , bence muhatap olma sus otur boşver görmemezlikten gel ozaman anlar belki.
(205 puan) tarafından
Bazen hiç cevap bile vermiyorum ama susmuyor sonra yine aynı şekilde davranıyor sanki uykudan uyanınca icinden başka biri çıkıyor
(7,948 puan) tarafından
Benim eşimde uykudan kalkınca çok agresif oluyo. Huyunu bildiğim için üstüne gitmiyorum
0 oy
(934 puan) tarafından

O şekilde her şeye sus sus diyecek ve evde misafir var diye sessiz kalınacak öyle mi ? Scrm ağzına valla, hem bebekle hem ev işleriyle uğraş sonra da bu ton azar işit.

Hiç tahammülüm yok bu gibi durumlara.herkes çenesini tutsun, valla normalde sakin biriyim ama insanın da tahammül seviyesi var canım Allah Allah. Sen de biraz sesini çıkar , niye hep alttan alan sen oluyorsun. Ya böyle şeyleri okudukça benim sinirlerim alt üst oluyor siz nasıl sessiz kalıyorsunuz pes yani 
0 oy
(2,158 puan) tarafından
Eşinin yapısına göre değişir canim mesela benim eşim böyle birsey yapsa ben daha cok kızarım o susar, sonra bende susarim biraz vakit geçince birbirimizden özür dileriz genelde. Ama bazi erkekler inatlasilmaya gelmiyor. Sözde erkeklik yapamaya falan çalışıyor. Şunu unutmamak lazim çocuk bakmak fiziksel psikolojik yoran bir durum, bunlar dışında eşinin sana karşı davranışı nasil. Konuşarak anlasacaginizi düşünüyorum ve bu konuşmayı sakin bir zamanda yapin
0 oy
tarafından
Seni bastırmaya çalışıyor kalk gezdir diyene kadar bu çocuğu babamın evinden getirmedim kalk sen babası olarak gezdir de.. Bir erkek bir kadın yerine göre susar alttan alır ama lafı ağzına tıkıyınca sen haklıyken seni susturuyorsa susma 
(205 puan) tarafından
Benle aynı zamanlarda gorumcem de doğum yaptı eşi hep kalkar yardım eder görümcem uykusuna düşkündür.ama bir gün gece boyunca uyumadim sabah olunca eşim bana hani sen nasıl baktın bebeğe dedi kalk kahvaltı bırak ben disari cikcam dedi.ben de biraz bebege bak yarim saatliğine biraz uyuyim Kalkım sen hiç demiyon bu kadına yardım edeyim diye o da bana mecbur bakacan bir tanedir elalem 5taneye bakıyor gıkı çıkmıyor diye beni haksız çıkardı d
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Daha önce eşin seninle ilgili bir şeye falan kırılmış olabilir mi? Eşinin yaptığı yanlış ama birden bu denli değişecek bir şey mi yaşadı diye merak ettim.
(205 puan) tarafından
Normal evlilikte olan küçük atışmalar yani bazen diyorum ki huyu buymuş daha yeni ortaya çıkıyor
(7,118 puan) tarafından
Kaç yıllık evlisiniz  peki ?
(205 puan) tarafından
1.5 sene
(7,118 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım. Daha çok yenisiniz zamanla rayına oturur her şey inşaAllah.
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Benimkide bir ara öyle olmuştu. Telefonu az eline aldığından beri böyle bı sorunla karsilasmadk çok şükür. Ben ona alan açıyorum o bana. Misal bebeğe bakıyor ben islermi hallediorm ben bakıyorum o telefona yada tvye bakıyor. Arkadaşlarının yanına çıkıyor iki üç haftada Bir. 3 çocukluyuz bide. Bizim aramz kötü olunca onlara da yansıyor bize de. Evde hep huzursuzluk

Bence güzelce bı konuşun beraber vakit geçirmek istediğinizi söyleyin, ve ısı olunca biraz bakmasını sonra siz bakarken de kendi isteklerini yapmasını söyleyin kabul edecektir sorunsuz biri ise 
0 oy
(205 puan) tarafından
............
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Ne kadar susarsan o kadar susmana alışıyor ve bir daha konusmana izin vermiyo yilani kucukken ezeceksin o ne kadar sus diyosa o kadar konusacaksin sen sus diyince degil ben istedigim zaman susarim diyeceksin üste cikacaksin aynisi bnmde basimda sus diyince bnm dilim bi aciliyo snra kendisi susuyo susarsan hep susmana alisiyo
0 oy
(1,669 puan) tarafından
Öyle oldumu git çocuğu kaynana ver çıkın odadan de o kocayı bir aliver eline sus ney mis ben suscam da sen kimi konuşturcaksın yerine benim çocuğunun sesine tahammülün yokta senin kime tahammülün var saygı duycaksın ben susmicam sen suscaksın diye ne var ne yok say sakın konuşturma karşında lafla dövmeden hakkından gelemezsin ama az buzla bırakma daha beter sonucu olur sonra

İlgili sorular

+1 oy
22 cevap 350 göst.
10 Ocak 2024 Aile kategorisinde Hayal1907 (269 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 107 göst.
22 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 385 göst.
16 Aralık 2022 Diğer kategorisinde 11202105 (81 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 87 göst.