0 oy
426 göst.
Aile kategorisinde (106 puan) tarafından
Kızlar kayinbabam bize ev aldı evlenirken. Millete böyle param pulum çok gösteriyor kendini kısaca ozetle. Geçen sene varım yoğum bikac tane altınım vardı çocuğumdan kalan onları istedi bütün birikmisimiz. Eşim verdi. Bugünde tekrar aramış acil 100.000 TL para lazım diye istiyormuş eşime kızıyorum birikmisimiz yok nerden Alaçam verecen yok dmeeyi asla bilmiyor. Zaten birikim yapamiyoruz iyice elimizde olanı veriyor ikinciye hamileyim şuan . Çocuğumun rızkını niye veriyorsun nerden bulacan da verecen. Kayinbabama da kızıyorum bilmiyor mu  sanki durumumuzu insan istemeye utanır çekinir ya.esim benden saklıyor soylemeyin demiş eltim söyledi bana da. Başka bsiey olsa görümcem falan orasi orda oturuyorsanız sizin eviniz yoksa babamın evi falan diyorlar oysaki eşimin emeği hep. Benim kocam akılsız yok demeyo bilmiyor asla. Sonra da sinirnden bana çatıyor . Hamileyim iyice strese girdim çocuklarımin rizki ya.   

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sanırım kayinpederin aldığı evde oturuyorsunuz diye istemeye yüz tutuyorlar 

Yapmanız gereken şey belli kira ya çıkın belki o zaman istemeye yüzü olmaz 
(106 puan) tarafından
Onu da eşim yapmaz kendi emeği yıllarca çalışmış onun karşılığında kayinbabam ev aldı hakkı olanı aldı aslında hani ama şuan dönüp bizdenbirseyler istemesi zoruma gidiyor ve ben kizacam diye eşim bunu benden gizliyor şuan
-Reklam-
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Hata sizde madem sürekli para istiyo tamam evin değeri kadar kredi cekelim kendi paramızla almış olalım de boşu boşuna ver parayı sonra herkes desinki hazır eve oturdular diye 
(2,103 puan) tarafından
Esin yok diyemez evi vermiş adam 100 bin TL mi koyar vercez tabi der ama bu böyle devam ederse sizden kaç ev parası alır
(106 puan) tarafından
Eşimin yüzü yumuşaktır biraz babasına karşı haklı bile olsa yok diyemez demeyi bilmiyor. Onlarda bunu kullanıyor işte yok demeyecegini bildiği için çatır çatır istiyor utanmadan. Bende kendi kendime strese girip duruyorum valla. Her zamn böyle istiyor mesela daha bir borcunu yapmadan vermeden tekrar istiyor verecem diyip alıyor sonra da vermiyor geri birikiyor öyle.
(2,103 puan) tarafından
Eşini uyar sonra çok pişman olur ne kadar verdiysek diyelim üzerini kredi cekelim borçlu kalıyoruz böyle hem kendin almış olmuyorsun evi herkes hak oda edecek hemde biz Ödemiş olucaz işin icinden ilerde çıkamayız hayat bu de ne olur ne olmaz kalanını kredi cekelim nasıl olsa ödüyoruz de geç kredi cekemeyiz derse bizim olup olmadık zamanda babanın istediği meblağı bulmamız zorluyo bizi kiraya çıkalım ödeyeceğimizi biliriz onlarda burayı kiraya versin paraya ihtiyaçlarıni halletsinler dicen
(2,103 puan) tarafından
Bende kimseye para verilsin kabul edemem ama evide kabul etmezdim çünkü maddi yardımda bulunan taraf her zaman bı beklenti içinde ve kendini karışmayı hak görüyor hayatına kimseye özgürlüğümü vermem ya kendi paramla yada hiç dedim dedime bakma millet rahat icinde yaşarken yiyip içip gezip ben hesap yapıyorum sürekli hangisi iyi bilemedim bı türlü ama bir yolunu bul sonra parasını ödediğiniz ev için kardeşleriyle birbirine girecek
0 oy
(739 puan) tarafından
Hem kayinbabam bize ev qldi diyorsun hem kocamın emegi diyorsun anlamis degilim
(106 puan) tarafından
Benim eşim evlenene kadar bir işe girip calismamis hep kayinbabamin işini yapmış koydeydi kendisi köydeki işlerini yerine getirmiş yani babasının hep. Bu yüzden emeği diyorum bı sigortalı işe girip çalışmak yerine babasına yardımcı olmayı tercih etmiş o da karşılığında ev aldi işte evlenirken. Ama şuan herşeyde borç istiyor yapıyor ediyor kendininde elinde olmasa anlarım hani ama kayinbabamin da o paraları naptigi belirsiz kendi maaşı neyi var zaten. Bu yüzden yani eşimin emeği diyorum
(739 puan) tarafından
Cnm kayınbabanın başka erkek çocugu varmi cunku hesap kitap kavgasi olabilir böylelikle.Bir erkek babanın yanında calismamali kendi ayaklarinin ustunde durmali
(106 puan) tarafından
3 tane erkek 2 tane kız kardeşler işte abisi evlenince işleri eşim ustlenmis perişan olmasınlar diye o da belli bı süre biz evlenene kadar gitmis işte
0 oy
(9,117 puan) tarafından
Evi hediye olarak almadı mı. Niye ha bire para isteyip duruyo. Yüz bin az para mı napacakmis o kadar parayı. 
(106 puan) tarafından
Bilsem zaten . Açıkça söylemiyor ki kayinbabam aramış acil para lazım demiş hiç elinizde varmı yokmu yani kendimiz birikim yapamiyoruz bunlara vermekten vallahi usandım ya.
0 oy
(3,628 puan) tarafından
Kayinbaban size ev aldiysa tapusu kimin ustune. Esinin ustuneyse okey. Bi ev parasiyla yuz bin boy olcusemez. Ama kayinpederinin ustuneyse madem yuz bine ihtiyacı var kac cocugu varsa hepsinden isteyecek sadece esinden degil
(106 puan) tarafından
Sıkıntıda o zaten tapu onun üstüne. Krediyi alırken kendisi çektiği için tapuyu da kendi adına çıkarmış güya ama sorsan bizim evimiz resmiyette kayinbabamin evi. Sadece kira odemiyoruz işte. Yoksa dediğin gibi yüzbin gözün görmez ihtiyaçtır ister evladından babasıdır verir derim ama bir değil iki değil bu durum. Elimizde biraz para olduğunu duysunlar hemen telefon edip istiyorlar bişey için bu yüzden birikim yapamiyoruz
(3,628 puan) tarafından
O zaman bu buyuk bi sorun iste. Biz de kayinpederimin evinde kaliyoruz Allah razi olsun bi kere bisey istememislerdir. Maden çoluk çocuğum sikinti cekmesin rahat birikim yapsin diyosa bisey istememesi gerekir. Yoksa da adam gibi kira istesin siz de ne odeyeceginizi bilin. Bu ne böyle
0 oy
(5,956 puan) tarafından
Bizim evimizide kayınbabam aldı sağolsun ama evin parasını geri ister gibi davranıyor eee madem öyle evi almasaydı siz zaten ona verdikleriniz yerine ev alırdınız bacım bu ne yani
(106 puan) tarafından
Benimde aklim almıyor işte. Lafta babam size ev aldı deniyor bişey olduğunda. Ama hiç dönüpte Allah razı olsun işte onlarda ihtiayc olduğu zaman bize para gönderiyorlar demiyorlar o konu o an kapanıyor sanki hiç para pul alınmamış edilmemiş gibi asla konusu dönmüyor. Eşimde gonulsuz aslında ama mecburen babam diye veriyor yok demeyi bilmiyor
(5,956 puan) tarafından
Valla bacım ben kayınbabam zora düşünce eşimden önce koşarım ama çok zora girmezse istemez onu bilirim birde bizi zora sokmaz yani atıyorum 100bin aldıysa eli açılınca 150bin verir

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 182 göst.
18 Haziran 2024 Diğer kategorisinde Elvin& (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 338 göst.
21 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Aylanur (396 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 399 göst.
24 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ★✿☞ƘƛƦƊЄԼЄƝ☜✿★ (443 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 841 göst.
27 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Livmirmin1993 (294 puan) tarafından soruldu

397,211 soru

11,880,367 cevap

35,996 kullanıcı

...