0 oy
163 göst.
Diğer kategorisinde (2,092 puan) tarafından
Emzirmeyi ne zaman bıraktırdıniz iki yaşına 10 gün var dün başladım vermedim birden geldiler keşke diyorum son defa verip bi vedalassaydm aşırı duygusal oldum gece biraz zorladi ağladı hep memeyle uyuduğu için gün içinde gene çok aramıyor.

Az önce hadi uyuyalım dedim meme pislenmis diyor uyicagi zaman geldi gene aklına öyle telefondan dandini açıp uyuttum.

Annesinin minnoşu bigun zamanı gelicekti zaten oda bugünmüs sanırım.

12 Cevaplar

+1 oy
(7,972 puan) tarafından

Ben hiç duygusal olmamıştım duygusuzum.sanirim :D 22 aylıkken felan kesmiştim 1 hafta unutmadi sonra yavaşca unuttu.

(2,092 puan) tarafından
: gece uyaniyor muydu emmeye
(7,972 puan) tarafından
Evet uyaniyordu bide saçma gelicek belki ama ben oje sürüp kesmiştim, ojeyi görünce ağzına alamıyordu gece kalkiyordu meme diyordu bende bak meme pis olmuş diyordum ağlayarak yatıyordu sonra unuttu :D
(2,092 puan) tarafından
Ee bende öyle yoksa sirke falan süreyim gene emiyordu diş macunu sürdüm siyah kirlenmiş pis kokuyor falan dedim ağlaya ağlaya uyudu.
Bakalım bu gece zorlamaz umarım vermek istemiyorum geri başlamışken çünkü
-Reklam-
0 oy
(3,686 puan) tarafından
İlk kızımda kötü olmuştum o kadar duygusallasmıştım ki bazen ağlayasım geliyordu sonra zamanla alıştım ikinci kızımda de o kadar hissetmedim ☺️☺️
(2,092 puan) tarafından
Evet bizimkiler pazara gitti bende ağladım sonunda belli etmemem lazım ay delimisin derler :D
(3,686 puan) tarafından
Seni çok iyi anlıyorum ama geçecek ve ne kadar rahat olduğunu anlayacaksın bebisinde artık desteksiz uyumaya başladığında değme keyfine sabret sadece ☺️
(2,092 puan) tarafından
Ay inşallah sınırsız uyusun artij ona sevinirim
0 oy
tarafından
Ben diyen kestigim zaman ondan çok ben üzülüyordum uyacagi zaman gelip göğsumu koklayıp uyurdu aglayadim geliyordu bir hafta sürmedi bıraktı tabi geceleri çok zor geçti ama alıştı şükür ama bunu yapmak zorundayız sonuçta ömür boyu emiycekler ne kadar erken o kadar iyi gece sayisiszca kez emek için uyaniyordu boş bis emzik yapmıştı şimdi bağımsız artik
(2,092 puan) tarafından
Evet gece çok uyaniyordu ee bide kesin bigun gelicekti yani
0 oy
(11,082 puan) tarafından
Geçer geçer 2 gün sonra ohh diyeceksin 
(2,092 puan) tarafından
Onun için sevinirim en çok gece uyaniyordu hep
(11,082 puan) tarafından
İlk bırakınca o his oluyo, 3ünde de üzüldüm. Hele sonuncuda bırakmak için can attığım halde üzüldüm. Ama sonra bebek de ben de rahat ettim. Koca bi ohhh dedim :)
Bak bebeğin de rahat edecek deliksiz sağlıklı güzel uykuları olsun inşallah
(2,092 puan) tarafından
İnşallah cnm teşekkür ederim
0 oy
(4,548 puan) tarafından
Hiçte duygusallasmadim 21 ayllikken kesmiatimher yerde oyun için emmek istiyordu oh rahat ettim dedim :))
(2,092 puan) tarafından
Yok benim ki sadece evde istiyordu dışarda aklina gelmiyordu
0 oy
tarafından
2 yaş 4 ay emziren ben ağladm :))
(2,092 puan) tarafından
Çok kötü valla ya şimdi bana iyice kendimi kötü hissettirdin biraz daha mi emzirseydim keske ay bunu demeseydin bana
0 oy
(7,754 puan) tarafından
Ben çok üzüldüm doğrusu. Kızım öyle sıkıntı yaşamadı kabul etti direkt. Zaten yavaş yavaş bıraktırdım ama isterdim ki 3 yaşına kadar emsin. Çok erken bıraktırdığımı düşünüyorum 
(2,092 puan) tarafından
Ne kadarlikti
(7,754 puan) tarafından
Tam 24 aylıktı
(2,092 puan) tarafından
Ama zaten 24 ay normal olani değil mi
(7,754 puan) tarafından
Evet ama daha fazla da emzirebiliriz bence. Sağlıklı çünkü ve sütüm de vardı baya kızıma iyi oluyordu
0 oy
(12,687 puan) tarafından
O tayfadan değilim sanırım. Bir yaşında kesmeyi planliyordum zaten azaltmiştım gece iki uç kere emiyordu hamile olduğumu öğrendim ustune çok fena grip oldum. Hastane mudale etmedi tabi kizada geçmesin diye babbannesinde kaldı üç gün zaten arada  kaldığı için seviyor orayı eğleniyor

Ama nasıl kötüyüm yataktan kalkamıyorum hiç 

Üç günde doğal yöntemlerle toparladım bıraz getirttim Defne memeyi unutmuş istemedi bende vermedim odasını ayırdım 
(2,092 puan) tarafından
Benimkide aşırı bağımlı hep uykuya memeyle dalıyordu
Evet kolay bırakmış sizinkide evde olmadığı zaman hatirlamamis muhtemelen
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Bu benim için en zor dönemdi. 33 ay emzirdim. Artık milletin içinde kocaman çocuk anne meme aç diye tutturunca utanıp biraktim. Bir ay boyunca anne oğul ağladık beraber. Anne ne olur mememi ver diyordu. Dili de çok açılmıştı. Anne lütfen diye ağladıkça ben de ağlıyordum. Hatta kestikten sonra 7 8 ay data sütüm gelmeye devam etti. Hala keşke diyorum daha çok emzirseydim. Sana da tavsiyem bol bol emzirmen 
(2,092 puan) tarafından
Kiz 24 aylık bu yolun sonu
Daha ne zamana kadar emzircez memeye güvendiği için yemekte yemiyor
Artık yemek çocuğu yani yemek yemesi lazım.
(6,273 puan) tarafından
Ayyyyy bizde 24 ayligiz kesicem kıyamıyorum memeye bir kafasını gömüp seviniyorki
(2,092 puan) tarafından
Benimkide öyleydi
26sinda dogum günümüz var dedim yavaştan bırakalım
0 oy
(5,508 puan) tarafından
Valla hiç bu kadar vicdan yapmadım:D büyük kızımda yaptım ama o küçüktü küçükte sıkıldıydım artık valla 1 hafta kala kestim yeter artık diye :D 
0 oy
(2,011 puan) tarafından
ilk cocukta cok vicdan yapmstm da 2.cide yapmadım cok sukur oglum 22 aylik 15 gun falan oldu birakali 
0 oy
(683 puan) tarafından
Ay been 10 gundur ugrasiyorum ama cok üzüldum varya 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 359 göst.
18 saat önce Diğer kategorisinde Frover (26 puan) tarafından soruldu
0 oy
38 cevap 1,056 göst.
0 oy
9 cevap 630 göst.
30 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Esmosum (7,747 puan) tarafından soruldu