0 oy
520 göst.
Diğer kategorisinde (141 puan) tarafından
Ben ve eşim uzun zaman çoçuk hasreti çektik. Şehir şehir gezdik falan. Neyse bu güne şükür, hamileyim. Akrabalar arasında duyuldu. Eşimin halaları kaynanamı arayıb onu tebrik ediyor.huyu suyu, yüzü sana ve yeğenimize benziyicek. Yeğenimiz ve sen güzel yüzlüsünüz. Yeğenemizin gözü aydın. Yeğenimiz çok sevinmiştir, sen çok sevinmişsin. Fastan fistan. 

Biri demiyor ki e bu çoçuğu karnında taşıycak kadın da vardı . Onuda tebrik edelim. Onada bi diyelim ki, sağlıcakla doğsun. Yok yani. Ben yokum. Telefonu kapatdıkdan sonra kaynanama dedim ki , sen ve oğlun bu çoçuğu doğuracaksınız ya. Doğal olarak tebriki siz hak ediyorsunuz, ve size benzemesi lazım. Bende dış kapının dış mandalıydım zaten. Çok sinirliyim gerçekten.

10 Cevaplar

0 oy
(424 puan) tarafından
Bu eş taraflarında hep sıkıntı var zaten geçen benim eşimin halası aradı diyoki normal doğum olmuş heralde yav ben anlamıyorum sizene ki normal veya sezaryan çocuk emiyor veya emmiyor size ne faydası var Allah'tan eşimde kimin ne olduğunu biliyoda çok fazla samimi olmuyor. Gerçekten değişikler 
(141 puan) tarafından
Yok olsunlar yok olsunlar
(424 puan) tarafından
Boyleleriyle hiç muhattap olmuyorum ki hayatıma dahil olamasinlar kafam çok rahat valla
-Reklam-
0 oy
(5,863 puan) tarafından
Hamilelikten bacım bunlar :) senide tebrik etmeleri lazım tabiki ama benim annemde sana benzer inşallah vs derdi hamileyken insan sevdiğine benzemesini ister cümleleri kötü veya seni dışlayıcı değil aslında
(141 puan) tarafından
Öylemi dersin ya bi kere bile adımı çekmedi. Gerçekten yokmuşum gibi konuşdu
(5,863 puan) tarafından
O konuda haklısın keşke senide tebrik etselerdi akıl edememişlerdir ama benzeme konusunda sana kasıt yapılan bişey yok bacım bence
0 oy
(4,960 puan) tarafından
Canım sen burda. Bir arkadas vardı Azeri o musun konusmalarin ona benziyor bu arada hiç kimseyi birşeyi kafana takma bebeğini düşün sen üzülürsen oda etkilenir 
(4,960 puan) tarafından
Rabbim kucağına da almayı nasip etsin canım kendini yorma bol bol uzan sürekli,bende belki hatırlıyorsundur ikimizde bebis istiyorduk  bende buraya giremiyordum şifremi unuttmustum bir ara ondan sonra buraya bir süre ara verdim ve geçen sene kurban bayramı arefesi hamile olduğumu ögrendim,şuan 8 aylık bir kızım var:)) 3. Çocuğum belki hatirlamissindir
(141 puan) tarafından
Allah analı babalı büyütsün canım. Tabi hatırlıyorum. Yumurtlama testlerimi yorumluyordun))
(4,960 puan) tarafından
Aynen canım şükür bu güne çok sevindim bu gebelik postunu görünce inşallah burdan doğum hikayenide okuyacagiz
(141 puan) tarafından
Amin İnşAllah.
Burda Kader vardı. O da bebek istiyordu. Ben uzun zamandır kullanmıyorum buranı. Haberin vardır belki?
(4,960 puan) tarafından
Oda bayadir kullanmıyor görmüyorum,ipek vardı bir tane bebek isteyen onun bebeği oldu 4 aylık
0 oy
tarafından
Önce bı sakın ol bak hamilesin işte onlarin lafına takılma salla hepsini bende hep derdim eşime benzer inşallah diye 
(141 puan) tarafından
Benzesin zaten. İsterim bende. Bi kere adımı çeken olmadı. Vallaha bi kere adım çekilmedi. Ben yokum yokum
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Bizimkilerde gıcıklardır. Ve dediğin gibi eşimin tarafında genelde bu var bize benzerse şöyle olur. Hepte iyi yönler. Benim çocuğum doğmadan ikidebir kayınvalidem ve görümceleri falan derdi sana benzerse sabırlı olur sana benzerse şöyle olur. Ben de demiştim benim huylarım o kadar mı kötü niye hiç bana benzemiyor. 

Sonra benim çocuk doğdu bu kez eltim hamileydi ona da başladılar kayinbabam diyo ki torunlar benim tarafa çekerse okumuş olur bizde hafız vardır hoca vardır vs. 

Eltimde dedi ya bizim tarafa benzerse dedi. Onu hiç düşünmüyosunuz bizimkilerde okumuş dedi. Güya normal konusuyolar ama abartınca insan gıcık oluyo
(141 puan) tarafından
Karşındakı insanı küçümsemek bu. Valla bi kere adım çekilmedi o konuşmada. Sanki tüm zorlukları ana oğul onlar çekmiş. Onlar doğuracak.
(1,334 puan) tarafından
Aynen evet. Neyse yaaa onlara inat huyları yüzleri tıpatıp biz olsun da çatlasınlar hahah :)
0 oy
(656 puan) tarafından

Amaaann salla gitsin boşver benim kızımı ben hariç herkese benzetiyorlar aynı görümcemin kucukluguymus bide görseniz alakası yok yani uzaktan yakından görümcemin kazma gibi burnu belli belirsiz kirpikleri çekik gözleri var kızımın burnu daha düzgün kirpikleri upuzun ve iri iri gözleri var ahshs :D

(656 puan) tarafından
Evet en son bı tane halasina çemkirdim dedim ya hala Allah aşkına benzese benziyor dicem sonuçta halası ama neden illa bunu söylüyorsun su çocuğa bı bak uzaktan yakından alakası yok neden sürekli böyle soyluyorsun gözlerinmi bozuk dedim sonra sustu ahshd :D ben düşüneceğime o düşünsün
(673 puan) tarafından
Aynı benim durum benimkini de kaynana görümceme benzetiyor ama görümcem dediğin gibi birde görümcem çok beyaz oğlum esmer
(656 puan) tarafından
Kaynanalara kalsa zaten çocuklar görümce ve oğullarının çocuğu gibi çocuk bişey yapıyor mesela hemen giriyor araya benim çocuklarımds öyleydi benim çocuklarımda sakindi benim çocuklarımda şöyleydi ben hiç yokum benim çocukluğum benim bebekligim hiç yok ahshd :D
(673 puan) tarafından
Benimki de aynı keşke sadece böyle şeyler ile kalsa kıskançlığı beni hasta etti çok çektirdi Rabbim karşısına kendisi gibi insanlar çıkarsk
(141 puan) tarafından
Amin Amin
0 oy
(934 puan) tarafından

Ay bu eş tarafını hiç ciddiye almayacaksin vallahi. Bak mesela kızım aynı bizim tarafa benziyor ama kaynanam da dahil onun etrafı ayyyy aynı sizin taraf,gelin hanımın tarafa hiç benzemiyor diyorlar :D kızım bizim kopyamiz yani düşünün :Dpazartesi göz doktoruna randevu aldım araba kiralayıp götürecem sizleri hazır olun dedim bı gün, o gün bugündür sesleri çıkmaz :D

0 oy
(269 puan) tarafından
Eşimin ailesi de öyle. Bebeğimi kaybetme korkum olmasına rağmen sözüm ona şakayla karışık bebek bizim alacağız vs. diyorlardı. Bu sefer doğdu kuvezde kaldı gene alacağız bizim kızımız vs dediler. Kendimi kötü bir anne gibi hissetmeme sebep oldular. En son hiçbirini bir daha aramadım, onlarında telefonlarını açmadım. Bir şeyi ne kadar ustelerlerse o kadar insan huylaniyor.
0 oy
tarafından
Eş teyze haları çok sıkıntılar ya sinir oluyorum
0 oy
(1,043 puan) tarafından
Daha bunlar basi canm hep böyle diyecekler hele çocuk doğsun her kafadan farklı ses takma amann 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 190 göst.
27 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sebnem (141 puan) tarafından soruldu
0 oy
36 cevap 751 göst.
12 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Civcivim (1,108 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 528 göst.
12 Haziran 2020 Moda kategorisinde ᗩᒪᗩᖇᗩYᗩGᗰᑌᖇᑌᑎ ᗩᑎᑎEᔕI (769 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 237 göst.

380,040 soru

11,376,321 cevap

34,861 kullanıcı

...