0 oy
151 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (10,097 puan) tarafından
Kizlar oglum patates kizartmasi istedi soydum kizarttim normal tuz attim anaaa bi baktim patates tatli. Neden olurki ilk defa denk geldim. Bildiginiz seker atilmis gibi

6 Cevaplar

0 oy
(2,735 puan) tarafından

Tuz yerine şeker koymuş olmayasin:D

(10,097 puan) tarafından
Yok kiz sekerlik disarda bile degil eminim tuz attigima. Tuzlugun icini karistirdim hatta hatieliyorum :D
(2,007 puan) tarafından
Cinsine göre bazı patatesler tatlı oluyor hatta tatlı patates diye bır tür bile var yabancılar çok seviyor mor patates var sonra birde agire cinsi sarı  kızartmalık patates oluyor onu severim , haslamalik şekerli cinsleride var çok beyazımsı açık sarı oluyor haslamalik diyorlar yemeğe koyuyorlar ,ben hiç sevmem tadimsi tadımsi oluyor büyük ihtimal cinsinden kaynaklaniyordur canim
-Reklam-
0 oy
(224 puan) tarafından
Toprağa önceden başka bişey ekilmiş olabilir. Biz önceden beyaz lahana almıştık şeker gibiydi. Sorduk şeker tadı var diye öncesinde şeker pancarı dikilmiş. 
0 oy
tarafından
Topraktaki minerale bağlı bazen olabiliyor 
0 oy
(385 puan) tarafından
Donan patates tatlı olur canım 
(10,097 puan) tarafından
Annem memelekete giderken buzdolabina koymus. 2.5 ay orda durmuslar. Ondanmi acaba canim
(385 puan) tarafından
Ondandır canım donan patates görünürde birşey yok gibi ama yenince tatlı olur istediğin kadar tuz at değişmez o
(385 puan) tarafından
Kız patatesi dolaba niye koymuş annen
(10,097 puan) tarafından
Gelene kadar curumesin diye :D kardesim calisiyo bi pazar gunu evde oda bisey yapmiyo yaparda yer bozulmasinlar demis. Bana getirdi bikac tane anaaa tatli :D
(385 puan) tarafından
Bozulmamış ama tatlandırmış ya :D
0 oy
tarafından
Toplama pattesi ondan onlar restoranta kulaniliyor ama bazi manyaklar toplayip satıyor ondan
0 oy
(16,127 puan) tarafından
Tatlı patates de var canım. Annem pazardan alışveriş yaparken özellikle belirtir tatlı patates olmasın diye

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 123 göst.
21 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 163 göst.
28 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,069 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 61 göst.
13 Ocak 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Mutsuzanne (55 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 221 göst.
19 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,711 soru

11,427,369 cevap

34,987 kullanıcı

...