0 oy
241 göst.
Diğer kategorisinde (328 puan) tarafından

Etrafimda erkek ve kız doguran anneler var ama hepsi kız dogumu sancisi falan daha kötü oldu diyorlar erkek daha kolay olmus kızla kiyaslanınca. Sizdede öylemi oldu? Benim ilk gebelik ve kız böyle şeyler duyunca biraz korkuyorum :D

19 Cevaplar

+1 oy
(119,251 puan) tarafından
5 dk dogurdum bence kiz erkek diye degilde ilk ve 2. diye soylenmeli 2. dogum kolay ilk felaket zor oluy0
(5,848 puan) tarafından
Benimde ilk kolaydı ikinci zordu ama ikinci yani kızım şişkoydu biraz bebeğin kilosuyla da alakalı bence
(119,251 puan) tarafından
kuzey ilk dogumumdu 2950 dogdu feci zordu şimoş 2  dogumdu 3700 dogdu ve cok kolaydi☺️
-Reklam-
0 oy
(372 puan) tarafından
Kim demiş oğlumu 26 saatte kızımı 1saatte doğurmuştum :D
(328 puan) tarafından
Ilk dogum erkekmiydi
(372 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(2,331 puan) tarafından
Henüz kiyaslamadm karnımdaki doğunca güzelce yazarım diyormusum kız bebek bnm doğumum öyle zor değildi yani ilk doğum olmasına rağmen anca okadar olabilirdi oldu da o yüzden doğum bedenseldir bence ya
(328 puan) tarafından
Ilk dogum kız oldu öylemi yani sancısı falan kötü oluyor diyorlar kac saat sanci cektiniz? Aslinda normal dogumdan yanayım son ana kadar bi ters durum olmassa yinede her turlusune kendimi hazirlamak istiyorum)
(2,331 puan) tarafından
13 saat cekdm kuzum da başlarda sancı olmadı sabah suyum geldi ilk dogumum kız evet siyumdan iki üç saat sonra geldi sancılar suni sancı almadım kendi sancimla oldu bnm kolay değil sonuçta dünyaya bir can getiriyorsun
0 oy
tarafından
Benimde kiz oldu ama çok zor oldu bence o kişiden kişiye göre değişiyor resmen ölüyorum sanmistim
0 oy
(230 puan) tarafından
Bende ilk dogumumdu kızdı çok şükür Rabbime kolay geçti hemde suni sancıyla doğurdum 
0 oy
(8,152 puan) tarafından
Postumu oku istersen canım moral olur iki kız annesiyim ikisinide çok kolay doğurdum..
tarafından
Nasil o kadar kolay oldu  ben ölüyordum resmen
0 oy
(299 puan) tarafından
Bnm ilk doğumumdu ve kızdı ayy rabbim düşmanıma bile yaşatması o bele vuran sancılar varya ölseydim daha iyi dedirtiyor, ben 26 saat doğumda kaldım 26 saat çektim o sancıları en son camı açtım 6 kattan atacaktım kendimi bırakmadılar gelip bütün camları kilitlediler , anneme doktor demişti kızının psikolojisi bozulmuş annem ağlaya ağlaya harap olmuştu bn çıkana kadar
(328 puan) tarafından
Peki o kadar kotuydun neden sezeryana alin demedin?
(299 puan) tarafından
Dedim ama eşim istemedi gözü çıkasıca
0 oy
tarafından
Saçmalık başka birsey değil inanma onlara 
0 oy
(3,374 puan) tarafından
İki erekek iki kız annesiyim oğlanlar ve bit kiz normal doğum oldu hepsi de birbirinden kolaydı doğumlarımin bence size bağlı doğumun kolaylık ve zorluğu diyorum ben kendi adima 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Canım kızın bakımı da kolay doğumu da kolay korkma sadece çevreden koru zaman kötü.Erkek ise hem doğumu hem hamileliği zor birde erkek bebekler çok iri doğuyorlar erkeğe hamileyken çok kilo alıyorsun ayrıca erkek bebeği büyütmek de zor oluyor.Çok akıllı olanları nadir.
0 oy
(7,591 puan) tarafından
Her iki şekilde de bir canlı çıkıyor içinden ne ilgisi var cinsiyetle halk arasında yayılan kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyin bence.
0 oy
(7,939 puan) tarafından
Benim ilki kızdı sanki etimi kopariyordular .ama kız bebek olduğu için değil ilk doğum olduğu için çok zordu. İkinci doğumum erkekti ilkine göre daha kolay oldu ama genede 7 saat sancı çektim ve doğum esnasında baygınlık geçirdim zorla kendime getirdiler.arkadasimjnda ilk bebeği kızdı yarım saatte doğurdu.insandan insanada değişiyor 
0 oy
tarafından

Valla tek bir kızım var. Kişiden kişiye göre değişiyor canım o. 16 saat sancı çektim 16 saat sonra doğdu kızım. Uzun ve sancılı bir süreçti ama doğumda kucağıma verdiklerinde her şey silinip gitti. Sancı mı çekmişim, acım mı olmuş hiç bir şey kalmadı o an. Zaten doğum gerçekleştikten sonra ki rahatlama çok başka bir şey gerçekten.

0 oy
(1,070 puan) tarafından
Kız bebek doğurdum nst de aşırı derecede sancım olmasına rağmen ben hissetmedim yani alakası bile yok 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Sancı şekli farklı olabilir ,, annem bana dizlerine ağrı girecek diyordu ama bnm belim iki buklumdu 2 dogmda erkek ikiside farklıydı ,zlsadece 2, daha erken doğdu
0 oy
(220 puan) tarafından
İlk oğlum doğuma kadar hiç bir sancı çekmeyen ben 38. Haftada sezeryanla alındı kızım da da ne kadar ağrı varsa hepsini çeken yine ben 38 i bile beklemeden gelmeye kalkıştı direk sezeryana aldilar 37 de:))) yani ilkin de çok ağrı sancı çekmem gerekiyodu bende tam tersi oldu:))
0 oy
(953 puan) tarafından
Cnm benim çevremde de öyle diyorlardı inan kızım oglumdan daha kolay sancısı oldu hatta ebeye sordum dedi ki sancı cinsiyete göre mi belirlenir öyle saçma şeylere inanmayın ki bende katılıyorum öyle saçma şeylere inanma
0 oy
(4,937 puan) tarafından
2 kızım 1 oğlum var gerçekten de kızlar daha zordu doğumu 
0 oy
(150 puan) tarafından
Her dogum zordur iki oglumuda 6 saatte dogurdum

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 102 göst.
2 Haziran 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 454 göst.
4 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emine314 (225 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 244 göst.
3 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kadriyendc (640 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 165 göst.
1 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,360 soru

11,355,524 cevap

34,830 kullanıcı

...