0 oy
99 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (58 puan) tarafından
Kızlar oğlumda konuşma gecikmesi var yeni 2 yaşına girdi hiç konuşmuyor dediğimizi falan anlıyor gayet güzel yapıyor ama gel gelelim konuşma yok doktora götürdük oyun gruplarına yada kreşe gidecek dedi de eşim bakmış 3 yaşından küçük almıyorlar dedi de 2 yaşındaki çocuğu kreşe almazlar mı sizce kreş yaşı kaç 

4 Cevaplar

0 oy
(68 puan) tarafından
Bir anaokulu öğretmeni olarak söylüyorum kres yaşı 2 yaş değildir bana göre. Devlet de 3 yaş altını kabul etmez. Sosyal hizmetlere bağlı özel kurumlar kabul eder. Çalışan annelere mecbur olul bırakacağı bir yer olmayınca veriyorlar bazen. Çocuk anne istiyor ve zor oluyor onlar için her açıdan. Sizin doktorunuz tavsiye etmiş doğrudur konuşma becerisine katkı sağlar. Çünkü iletişim kurmak zorunda kalacak,  yaşıtları ile hem oyun oynar hem de dil gelişimi olarak yenj kelimeler.konismaya çalışır öğrenir. Ama ben genel olarak sabahan akşama kadar kreste bj yaştaki bir çocuğun duygusal ihtiyaçlarının eksik kalacağını düşünüyorum.  Ve bakım olarak 1 öğretmen en fazla 10 kişilik oluyor genelde o yaş grubu ama yetemiyor. Oyun grupları daha uygun bence. Sonuç olarak orada da sosyalleşecek ve kres gib fazla saat olmuyor.
(58 puan) tarafından
Teşekkür ederim cevabınız için peki oyun gruplarıni nasıl bulacağız kreşte ayrı mı oluyor zaten bende haftada 3 gün falan 2 saat götürmek istiyorum doktor da öyle tavsiye etti
(119,346 puan) tarafından
hocam bu durum sadece ulkemizde bu sekilde ben yurtdisindayim krese 3 ay ve ustunu aliyolar yani 3 ayi bitiren bebek gidebiliyo anneler calissin calismasin birakiyo ve okul yasi yani bizdeki anaokulu yasi 5,6 ama burdqki yas max,2 bucuk  cocugunuzun yasi 2bucuk oldu ve krese gondermeyseniz ilk okul yonetimi ve ogretmen eve gelir yine gonderilmezse sosyal hizmetler ve polis devreye girer burda boyle bizim ülkemizde 2bucuk yasa daha bebek anneden ayrilamaz okul.icin kres icin erken deniliyo ben oglumu 2 yas olmadan once gonderdim cokda faydasini gordum renkler sayilar vs vs bi suru sey ogrendi burdaki cocuklar inanin bi cogu altlarinda bez sirtlarinda cantayla gidiyo ☺️ cokda tatli yuruyolar penguen gibi egitim gercekten ne kadar erken baslarsa o kadar iyi
(68 puan) tarafından
Sevgili annemiz evet erken yaşta eğitim tabi ki güzel ve değerli. Ama o yaştaki eğitim anne tarafından evde de verilebilir. Söylediğiniz her ülke üçüncü geçerli değil yurt dışında yakın akrabalarım ve arkadaşlarım var bazı ülkeler evet uyguluyor. Lakin bunun için öğretmenin ve okulun yeterli olması gerekiyor. Şahsen 8 senedir çalışan biri olarak söylüyorum.  İyi okullar var ama gerçekten az. Bir öğretmen alınıp hersey ile ilgilenilmesi isteniliyor yardımcı öğretmen verilmiyor bazen alınan yardımcı çok yetersiz oluyor. Veliye çoğu şey aksettirilmiyor çocuğun yaşı küçük olduğu için de bunu ifade edemiyor. Güzel bir eğitim için bir defa devletin öğretmeni in ve özel okulun öğretmeninin o yaş için donanımlı olması gerekiyor. Devlete bağlı yarı özel bir kurumda da çalışmıştım ve inanın tek üniversite mezunu tecrübeli bir ben bir de müdürümüz vardı. Veli çocuğu renkleri söylüyor diye seviniyor ama öğretmenin nasıl ders yaptığını yetmediğini çocuğunun bakiminjn tam yapılamadığını göremiyor o şekilde anlatılmıyor tabi. Dediğim gibi her ok tanı aynı değil ama 10 okuldan sadece 2 si donanımlı diyebilirim. Ve çoğu üniversite mezunu öğretmen belli bir sınıf istemez eğitimden çok bakım sinigidor çünkü ve çok yorucuydur.  Mezun olduğu söylenip liseyi bile bitirmeyenler çalışıyor öğretmen diye veli kandırılıyor. Müdürlük bile yapmış bir insanım vicdani olmayan ve donanımı iyi eğitimi olmayan hiçbir ogretmeni müdür olduğum zamanda asla almadım. Ve küçük yaş sınıfını 5 çocuktan fazlaca çıkarmadım. Yardımcı öğretmen mutlaka bulundurmaları çalıştım. Ama kurum sahibinin işine gelmedi para olmuş insanların herseryi.
(119,346 puan) tarafından
benim oglumun sinifi suan 15 kisi 3 ogretmen var tabi yilbasindan sonra sinif sayisi 20 25 bulabilir dedi ogretmenler 25 cocuk olsa 3 ogretmen ideal diyorum ben tabiki sizin kadar bilgiye sahip degilim ama guzel yaa ilgi vs ben memnunum
-Reklam-
0 oy
(3,104 puan) tarafından
Bizim eve oyun ablası geliyor bugün 4.günüydü yani ilerleme var. Kreş değilde aynı şekilde oyun grupları oluyormuş orda işte 2yas altı anneyle birlikte giriyor hafta içi sınırsız hafta sonu 2saat. Bakalım hafta içinde 2gün de oraya götürmeyi düşünüyorum.
0 oy
(925 puan) tarafından
Benim oğlum 18 aylıkken başladı. Özeller alıyor
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Benim oğlum 3 yaşına kadar tek kelime etmedi. Ben telefon TV kaldırdım 6 aya doğru başladı konusmaya

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 26 göst.
0 oy
1 cevap 23 göst.
20 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Menis (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 113 göst.
9 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Tunanin annesii (156 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 244 göst.
7 Kasım 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu