0 oy
291 göst.
Diğer kategorisinde (350 puan) tarafından
Yarın sezeryanım var. Eltim gelecekti ama bu gün haber vermiş randevu almışım hastaneye gidicem diye. kimsede yok eşim çocuklara bakar bende tek başıma yapa bilir miyim? 2.sezeryanım

27 Cevaplar

0 oy
tarafından
O eltin ne olur erteleseydi seninkisi daha mühim . Vallah ben normal doğum yaptım ona rağmen çok zor kalktım sezeryan daha zordur herhalde biri olsa yanında keşke 
(350 puan) tarafından
Ya önceden haber verseydi ona göre ayarlardım ama. İlk başta kendisi bana teklif etti ben gelicem diye sonra sürekli Bi şeyleri bahane etti gönlü yoktu bizde gelme dedik
tarafından
Yaptığı ayıp cidden
(306 puan) tarafından
Ay yaptığı çok ayıp yerinde olsam daha konuşmam onunla tek yapamazsın kuzum kesip dikiyorlar sonuçta kolay olmaz muhakkak biri lazım normal doğumda bile insan tek yapamıyor valla sen eşin diğer çocuğun gidin ne olacak bu arada doğum özelde mi
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yapamazsın çünkü çok zor tuvalete gitmek bile zor üstünü değiştirmen bebeği al kaldır giydirmen yürüyüş yapman gerek bol bol olmadı esin çocukla gelecek yanına sen kendinle ilgileneceksin esin bebekle olmaz mi 
(350 puan) tarafından
Canım devlet hastanesi erkekleri almıyorlar
tarafından
Bende devlette doğurdum sezeryan oldum yanımda görümce vardı ama bana faydası bile olmadı düzgün yanımdaki bayandan rica ettim eşim gelsin mi diye tmm dediler bayanın ihtiyacı olunca fln diyordu perdeyi çekin diye insan mecbur kalınca hersey oluyor insallah yanındaki bayan anlayışlı olur eşine izin verirler perdenix hep kapalı olsun
(350 puan) tarafından
Gerçekten oturup ağlicam şimdi
0 oy
(4,328 puan) tarafından
O eltiyle bir daha asla konuşmam. İşi bitince gelsin en azından. 
(350 puan) tarafından
Bende konuşmayı düşünmüyorum
0 oy
(134 puan) tarafından
Canım bence yanına biri olmalı hiç kimse yokmu başka gelebilcek olan , bende sezeryan oldum açıkçası tek başına zor tuvalet vs 
0 oy
(57 puan) tarafından
Yani uzerinizi giydirmek.icin birisi olsa iyi olur ve çocuk çıkınca işitme testi falan yapılıyor ona birinin götürmesi gerekiyor bende öyle.olmustu yani sütum gelmemişti mesela sıcak su mama hazırlama falan hemen kalkamadigin için bebeğin aç kalabilir birisi olsa yanında o yapar tabiki
0 oy
(8,961 puan) tarafından
Başka gelebilecek kimse yok mu. Birisi olsa iyi olur. Eltin de bir değişik. Randevusuna gitsin gelsin o arada eşin kalsın yanında bikac saat çocukla bence 
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Sezaryan oldum canım ilk günü illa birinin tutp kaldırması lazım. Ben tek kalkamadım lavaboya falan tek girdim ama yatarken kalkarken biri yardım ettı. Benm bebeğim yanımda değildi küveze alındı o yüzden emme konusunda biley diyemem. Kendi bünyenı bilyosundur. Ağrı eşiğin nasıl ? Keşke yanında biri olsa ya ailen flan yokmu
(350 puan) tarafından
Gerçekten oturup ağlicam şimdi
0 oy
tarafından
Yapamazsin canım sezeryan da kalkamiyorsun normal doğum gibi degilki hemen kalk falan 

Eşinin yada senin tarafında kız yok mu kuzen falan onlardan birini cagirsan yada çocuksuz biride olur
(350 puan) tarafından
Kuzenimi aradım onlar da çalışıyor
tarafından
Yaa tüh eşinin tarafındam kimse yokmu vardır mutlaka biri yaa çıkar elbet sen bı ara sor canım evli bı akrabasi olur çocuğunu kaynanasina bırakıp sana gelen olur belki
0 oy
tarafından
üzgünüm ama bende yanlızım 2.sezeryanım bi eşim var bi ben baska kimsemiz yok napicam bende bilmiyorum ama eşim cocuga bakicak bende kendim iadere edicem baska artarnetifim yok malesef mecburum
0 oy
(4,681 puan) tarafından
Korona zamanı doğumu devlette doğum oldu hem annem hem esim kaldi çünkü benden koronadan suphelenip tek odaya almislardi :) zorlanirsin ailen yokmu
0 oy
(974 puan) tarafından
2. Sezeryaninmiş sende bilirsin canım bir süre yuruyemiyorsun ve o süre zarfında bebeği kucağına birinin verip emzirmen gerek sonra bebeği geri yatağına koymalı yada şöyle yapican bebek bezi olsun ıslak mendili eşyaları herşeyi yanina koyucan bebek de kucağında olacak yürüyene kadar yürümeye başladıkça bebeğin ile ilgilenirsin 1 gün dahi yanında biri olsa güzel olurdu ben sabah olmuştum akşamina yürümeye baslamistim
0 oy
(562 puan) tarafından
Kendi randevusunu erteleyebilir yada hemen gidip senin yanina gelebilir geri. Gelmek istememiş o. Tek başına da yapamazsin canim kalkmak çok zor oluyor bende sezaryen oldum başka cagiracagin kimsen yokmu kaynana falan
0 oy
(70 puan) tarafından
Merhaba arkadaşım ben 2. Sezeryani tek oldum. Yani kimse yoktu yanımda kaynanam geldi ama yatağını döşeğini getir full yattı ne bana baktı ne bebeğe iş başa düşünce herşeyi kendim yaptım tuvaletede kendim gittim hasta bezimide kendim bağladım üzerimide kendim giydim tek kalktım yürüdüm bebeğimi emzirdim yaparsın arkadaşım umarım yanına Saba yardim eden biri gelir gelmezse kul kulu sıkarda Allah kulunu sıkmaz 
0 oy
(246 puan) tarafından
Çok zor şayet herşeyi geçtim kendini eğip bebeğin altını değiştiremezsin ben 8 ay önce sezeryan oldum ikinciydi zordu 
0 oy
(7,308 puan) tarafından
İkincide tektim kaynana vardı ama o uyudu hep ilk 6 saat kalkmama izin vermediler ozaman bi zorluk çektim çocugu alırken altını değiştirirken tamam 6 saatin sonunda herşeyimi kendim yaptım işitme testine de ben götürdüm kontrolede ama en azından o ilk 6 saat biri olsun yanında benim eşim vardı çocugu elime filan verdi oda 
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Canım yapabilirsin sezeryan somra korse var tam dikiş ortala ve yararken kalkarken yürürken kullan çok rahat edersin ben 2 gün merdiven bile çıktım annem yat hadi uyu deyip duruyordu ben kimseyle rahatca kaldim yattım yürüdüm merdiven çıktım allah izniyle sende yaparsın canım 
0 oy
(714 puan) tarafından
Cnm sezeryandan sonra birinin çocuk kaka yapınca altını değişmesi gerek. Emzirmen için çocuğu kucağına vermesi gerek. İlk gün tek başına yapamazsın. Komşun yokmuş ya da başka tanıdık. Ara birilerini gelsinler
(714 puan) tarafından
Bu arada öyle elti olmaz olsun. Sanki ölecek randevuya gitmese
0 oy
tarafından
Hangi sehirdesin canim
0 oy
(52 puan) tarafından
Cok gecmis olsun allah yardimciniz sun insallah ablamda 2. Sezeryan oldu ama yalniz kalmak sezeryanda cok cok zor normal gibi degil ben nornal fogum yaptim mesela kimseye ihtiyacim olmadi ama sezeryan oyle degil hayirlisiyla kucaginiza alin insallah
0 oy
(11,082 puan) tarafından
Hangi şehirdesin kız söyle bizden biri gelsin. Alanya'daysan ben ayarlamaya çalışırım. Bikaç gün önceden bilseydim kesin gelirdim. Söyle burdaysan ona göre komşumla irtibata geçicem

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 447 göst.
25 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevims0022 (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
33 cevap 534 göst.
15 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Lovelyyyy (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 534 göst.
13 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (1,032 puan) tarafından soruldu
+1 oy
40 cevap 741 göst.
29 Nisan 2023 Aile kategorisinde meryemcknn (2,667 puan) tarafından soruldu

380,342 soru

11,388,335 cevap

34,892 kullanıcı