0 oy
304 göst.
Aile kategorisinde (54 puan) tarafından
Ailesiyle aynı mahallede olan arkadaşlar onları görmeye ne sıklıkla gidersiniz. Bu soruyu sorma nedenimde şu. Ben eşimin ailesiyle yaşıyorum. Görümcem bize yakın 2 dk yol. Yürüme mesafesi. Her Allah'ın günü burda . Artık gerçekten sıkıldım yaa. Acaba normalmi ben mi abartiyorum. Babasının evidir gelip gider diye mi düşünmem gerek. Bide 3 çocukla beraber. 

24 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Yakın oturuyorz belli olmıyır canm bazen üst üste gidiyorm baEn haftada bir bazen 15 günde bir sonuçta benmde işlerim oluyo evde olmıyorm genelde 
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Bir nefes kadar yakınım hir nefes kadar uzağım ......

Ah yüreğim sus konuşma seni sevmeyeni sende sevme yapmacık sevgilere kanma kızım dediklerinde hemen inanma gülme yaralarım açıldı kapanmayan 
0 oy
tarafından
Babasının evi istediğin gelir diye düşünmen lazım. Benimde annemler baya yakın bana her gün oradayım sabah kahvaltıya gidiyorum eşim işten gelene kadar. Bazen akşamcı oluyor eşim öğlen iniyorum akşam 12ye kadar. Gelinde gelse eve kimse kusura bakmasın anamın babamın evi. Karışamaz kimse. 
(54 puan) tarafından
Tmm anne babanızın evi olabilir ama ev içinde bir gelin varsa eğer daha hassas olunması gerekmiyor mu bu konuda. Sonuçta o evde iki aile yaşıyor. Zaten kalabalık. Peki ya aynısını siz yaşarsanız tepkiniz ne olur. Görümcenizin hergun size gelmesi üstelik 3 çocukla.
(981 puan) tarafından
Katılıyorum zaten iki aile yasiyolar bide hergun seni istemezler ben istemezdim senede iki kere geliyo gorumceler onda bile kavga cikiyo.burda yaşasalar bı bardak su icirmezlerdi herşeye burunlarını sokuyolar.sen EVlenmissin evin yuvan ayrı demek bu.ben böyle düşünüyorum
(54 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
senede iki kere gelseydi benimki de öpüp başıma koyar gönderirdim :D
tarafından
Ben kalabalık ortamları seviyorum. Şahsen anneme gittiğimde her işimi kendim yapıyorum artı annemin işlerini kendim yapıyorum. Gelin olsa da böyle olmasa da böyle değişmez bu. Gelin aldık diye hizmetçi almadık ya. Ben de gelinim sonuçta. İki görümcem var her gün arıyorum bize gelin diyorum ve kimse gelmiyor uzak diye. Bu sefer ben gidiyorum kayınvalidemlere toplam 7 kişi oluyoruz. Oraya gittiğimde de kimse gelin temizlesin gelin yapsın demiyor daha doğrusu kimse gelin demiyor. Görümcelerim kardeşleriymişim gibi kayınvalidem kayınpederim kızlarıymışım gibi davranır hep. Bazen ben ısrar ederm kayınvalideme evi temizleyim sen çocuğu al dışarı çık diye. O da küçük görümcem için o halleder der. O yüzden kendi ailemde olsa kayınvalidem de olsa sürekli giderim.
0 oy
tarafından
Annemden uzağım genelde ara tatillerde yada cumadan gidip pazar dönerim tabi her zaman gitmem yani ben Anadolu yakasındayım annem Avrupa. Anneme yakın olsam her gün gitmem annemin, babamın evi diye her gün gidip bunaltmama gerek yok 
(54 puan) tarafından
Ay keşke sizin kadar anlayışlı olabilseydi
0 oy
(660 puan) tarafından
Ben ailemden çok uzak yaşıyorum yılda bir ama görümcem daha evlenmeden hayal kuruyor kendi annemle komşu olacam diye
0 oy
(6,228 puan) tarafından
Genelde hafta sonu giderim çalışıyorlar 2 haftada bir giderim genelde
0 oy
(7,940 puan) tarafından
Canımın istediği zaman bazen haftada 2.3 kez bazen 1 kez giderim
0 oy
(66 puan) tarafından
2 haftada bir gidiyorum ben evimizin arasida oyle cok mesafeli degil
0 oy
(10,023 puan) tarafından
Bende ayni mahalledeyim 2 arka sokakta. Bende her Allahin gunu annemdeyim 2 bebeyle yada annem bende ablam falan. Ama annemin evinde kimse yok. Kardesimle ikisi. Gelin olsa evde gidermiydim o kadar bilmiyorum ama. Ama arkadasim var kaynanasiyla kaliyo oda. Onunda gorumcesi surekli geliyomus bide kaliyomus :) gidiliyo sanirim
(54 puan) tarafından
Peki arkadaşınızın duruma tepkisi ne.
(10,023 puan) tarafından
Istemiyor tabiki canim. Diyoki kiz yani hadi geliyosun kalma bari ayni mahalledeyiz. Arkadasimin 1 cocugu var gorumcesininde 2. Hastalar yine geliyolar diyo e bununkide oluyo bu sefer. Zor yani ya Allah yardim etsin
0 oy
(967 puan) tarafından
Evde sen varsan bir sınır koymalı diye düşünüyorum.

Benimki arabayla 20 dk yol. Ayda bir gidip 3 gün kalıyorum. Arada onlar geliyor o şekilde 
0 oy
(5,152 puan) tarafından
Benimnkide iki dk ama her gün gitmem ya 
0 oy
(1,130 puan) tarafından
Annem anneannemlerle aynı yerde otururken her gün uğrardı
0 oy
(5,858 puan) tarafından
İki haftada bir ancak gidebiliyorum iki çocukla 10 dk aramız
0 oy
(3,765 puan) tarafından
Geliyonda sana karisiyomu ekmek çay sendenmi bekliyor  hizmetmi ettiryoda istemiyorsun .yani sana kötülüğü yoksa gelsin ne olacak sen gidemiyomusun ailene peki .yani anlamiyom bnm yengem de ablam ayda bı geliyodu babasının evine şimdi koydeler öyle  geliyo annemler yokken  onun bile lafı olmusdu iki saat durup gidiyodu .hizmet ettiği yok bı çay verirse gönlünden okadar..
0 oy
(226 puan) tarafından
Dayim ve yengem anneannem ve dedemle yasiyorlar aramadan asla gitmeyiz ve haftada bir kez gideriz ondada onlarin disari cikacagi zamani biliriz o gun ayak bagi olmamak icin gitmeyiz gitmeden de yengemi arariz cunki evin hanimi o anneannem yasli oldugu icin bakiyorlar evlatlık gorevi diye.. ama evin hanimi belli hizmet eden de o annemler ne kadar anne babalarini gormeye gidiyro olsada o evde yasayan baska insanlarda var ozel durumlari olabilir çocukları hasta olabilir canlari misafir agirlamak istemiyor olabilir herseu olabilir surekli cat kapi gitmenin manasi yok sen degil gorumcen yanlış yapiyor annesini babasini gormeye gelebilir ama o ev senin kaynanan kayinbaban Allahin  misafiri.. kural basit ama herkes uygulamiyor kendine yapilmasindan hoslanmayacagin birseyi baskasina yapma..
0 oy
(1,136 puan) tarafından
En kötü ihtimalle haftada bir mutlaka giderim
(54 puan) tarafından
Haftada bir olsa iyi onada razıyım ben. Ama bu öyle değil ki. Kendisi kirada oturuyo bazen diyorum boşuna kira ödüyor. Zaten hep bizde
0 oy
(12,985 puan) tarafından
Sorun Gorumcenin gelmesi değil sorun sizin birlik oturmanizda 
(54 puan) tarafından
O zaten baştan hataydı da hiç sormayın. Ama şu an maddi imkanlardan dolayı ayrı eve çıkamıyoruz. Yoksa eşimde aileside istiyor kendi evimizin olmasını. En azından o konuda şanslıyım.
(12,985 puan) tarafından
Ben yakın olsam da her gün gitmezdim aynı şehiri bırak aynı mahallede olsakta ailem bana sık gelmezdi buna eminim ama eşimin ailesi ile aynı şehirde yaşadık otu b..ku bahane edip bize geliyorlardi aradım ulaşamadım geçiyordum uğradım vs vs şükür ki şimdi uzağız onlardan geldiğimiz akşam oğlanı özledik diye görüntülü aradıklarını bilirim bazı aileler böyle mesafeyi duracağı yeri bilmiyor düşünce anlayış sıfır
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Haftada iki defa gittiğim olur üç olur o değişir ama şöyle söyliyim evde gelin olsada kendimi geri çekemezdim heralde çünkü bu bir alışkanlık. Ama şunu yapardım hsni gelin rahatsız olmasın diye temizliğe yardım yemeğe bulaşığa yardım. Arada kendime davet vs. 
(54 puan) tarafından
Mesele temizlik fln değil. Kendine davet desen zaten yok. Bende gitmiyorum hiç. Kayınvalidem de hiç gitmiyor. Ama insanın bazen kafa dinlemeye ihtiyacı oluyor
(1,314 puan) tarafından
Ama kendine de davet etmesi lazım doğru haklısın. Bide üç çocuğun varsa her gün cıkmayver bi kendi olsa neyse hadi
0 oy
(150 puan) tarafından

Ayda 1 giderim 3 saat falan kalir evime gelirim

Gelinle birlik dursada bu degismez yani sık gelip gitmem herkesin kendi duzeni kendi rahati vardir zaten kaynana ile yaşamak ayri stres bjde ben yuk olmak istemem
0 oy
(48,657 puan) tarafından
abim bekar eger beni kizdirmazlarsa sık giderim evli olsaydı aynı evde olsalar sık gitmezdim

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 231 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Adalett (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
79 cevap 1,122 göst.
13 Mart 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
86 cevap 791 göst.
1 Aralık 2022 Aile kategorisinde sweetlady (620 puan) tarafından soruldu
0 oy
31 cevap 346 göst.