0 oy
452 göst.
Diğer kategorisinde (141 puan) tarafından
Bugün kayinvalidemlerde kızım 2 koltuğun arasındaki boşluğa girdi ve oraya oyuncağını düşürdü. Kayinvalidem de alayım derken kızım onun ayağına takılıp karşısındaki koltuğa belini ve kafasını çarptı. Hatta kulak arkası morarmış biraz O an inanılmaz ağladı içim parçalandı. Tamam isteyerek yapmadı fakat daha dikkatli olabilirdi .Ben oradan oyuncağı alacak olsam kızımı çıkarır öyle alırım bir elimle de onu tutardım. Normalde asla peşini bırakmam fakat babannesi yanında diye güvenip yanına gitmedim o anda da bu olay yaşandı ve kendimi çok kötü hissediyorum keşke yine gitseydim alsaydım oradan .Kayinvalidem elbet isteyerek yapmadı suçlamıyorum ama biraz kızgınım dikkatsiz davrandığı için. Lincleyecek yazmasın böyle olay başına gelen var mı nasil tepki verdiniz sizde benim gibi mi hissettiniz ?

21 Cevaplar

+5 oy
(5,704 puan) tarafından
Bu olayın alasını yaşadım ama karşı tarafa kızacağıma kendime kızdım. Madem öyle kendin alsaydın derler adama kusura bakma 
(141 puan) tarafından
Canım babannesiyle oynuyorlardı onun yanında yaşandı olay bana çok uzaktı o yüzden ben gidip almayı düşünmedim zaten biraksa çocuk kendi alırdı ayrıca suçu kendimde bulduğumu da belirttim bu yüzden kendimi kötü hissediyorum belki yanında olsam dusmeyecekti diye
(5,704 puan) tarafından
İnsan böyle durumlarda maalesef her şey düşünebiliyor her kesi suçlayabiliyor, ama çocuk bunlar düşe kalka büyüyecekler allahın izni ile

Benim oğlum bir yaşındaydı yengeme bıraktım düğünümüz vardı götürmedim düğünün için de aradılar çocuğun ağzı burnu kan içinde kalmış düşmüş yetişin dediler. Aklımı kaybedecek tim o düğünden nasıl çıktım hastaneye nasıl vardım bilmiyorum. Ama oğlumu bilinci yerinde gördükten sonra yengemin derdine düştüm kadıncağız nasıl korkmuştur şimdi diye kendime kızdım on kere özür diledim. O benden diliyor ben ondan :-D
(141 puan) tarafından
Ah işte annelik çok başka. Kılına zarar gelse uykularım kaçıyor. Dediğin gibi düşe kalka buyuyecekler .Size de geçmiş olsun Rabbım beterinden korusun .Cümlemizin evladiyla Allah'a emanetler .Teşekkür ediyorum yorumun için
(5,704 puan) tarafından
Amin canım inşallah ☺️ rica ederim
-Reklam-
+1 oy
(12,494 puan) tarafından
Tepki vermezdim dediğin gibi bilerek yapmamış sonuçta olacağı varmış Allah beterinden korusun 
(141 puan) tarafından
Amin canım cümlemizin evladını korusun Rabbim
0 oy
(974 puan) tarafından
İllaki düşmeler kalkmalar olucak canım o an kayinvaliden düşürmese belki kendi düşecekti yada sen dusurecektin çocuk bu düşe kalka buyucek Allah'ım kuzularimizi büyük kazalardan hastaliklardan korusun daha kötüsü de olabilirdi şükür diyelim 
(141 puan) tarafından
Aminn canim cümlemizin evladini korusun Rabbım. Sağol yorumun için
0 oy
tarafından

Ya ben de aşırı tepki vermezdim o kadar düşünememiştir kadın kuzum o da torununa öyle olsun istemez ben de sinirlenirdim olay anında tabi kendi annem babam bile yapsa ki oluyor bazen sinirleniyorum ama kendimi tutuyorum biliyorum onlar isteyerek zarar vermez bence sinirin geçince sen de anlarsın olay taze ya anne olarak içgüdüsel yaklaşıyoruz :)

(141 puan) tarafından
Ahh evet hele benim bu takıntılı ve pimpirim halim 2.cocuğu düşünmeme sebebim
tarafından
İkinci çocuğu bu yüzden düşünmüyorsan yine iyi koz ben 2. Cocuga bakamam diye düşünmüyorum mesela psikolojı kalmadı :D
(141 puan) tarafından
Tabi bu sebeplerden sadece biri :)
Rabbım evlatlarımızı sağlıkla büyütmek nasip etsin yeter
tarafından
Orası öyle canım amın inşallah
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Bilerek yapmamış canım tepki vermezdim çocuk bu sana
(141 puan) tarafından
Bende tepki vermedim zaten sadece kendimi çok kötü hissettim olayı hala asamadim kafamda kurup çözüyorum ben yanında olsaydım düşmezdi belki diye Yorumun içim teşekkürler
(1,118 puan) tarafından
Çocuk kalkar düşer canım öyle öyle büyücek suçlama kendini
0 oy
(1,963 puan) tarafından
Bir kere kendi annem düşürdü bağırdım panikten dayanamadım acile gittik yani benim panik ayağım artıyor öyle durumlarda bağırdım derken eyvah gibi bağırma çocuğa birşey oldu diye , ağlayarak hastaneye gittim eşimle beraber , elimde değil sinirlerim boşalıyor öyle durumlarda 
(141 puan) tarafından
Aynı tepkiyi bende verdim o an istem dışı oldu sinir tepeme çıktı ve hala aşamıyorum etkisindeyim resmen .Hastaneye götürmedim görürse miydim acaba sizinki nasıl düştü de götürdünüz hastaneye ?
(1,963 puan) tarafından
Kaç aylık bebek canım ve sert şekilde mi düştü nasıldı önemli olan başını vurdumu yani ilk altı ay her şekilde bebek dusmelerinde hastaneye gelin diyorlar 6 aydan sonra 50 cm üzerinde düşmelerde hastaneye getirin diyorlar yani bunu diyen benim doktorum neyse ilk düştükten 2 saat icersi çok önemli uyutmamak  lazım   ilk iki saat gözlem yapmam lazım ,gözlerde kayma kusma hareketlerinde değişiklik varmı bebeği gözlenmek lazım düştüğü gün gece de her iki saatte bir uyadirip bakın normalmi bebek diye yukarıdaki şeyler varmı diye , bakın demişti doktorum 24 saat kontrolde olun demişti benimki koltuktan düşmüştü 12 aylık falandı canım ama sert vurmuştu kafasını takip etmiştik
(141 puan) tarafından
14 Aylık canım .Ayaktayken yan devrildi kafasını vurdu bir de sanırım sırtını vurdu .Kafasını vurduğu yer koltuğun yan koluydu .Biraz ağladı sonra keyfi yerindeydi şükür o sandıkların olmadı 1 saat sonrasında uyku saati olunca tutamadım uyudu fakat uyuduktan sonra da emmek için kendi kalktı zaten emdi tekrar uyudu .Teşekkür ederim uzun uzun yazmışsın
(1,963 puan) tarafından
Ayaktayken birşey sayılmaz canım benim ki nerelerden nerelerden düştü yani hareketli çocuklarda çok zor koltuktan yere ,en az üç kez düşmüştür hatta geçen yine attı kendini oyun diye kaçarken tak parkeye düşüp kafasını vurdu ,düz yolda yürürken duvara kafa atmisligi çoktur birden koşup kaçıyor yakalayamadım tak vuruyor ,sonra beşikten düştü her anneye en az 7-8 kere düşüyor sanırım bu bebekleri yada benim bebeğim çok yaramaz düz duvara tirmaniyor
(141 puan) tarafından
Ohoo o ufak tefek kafa carpmalari düşmeleri saysam sabah olur zaten MaşaAllah benim kızım da aşırı hareketli bir de çok tehlikeli hareketler yapıyor Rabbime emanetler artık
0 oy
(731 puan) tarafından
İsteyerek bilerek yapmamış sonuçta biz anneyiz istiyor uz elbette çocuklarımız düşmeden kalkmadan büyüsün ama çocuk bu düşe kalka büyüyecekler annelik içgüdüsü bu algıyı ne kadarda kabul etmesek oluyor yani çok üstüne düşmeyin olacağı vermış babanesi yanında olmadığı anda da düşebilir di kendinizi öfkelendirmeyin düşünüp Allah daha beterinden saklasın diyin şükür edin 
(141 puan) tarafından
Allah razı olsun canım yorumun içimi rahatlattı bir nebze de olsa ❤️
(731 puan) tarafından
Ama korkmakta üzülmekte çok haklısın evladımız canımız tırnakları bile kıymetli biz 1 tırnağını keserken ödümüz kopuyor etini keseriz diye bir başkası da yanında iken böyle bir durum olunca insan haklı olarak bir sorumlu arıyor annelik işte
(141 puan) tarafından
Aynen canım tam olarak anlattığın gibi . Ben bir sonraki adımını hesaplayip önlem alırken başkasının dikkatsizligi yüzünden düşmesini kabullenemiyorum .Rabbım evlatlarımızı korusun gözetsin biz bazı şeylere engel olamıyoruz işte
0 oy
(11,082 puan) tarafından
Eşim sebepli bile bişi olsa çocuklara hem üzülüyorum hem kızıyorum. Ama içten içe. Bile isteye yapmadığı için tepki vermem olur öyle şeyler der geçerim ben. 

Aklıma geldi bak, çocuktum sokakta bebek aldım kucağıma onu düşürdüm istemeden ama nasıl üzülmüştüm çok da mahçup olmuştum.. Şimdi hatırlayınca demek o zamanlardan varmış içimde bu çocuğa bişi olur korkusu, üzülmeler falan.. 
(141 puan) tarafından
Evet elimde değil çok kızıyorum çünkü ben bi sonraki adımını bile hesap edip önlem alıyorum insanlar çok rahat davranıyor. Tabi bazen ne kadar dikkat etsek de düşüyor ama bizim dikkatsizliğimiz yüzünden olunca sinir patlaması yaşıyorum
(11,082 puan) tarafından
Canım kim çocuğu annesi kadar düşünebilir ki :) bilerek verilmediyse zarar ya da çok büyük bişi olmazsa tepki verme kalp kırma gerek yok..
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Tepki vermem sonuçta kendiniz diyorsunuz bilerek olmadı ee kalkıp bağırmakmı gerekiyor, düşe kalka büyüyecek çocuklar dikkat etmek tabiikide gerekiyor hiç düşüp kalkmayan çocuk varmı acaba inşallah Allah beterinden korusun
(141 puan) tarafından
Amin canım cümlemizin evladını korusun
0 oy
(12,697 puan) tarafından

Ben düşme etme pek takmam. Kaynanam çok üstüne düşer hemen gider kaldırır yarım saat koymaz kucağından. Hep derim anne rahat bırakın düşe kalka büyur . Bir yaşından beri yuruyor düşmedi hiç geçenlerde orda düşmüş alnını morartmiş :)

Bana demediler çekinmişler gittim alnı mor annem dedı düştü ama kadın nasıl üzgün ağlayacak

Anne olur oyle diye diye zor teskin ettım 

(12,697 puan) tarafından
Her insan farklı tabi canım. Kadın beş çocuk buyutmuş ona rağmen çok pinpirikli :)
Ban diyorum  anne bırak kendi kalkar dıyor sızi karakola vereceğim jafhjkmvvb
(141 puan) tarafından
Şeye takıldım canım kızın nasıl bu zamana kadar dusmedi .Sakın ve temkinli bir bebek anlaşılan. Benim kızım günde 500 kere düşüyor o kadar önlem almama rağmen. Yürürken kendini atıyor elinde ağır bir şeylerle yürümeye çalışıyor , kendini otururken geri atıp oyun yaptığını sanıyor vs :) o yüzden şaşırdım MaşaAllah bu arada bebeğine
(12,697 puan) tarafından
Sağlıcakla büyusun ☺️♥️Ne kadarlık?
17 aylık benim kız bir yaşında tam desteksiz yurumeye başladı. Bi şeye takılınca hiç bir zaman gidip kaldırmadı kalk dedım Yanina gitmedim oyle alıştı mesela parkta düşsün biri kaldırsa sınır olur kendi kalkmak ister
Evet temkinli çocuk benimki hiç bir yabancı cismi ağzına koymaz yerden evden bi şey bulsa getirir elime verir mama ye desem yer yoksa pis bu çöp  derim tekrar bulduğunda getirır.
Düşmedi derken oyle illaki olur ilk aşamalarda canım bi yerini vurmuşluğu kızarmiş etmişliği olmadı hiç işte annemlerde morartmiş sakinan göze çöp batar derler

Teşekkür ederim ☺️ sakin uysal sosyal bebek oldu kızım ,30 haftalık hamileyim oğlan geliyor bklm bu sefer nasıl olacak
(141 puan) tarafından
Oyy MaşaAllah bebeğine. Benim kız 14 aylık yerden resmen çöp arayıp geziyor bulduğunu hemen ağzına atar hatta çıkar derim çıkarmaz inatlaşır en son parmağımı sokar alırım onda bile dişlerini kilitler vermemek için. ölmüş sinek yemisligi bile vardır son anda farkedip çıkardım ağzından. Dışarı çıkınca bile gözü yerde nasıl geçecek bu durum bilmiyorum .Umarım oğluşun da kızın gibi sakin uyumlu bi bebis olur .Rabbım bağışlasın ikisini de :)
(12,697 puan) tarafından
Teşekkür ederim ♥️
Her bebek farklıdır, geçiçi durum olduğunu düşünüyorum geçer aklı erdikçe
0 oy
(4,686 puan) tarafından
9aylıkken bi gün önce babası arabadan düşürdün ertesi gün kahve istedi yaparken elli defa geldi ellibir defa çocuğa bak diye gönderdim gitti bakarken çocuk tepsiyi çekmiş kahveyi dökmüş üstüne evde haliyle bağırdım anası bana sen annemisin dedi yani bende çok sinirlendim öyle kendimi sucladim zikkim için diyip çocuğu aldim daha da ne ev isi ne yemek ne bişey dokunmustum iyiki de yapmışım .d.d.
(141 puan) tarafından
En iyisini yapmışsın canım. Öyle vurdum duymazlik olmaz
0 oy
(2,103 puan) tarafından
Öncelikle olabilir insanlık hali ama o çocuk her kim olursa olsun emanettir ve bin kat dikkat edilmesi gerekir daha ciddi boyutları da olabilir di mesela erkek kardeşim gözümüzün önünde koltuktan aşağı kafa üstü düşüp balkon kapısının raylarına anlını vurdu annem bütün kırmızı ışıklarda geçip son gaz hastaneye gittik gibi gibi olaylarda büyük patlamalı dikişli olaylarda yani ben karşıdaki adamı öldürürüm herhalde 

( aşırı olmayacak olaylar için de) olabilir düşen kalka büyür benim için tek sorun kanama dikiş patlama olayları birde merdiven düşmesi parmak sıkıştırma al bebeğim 9 aylık emekler gözümün önünde kafasını vurdu sehpaya baktım sorun yok benim için de sorun yok kaldırdım devam etti vurmaya 
(141 puan) tarafından
Çok şükür öyle kanamalı bir durum değildi bu kadarcık bir şeyde kendime gelemedim öyle olsa galiba aklımı kaybederim .Rabbım beterinden korusun .Çocuk bu elbet düşüyor kalkıyor fakat başkalarının dikkatsizligi sebep olunca çok kızıyorum.Bir de basite almaları yok mu düşecek tabi çocuk bu diye .Illaki düşecek fakat dikkat etmek zorundayız ona rağmen olursa amenna .Ama nasıl olsa düşer kalkar diye gelişi güzel iş yapılmaz.  Rabbime emanetler artık  .Teşekkürler yorumun için
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Çocuk duse kalka büyür bence. Hem kendin söylüyorsun bilerek yapmamış. Eminim ki o da üzülmüştür.
(141 puan) tarafından
Evet canım uzuldu haklısın da düşe kalka buyur fakat biz dikkat etmek zorundayız o çocuk bilmez ne olacağını .bizim önlem almamız lazım. Biraz dikkatsiz davrandığı için kızgınım sadece .Rabbım beterinden korusun evlatlarımızı. Teşekkürler yorumun için
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Benim oglum gunde bin defa dusuyor okadar dikkatediyorum bos kendini geri atiyor koltugun ustunde zipliyor simdi tezgahin uzerine cikmaya calisiyor sinirlenin ce kafasini yere duvara vuruyor babasiyla oyun oynarken kafasini babasina vuruyor acaba benim oglummu garip diye bazen düşünüyorum siz bi dusmesinden bahsediyorsunuz bizimki  defalarca dusuyor ne kadar dikkatediyorum bos  butungun  pesindeyim bos ama hergun illa dusuyor bide kayinvaliden bilerek dusurmemustir dalginligina gelmistir
0 oy
(48,708 puan) tarafından
anne yüreği elbette üzülürdüm bide o koruyamadim içgüdüsü hep oluyor kizim.bes yasinda hala daha bebekken falsn niye soyle.yapmadim diye aklıma düştüğü oluyor o annelik deliligi ☺️ oda babnnesi isteyerek yapmaz 
(141 puan) tarafından
Ah evet o koruyamadım düşüncesi yiyip bitiriyor zaten insanı . Hem nasil koruyalım her tehlikeden süperman değiliz ki ama yine de bunu bilmek yetmiyor .Dediğin gibi annelik deliliği :)
(48,708 puan) tarafından
kizim ufakken arkadaşa gitmiştik oğlu vurdu kizima hemde kötü vurdu hala yuregim sizliyo engel olamadim diye
0 oy
(1,571 puan) tarafından
Benim kızımı kimseye bırakamam çünkü benim kızımın düşmesi yada kafasını vurması çok riskli yani bu yüzden iş güc önemli değil gözümün önünden ayırmam 
(141 puan) tarafından
Bırakmadım zaten canım aynı odada oturuyorduk babaannesinin oturduğu koltuğun yanına gitti bende peşinden gitmedim orada babannesiyle oynuyorlardi .Olay gözümün önünde oldu yoksa o kadar pimpirikliyim ki zaten odanın içinde 10 kişi bile olsa kızımı bırakıp mutfağa bile çıkmıyorum illa onu da götürüyorum gerektiğinde. Rabbım evlatlarımızı muhafaza etsin
(1,571 puan) tarafından
Benim kızım beyin kanaması geçirdigi için kafasına dikkat ediyoruz canım o yüzden
(141 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canım Rabbım tekrarından korusun
(1,571 puan) tarafından
Saolsin canım doğumda olan bir şey
0 oy
(382 puan) tarafından
Kaynım oynatirkern kafasını masaya çarptı çok büyük tepki verdim elinden aldım böyle konularda hiç affetmem valla
(141 puan) tarafından
Tepki versen ne yazar iş işten geçiyor keşke daha dikkatli olsalar da yaşanmasa bu tür şeyler
0 oy
(2,307 puan) tarafından
Çocuk bu düşe kalka büyür çok dert etme
(141 puan) tarafından
Keşke etmesem :/
0 oy
(13,198 puan) tarafından
2 yaşımda oğlum bir kez benim yanımda düştü ağzı kan içinde kaldı dişleri oynadı yerinden bir kez de düştü kaşı açıldı üstelik iz kaldı eşimle bunlar olurken çok gerildik ona dedim ki bu çocuğa bir şey olduğunda siz bir üzülüyorsanız ben beş üzülüyorum ayrıca senin yanında iken de düşebilirdi olmayacağının garantisi yok ki dedim sakinledi tam tersini düşün yenin yanında oldu ve eşin kayinvaliden seni suçladı diye 
(141 puan) tarafından
Haklısın canım ben zaten suclamadim fakat biraz daha dikkatli olsa yaşanmazdı bu olay o yüzden kizdim içten içe. Oğluna da geçmiş olsun Rabbım beterinden korusun evlatlarımızı
(13,198 puan) tarafından
Amin canim. Bizde anne refleksi var bence bundan daha dikkatliyiz çok teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Sonuçta bilerek yapmamış kizmanin bi anlamı yok bile isteye yapılan birşey yok ortada 
(141 puan) tarafından
Öyle tabi anlık dikkatsizlik işte

İlgili sorular

+3 oy
45 cevap 971 göst.
0 oy
10 cevap 118 göst.
17 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Sila_eymen (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 114 göst.
31 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu
+1 oy
3 cevap 136 göst.
16 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sengul81 (684 puan) tarafından soruldu

380,541 soru

11,393,712 cevap

34,905 kullanıcı

...