+3 oy
975 göst.
Diğer kategorisinde (1,633 puan) tarafından
Bilmiyorum bana çok değişik geliyor kardeşim bikere istedi çocuğunu emzirmemi valla yapamadım kızımı eltim iznim olmadan emzirdi hiç istemedim ya siz

45 Cevaplar

0 oy
(3,551 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Eşimin köyünde süt kardeşler herşeye ragmen evlenmişler. Herkes karsı çıkmış. Anne babaları silmiş hatta cocukları herşeye ragmen evlenmişler tam 28 tane çocukları doğmuş doğmuş ölmüş. Benim eşimin de var kız süt kardeşi de şükür öyle Bi düşünce olmamış hiç. Hastanede benimki kızdı göğüs pedi yoktu yanımda göğüslerim gecelik ten çıkıp fışır fışır sütüm akıyordu. Karsı odadan bir teyze görmüş gelinin meme ucları hiç yokmuş bebesi 2 gece agladı durmadı. Kadın geldi benim torunu da emzir diye. Dedim teyze ben kendi çocugumu zor emziriyorum.tiksiniyoeum kusura bakma o yüzden mama verin falan dedim. Karşıt cinsiyetti birde olur ya Allah İn işi işte. Karşısına gelse ne diyecen
tarafından
28 çocuk doğmuş ve ölmüş sende buna inandın mk
(3,551 puan) tarafından
Niye inanmıyım. MK... Yakın çevrede olunca görüyorlar. Ha bu arada halen yasıyorlar haln evliler. Kimi direk düşmüş kimi doğmuş hemen ölmüş. Tam kan farklı gen farklı ama ilahi adalet var. Kan farklı da olsa kardeş sayılıyorsun.
tarafından
Şehir efsanesi bu böyle bişey imkansız kaç yaşında bu kadın 24 yıl boyunca her yıl hamile kalması lazım
(3,551 puan) tarafından
Kadın şuan 65 yasında ve hiç çocugu yok. 14 yasında kaçmışlar.
tarafından
İmkansızzzzzz seni kandırmış
-Reklam-
+1 oy
(1,358 puan) tarafından
Emzirdim hemde defalarca komsumun kizini kadinin sutu yoktu 
(1,358 puan) tarafından
Evet cnm bendim komsum tasindi bayramda yine getirmis emzirdiyee emzircektim bebek almadi
(2,630 puan) tarafından
Ahahh senin komsun bi garip bacim o ne oyle ben tahammul edemezdim
Inanirmisin bugun dusunuyodum oyle bi post vardi noldu acaba bide baktim senin yorumun
(1,358 puan) tarafından
Cocuk dokuz ayina girene kadar emzirdim helal olsun sutum simdi almiyormemeyi beni bir ay gormedii unutmus annesi diyo başörtumu emerek uyuyor diyoo ben emzirirken uyturdum hep kadinin piskolojik sorunlari var cnm kafa yerinde degil pek verse ben bakarim o bebege cocuk yazik cok zayiff bi gorsenn
(2,630 puan) tarafından
Ayy kiyamam yaa gercekten cok iyi kalplisin Allah o bebeginde yardimcisi olsun
(1,358 puan) tarafından
Aminnn insallahh cnm
0 oy
tarafından
Hayır emzirmem emzirmem 
(1,633 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(7,825 puan) tarafından
Ya bilmiyorum ama burada çok süt anne mevzuları
(1,633 puan) tarafından
Nasıl cnm
(7,825 puan) tarafından
Süt anne olan da çok fazla var burada. Geçen gün bir postta denk gelmiştim. Çok zorunlu bir durum olursa ben yaparım ya da bebeğim için isterdim canım. Ama dediğim gibi zorunluluk durumunda
(1,633 puan) tarafından
Aynen öyle olması lazım keyif için yapanlar var sevmem ben öyle
(7,825 puan) tarafından
Ay Allah korusun
0 oy
(812 puan) tarafından
Başkası benim bebeğimi emziremez keser attarin onun memislerini. Her bebek anne sütü ile büyümüyor mama diye bişey var mama alan bebek az sağlıklı diye bişey de yoktur şartlar ne gerekirse benim oğlum 2 yaşında hala emiyor sütum hala var 
(1,633 puan) tarafından
Hahahhhhhh kız bune sinir sakin:)
(812 puan) tarafından
Çok hasssasim bu konuda :D
(1,633 puan) tarafından
Öyle öyle işte nereden baksak biz eskiler en az 7.8kisinin sütünü icmisizdir :)
(3,551 puan) tarafından
Cakirse aynı şeyleri düşünüyorum. Baskası benim çocugumu emziremez bende baskasının bebeğini hatta kendi çocugumu bile 2 ay zor emziriyorum. Kolostrum alsın yeter. Nedense anne sütünden midem bulanıyor.
0 oy
tarafından
Hayır sonra o kişinin çocuğuyla nikah düşmüyor süt kardeşi olduğu için ... Alırım keçi sütü iciririm cocuguma
(1,633 puan) tarafından
Aynen canım
tarafından
Köyde bunun için nişan bozuldu arkadaşlar diye bir bir cocuklarini nisanliyorlar sonra emzirdigi için nikah dusmedigini öğreniyorlar nişanlar atılıyor başkalarıyla evleniyorlar kanki kalıyorlar :-D
(1,633 puan) tarafından
Oyyyyy valla mi cnm yaaa şu eski kadınlar Bir acayip ler kendilerine huyyyy yapmışlar ozmn sürekli çocuklarını  başkasına verip onlar emziriyormus tabi bizede yapılmış bu sürü annemiz var :)
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Valla canm banada tuhaf geliyor ve ona karşıyım eşimin tarafı emmezse birini getiriz dedi çok dua ettim sütüm gelsin diye üç gün gelmedi kaynanam ben emzirim mi dedi daha neler dedim tersledim mama verdim sonra geldi zaten ama yapmazdım ya
(2,130 puan) tarafından
Yok şükür canm deme öyle elimizden geldikçe yapmıyor muyuz gönlün rahat olsun
(1,633 puan) tarafından
Kız öyle ama biri emzirse insan üzülür valla
(2,130 puan) tarafından
He valla bende üzülürüm
(7,791 puan) tarafından
Kaynanan nasil emzircek kiz var mi süt
(2,130 puan) tarafından
Yok kız 21 yıl sonra evlerine bebek girdi ilk torun ilk bebek benimde iki yıllık evliyiz
0 oy
tarafından
Yani süt kardeşi olmasını isterim emziririm ama sanırım başkasına bebeğimi emzirmeye veremem yani ne kadar temiz de olsa pis gelir bana kıyamam kuzuma
(1,633 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(1,264 puan) tarafından
Kuzenimin kızını emzirdim evde değildi annesi oda cok ağladı bende emzirdim 
(1,633 puan) tarafından
Normal işte o cnm
(1,264 puan) tarafından
Keyfi olarak emzirmem zaten kızımda kimseyi emmez beni bile 4 ay emdi
0 oy
tarafından
Kızımı başkası emzirecekti midesini bulandırdı bende emzirmem 
(1,633 puan) tarafından
Oyyyyy :)
0 oy
(10,988 puan) tarafından
Emzirmedim. Emzirtmem cocugumu. Bir kpmsumuz vardı kızını emzirmemi istemişti. Sütü gitmişti kadıncagızın. Onu bile yapamadım. Yapmadım degil yapamadım gerci yoksa llah rızası için emzirirdim. Sonucta anası istedi. Ben bebeğimi kaybetmiştim o donem normal dogum yapınca sütüm gelmişti ama ilaç kullanıyordum antibiyotik vs bir avuc hap içiyordum. O yuzden Emzirmedim bebege gecmesin diye. 
(1,633 puan) tarafından
Üzülme canım tam tersi sevin o bir melek öbür dünyada şefaatçin olur benim ilk bebeğimde 4 aylıktı öldü çok şükür şimdi 3yasinda Bir kızım 11aylik oğlum var
(10,988 puan) tarafından
Bastıramıyorum içimi aklıma geldikçe aglamak geliyor. Hele oglumu dogana kadar karnımı elliyemedim sevemedim.
(1,633 puan) tarafından
Yapma kız şükret demeki Rabbim bunu uygun görmüş düşünsene dünyaya gelseydi ve  alışsaydin odaha kötü olurdu
(10,988 puan) tarafından
Bir taraftan da oyle diyorum. Allah yasayamadıgı omru bu yavrularıma versin inşallah
(1,633 puan) tarafından
Amin inşallah
0 oy
(7,654 puan) tarafından
Mücbir bir sebep olmadıkça keyfi yapılmasını dogru bulmuyorum 
(1,633 puan) tarafından
Dimi cnm keyfi yapıyorlar
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Normal şartlarda asla emzirmem. Ama zor durumdaysa emzirirm 
(1,633 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
(4,061 puan) tarafından
İzin vermem yaparsada çok büyük tepki alır benden anneia varken millet niye emziriyor onu anlamadım Bn en nefret ettiğim şey demedi kimse çünkü acayip kırarım kalbini saçmalık resmen 
(1,633 puan) tarafından
Aynen canım bende öyle düşünüyorum
0 oy
tarafından
Benim bebeklerim değil de ben abimin oğlunu emzirdim çok açtı annesi emzirmiyordu göğüsü ağrıdığı için 20 günlük bebeği birakıp gitti zaten allahın cezası
(1,633 puan) tarafından
Kız bebeginimi bıraktı ):
tarafından
Evet canım
(1,633 puan) tarafından
Allah'ın cezası niye. Cnm ya
tarafından
Sürekli kavga ediyorlardı durduk yere boşanalım evlilik yok aramızda zaten bebeğe 1 hafta sen bi hafta ben bakarım diyordu şimdi 3 girecek annesi geri döndü ama çocuk anneme anne diyor babamda baba kadın diyo ki ben büyütmediğim için sevgisi yok içimde bu nasıl annelikse artık
(1,633 puan) tarafından
Var canım öyleleri vicdansizlar
0 oy
tarafından
Bu ne biçim bi saçmalık ya asla yapamam ben . Bide yorumşarda emziririm falan yazmışlar hayret ettim . Bu dinende doğru değildir bence
(1,633 puan) tarafından
Cnm haklısın ama mecburen olsa emzirebilir
(25,224 puan) tarafından
Dini konular sence bence diyerek olmaz. Dinen süt annelik, süt kardeşlik diye birşey vardır haram da değildir. Peygamber efendimizin de süt annesi var.
(552 puan) tarafından
Dinen hicbi sakıncası yok unutma peygamber efendimizin de süt annesi var sadece keyfi yapmak hoş değil
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Benim iki günlük kızım açlıktan ağlıyordu sütüm yetmiyordu mama bulamadık eşimin kuzeninin eşi emzirdi çok dua ettim ona ben olsam bende emzirirdim eğer sütü yoksa 
(1,633 puan) tarafından
Tabi canım en doğrusu
(2,826 puan) tarafından
Aynen canım
0 oy
tarafından
Ben emzrdim peygamber efendimizinde süt annesi var esim izin vermişti komsumun bebgni emzrdim sut annesi oldum ve bebgin kizza kızı emzirebilirsin erkkse erkek bebgi emzirebilirsin
(1,633 puan) tarafından
Anladım canım annesinin sütü yok muydu
tarafından
Yoktu bebk çok agliyodu hatta annemde yengemin oglunu emzirmiş amcamin oglunu biz amcamin ogluyla süt kardesiz
0 oy
tarafından
Benim bebeklerimden hiç biri ni kimse emzirmedide ben kendi yeğenimi emzirdim açtı ağlıyordu bende emzirdim kıyamadım 
(1,633 puan) tarafından
O başka cnm
0 oy
(119,689 puan) tarafından
Hic kimse emziremez emzirtmem sut kardeslik olayi var yaa ilerde nolca belli olmaz
(1,633 puan) tarafından
Aynen haklısın

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 137 göst.
15 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,102 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 454 göst.
18 Ekim 2023 Diğer kategorisinde MehSinOz (146 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 333 göst.
+1 oy