+1 oy
374 göst.
Diğer kategorisinde (660 puan) tarafından
Bebek bakımı bölümünde eski postlarima baktım ne kadar zor zamanlar geçirmişim o kadar üzgünüm ki emziremedim düzgün bilinçli bı insan gelip yardım etmedi ucu yok diye bebeğim göğüsümü tutamadi iki yaşına kadar emzirenlere çok özeniyorum bebeğim şuan 9 aylık bazen kucağımda atletimin üzerinden göğüslerimi inceliyor çok duygulaniyorum neredeyse ağlayacağım. Öylesine yazmak istedim belki teselli eden olur

7 Cevaplar

+2 oy
(4,293 puan) tarafından

Ole bole bi sekilde biyuyorlar nasibinoleymis bende  hatirlarim resimlere baktikca film seridi gibi gecer 6 sene oncesi ne cektim be diye emme konusu 3 ay meme reddinoldu tek basima emziremedim ben gogsumu acio sut sıkıodum bi damla annem kizimi yaklastiriodu annem tutuodu oyle emiodu benim kucagimda emmiodu. 3 bucuk ay annemle beraber emzirdik ben memeyi aciodum annem kucaginda mememe yanastirip bekliodu emmesini:)) cok zor zamanlardi. Ole bole gecti oglanda daha bilincli tecrubeli oldum herseye bir cozumum bir b c d e f planlarim vardi her bir sornunun cozumune gidecek birden fazla yol yontem belirlemistim hamileyken. Kizimda yaptigim hatalari yapmamak icin universte sinavina hazirlanir gibi hazirlandim bebek bakimi olayina. Zamaninda bole calissam ordinaryus prof olurmusum. Sirf oglan da ablasi gibi omrumu curutmesin diye savasa hazirlanir gbi kilicimi kusanip hazirlandim. Yine zor oldu ama daha rahat atlattim. Gecer yani geviyor 

(660 puan) tarafından
Zor gerçekten
-Reklam-
0 oy
(1,380 puan) tarafından
Benim bebeğimde 6 ay emdi bıraktı sonra istemedi. Bende göğüs ucu yok diye silikonla emziriyordum diş çıkarma dönemine girdi 6.ayda işte ısırırken falan emmeyi unuttu resmen istemedi. Bende üzüldüm ama şuan 7 aylık işte yeni olduğu için hala üzüntüsü içimde sanki daha emiyo gibi geliyo. Özledi mi acaba deyip deniyorum ama yine başarısız oluyoruz.. 
(660 puan) tarafından
Yine tatmişsın o duyguyu bende çok isterdim o kadarcik bile emsin
(1,380 puan) tarafından
Emmeyen bir sürü bebek var bu bir eksiklik değil. Eminim yine harika bir annesin
(660 puan) tarafından
Teşekkür ederim keşke bende öyle hissetsem
0 oy
(241 puan) tarafından
Ben de kafama boş şeyleri taktım kimse yardım etmediği için beslenemedim uyuyamadım ve sadece 3 ay anne sütü aldı evladım 2. Ye çok bilinçli olunamaz insallah
(9,661 puan) tarafından
Kız ilk bebeğim 5 ay emebildi sadece ikinci bu hataları yapmıcam dedim Çabalicam  dedim  anam allahtan yapmadım ikinci bebe de 3 ay anca emdi sorun bende bence :)
(660 puan) tarafından
Bende ikincide daha tecrübeli olacağıma inanıyorum ama şimdi çok erken bir kaç yil sonra belki
(241 puan) tarafından
Benim sütüm vardı birden kesildi kendime bakamamaktan kaynaklandığını düşünüyorum
0 oy
(106 puan) tarafından
Aynı şeyi yaşadım iki ay anca emzirebildim kuzumu.ne beslenme ne düzenli uyku hiç birşey yoktu.  Ama ağzı olan konuşuyor işte lafa gelince de emziremedin çocuğu dediler en agirima gidendi
(660 puan) tarafından
Aynen öyle herkes anca konuşuyor
0 oy
tarafından
Ucluk neden kullanmadin canım ben uçlukla emziriyorum 
(660 puan) tarafından
Olmadı onuda tutmadı
0 oy
(3,138 puan) tarafından
Aaa bebeğim emzirme destek sistemi ile emzirebilirsin silikon başlık ile emzirebilirsin geç değil ki benim oğlum 6ay boyunca sağdım biberonla öyle beslendi sonra kendi emdi ama hiç pes etmedim meme retti yaptı 9.ayda o zaman da kiloluydu 10kilo sırf emsin diye ayakta emziriyordum yürüyerek zaten burnundan nefes alamadığı için çok dinlenerek emiyordu yani yarım saat sürüyordu emmesi düşün ayakta geze geze emziriyordum ve böylelikle 18. Ayına kadar emzirdim.
(660 puan) tarafından
Herşeyi denedim ama artık kesildi maalesef
0 oy
(2,729 puan) tarafından

Sabahtan akşama,  akşamdan sabaha kadar ağzı mememden çıkmayan 18 aylık bebeğimi gördükçe acaba hiç emzirmesemiydim diye düşünen ben ne yapayım :D

(660 puan) tarafından
Çok şanslısin

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 324 göst.
5 Şubat 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+2 oy
5 cevap 375 göst.
20 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Kurgucubiri (9,651 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 416 göst.
8 Şubat 2024 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu