0 oy
407 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bugün lise arkadaşlarımla eski lisemize öğretmenlerimizi ziyarete gittik. 4 kişiydik. İkisi şu an üni okuyor. Diğer arkadaşımla aynı bölümü okuduk ama çalışmıyoruz o aile evinde ben kendi evimdeyim evliyim çocuğum var. Neyse gittik okula tanıdılar zaten senede bir ziyaret ederiz. Arkadaşlarımla hep okul hakkında konuştular. Tek tek soruyorlar ne yapıyorsunuz falan diye. Sıra bana geldi ha tamam sormaya gerek yok görüyoruz zaten deyip geçiitirdiler. O an orda yerin dibine girip yok olmak istedim. Hayır bir tanesi de değil.. Mesela dersten çıkıp gelen hocalar vardı. Tek tek diyorlar sen şunu okuyordun sen şunu bana gelince ha sen tamam. Biri dedi çalışmayı düşünmüyor musun sürekli çocukla mı ilgileniyorsun diye. Ben dedim niye herkes çocuklu birini görünce garipsiyor. Arkadaşlarım okuyor olabilir ama ben de çocuk yetiştiriyorum ki bu ders çalışmaktan da zor dışarda elin işinde çalışmaktan da dedim. Varımı yoğumu veriyorum, vatana millete hayırlı evlat olsun diye çabalıyorum dedim.

Hâlâ diyorlar olsun az büyüsün çalış diye. Kpss ye girecektim bu sene. Ama hamile kaldım iptal oldu. Napim yani ölim mi çocuğum var diye. 

O okuldan çıktık başka bir öğretmenimizi ziyarete gittik. Valla helal olsun ona. Lisedeyken çok iyi değildik ama beni görünce seninle gurur duyuyorum dedi. Öyle güzel şey yapıyorsun ki kimisi belki de imreniyor sana falan dedi mutlu oldum. Çok mu zordu böyle söylemek. Bir de çok sevdiğim hocalarm böyle davrandı. Daha da gitmem okula. Arkadaşlarıma da dedim siz gidersiniz daha da gelmem diye. Allah aşkına ben mi büyütüyorum siz olsanız kırılmaz mıydınız

14 Cevaplar

+3 oy
(7,705 puan) tarafından
Sen ne bölümü okumuştun ki? Yani bir de çocuk büyütmek büyük bir mesele ama onlar okuyor diye de onları garipsemek olmuyor mu senin de yaptığın? Yani herkesin bir zorluğu var. Ben ne yapayım ya, hem öğrenciyim hem anneyim. Hangi birisine yetişeyim. Üstelik açıktan okumuyorum, örgün okuyorum. Bunu da düşün. Allah nasip ederse okulum bir bitsin çalışmayı da düşünüyorum. Yani burada karşıdakilerin tavırları kötü ama senin de bunu diğer arkadaşların üzerinden düşünmen de yanlış. 
tarafından
Hayır beni bayağı yanlış anlamışsın. Asla arkadaşlarım üzerinden söylemedim. Ben de banka sigorta bölümü okudum. Ve okurken de hamileydim çocuk olduğunda bırakmak zorunda kaldım. Benim üzüldüğüm ve kırıldığım sürekli onu ve çalış evde boş durma diyorlar o yüzden yani. Evde olunca boş Bi şey yapmayan olarak görüyorlar ki bir tanesi söyledi. Evde oturup duruyorsun diye. Ben çocuk bakmanın zorluğunu anlattım sadece
(1,634 puan) tarafından
Bence gayet normal bi şekil de anlatmış arkadaşlarıyla ilgili olumsuz bi yorum görmedim belli ki sen üstüne alındın çocuk büyütmek de zor bir iş uni okumak da öyle. Öğretmenlerini  davranışlarını söylemiş ki bence de haklı yani isterse okur da çocuklar bi büyüsün neden olmasın. Yanliz şunu da soyleyim ben ogregmenlerimi zaten görüyorum sosyal medya da gidip niye ziyaret edeyim ki 1 kere aklım dan bile geçmedi :))
(7,705 puan) tarafından
“Arkadaşlarım okuyor olabilir ama ben de çocuk yetiştiriyorum ki bu ders çalışmaktan da zor dışarda elin işinde çalışmaktan da dedim.” bu sözüne istinaden yazdım posta cevabı. Bu cümlede başkalarının seni eleştirmesi gibi sen de karşıdakileri eleştirmişsin. Diğer arkadaşın yazdığı gibi üstüme alınma mevzusu değil anlatmak istediğim, sadece herkesin zorluğu kendine. Çocuk büyütmek, evli olmak, çalışmak, çalışmamak, ev hanımı olmak gibi durumları kıyaslamak yanlış.
-Reklam-
+2 oy
(2,674 puan) tarafından
Çoğu konuda haklısın ama şu cümlen garibime gitti" Arkadaşlarım okuyor olabilir ama ben de çocuk yetiştiriyorum ki bu ders çalışmaktan da zor dışarda elin işinde çalışmaktan da dedim. " bu sefer de çalışan insanları hor görmüşsün. Yani aynı hareketi sen yapmissin
tarafından
Ay hayır niye öyle bir şey söyleyeyim. Çalışmayınca para nerden gelecek de hor görücem. Asla. Yukarda da dedim. Evde boş oturuyorum diye söylediler ben de zor bir şey yaptığımı söyledim
+2 oy
(2,818 puan) tarafından
Yaa zaten eski okula gitmek filan bana cok sacma geliyo ordaki hocalar her sene bir suru ogrencu mezun ediyor her zoyarete gelenede sevinmis gibi yapiyo ;) konuyada gelirsek yani her ogretmen ogrnecisinin okuyup meslek sahibi olmasiyla gurur duyar emekelrinin karsilihi gormus gibi olur tabiki annelik kutsal ama yani okula gidipde ogretmende aa csnim sana cok emek verdik ama ev hanimi olmussun diye gururlqnmaz iyi bir anne olduysan bununla anenn gurularnir anneni ziyarete git okuldaki ogretmen tqbiki okumus ogrencisi ile ilgilenir
+1 oy
(1,187 puan) tarafından
Bence haklısın tutumları yanlış olmuş . Arkadaşların hangi bölüm okuyor ki sanki 
tarafından
Biri ilahiyat biri kamu yönetimi
(1,187 puan) tarafından
Dalga geçmek için değil de bunlar kazanması zor bölümler değil sanki tıp hukuk mühendislik okuyorlar gibi saçma olmuş bence kafaya hiç takma
+1 oy
(7,516 puan) tarafından
Bunda utanilacak yerin dibine girilecek hicbirsey yok siz okumus ogretmen olmussunuz ama bir ogrencinizi rencide edip etmeyeceginizi dusunememissiniz birdaha gitme bencede
0 oy
(2,759 puan) tarafından
Çalışıp çalışmamak senin kararın, ben çalışılmasından yanayım ama kimseyi de eleştirme hakkım yok çalışmıyor diye. Şimdi diğer öğretmenler arkadaşlarının okul hayatından konuşurken rahatsız olmuşsun ama sonra gittiğiniz öğretmeninin de kimisi sana özeniyor diye diğerlerini yermesi de hoş olmamış. Öğretmenlerinizin hepsinin tavrı yanlış bana göre. Geçmişi yad edip, sizi gördüğümüze sevindik gene gelin vs demeleri yeterliydi bütün hocalarınızın. 
0 oy
(276 puan) tarafından
Okula gidince ne sormalarıni bekliyorsun okul eğitim yuvası tabiki eğitim hayatını soracaklar çocuk yapmışsın atanamamissin olabilir çocuğu olmayıp da atanamayan onbinler var bu ülkede  çocuk bir engel ya da bir artı değil bir bahane olabilir 
0 oy
(3,646 puan) tarafından
37 yaşından sonra ücretsiz izin alıp psikoloji 2. Üniversitemi  okudum. Hamile halimle mezun oldum zor oldu ama yaptım. Şu an 2 üniversite bitirip ücretsiz izinde ev hanımlığı yapıyorum :) bu saatten sonra hemşirelik yapmam istifa mı etsem diye düşünmüyor değilim. Hiç üzülme çalışan birçok arkadaşım evde olmanın hayalini kuruyor. 
0 oy
tarafından
O kisilerle arkadaslikta kurmazdim ben
0 oy
(27,351 puan) tarafından

Anlayışsiz davranışlar bayağı.

0 oy
(457 puan) tarafından
Hiç böyle tiplere girmeye gerek yok. İnsanlar aile kurar. Evlenir. Eğitimleri de biter. Çalışma hayatları da olur. Doğanın kanunu kişilerin tercihi evlat sahibi de olur. Çocuklu çocuklu olanların bir çoğu öğretmen zaten. Seni daha önceden bildikleri için  tamam demişler işte. Sen gereksiz yere tribe girmişsin. Çocukların büyüyünce çalışırsın. Alanın zaten özel sektörde çalışmaya da çok müsait. O yüzden kpss diye de kasma yani.
tarafından
Tribe de girmiyorum kasmıyorum da. Sadece evde boş oturduğumu söyledikleri için kırıldım
0 oy
(15,145 puan) tarafından
Ben hayatta şunu gördüm. Geriye bakmamak gerek. Çıktığın bı yere tekrar döndüğün zaman eskisi gibi olmadığını görünce insan hayal.kirikligi yaşıyor. Öğretmenlerin ayıp etmiş evet. Gitme sen de bı daha boşver 
0 oy
(6,291 puan) tarafından
Zaten her sene gidiyormussunuz ev hanımısın çocuk büyütüyorsun diğerleri eğitimine devam ediyor bunlarda öğretmen olduğu için eğitim hakkında konuşmayı tercih ediyorlar demek ki

Ama herşeyin bir üslubu var yaklaşımları yanlış olmuş senin hem çocuğun var hem de hamile misin onu anlayamadim ?
tarafından
Evet kızım 19 aylık ben de 6 haftalık hamileyim
(6,291 puan) tarafından
Büyük ihtimal ondan böyle davrandılar. Anladım. Peki okulunu devam ettirmek istemiyor musun arkadaşların üniversitesiye gittiğine göre yaşın daha küçük neden erken anne olmayı seçtin
0 oy
(5,438 puan) tarafından
Ay en sinir olduğum insan tipi ya herkes mecburmu okuyup çalışmaya onun yerine çocuğunu evliliğini sorabilir okumuşsun emeklerin boşa gitmesin biraz diye konuşabilir senin de hatan (Arkadaşlarım okuyor olabilir ama ben de çocuk yetiştiriyorum ki bu ders çalışmaktan da zor dışarda elin işinde çalışmaktan da dedim. Varımı yoğumu veriyorum, vatana millete hayırlı evlat olsun diye çabalıyorum dedim.)

Demen arkadaşların belki yanlış anlayabilirdi 
tarafından
Yok ya ben onu o anlamda demedim zaten çıkışta kızlar da öğretmenlerin bana olan tavrından rahatsız olmuş. O yüzden sıkıntı yok yani
(5,438 puan) tarafından
O zaman boşver canım kendini beğenmiş oluyilar artık

İlgili sorular

0 oy
32 cevap 1,054 göst.
20 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Bal oglum (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 733 göst.
18 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Kznnannesi (18 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 453 göst.
22 Nisan 2022 Diğer kategorisinde meltemismetcan (73 puan) tarafından soruldu