0 oy
402 göst.
Aile kategorisinde (79 puan) tarafından
Kızlar ben 1.5 yıl önce kapandım baskı vs olmadan birden kapandım şimdi ise açılmak istiyorum ama bu defa çevre baskısı olacak babam ve eşim bir yandan da günah zoru başardın nefsine yenik düşme diyorm ne yapacağımı bilmiyorum kızlar lütfen yardım edin 

16 Cevaplar

+2 oy
(5,627 puan) tarafından
Ben daha çok kapanmak istiyorum sen açılmak istiyorsun ☺️

Bence nefsini yenip kapanmış Ken hiç girme tekrar o topa. Senin yaptığını her kes yapamaz ne kadar çok isteyipte yapamayan var sen ne güzel başarmışsın niye emeğin boşa gitsin. Aile baskısı çevre baskısı için değil Allah rızası için çıkma tesettür den 
(5,627 puan) tarafından
Aynen mantıken baktığın zaman çarşafla aynı oluyor sufle. Allah yardımcın olsun inşallah en kısa zamanda ulaşırsın hedefine
tarafından
Amin insallah cümlemize
(6,512 puan) tarafından
Aman hafsoş bakma millete bende sordum eşime etek ferace giysen yeter diyor çarşafa girince ne olacak zannediyorlar anlamıyorum
200  e aldım ben feraceyi eski model ama güzel evde namaz kılarken giyiyim dedim eşim gördü çok beğendi dışarda da kullanabilirsin bence dedi ☺️
(5,627 puan) tarafından
Benim eşimde öyle diyor. Ferace etek te yine nefsime yenik düşerim diye korktum ben açıkçası. Aman şu eşarp uydu mu şu üst uydu mu bu şal yapımı olmadı gibi sorular oluşuyor beynime o yüzden çarşafı tercih ettim hem kolaylık hem daha huzurlu güvenli hissederim diye düşünüyorum
(3,059 puan) tarafından
Tüm sevdiğim rengarenk eşarpları verdim böylelikle istifcilikten ve mal çokluğundan kurtuldum elhâmdülilâh :) şimdi her gün aynı kombin çarşaf-i şerif:D
-Reklam-
+1 oy
(2,718 puan) tarafından
Açılma bence açılmak dahazor yanı az önce kız kardesimle kocnuyirduk onun eside açılmak istiyorsan acil demiş bende dedim boşver manyakmisin  bikere kapalisin oda yok dedi açılmak zaten açılınca daha mı kolay her dışarı çıktığında yok masa yok duslet yok şekil o daha ugrasyici evde aciksin zaten dışarda başına bir türban baglamaj zor değil canım ama çok günah keşke hiç kapanmasaydin
(79 puan) tarafından
Canm kapanırken asla pişman olmam diye düşündüm büyük bir ihtimalle acilmam ama yinede içim de var
(2,718 puan) tarafından
Şeytanın vesveslisidir
+1 oy
tarafından
Ev giyimin ile dışarı giyimin nasıl?
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Yakışmadığını düşündüğün için mi açılmak istiyorsun canım 
(79 puan) tarafından
Hayır kapanırken de asla bu düşünceye girmedim bazen açık halimi beğenmiyorum bile ama kaç zamandır böyle vesvese geliyor
(13,887 puan) tarafından
Canım vesvese hep olur zaten sen düşünmemeye çalış herkesin imtihanı farklı sen şeytanın oyununa gelme
0 oy
(27,352 puan) tarafından

Yani ne denilebilir ki dua et kendin için nefsine yenik düşme

(79 puan) tarafından
İnşallah düşmem canm
0 oy
(8,267 puan) tarafından
Bence kendini odullendir bu sana iyi gelir yeni şallar yeni teseettur kıyafeti falan al canım 
(79 puan) tarafından
Canm o kadar çok ki kıyafetim zaten kendim de işin içindeyim ona da çok para verip günaha girmek istemiyorum ama inşallah Rabbim içimde ki vesveseyi alır
0 oy
(443 puan) tarafından
Bende tesettürlüydüm sonra başımı açtım ama bende baskı vardı hiç istememiştim. Kapanmak kadar açılmak da normal sakın kendinizi kötü hissetmeyin. Bakarsın günün birinde yine kapanmışsın ama bu sefer kalıcı. Allah la senin aranda bişey çevreye takılma. Kulağını kapa yürü git. Kendini savunmak zorunda değilsin senin hayatın kimseyi ilgilendirmez. 
(443 puan) tarafından
Şekilcilik yapmayın içinde yoksa eğer tesettür zulümdür insana
(5,627 puan) tarafından
Şekilcilik mi??  Ben sana ne diyorum sen neyi savunuyorsun. İçinde yoksa Allah rızası için değil se zaten bir önemi yok

Açılmak ta normal demişsin ya, değil. Normal falan değil allahın yasakladığı şeyi sen hangi vasıfla normalleştirip insanları da teşfik ediyor sun bunu söylüyorum ben
(443 puan) tarafından
Teşfik etmiyorum herkesin günahı sevabı kendine. Ben kendi görüşümü savunuyorum ki zaten benim yazdıklarımı görüpte açılcak değil ya
(5,627 puan) tarafından
Sorunda senin görüşün zaten normal demen basitleştirmen.

Neyse anlatamıyorum
(79 puan) tarafından
Kızlar yerine göre ikiniz de haklısınız.
Öncelikle ben zaten Allah için kapandım güzel görünmek için değil inanın kısa bir şey giydiğim de rahatsız olan biriisyim ama bazen içime böyle seylwr geliyor
0 oy
(644 puan) tarafından
Ben gunah yada degil konularina girmeyecegim cunku uzun bir tartisma konsudur bu sadece su kadarini soyleyeyim oncelilkle istemediginiz bir seye devam etmek de sevap degil zoraki bir durum olur ancak 1 yil once kapanmissiniz simdi acilmak istiyorsunuz yanlis anlamayin ikisinede saygim var ancak bu ay dur simdi acilayim sonra kapanirim yada tersi aydur kapanayim acilirim seklinde hemde bu kadar kisa surede karar degistirilecek bir konu olmamali iyice dusunun ona gore karar verin 

Bana gore burdaki sorun acilmaniz yada kapanmaniz degil bunu 1 yilda fikir degistirecek kadar basitlestirmeniz acikcasi 
(82 puan) tarafından
Çok haklısınız herşey artık çocuk oyuncağı olmuş durumda,rabbim biz aciz kullarını nefsimizle terbiye etmesin inşallah
(79 puan) tarafından
Evet haklısın ama ben kapanırken Allah rızası için kapandım şuan farkındayım bana vesvese veriyor şeytan bunun 1 yıl ile alakası yok bu dinin yılla alakası yok adam yıllardır namaz kılar yinede vesvese gelebilir
(644 puan) tarafından
Uzatmak istemiyorum ama seytan vesvese veriyor yani lutfen inanciniz dininiz icin kapandiysaniz yani Allah rizasi icin inanciniz bu kadar zayif mi yada o zaman Allah a mi suc buluyorsunuz bastada soyledim kimin kapali kimin acik olmasi kimsenin sorunu degil herkesin inanci vs kendine ama inanciniza karariniza yada ne diyorsaniz ona sahip cikin din inanc Allah sevgisi vs bunlar oyle hop degisen seyler degildir cocuk oyuncagida degildir dedigim bu
(82 puan) tarafından
Şeytan yaptığımız iyi herşey için vesvese veriyor biz eğer her verdiği vesveseyi bu denli önemsersek hiç bişey yapamayız iyilik olmaz bu şekilde...
0 oy
tarafından
Evde istediğin gibi giyin süslen dışarıda tesettüre devam et yani şimdi açılmak öyle senin için kolay olmaz acaba giyimin fln nasıl dışarıda evde belki o yüzden açılmak istiyorsun 
(79 puan) tarafından
Evde açığım zaten evet kolay değil zaten açıkken de öyle aşırı açık da değildim
0 oy
(3,308 puan) tarafından
Büyük ihtimalle ve inşallah vesvesedir canım Allâhım doğru yolundan ayırmasın hiç birimizi dua et bol bol 
(79 puan) tarafından
Amin inşallah cnm
0 oy
(1,645 puan) tarafından
Ben de daha iyi kazanabilmek için dua ediyorum ins. Senin durumun da olsaydım kendimi mutsuz hissetseydim kim ne der die bakmazdım nasıl mutluysam öyle yapardım seni kötü yönlendirmek istemem ama nasıl mutlu olacaksan onu yap
(79 puan) tarafından
Kimsenin dediği umrumda değil açıkçası ama tesettür yaşı büyük gösteriyor bence
(1,645 puan) tarafından
30 yaşındayım ve minyonum kimse 30 yaşında olduğuma inanmıyor 2 çocuk annesi olduğuma bile. Bence giyim tarzı bakimsizlik büyük gösteriyor
(79 puan) tarafından
Çok şükür bakimliyim
(79 puan) tarafından
Giyim tarzı olabilir biraz daha pastel tonlar tercih ediyrm
0 oy
(288 puan) tarafından
nefsine yenik düşme canm 
(79 puan) tarafından
İnşallah cnm
0 oy
(6,334 puan) tarafından
Ben aile baskısı ile kapanmıştım 2 yılın sonunda açıldım pişman olmadım. Ama sen isteyerek kapanmışsın. Aynanın karşısına geçip giyinirken başını orterken Zoraki mi yapıyorsun bunu yoksa o an açıklık aklına geliyor mu? Bunun cevabına göre hareket edebilirsin canım. Hakkında hayırlısı olsun.
(79 puan) tarafından
İnşallah cnm aynanin karşında çok severek hazrlanyorm sacm açık halı güzel bulamiyorum bazen
0 oy
tarafından
Nefsine yenilme seytan seni dürtüyor sürekli bu dünyada zor gelen herşey öbür dünyada mükafat olarak geri donucek sana acilmanin günahı çok büyük bu vebali yükleme kendine
(79 puan) tarafından
İnşallah cnm
0 oy
(962 puan) tarafından
Seni Allaha yaklaşyıracak arkadaşlar edin  dini ortamlarda daha çok bulun sohbet vaaz ortamlarına katıl. İnternetten sohbet videoları izle kendini Allaha yaklaştıracak bişeyler bul. Yoksa şeytan seni kendine yaklaştırmaya çalışıyo 
(79 puan) tarafından
Canm çalışmaktan fırsatım olmuyor ki arkadaşım olsn inan bazen gelen müşteriler vs etkiliyor insanı
(962 puan) tarafından
Çok dua et o zaman Heryerde her zaman ezan okunurken bilhassa
0 oy
(972 puan) tarafından
Beş gün oldu tesettüre kendi isteğimle girdim seytanin vesvesesine yenik dusme derim 
(79 puan) tarafından
İnşallah cnm hayırlı olsun senin için de

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 52 göst.
3 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Efanikraninannesi (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 188 göst.
15 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Duru. F. 12354 (3,181 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 547 göst.
29 Ekim 2023 Aile kategorisinde sinemxx (79 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 156 göst.

379,717 soru

11,366,765 cevap

34,848 kullanıcı

...