0 oy
378 göst.
Aile kategorisinde (20 puan) tarafından
Merhaba hanımlar,  annem birkaç ay yanımda 2 yaşında oğlum var ve hamileyim. Annem  her şeye yorum yapıyor sabah biraz uyuyayım diyorum  çocuk yanına gidiyor uykusunu asla bölmüyor ille de kendi uyanacak sonra belki biraz bakar o da yüksek sesle yapma, gitme der çocuğa hemen ayağa kalkarim. Midem çok bulanıyor kahvaltıyı eziyet çekerek hazırlıyorum. Kahvaltı zamanı çayını bile doldurmaz. Bekarken de abilerime köle etti ablamla beni.  Ve o kadar misafir ev sorumluluğu yükledi ki evlenince kendime yapacak halim kalmadı çok çabuk sıkıldım. O kadar sıkıntı yaşıyorum tek bir şeyimi anlatamıyorum. Evlenene kadar durumu böyle görmüyordum ama şimdi sadece beni doğuran birini görüyorum bu kadar. Yemek beğenmez kolay kolay doğum yaptım ben aradım o zaman bile trip attı. Depremden çıktık e insanlar hak ediyor diyor insan Allahtan afiyet diler. Şimdi benim saygılı olmam mı gerek bu kadar merhametsiz bir anneye...  bazen eşim çok kırıyor beni annem merhamet etmiyor diyorum ondan ne bekleyeceğim. İnşallah onun gibi bir anne olmam.

9 Cevaplar

0 oy
(4,553 puan) tarafından
Bunu annenle konussan uygun bı dille anlatsan anne vs de olsa herkes yerini bilmeli evlenip aile kurmuşsun sonuçta eşinizi kırması hoş degil
(20 puan) tarafından
Eşimi kirmiyor. Eşim beni çok kırıyor annemin de ilgisizliğini görünce iyice kimsem yok diye burnumdan getiriyor. Babam küçükken vefat etti zaten.
(307 puan) tarafından
Oouvv eşinin yaptığı aşırı yanlış bir hareket ya insan kimsesiz bile olsa artık cansınız siz birbirinize birlik olup güzelce geçineceksinlz çok yanlış seni kırması altta kalma sakın
(20 puan) tarafından
Altta kalmamam da fayda etmiyor da artık ne denir Allah ıslah etsin  :) hepsini
-Reklam-
0 oy
tarafından
Senin annen sana bu zor zamanında destek olmayacaksa niye gelmiş? 
(20 puan) tarafından
Bir yere sığmıyor da ondan çok sevdiği erkek çocukları onu istemiyor.
tarafından
Ciddi ciddi konuş bence annenle
(20 puan) tarafından
Keşke anlasa. Az mı konuştum sürekli siz de bu yaşa geleceksiniz der sanki gençken çok farklıymış gibi :)
0 oy
(12,772 puan) tarafından
Destek yerine köstek oluyorsa hiç gelmesin ihtiyacın yok bence 
(20 puan) tarafından
Beni düşündüğünden gelmedi zaten kimse istemiyor onu. Nasil bir annelikse küçükken nasil da biricik görüyor insan. Bazen duyarım insanlar midesi bulanıyor diye annesine gider bakması için şok olurum. Benimki suyunu gidip almaz onca yıl yemegni bekarken yapmama rağmen.
(3,052 puan) tarafından
Sende de sağol bundan sonra kendim hallederim gönder madem gitsin çok sevdiği oğullarına
(12,772 puan) tarafından
Haklısın canım işte gerçekten doğurmak yetmiyor diye boşuna demiyoruz doğurmak zor bir iş ama bütüne bakınca anneliğin en kolay yani doğurmak sabırla sevgi ile fedakarlık ile büyütünce anne olmuş oluyoruz
(20 puan) tarafından
Hala onları sayıklıyor zaten :)
(20 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım :)
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Hiç çağırma madem yardımcı olmuyor 
(20 puan) tarafından
Kendi geldi :)
0 oy
(1,102 puan) tarafından
Sana bakmaya gelmemisse niye kalabalık yapıyor 
(20 puan) tarafından
Kendi icin geldi maalesef zaten kimse umrunda değil hep de olumsuz konuşur. :/
0 oy
(2,035 puan) tarafından
Çok okumadım çünkü benim annemde aynı 
(20 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun :(
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Boşver kimseden birşey bekleme.Benimde kimsem yok seni en iyi ben anlarım.
(3,895 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Annenle fazla muhattap olma sitemde etme.İnsanlar kötü de doğmaz sonradan çevresinden anne babasından göre göre kötü olur senin annemde o hesap hiç muhataba alma.
(20 puan) tarafından
Evet de çocuk kendi doğmak istemiyor madem çok karamsarsiniz o kadar çok çocuk neden :(
(3,895 puan) tarafından
Bana mı dedin bilmiyorum benim fazla çocuğum yok ama şu yönden haklısın yapıyorlar dört beş altı yedi çocuk sonra da eşit olamıyorlar ayrımcılık oluyor.
(20 puan) tarafından
Hayır, size demedim. :)  annemin 6 çocuk
0 oy
(2,224 puan) tarafından
Gönder gitsin canım 
0 oy
(1,771 puan) tarafından
Benimde annem öyle artık öyle kabul ettim yoksa dünya tükenmeyecek yanımda kalıyor çalışıyoruz eşimle ben aynı yerde hem bekçi gibi kalıyoruz burda bütün yemeğimi çocuğuma bile kendim bakıyorum hem yoruluyorum ayrıca hem işimi gücümü yapıyorum temizlik çamaşır yemek bakıyorum kadın oturuyor yada sigaraya çıkıyor sinir ola ola sinir küpü oldum anlamıyor kafası basmiyor bu kadın böyle başkalarına anneligine bakıyorum nerdeyse kızının kölesi sevgi yönünde olsun bende o yok neyse sinirim bozuldu....takılmayın bosverin derim öyle kabul edin yapcak birşey yok 
(20 puan) tarafından
Ne kadar sinir bozucu ya hu Allah yardimcin olsun senin de. İnsan olan seyirci kalmaz zaten geçtim anneliği

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 245 göst.
+1 oy
21 cevap 620 göst.
2 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 364 göst.
29 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 357 göst.
25 Ağustos 2019 Diğer kategorisinde Asrı Saadet (106 puan) tarafından soruldu