0 oy
131 göst.
Diğer kategorisinde (139 puan) tarafından
Kızlar 14 aylık kızım var son 2 aydır tükürmeye başladı fakat şu son günlerde abarttı artık püre yapıp veriyorum tükürüyor, Putürlü veriyorum yine tükürüyor. Eline yesin diye bütün halde verdiğim şeyleri bile tükürüyor eskiden havuç salatalık vs ne versem yer bitirirdi şimdi dişiyle koparıp tükürüyor. Kuş yemi gibi kaşığın ucuyla veriyorum onu bile yemiyor hatta bazen öğürüyor ne zaman geçecek bu huyu neden böyle yapıyor olabilir ? 

8 Cevaplar

+1 oy
(731 puan) tarafından
Seninle inatlaşıyor olabilr mi acaba çok üstüne düşüp yemek konusunda aşırı ısrarcı olduysan o da bunu inada çevirmiş olabilir bence zorlama aç kalır ise bayıla bayıla yer 
(307 puan) tarafından
Kesinlikle bu yoruma katılıyorum. Bir de bebişler huy değiştiriyor sürekli benimki de şu an 14 aylık öyle bir durum yaşamıyoruz çok sıkıştırmam yesin diye
(731 puan) tarafından
Benim oğlumda meyveleri tükürüyor du baktım oyuna çeviriyor bir müddet ozleyene kadar eline vermedim daha sonra azar azar elmanın 1 dilimi gibi mesela az bulunca kıymeti bilindi meyvenin :D
(139 puan) tarafından
Canım eğer üzerine düşmesem günde 1 defa ek gıda anca yer isteyerek o da o kadar az ki .Bense her şeyden sık sık ama azar azar yedirmeye çalışıyorum .Belki de bu yüzden yapıyor, dediğin doğru olabilir
(731 puan) tarafından
Bağzı çocuklarin iştahı yok ya daha doğrusu çoğu çocuk böyle genel anlamda her anne şikayetçi çok fazla yemek yememesi konusunda ya biz çok şey bekliyor istiyoruz yada çocuklarin genetik sorunun bu
-Reklam-
0 oy
(15,005 puan) tarafından
Bazı dönemler öyle oluyo çocuklar. İnşallah gecer. Sen önüne köy kendi yesin . Devam et öyle yapmaya. Zamanla düzelir 
(139 puan) tarafından
Önüne koysam da aynı ya hele öyle hiç yemiyor minciklayip yere serpiştiriyor
0 oy
(2,388 puan) tarafından
Bizimkide aynı ayda başladı öyle yapmaya bende sevdiği şeyi gösterip diğerini ağzına tıkıyom oda onu yiyo sanıyo öyle biraz düzeldi ama hala yapıyor tabi 
(139 puan) tarafından
Sevdiği bir şey de sa aynısını yapıyor hem de gözümün içine baka baka masus yapar gibi oyun mu yaptı acaba diye düşünüyorum bazen
0 oy
(2,241 puan) tarafından
Benim kızımı anlatmışsın tamamen altı ay oldu böyle bütün değerleri düştü hiç bir şey yemiyor götürmedigim doktor kalmadı üstüne düşme kendi hâline bırak dedi hepsi de sabırla bekliyorum bende bakalım ne zaman düzelecek 
(139 puan) tarafından
Üzerine düşmesem asla ama asla kendi isteğiyle bir şey yemez bunu çok iyi biliyorum . Umarım düzelirle en kısa zamanda
(2,241 puan) tarafından
inşaAllah
0 oy
(1,703 puan) tarafından
Hiç üzülme dönemsel benim oğlumda öyleydi şu an iki yaşında bir ara unuttu ama bu ara yine arada tüketmeye başladı ,canları yemek istemeyince öyle oluyorlar benimki memeden kesince yemeye başladı artık eskisi gibi tükürmüyor
(139 puan) tarafından
Anladım canım umarım geçer bir an önce çok teşekkürler
0 oy
(437 puan) tarafından
14 aylık kızım aynı seyler. Ne yedirsem tükürüyor aç bırakıyorum biraz ama ona rağmen yine yapıyor yapacağını 
(139 puan) tarafından
Aç da olsa yapıyor bu dönem böyle demek ne amaçla yapıyorlar acaba hayret doğrusu
(437 puan) tarafından
Bilmiyorum da gına geldiiii bende dudaklarımı püüü yapıyorum hani böyle tabiri caizse at gibi :D o iki dudaktan çıkan sese gülüyo o sıra kasıgı sokuyorum agzına
0 oy
(763 puan) tarafından
Benimki de 13 aylıkken başladı şimdi 16 aylık hiç düzelme yok. 3 aydır anamdan emmdigim sut burnumdan geliyor.
(139 puan) tarafından
Ayy neden yaparlar ki canim bir şey yediremiyorum ya
(763 puan) tarafından
Walla hiç bilmiyorum canım. Hele bu son iki gündür hiç bir şey yemiyor. Kendini yerlere atıyor yememek için bağırıyor. Yemek konusunda çok ısrarcı da olmadım hiç bir zaman. Soğur sonra hiç yemez diye. Ama gark eden bir şey yok. Yemeyen çocuk ne yaparsan yap yemiyor.
0 oy
(2,723 puan) tarafından
18 aylık hala bir şey yemez doğru düzgün . Tükürür de . Hiç zorlama madem tükürüyor verme bir süre 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 643 göst.
31 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Arse (137 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 1,001 göst.
28 Şubat 2020 Diğer kategorisinde ✨Gafsa✨ (2,891 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 1,213 göst.
16 Haziran 2019 Aile kategorisinde elif merve❤yusuf (2,181 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 65 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde .mmmm. (101 puan) tarafından soruldu

378,272 soru

11,322,079 cevap

34,767 kullanıcı

...